“Mokykitės anglų kalbos – ja net glušiai anglai kalba!“ – Nobelio premijos laureatas fizikas Levas Landau (1906-1968).

* * *

Savaitgaliui po praimo Sauliaus Skvernelio vizito į Izraelį kilo eilinis skandalas be pagrindo – tas atvejis, kada jei nori mušti, tai lazdą rasi, ypač, kai matai šapelį oponento akyje, tačiau neįžiūri rąsto nuosavoje, kaip sako naisiečių liaudies patarlė.

O aš jau esu rašęs, kad tai, deja, ne pirmas ir ne paskutinis kartas, kai taip nutinka, ir tai reiškia, kad kai tokia glušių opozicija, tai šitas diegas kėkšo fizionomija iš Gedimino pr. į Daukanto a. eina be palauk, net jei tokie mokytojai-teroristai ir nelabai pageidauja matyti policinės valstybės prarabą (architektas sėdi už kultūrą Seime – taip, sėdi, deja, tik parlamente, ne Lukiškėse, prašome neišvedžioti!).

Garrulus glandarius (asociatyvi foto iš Naturephoto.lt)

Matote, didieji žurnalistikos ir visuomenininkų (čia kas tokie?) įKakotojai pasišaipė, kad praimas skaitė protokolinėje oficialioje dalyje lietuviškai, o ne angliškai. Kaip ten buvo neoficialioje ir kokia kalba bei per vertėją ar tiesiogiai bendravo su Izraelio praimu, tai istorija ir ketvirtieji cerberiai nutyli. Juokingiausia, kad po to čia pat jų “diskusijose“ buvo dažniausiai netgi pateikta pasityčiojimui dar du įrašai, kur praimas skaito angliškai ir lenkiškai.

Aišku, tais norėta pasakyti, kad šitas, matai, pareiškęs, jog nuo šiol oficialiose dalyse pagal protokolą, kas yra leidžiama ir visiškai pateisinama, tarp kitko, propaguos šnekamąją Naisių sanskrito tarmę nuo gintarinės Baltijos krantų, o ne laužys liežuvį – suprask, ha ha ha, koks lūzeris, capisce? Bet tai atsirado gi “anglistų“, kurie bandė pritempti praimo anglišką akcentą iki jo pirmtako Prietaiso šaudė tu šaudė varianto – suprask, nu dar labiau ha ha ha, koks lūzeris, ai em seitan!

Nežinau, aš tiek daug kaip anglų kalbos mokytojas neišmanau, aišku, tik pastebėsiu, kad Jos Ekselencija angliškai skaito ne ką geriau nei šis ekselencijus iš Vyriausybės.

Jų netgi tas pats… ne, ne lietuviškas ar rytų europietiškas, bet nomenklatūrinis akcentas bei komsomolciškos intonacijos. Atmetus simpatijas ir antipatijas, tai abu labu tokie, ir šitas pagal tokį kriterijų yra pasirengęs perimti kadencijų etafetę PreziMentūroje (o dievulėliau… kas čia man su rašiba™ šiandien?).

Maža to, skirtingai nuo kol kas dar einančios pareigas, pretendentas į tas pareigas dar ne prasčiau supranta ir perskaito lenkiškai – o kad dabartinė sugebėjo su bedrionkiniais kaimynais sugriauti visą Valdo Adamkaus įdirbį, ne tai kad išvis kažkiek šnekėti po prostu, tai priminti to “užuomaršoms“ nereikia?

Va ir gaunasi, kad su šia gryno poligloto kritika, anot Imanueliaus, išeina šnipštas – patinka jums dabartinis praimas kaip kandidatas iš vyriausybės į jau šalies nominalius (nes tikrasis jau rašiau kur sėdi) vadovus, ar nepatinka. Bent jau džiugu, kad nors užsienio reikalų ministeris Linas tikrai moka angliškai susišnekėti, ką dar gerokai iki šių piktų ir kerštingų kadencijos darė, padėdamas ne tik Lietuvai integruotis į NATO, bet ir sukurti partnerystės programas (lėktuve skrendant su NATO sekretoriumi kone ant nosinės).

Tai dėl to kandidato egzaminavimo – palikime gal nuošalyje. Na, nėra tai esminis klausimas, kada Lietuvoje prezidentas renkamas ne parlamente partijų sutarimu ar per rinkikus, o tiesiogiai, todėl durniaus ir intelektualo balsai yra vienodi (o kurių daugiau, ar reikia priminti?).

Man liūdniau, kad ir mokėdamas abi kalbas, tiek anglų, tiek ir lenkų, jis išties neras kalbos nei su NATO, nei su JAV, nei su ES šalių vadovais bei mūsų artimais ir tolimais sąjungininkais. Tiesa, du JAV prezidentus pasiųsti šieno ravėti kaip yra padariusi dabartinė gypsy woman™, tai reikia ne tik talento ir pastangų, bet dar ir dviejų kadencijų. Tai gal taip blogai ir nebus?

Bent jau Skvernelio Skirmantas prižiūrės, kad feisbukuose taip bukai jo bosas nebeatrodytų. Nors, kita vertus, buduliams ir mūsų FB burbulas visiškai neįdomus – jis tik opozicijos vedamo sausąsmaukio™ žaisliukas, ir tiek.

– How are you?

– Yes, I how.

* * *

O papeipalinti vokiškų bei amerikoniškų rublių galite čia (nes argi iš naisiškių sulauksiu? – AČIŪ!