O pašnekame apie šių metų kandidatų į prezidentus valdomus finansus, ką?

Nes labai įdomių klausimų man kyla pažiūrėjus, kaip jie interpretuoja savo deklaracijas.

Pirma, tai ar žinojote, kad Vytenis, o ne joks ten “bankinyks“ ar “iždo buhalterė“ yra turtingiausias, o ekonomistas, pavirtęs filosofu, Arvydas – skurdžiausias?

Nes ir tarp kitų kandidatų visumoje būtent šis “socdemas-tremtinys“ turi bemaž tiek pat privalomo registruoti turto (€321’882), kiek ir “švedų bankinykas“ Gitanas (€335’386), bet va dar pridėkite jo turimus €170’000 (bankininkas disponuoja vos €35’912).

O dar smagiau, kad bankininkas Gitanas nėra jokiu bankininku, nes niekam nieko nepaskolinęs, tačiau pats netgi turi paskolų už €137’331 (galėtų iš esmės Ingrida jį nusnorinti, jei išties Gitanas būtų banku), kas jo turtus šita suma sumažina, kai socdemas Vytenis ir dar Povilas savo aktyvus apmažina tik €109’378, tačiau – čia pat ir pasitaiso dar labiau į pliusą su €133’186 suteiktų kitiems (!) paskolų ir dar €2’896 vertės už vertybinius popierius, juvelyrinius dirbinius ar meno kūrinius (bankininkas čia sakosi teturįs vos €10).

Maža to, šis socialinio teisingumo ideologijos ir demokratijos aktyvistas deklaravo pajamų vos €32.15, todėl galėtų triskart supirkti, aišku, visą “brangų“ bankininko turtą ar jo vertybinius popierius (tik ne juvelyriką, kurios neturi, nes net mano sidabrinis keltiškas katalikų žiedas, primenantis gyvenimą Londone, kainavo £15, o čia neturėčiau ką deklaruoti).

Paklaustas, kodėl tiek mažai pajamų per metus, eurokomisaras dievagojosi, kad visą algą sumoka ir mokesčius jam atskaičiuoja Briuselio buhalterija, tai čia Lietuvai iš jo turtų tik pavydas, o iš pajamų – jokios naudos, bet ir jokių pretenzijų negali būti, suprask.

Man gi vis tik įdomesnė ta suteiktų paskolų ir gautų paskolų dalis.

Tūlas valstietis pagalvotų, kad visą paskolą galima buvo tiesiog imti ir sugrąžinti, taip apnulinant savo įsipareigojimus kreditoriams. Tačiau jei suteiki paskolų didesniais procentais, nei esi pats gavęs – po truputį grąžini paskolą, sumokėdamas palūkanas ir pasilikdamas dar pelne savo palūkanų skirtumą. Na, tarkime, turite paskolą būsto paskolos procentais, o skolinate kreditinės kortelės procentais – bus pliusas? Bus.

Kaip tą padaryti, aišku, tai kitas klausimas, bet jei gali savo laiku LSDP pavadinimą, kad tie taptų Socinterno nariais, parduoti kokiems dėdėpistams ir jų LDDP vadui AMBui už, tarkime, prašmatnų butą Senamiestyje, tai po to tą butą pardavęs ir nusipirkęs ar pasistatęs namą už miesto ribų (ar įsigijęs kuklesnį butą mieste), tai turėsi atliekamų euriukų (anuomet – litukų), kuriais gali pradėti daryti savo nediduką tokį, visai visai nediduką, bet lupikautojo kreditoriaus biznelį, tiesa?

Vsio zakonno, nu!

Bet man dar kažkaip čia viskas per daug merkantiliškai ir visai nesocdemiškai atrodo.

Lietuvos socdemų papročiu derėtų įforminti “paskolas“ ir gauti reguliariai už jas taip vadinamas “išmokas su palūkanomis“, prie kurių joks STT agentas neprikibs kaip prie kyšio, jei tik tų pinigų tau tie tavo “skolininkai“ neneš brendžio dėžutėse.

Vsio zakonno, nu!

Ir nedrįskite abejoti tyra kaip ašara Vytenio Povilo Andriukaičio reputacija – čia nėra jokios korupcijos požymių, viskas čia teisėta, mano iškelti klausimai negali būti nei spaudos domėjimosi, nei prokuratūros susidomėjimo objektu. Lietuva brangi, ko tu išvis verki čia, ką?

Socdemas, net neimant domėn jo eurokomisariškos solidžios algos bei visos po to nusimatančios rentos, prieš šį “bankininką“ laimi daugiau nei dukart ir bendru santykiu €518’586 prieš vos €233’977.

Tai va dabar net nežinau, ką išties šiame konkurse tuomet bankininku vadinti.

* * *

Antra, gal geriau užduokime klausimą kitoje turtų ir pajamų deklaracijų pusėje atsidūrusiam plaukimo filosofui Arvydui Juozaičiui, kuris turi €0 turto (sako, kad pirmai žmonai paliko – tai ir aš taip padariau, tik kažkodėl niekas manimi netiki), €0 vertybinių popierių ir šio materialaus pasaulio artifaktų (na, gal vestuvinį žiedą turi bent jau auksinį, tik nevertą tiek, kad privalu būtų deklaruoti), €1’800 juodai dienai (arba kad žmona už juos kurtų džiaugsmą šeimoje), ir nei jis kam skolingas, nei jam kas paskolinęs – šitas tyras kaip… norėjau parašyti degtinė, bet pagonys lyg ir midų laka, tai midus ne toks jau ir skaidrus.

Paklaustas, iš ko gi jis gyvena, atsakė, kad ta docento alga, žinia, yra katino ašaros, o ir iš honorarų kultūriniuose leidiniuose arba filosofinių raštų ne kažką teuždirbsi, tačiau jis gauna… olimpiečio rentą €1300. Iš jos ir gyvena.

Ir va čia aš, žinote, rimtai susimąsčiau.

Nes SSRS sporto meistro vardas ir SSRS rinktinės jo dėka parvežtas bronzos medalis yra SSRS garsinimas, kurios jau nebėra, ir nepamenu, kad Rusija, perėmusi SSRS teises, kažkaip prisimintų savo įsipareigojimus bei mokėtų už tą rodiną-matj sveikatą ar galvą padėjusiems kažkokias rentas, pensijas ar pašalpas.

Netgi ėmiau ir viešai paklausiau Naglio Puteikio, kuris už tą pačią SSRS jo neatsiklausus atlikinėjo “internacionalinę pareigą“, ką jis gauna kaip karo veteranas?

Štai jo atsakymas:

Lietuvos gi kaip sportininkas dr Arvydas Juozaitis nėra garsinęs, ir Lietuvos Respublikos olimpiečiu jis nebuvęs.

Tiesa, gali nebūti prezidentiene Lietuvoje, nes ištekėjai už jo gerokai po jo kadencijos, bet vis tiek prisiteisti sau prezidento žmonos rentą, tai labai įdomu, kodėl Lietuvos iždas dar turi perimti ir kažkokius SSRS įsipareigojimus ir mokėti rentas SSRS sportininkams?

Suprasčiau, jei nuo 1992 metų Barselonos olimpiados dalyviams, bet tai kuo čia išvis dėta 1976 metų Montrealio olimpiada, SSRS čemiono vardas bei LSSR čempiono vardai – “ir tada plaukiau už Lietuvą“, ką? O gal jo kolegė Rūta Meilutytė už visus nuopelnus, ir gerokai didesnius už šio plaukiko, kad ji mirko angliškame chloruotame vandenyje, irgi gavo iš Anglijos karalienės Elžbietos II-osios britų imperijos ordiną bei damos (nes vyrai yra riteriai) titulą ir atitinkamą karališką rentą?

Ne. Tai šitas kodėl vagia (ar kaip dabar šitą jo rentą pavadinti?) Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus, nes… irgi dar vienas vsio zakonno?

Dieve dieve, kada šitas visas galvose užsilikęs sovokas pagaliau baigsis?!

* * *

Pirmoji trijulė aptariama – štai čia (kiti kandidatai pasiekiami nuorodomis prie teksto apačioje),

o jūs galite pareikšti savo nuomonę čia žemiau ir mano FB paskyroje

bei finansine auka per PayPal štai čia

Ačiū!