Tai vakar jau perskaitėte mano dvylika klausimų policijos instagraminiam komisarui™, o šiandien – tai, kokį “atsakymą“ gavau.

Tiesa, ne iš jo.

Jis, aš taip suprantu, yra užimtas pozavimu prieš veidrodį selfiukui į Instagram, kad teisingai nuotraukytėje sudėliotų lūpytes bantuku ir išriestų užpakaliuką ančiuku, tai nėra kada čia visokiems “keliantiems riziką policinei visuomenei“ asmenims atsakymus rašinėti: 

Jūs visi saugūs! – foto iš atleto (sic!), kuriuo save pristato, Lino Pernavo asmeninės Instagram paskyros

Išties, tegul, sako, geriau tuo jo Bobinas užsiima!

Tai jo “funkcijas atliekantis“ ir parašė tą elektroninį raštą, kurį gavau popierine (sic!) forma. Tad jums įdedu pasigrožėti perfotografuotą, jei jau pajėgūs kukulakes atitraukti nuo foto aukščiau, kad nesakytumėt, kad išsigalvoju – čia išties taip surašyta:

O taip, policija neįgali atsakyti į 12 klausimų.

Nes tiek yra jiems gerokai per daug, kaip suprantu, ir kaip čia tuomet neprisiminsi anekdoto, kodėl jie patruliuoja po du (kad tik per abu pilnas išsilavinimas gaunasi sudėjus).

Visumoje atsakymas yra toks: aš jų klausiu, kuo remiantis čia man tą savo 23 str. taiko, o jie atsako, kad remiamės 23 str. – nes va, suprask, esame policija (sic!), ir dar va galime tą ir aną, ir dar ten visaip kaip ir kriminalinė žvalgyba (!), ir šiaip čia vsio zakonno©, ir ką yr, nu?!

Ir ne tavo čia, žinok, reikalas, kur ir kokia informacija apie tave disponuojame – nes nusišvilpti (no pun intended) mums į visas ES direktyvas (GDPR? – ne, negirdėjom!) ar demokratines Vakarų (“naša Raša“, aha) praktikas (Minsko aukštosios milicijos mokyklos Baltupių filijale tokių gi nesimokėm, nu) bei Lietuvos Respublikos Konstituciją, o ir pareigūno priesaiką duodame pasirašydami taip jau tik prieš priimant į darbą kaip bet kuris samdomas darbuotojas prašymą būti įdarbintam, todėl, žinai, niekam ten nerūpi, ką ir kodėl kažkada pasirašome, aha.

Nors, dar jie sako, nieko čia tas mūsų Oficialus Įspėjimas be numerio™ kaip ir nereiškia (atsakydami į mano 3-čią klausimą – vienintelį iš 12 tesugebėjo šiaip ne taip!).

Bet aš galiu vis tiek atsakymą šį apskųsti administracine tvarka, nors, sako jie čia man, kad išties tai nėra jokia nuobauda, oi ne ne ne, tikrai tikrai, aha nu!

Tiesa, Vyriausiojo Administracinio Teismo praktikoje tokia byla jau buvo (ačiū Liutaurui L. už nuorodą į bylą AS-146-484-12 ) – atmetė teisėjai tą skundą motyvuodami tuo, kad čia išties (!) nėra jokia administracinė nuobauda ir neturi (sic!) jokių pasekmių tokio įspėjimo gavėjui, todėl net nėra ką naikinti. Kodėl policija tokius niekinius raštus rašinėja – čia jau kitas klausimas. Aš va tinklaraštį rašinėju, o juk tai – niekaip nėra suderinta su LR įstatymais ir teisėsaugos bei valstybinėmis institucijomis. Tai ir mano rašinėjimai, taip logiškai mąstant, neturėtų jokių pasekmių – aha, įskaitant ir tą paiką gautą policijos Oficialų Įspėjimą be numerio™. Bet gi ne.

Todėl į teismą, ko gero, aš dabar galiu nebent tik dėl melagėlio Ramūno Matonio kreiptis (funkcinis Bobinas™ nepajėgė jau iki 12-to klausimo prieiti, tai atsakymas į jį irgi kažkaip “pasimiršo“ – derėtų atskirai pono policijos pyarščiko paklausti).

Bet, pagalvojau, dabar man jau vien sportinio intereso labui derėtų kreiptis į policiją dėl ginklo savigynai leidimo – ir tegul pabando atmesti tuomet mano prašymą, kai instagraminio komisaro™ “funkcijas atliekantis Bobinas“ teigia, kad čia viskas, perfrazuojant, yra juk comme il faut.

Bet tai gal padarysiu vėliau. Nes kai atmes kažką va taip, kaip šitame rašte, nerišlaus motyvuodami, tai bent turėsiu ką apskųsti. Nes kol kas akivaizdu, kad į šiuos visiškai teisėtus, nors juos ir siutinančius, suprantu, mano klausimus atsakinėdami supranta (?) bent jau tiek, kad lieka durniaus vietoje.

Šiaip liko jie durniaus vietoje, kai išvis pradėjo šitą būsimo LR Prezidento ir l.e.p. praimo politinį užsakymą vykdyti ir pasiuntė savo aksakalus po Lietuvą mokytojų streiko metu su valdžios linija nesutinkančius pagąsdinti (kiek mūsų tokius įspėjimus gavo – taip irgi neatsakė, pastebėsiu). Bet tai gal derėtų prieš tai galvoti, kad po to visuomenė pirštais nebaksnotų kaip į durnelius, ką, gerbiamas instagraminis atlete?

O va atsakymus į taip ir neatsakytus ir ignoruotus mano klausimus gal visai taps įdomu ir net pavyks gauti kontroliuojančioms Policijos Departamentą institucijoms – tiek Valstybės Kontrolieriui (gi man išties neramu, kaip ten su pareigūnų apmokėjimu šventinėmis dienomis nutiko), tiek gal Jos Ekselencijai, kuri juk skiria generalinį policijos komisarą (ko gero, tai ne tam, kad prieš veidrodį maivytųsi?), o gal net ir priežiūra užsiimančiam Vidaus Reikalų Ministeriui (dėl perteklinių policijos etatų apskrityse, tarkime)?

Netgi jei atsakymai ir iš šių institucijų vadovų bus tokie bobiniški, tai, jei dar nesupratote, išties mano paskutinė instancija yra… ne, ne mūsų susipratusi (?) visuomenė (daugumą jų gi išties tenkina policinės valstybės perspektyva), bet Europos Žmogaus Teisių Teismas.

O juk buvo galima tiesiog pagalvoti prieš siunčiant va tokius raštus per priesaikas pamiršusius (!) kriminalinės policijos kažkodėl uniformuotus pareigūnus. O jei jau negalvoji, tai klaidą taisyk – tiesiog atsiprašyk, ir incidentas išsemtas (aš net neturiu tuomet juk dėl ko skųstis!), ir visuomenė ploja katučių policijai bendrai ir instagraminiam komisarui™ konkrečiai.

Bet tai ne – mentas juk taip ir liks mentu, panašu.

Todėl – bus daugiau, o jums ačiū, kad remiate per paypal mano tinklaraštį, kuris rašomas juk ir jūsų smagumui.