Kalbant buriuotojų sąvokomis, tai pagaliau VRK užbaigė atgalinę atskaitą ir davė startą regatai, ir priešstartinėje atskaitoje laviravę bei bandę užimti geresnę poziciją šiam startui, laivės kirto bujos ir teisėjų laivo traversą bei pasileido pilnomis burėmis link pirmojo posūkio ženklo.

Kitaip tariant, VRK pervedė pretendentus į kandidatus, ir šiems dabar reikia iki gegužės 12 dienos, t.y. per mažiau nei mėnesį (!), baigti galutinai įtikinti rinkėjus, kad bus tinkami užimti vadovo krėslą Daukanto a. pastate, turinčiame labiausiai britų policininkų numyžtą kampą visame Vilniuje.

Todėl ir mano tinklaraštis visą šią savaitę kas antrą dieną (nes jums gi prireikia bent dviejų dienų perskaityti vieną įrašą) skelbs IMHO (rus. tikra nuomonė ir linksmakotį tau ją nuginčyti) asmeninę ir visiškai subjektyvią nuomonę apie kandidatus į prezidentus šių metų prezidentiniuose rinkimuose.

Apie praeitus galite pasiskaityti paspaudę šią žymą #prezidentorinkimai2014 ir turėti kone tuziną įrašų, kaip buvo anuomet. Juolab, kad kai kurie kandidatai ankstesnės sėkmės nėra atbaidyti, o laikosi nuostatos, kad už vieną muštą dešimt nemuštų duoda.

Bet šiuose rinkimuose mes turime tik, arba net, devynis kandidatus (kas yra labai smagu demokratijos prasme, kai lygini ankstesnius rinkimus, kuomet rinkaisi iš esmės tik vieną iš vieno), todėl aš juos sugrupavau trijulėmis pagal juos kokį nors vieną vienijantį požymį, o ne pagal abėcėlę nuo A iki Z, nors išties pirmos trijulės vardas yra A raidė, o paskutinės Z, ir beskaitydami suprasite kodėl.

Pasiimkite kavos ir apturėkite malonumą – gazas-dugnas, nestabdom!

Kaip ir remdami šį tinklaraštį per PayPal tolimesniam jo vystymui – ačiū!

* * *

Meinstryminė media ir įvairios užsakytos viešosios nuomonės apklausos pirmąją trijulę iš esmės įvardina vienodai, ir daugeliui žmonių išties yra vienodai, kas dar ten yra žemesnėje lygoje, todėl ir pavadinkime ją A lyga.

Ir joje yra trys vienokią ar kitokią įtaką turintys politinėje ekonomikoje asmenys (vardinu pagal abėcėlę, o ne jų sunkiai išmatuojamą įtaką), kuriuos apibūdinu pagal prezidentinius kriterijus arba kitaip jų:

profesiją normaliame gyvenime,

– jų reputaciją ir tris LR Prezidentui priskiriamas Konstitucijoje kompetencijas: teisės ir teisingumo sistema, užsienio politika, krašto gynyba;

Ir ką aš asmeniškai apie kandidatą manau:

* * *

Ekonomistas (klaidingai vadinamas finansininku) dr Gitanas Nausėda –

 • – proverbinis švedų imperializmo įrankis ir bankų sąmokslo apvogti lietuvių leudį™ politrukas.

Iki tol tą sėkmingai daręs privatizacijos institute, kainų ir konkurencijos tarnyboje bei Lietuvos Banke, prižiūrėdamas tuos prakeiktus komercinius bankus, kad tie tik spekuliuotų ir plėštų tautą, tikinčią ne tik finansinėmis piramidėmis, bet ir psichotropinėmis kaldrutėmis, grobiamais akropoliuose vaikais turtingų vakariečių organams, skiepų žala bei acto garinimo nauda;

 • – vyresnis už mane 6 metais, gimęs Klaipėdoje ir gyvena Pūčkorių atodangos senovėje buvusios patrankų liejyklos teritorijoje užsilikusioje bakūžėje, kurią užkonservavo stikliniame paviljone, ir teismas pripažino, kad tai yra teisėta (tad, duskite pavidolej!),

Ir kas jo visą kompetenciją teisės sistemoje, manau, užbaigia;

 • – kalba dažniausiai rimtus blėnis apie ekonomiką kaip bankų PR atstovas, bet galimai dar ir anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, ko iš esmės visiškai pakanka bendraujant kaip užsienio politikos strategui iš Daukanto a. (ir velniop tuos lenkus!);

Šachmatininkas, kuris kolekcionuoja lituanistinius leidinius (be bajerio – taip parašyta VRK puslapyje!);

 • – nuo 1990 metų, kalbant vėliau aptartino ir įtartino kandidato sąvokomis, turi (bet šiaip yra susituokęs) vieną žmoną Dianą ir dvi dukras – Ugnę ir Gedailę (kam ten reikia pagoniško cimeso?), todėl šalis protokoliškai pagaliau vėl galės turėti ne tik Pirmąją Ponią, bet ir dvi galinčias pakeisti paneles (prisimenant AMBo kadenciją).

Beje, su kinais santykiai irgi potencialiai turėtų būti ateityje geri, nes Gedailė dabar gyvena ir studijuoja Kinijoje, o Ugnė puikiai padėtų gal tartis su Korėja ir, pagal savo studijų vietą, patarti santykiuose su prancūzais (čia jums ne dabartinė prezidentė su jos provokiška linija).

Kaip šalies vadovo reprezentacijai tai tikrai geras požymis, paperkantis, manau, nemažą dalį ir rinkėjų, ir ko stokojo visą laiką dabartinė antrąją kadenciją bebaigiančioji.

 • Bet juk jis dar turėtų ir ką ginti karo atveju, o ir pats kaip tėvas turi alibi, kodėl jo vaikai netarnavo Lietuvos kariuomenėje.

Jis, spėju pagal laikmetį, studijų metu formaliai per karinius šaukimus į mokymus atliko privalomą minimalią karo prievolę ir gavo sovietų armijos leitenanto laipsnį, apie ką nemini, ir labai teisingai daro: a) jis nėra kariškis; b) nusišvilpti jam į karybą (ačiūdie, neisime su latviais kariauti!); c) niekuomet negirdėjome nors kokios menkiausios jo gaidelės apie tai, kaip “prie ruso buvo geriau“.

Ankstesniuose rinkimuose dalyvaudavo apklausose formaliai nedalyvaudamas išties. Bet jei pažiūrėtumėte, apie ką šis kandidatas, tai jis būtų… apie nieką.

Na, toks seno stiliaus (nors jis anaiptol nėra senas!) mersas, aukštos klasės klasikinis automobilis, bet labai dizaine nuobodus ir eksploatacijoje patvarus ir ilgaamžis, todėl vadinamas “pensininkų mašina“, dėl ko žmonės paprastai rinkdavosi bemsą. Šiais laikais šios alegorijos jaunimas jau nebesupranta, tai laikykite jį HP baltu laptopu, kurį iš toli gali sumaišyti su Mac.

* * *

Mechanikos inžinierius (autoūkio specialistas) ir viešosios tvarkos teisininkas Saulius Skvernelis –

 • – manantis, kad yra dabar jau tik l.e.p. praimas, vadovaujantis Naisių agro-oligarcho Seimo Kultūros Komiteto Pirminyko kontroliuojamai lizinginei Vyriausybei,

Savo visą karjerą nuo kelių mento iki prezidento (sėkmės atveju, manau, koks jo Skirmantas Malinauskas galėtų parašyti tokio pavadinimo biografinę knygą) daręs visada per bendradarbių ir pavaldinių lavonus (karjeros prasme, nedrebėkite), tai ir šįkart, matomai, susisiekimo ministeris Rokas Masiulis vaikšto į Gedimino pr. 11 su taikiniu ant nugaros.

 • – jo teisės ir teisingumo suvokimą ne tik parodo aplinkybės, kaip inžinieriumi jis riomerynėje katedroje dirbo teisės ir taktikos asistentu, o jau ten gavo magistrą, kai nebeasistavo (kas sąžiningiau, nei buvusio karo akademijos rektoriaus atveju ar kokio kirkilinio didvyrio), bet dar ir remiasi įkalta administracinės teisės nuostata, kad esi kaltas tol, kol neįrodei kitaip – visi, kas susidūrėte su kelių policininkais, šį “teisinį“ modus operandi pastebėjote, tiesa?

Todėl vieniems, kurie įpratę, kad ant jų lotų (no pun intended), bet dar ir ant kitų užvažiuotų stipriau, jis yra puikus kandidatas, o kitiems, kurie kaip ir aš yra liberalai ir “anarchistai“, jis yra naktinis košmaras, tampantis realybe, ir kas būtų kaip preziMentas™ tik dabartinės ekselencijos tulpinės diktatūros™ tąsa, bet geriau norėtų buvusio teisingumo ministro tokiu atveju, o ne buvusio komisaro ir vidaus reikalo ministro, kuris net nesuvokia, kiek neigiama ir demokratijoje nepriimtina yra sąvoka policinė valstybė;

 • – kadangi yra mano bendraamžis ir dar gimęs Kaune, tai kalba rusų ir lenkų kalbomis bei dar angliškai, nors nenori.

Užsienio politikos iki šiol baidėsi, nenorėdamas konfliktuoti su Daukanto a. tulpininke, kuri, nesuprasi kodėl, lakstė į visus Europos Tarybos, kurioje dalyvauja šalių vyriausybių vadovai, susirinkimus ir susitikimus (juk ir Brexit ne todėl, kad Elžbietos II niekas į ES institucijas nekvietė), į kuriuos jos lėktuvai kažkaip negedo, kaip 8skrendant pas kaimynus į tų šventes.

Aš dar suprasčiau, jei pavaduojamas koks šaudė tu šaudė © seitan-istinis prietaisas™, bet kad ir Andrius Kubilius nepypsėjo dėl to, nors skaito laikraščius anglų kalba, ir netgi dabartinis praimas, nors ir kalba ne prasčiau už dabartinę Jos Ekselenciją (iš to, ką radau viešumoje), bet šią užsienio politikos kryptį jis pats juk visiškai apleido, kas yra labai nedovanotina. Ironiška, kad tapęs prezidentu jis ten irgi nebeturėtų jau lankytis, ir iš to būtų tik viena nauda, kad pagaliau atstatytume pareigybines kompetencijas pagal tai, kaip turėtų būti.

Kaip ir dr Gitanas Nausėda, šis irgi yra susituokęs, tik kad šitas su Silvija (kada ir kelinta santuoka VRK nenurodyta, jei jos pavardė nebe anytos ir yra šiuolaikiškai suskvernelinta?), ir dar yra jaunas tėvelis: dukrai Eglei panašiai tiek, kiek ir maniškiam sūnui (jei ši santuoka antroji, tai čia iš kurios, ir ar dar yra kitų vaikų?), o jo sūnus Tadas gimė gi einamojo Seimo rinkimų metais, ir aš kažkaip nesuprantu, kodėl net bulvarinė spauda praleido šį faktą tokio rango politiko gyvenime (išties įdomiau buvo, kokia tuštutė kokią seksualumo bombą kur sprogdino, ar kaip sekasi žigolaičiui kengūrijoje?).

Tad reprezentuoti šalį gali. Bet nelabai ir vėl nori? Tai gal tegul ir prezidentu tapti nebenori, ką?

 • – kaip ir dr Gitanas Nausėda, jis nuslėpęs irgi tarnybos sovietų armijoje faktą.

Mes tais pačiais metais baigėme mokyklą (šis kapsukinis iš jablonskynės – aš tais metais Kapsuko DOSAAF pradėjau kamazistu Afganistanui mokytis), todėl dviejų metų tarpas iki studijų VISI/VGTU yra jokioje biografijoje nepaaiškintas.

Tad atsakymas VRK anketoje, kad jis nėra susaistytas priesaika su jokia užsienio valstybe, yra dalinai teisingas – tikrai kad sovietinio kario priesaika nebegalioja, kai nėra SSRS.

Antra vertus, jei parėjo eiliniu kaip aš (kuo jo atveju abejoju), tai ši “nereikšminga smulkmena“ galėtų būti ir nepraleidžiama anketose, nes bent jau suvokimą apie karybą (bent jau potencialaus agresoriaus kariuomenėje) turėtų turėti. O ir vaikai per maži, kad jam priekaištautum, kodėl tie netarnavę Lietuvos kariuomenėje – turi ir šis alibi.

Kaip bebūtų, jis tikrai nėra mano kandidatas (aš išvis į sodininkus šnairai žiūriu), ir labai norėčiau tikėti, kad net nepaklius į pirmąjį turą vien todėl, kad aš nenoriu matyti suformuotos galutinai Naisių agro-oligarcho valdžios vertikalės ne tik su kišeniniu Seimu ir Vyriausybe, bet dar ir prezidentūra, teisėsauga su teismais, “nacionalizuota“ respublikine ir regionine žiniasklaida, kišenine savivalda ir Lietuvos interesų pardavinėjimu Rusijai mainais už Agrokoncerno (ir ko ten dar Karabasas “nevaldo“) importo bei eksporto operacijomis.

Bet kad kandidatas išnaudoja turimą vyriausybinę galią anaiptol ne šiaip rinkiminiams vizitams, dėl ko iš cerberių jorkšyriukais pavirtusi žiniasklaida cypauja, o papirkimui pensininkų (pensijas nors ir formaliai, bet juk pakėlė), papirkimui darbdavių (sumažino vien Sodros mokesčius formaliai iki 1.77% tarifo, arba tik iki 21.27% bendro Sodros tarifo, kas yra gerokai mažiau vien už iki tol buvusius Sodrai bendrai mokėtus 40.18% nuo pirmo euro!) ir netgi masiniam samdytų darbuotojų papirkimui (pakėlė minimalią algą nuo €400 iki €555 ant popieriaus; nors ir mokestinę darbo naštą, ciniškai pastebėsiu, išties jis užkėlė dabar darbuotojui vietoje anksčiau buvusios formaliai darbdavio prievolės, dar ir sumažindamas NPD nuo €380 iki €300 bei pakeldamas GPM tarifą nuo 15 iki 20%; ir vis tiek darbo kainoje antkainis valstybei dabar yra 42.71% nuo MMA ir 58.41% nuo vidutinio darbo užmokesčio, kai dar pernai tekdavę susimokėti valstybei už šias pačias šių metų sumas po 52.06% ir 72.25% atitinkamai – taip, darbo jėga darbdaviams atpigo).

Aišku, formaliai ir čia jis turi pasiteisinimą – gi jo, kaip Vyriausybės vadovo, išties toks darbas ir yra. Ir bijau, kad įeis į Lietuvos istoriją kaip vienas geresnių praimų vien dėl šitų sprendimų. Net aš, kaip liberalas, turiu pripažinti, kad mintis perkelti pajamų mokesčius tas pajamas gaunantiems yra teisingas sprendimas. Ir netgi tie pasilikę 1.77% darbdavio mokestis nuo darbo jėgos dabar yra logiškas ir skaidrus darbdaviui priklausančio: 1.31% draudimo mokestis į nedarbo draudimo, 0.14% nelaimingų atsitikimų draudimo ir 0.16% garantinius fondus, kaip ir 0.16% ilgalaikio darbo išmokų kaupimui.

Kitu atveju beveik papirktų ir mane. Jei ne jį mano akyse diskvalifikuojantys veiksniai ir faktas, kad dabar po mokesčių darbuotojui išties lieka mažiau, deja.

Todėl galite I ture linksmintis už ką norite balsuodami, bet II ture turėsite pagaliau ir be Aurelijaus Verygos paistalų išsiblaivyti ir rimtai susimąstyti, kokios ateities išties norite Lietuvai per artimiausius penkerius metus. Nes premjero Sauliaus Skvernelio nuopelnus gali pasiimti nebūtinai prezidentas Saulius Skvernelis, o kiti jums simpatiškesni išrinktieji, tiesa?

* * *

Ekonomistė Ingrida Šimonytė –

 • Seimo Audito Komiteto ir dar 17 (taip, pilną sąrašą rasite čia) komitetų bei laikinų Seimo grupių narė, labiausiai žinoma kaip Audrius Kubiliaus II-ojo finansų ministrė, kuri tautosakoje yra laumė-ragana kartu su kipšu iš po kubilo atiminėjanti iš pensininkų pinigus.

Na, čia panašiai kaip filme Pulp Fiction (epizode premjerą vaidina Tim Roth, o pikti ir keršingi™ Samuel L. Jackson bei John Travolta yra Stasys Jakeliūnas ir Vytautas Bakas, nors gal su jais save labiau tapatinti norėtų abu valstietiškos partijos lyderiai Saulius ir Ramūnas)

 

 • – kad jau kalbam apie teisingumą, tai ji su teise ir teisėtumu pastaruoju metu susiduria kone kasdien, nes Seimo valdančioji dauguma metodiškai ieško sliekų, turinčių besiraityti po kelias kadencijas perstovėjusiu kompostu.

Kas nereiškia, kad ji paskirs prokurorus po to tam, kad tie jau baudžiamojo kodekso pagrindu persekiotų visus valstiečius, manančius, kad jie išmano tarptautinius finansus geriau, nes skaito fake news žinutes gūgliatranslaitiškai transkribuotas į rusicizmų kupiną lietuvių kalbą.

Aš bent jau žinau, kad prie jos policinės valstybės neturėsime, ir kad šalis nebebus valdoma kokio nors tulpių pašto, nors kandidatė kažkada buvo šios protégé, kai anoji buvo tokia pati AMB atžvilgiu.

 • – dėl užsienio politikos, manau, mes irgi galime būti ramūs: tiek jos patirtis, per krizę būnant finansų ministre ir kaulinant Lietuvai pinigų, tą įrodo; tiek ir jos veikla ne viename komitete (ji yra ir Europos reikalų) ir grupėje yra didelis politinis įdirbis (sakiau, kad sąrašą žiūrėtumėte!).

Čia visai neseniai prasinešė po ES institucijas, ir kiek matau iš jos paskyros, tai gerai žiūrisi su visais vokiečių politikais, o ši šalis, kaip bevartysi, ir toliau bus įtakingiausia ES ateičiai, net kai Angelė pasitrauks iš Ketvirtojo Reicho kanclerės pareigų.

Juolab, kad Ingrida kalba anglų (išties kalba!), rusų ir lenkų (jak życie bez wypicia? – kaip sako mano draugas uošviams, nors su ja esame kažkada vyno išgėrę dr Aušros Maldeikienės knygos pristatyme) kalbomis bei turi švedų kalbos pagrindus (kaip neturės, kai švedų bankams lėtūvelia™ pardavinėjo!).

Jos trūkumas “tradicinės lietuvių šeimos“ puoselėtojams yra tame, kad ji, kaip ir dabartinė ekselencija, nėra su niekuo susituokusi, nes nebuvo tiek durna tą daryti, ko gero (būdama nepilnu mėnesiu vos vyresne už mano eks, tai ji su ja rastų šia tema bendrą kalbą, manau). Ir man panašu iš citatų, kad ji mieliau skaito Šveiką (nepainioti su einančiu praimo pareigas dabar!), nei Eat.Pray.Love stiliaus junk-food smegenims. Ir kad – išties skaito!

 • – tai ir jos supratimas apie karybą bei krašto gynybą, bijau, remiasi tik “Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiais Pasauliniame kare“.

Man tai būtų toks savotiškas trūkumas, o kažkam išties tai kaip tik bus privalumas, kad karas netaps mūsų diplomatijos pratęsimu (net jei estus derėtų nukariauti, nes – o ko jie, tipo?!).

Bendrai paėmus, tai turiu prisipažinti (kaip jau ir taip supratote), kad balsuosiu, aišku, už ją, nes nepamenu smagesnio Lietuvos iždo tvarkytojo Lietuvos istorijoje. Su ja, manau, ir Lietuvoje bus smagu ir psichologiškai saugu jos kadencijos metu, be kažkokio streso, kad kažkas kažką bando uzurpuoti, kažkur slapti susitarimai ir galios žaidimai, ar kažkas didžiuojasi kaip komplimentu netgi nuo kokio Batkos, kai tas pasiguodžia išklausęs dabartinę vizito metu, kad, matai, tai čia jį dar diktatoriumi kažkas vadina, aha.

Plius, jai patinka Metallica, o tai man reiškia, kad paduokite biuletenį – pažymėsiu tą faktą, hell yeah!

Jei rimtai, tai be fakto, kad metalas yra išties Skandinavijoje populiariausia muzika, tai ji ir užsienyje sudarys puikų ne post-sovietinės (jokios partškolos!) ar gypsy woman © įspūdį, o netgi skandinaviškos, kuo net estai save iš baltiškos perbėgę pozicionuoja, šalies įvaizdį.

O tai labai teigiamas įvaizdis, kuris svarbiau už protokolinio sutuoktinio tampymąsi į garbės paradus.

* * *

Bendrai dera atkreipti dėmesį, kaip ir kodėl Ingrida tapo kandidate.

Ji nėra TS-LKD partijos nare, bet būtent ši partija suteikė amerikietišku stiliumi leisti savo rinkėjams dalyvauti kandidato išrinkimo procese (tiesiog einamasis partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis yra per jaunas pagal prezidentinį cenzą). Ir juokingiausia tai, kad net ne partiečiai nulėmė tokį kandidatės parinkimą – absoliuti dauguma registravosi balsuoti pašaliečių ir balsavo už ją, o ne šios partijos formaliai nominuotus savus kandidatus, dėl kurių manė, kad ir vyks demokratinė diskusija.

Paprasčiau kalbant: balsai už Ingridą – tai balsai prieš krikdeminį establišmentą. Taip, tai irgi protesto balsai, tik viename konkrečiame politiniame segmente.

TS-LKD rinkėjai pasakė, ką jie galvoja apie partijos esamą būklę, kaip krikdemai, ypač po liberalų žlugimo, (ne)atstovauja jų požiūrį ir jų lūkesčius, ir ką jie galvoja apie visokius garbės pirmininkų galios žaidimus, skiriant savo anūką parijos lyderiu vadovu – net jei tai išgelbėjo partiją nuo skilimo į kubiloidus ir degučiukus, kai niekas songailinių atskilėlių ir nebepamena, o saudarginiai va ir vėl tik pastraksėjo ir vėl šiknas prisėdo iki kito karto.

Ingrida tokiu atveju yra geriausias įmanomas kompromisas ir minėtoms TS-LKD partijos frakcijoms, ir kandidatas dešiniesiems, kurie, kaip ir aš, dabar sako, kad Tėvynės Sąjunga, deja, nebėra “mano partija“ (kitaip tariant, daugiau neatstovauja mano interesų).

Ir aš nekalbu čia viena apie Gabrieliaus asmenybę, nes vieniems nusivylusiems jis – per daug liberalus, o kitiems – per daug seneliško konservatyvizmo (ar ko jie dar ten prisigalvoja) įtakos, ir pan. Dar kitiems, ko gero, asmeniškai nieko prieš Gabrielių iš esmės net ir nėra, bet pats jo karjeros būdas iš visiškos nežinios (biurokratas Briuselyje nėra politikas!) įšokti į vieno iš politikos lyderių (o TS-LKD – viena iš kertinių Lietuvos demokratijos partijų!) nusiraminimo kėdutę™ yra nepriimtinas. Galop, socialinis liftas turi daugiau trūkumų, nei privalumų ilgoje perspektyvoje, nei kad kopimas laiptais nuo, tarkime, bendrijos ar bendruomenės pirmininko ar seniūno, per savivaldą ir Seimą į politikos lyderius ne pagal pavardes ar kėdes.

Todėl daugeliui Gitanas Nausėda, būdamas be jokios politinės patirties, yra niekinis pasirinkimas, ir Ingrida Šimonytė, turėdama vykdomosios ir dabar įstatymų leidžiamosios valdžių patirtį bei įdirbį gana sudėtingomis sąlygomis, šiame visame kontekste yra labai logiškas (nors netgi dažnai tik pasąmoningas) pasirinkimas – ir netgi prieš mentą, dariusį kitų sąskaita savo karjerą, o ne politiką (kas suponuotų atstovavimą rinkėjų grupėms, o ne sau).

Labai įdomu tuomet pamatyti antrame ture du “protesto kandidatus“ – vieną nuo piktų ir kerštingų™ valstiečių, o kitą – nuo adekvačios ir į ateitį žiūrinčios Lietuvos. Kiek baisu jau, kad pastaroji kelinti metai, deja, vis pralaimi, dėl ko Lietuva rieda į kažkokią konseratyvią pelkę, kurioje piktūnai kipšai puotą kelia.

* * *

Antroji trijulė aptariama – štai čia (kiti kandidatai mažiau svarbūs, tai ir raidžių bus mažiau!),

o jūs galite pareikšti savo nuomonę čia žemiau ir mano FB paskyroje

bei finansine auka per PayPal štai čia

Ačiū!