Aišku, jūsų mirusioje respublikoje™ yra dabar aktualiau ir įdomiau alkofobikų plėšomi užsienietiški žurnalai, už ką talibiškai nubalsavo visi konservatoriai in corpore (valstiečiai, socdemai ir krikdemai), o Trepsė pati įstatymą pasirašė, tačiau pastarieji kažkaip dabar verkia, kaip čia taip anie blogi, bet ne jie patys, kurie balsavo ar pasirašė (ir tai dar viena priežasčių tokią respubliką išties vadinti mirusia – nors gal linksmuoliai pavadintų šizofreniška, ir būtų teisūs, bet juos už tą linksmumą pramintų nelabai gražiais seksualinę mažumą apibrėžiančiais žodžiais, tai mat juos šunes), bet aš jus, pagalvojau, kad pralinksminsiu kokiomis naujienomis iš glušių karalystės.

* * *

 1. Anądien Europos Komisija pasipiktinimą derybomis pareiškusiems #brexit glušiams: “Mes kažkaip nustebę, kad JK nustebusi, kad mes ruošiamės pačios JK Vyriausybės paskelbtam scenarijui“.

Taigi netiko ES siūlomi variantai, rėkavo, kaip nori be susitarimo išstoti, o dabar triedžia plytomis, kad ES pasirengusi, kad JK bus išmesta be susitarimo, nes derėtis su ES nenori ir neturi dėl ko.

Tuo tarpu netgi ilgametis torių rėmėjas ir stripbarių savininkas (va toks britiškas konservatyvizmas, aha) Peter Stringfellow viešai meta partiją už glušumą dėl Brexit ir reikalauja antro referendumo, ir jam netgi pritaria (!) buvęs UKIP lyderis Nigel “Pimpis“ Farage.

Bet kaip ir sakiau pernai prieš keletą mėnesių, ne tik Kabinetas nesugebės pateikti “jau kitą savaitę, nes ryt penktadienis“ Parlamento pareikalautos ir mokesčių mokėtojų pinigais apmokėtos studijos apie Brexit žalą ekonomikai, tai dar ir mano meras Sadiq Khan, nors nesvarsto antro referendumo galimybės, bet pristatė trijų scenarijų studiją, kadangi jo nuomone, kuriai ir aš pritariu, valdantieji visiškai neatsakingai juda į išėjimą iš ES rinkos be supratimo, noro ir pripažinimo, kokios pasekmės laukia.

Jei nenuobodu, tai pacituosiu iš studijos ištrauktas, kurias pasiėmiau iš The Evening Standard:

 • Scenarijus, jei JK lieka bendroje rinkoje, bet ne muitų sąjungoje, su pereinamuoju 2 metų laikotarpiu:
  Ekonomika: BVP smukimas £18.6 milijardų (Londone – £4.1 mlrd.)
  Darbo vietos: 176000 mažiau per JK (Londone 31000 mažiau)
  Investicijos į JK: £20.2 mlrd mažiau.
 • Scenarijus, jei JK negauna jokio susitarimo su ES ir išeina su pereinamuoju laikotarpiu pagal WTO (PPO) taisykles:
  Ekonomika: BVP smukimas £49.2 milijardų (Londone – £9.6 mlrd.)
  Darbo vietos: 468000 mažiau per JK (Londone 84000 mažiau)
  Investicijos į JK: £41.6 mlrd mažiau.
 • Scenarijus, jei JK negauna jokio susitarimo su ES ir išeina be pereinamojo laikotarpio pagal WTO (PPO) taisykles:
  Ekonomika: BVP smukimas £54.5 milijardų (Londone – £10.8 mlrd.)
  Darbo vietos: 482000 mažiau per JK (Londone 87000 mažiau)
  Investicijos į JK: £46.7 mlrd mažiau.

Visi skaičiai yra iki 2030 metų, lyginant su variantu, kad JK lieka ES.

Ir galima sakyti, kad čia tik prognozės, bei viltis, kad realybė gali būti ir ne tiek baisi (o gali būti ir blogiau, aišku), bet faktas, kad tas raudonasis referenduminis autobusiukas, apie kurį jau sekančią dieną Pimpis dievagojosi nebuvus, su pažadu £360mio kas mėnesį į NHS ir kitas viešąsias paslaugas, seniai nusirito nuo skardžio.

* * *

2. Britų kariuomenė ne iš gero gyvenimo pradėjo dūdelių verksniukų (angl. snowflakes) verbavimo kampaniją.

Kai palygini su Generation Kill JAV variantu, tai britai mūšio lauke irgi tuoj taps pajuokos objektu. Nes verks susisukę į kamuoliuką, nes, matai, taigi ana pusė šaudo, o šautuvas sunkus, ir noriu pas mamytę į šiltus namus, aha.

Tai jei neturi šauktinių, bet, jei paguos, jų besisamdantys verktiniai panašiai kaip ir lietuviški, panašu. Ir kur tas britiškas stiff upper lip?

Už tai jau dėl antro guodžiančio filmo apie Brexit aliuzijas vėl alpėja: pernai buvo Dunkirk, o šiemet jau Darkest Hour su Gary Oldman – ir nesvarbu, kad aname pergalingai pabėgo, o šitame herojumi yra perėjūnas, kuris neužilgo paaukos lenkus sovietams, nors anie savo krauju atkariaus už Britaniją vardan tos, kurią visą okupuos ją užpuolę su naciais 1939-aisiais, ir dėl ko tie britai į karą ėjo visų pirma.

Bet čia šiaip detalės, kurios glušiams neįdomios (glušumas – tai ne kvailumas, o sąmoningas pasirinkimas negirdėti).

* * *

3. Ir kad jau apie stripbarius pradėjau, tai ta nata ir užbaigsiu apie du karališkus kareivius veteranus: princas Haris paprašė brolio būti jo pabroliu, o tas sako, kad čia labai delikatus reikalas.

O va Rigby&Peller paponešių tiekėja karalienės dvarui neteko karališko patento ir vadintis Royal dėl buvusios savininkės autobiografinę knygą “Audra Paponešyje“ (Storm in a D-cup), kur atskleidė delikačias detales apie tą apatinukų tiekimą karališkai bobutei.

Mandatory Credit: Photo by Peter Brooker/REX/Shutterstock (214631c)
RIGBY AND PELLER
RIGBY AND PELLER SHOP, ROYAL BRA SUPPLIER IN KNIGHTSBRIDGE, LONDON, BRITAIN – 1993

O herbus virš durų dabar teks nusikrapštyti (foto iš Metro)

Kita vertus, pastaroji pasirodė gana tolerantiška savo anūkėlio pasirinkimui ir šios ne tik kilmei, rasei ar protokolinio stiliaus nepaisymui – kai tokiam padaužai, tai ir nuotaka pajodžarga tiks.

* * *

Sako, pagal minimalią algą (o emigrantai čikenfektoriai tik minimalkėmis gi ir skaičiuoja, ar ne?) jau Rumunija aplenkė Lietuvą, todėl ir tradiciškai baigiamasis ketureilis tebūnie pagal jūsų ir mūsų aktualijas:

Palieka britų salą net rumunai –
minimalkė perspektyvas sukuria geras.
Tik lieka ES šiknoje lietuviai,
Nors Saulius žada jau po štukę į rankas.