Kaip oficialus teisės ir viešosios tvarkos bei rimties pažeidėjas, tai turėčiau šį įrašą publikuoti būtinai rytoj – kada visa rinkiminė agitacija jau draudžiama.

Bet jau parašiau anksčiau, ką galvoju apie šių metų prezidentinius kandidatus čia, o rytoj gal niurkysiu sūnaus ir dukros cūciką Grikį pas savo tėvus, tai jau dabar esu nusiteikęs taikiai beigi pozityviai.

Todėl ir balsuosiu, kad klausėte (buvau užimtas savaitę, atsiprašau!), irgi tik pozityviai – vien !

  • Už pilietybės išsaugojimą Lietuvos Respublikos piliečiams, jei tiems savo valia, ar susiklosčius ne visai palankioms politinėms arba ekonominėms aplinkybėms, teko pakeisti gyvenamąją šalį iš gimtosios į naują.

Ir ne todėl, kad pats virš 3 metų buvau emigrantu Londone (kasžin, gal šiemet ten vėl teks išvykti – mano darbas mokykloje baigiasi liepos 1 dieną, o pasiūlymas po to yra tik pirmiems keliems mėnesiams, kol jau pastovi mokytoja grįžta iš motinystės atostogų).

Ir ne todėl, kad pažįstu daug to lietuviško paso išsaugojimo norinčių šaunių žmonių, ir turiu tokių “keliapasių“ draugų (ir nedraugų) ar netgi rėmėją iš JAV, parūpinusį man nešiojamą protuoklį, kad jūs čia ir toliau galėtumėte skaityti (aha, tikrai mane tuo papirko, matyt – gaila, dar nepaklausiau kaimyno, kuris atnešė Kalifornijos raudono vyno už šį tinklaraštį, ką jis dabar galvoja šiuo klausimu, nes… pradėjo dirbti nebe Lietuvoje, o jau Danijoje; ir jūs mane papirkti galite bet kokia jums patogia valiuta per PayPal čia).

Kaip rašiau anksčiau, jūs balsuojate šiame referendume visiškai ne protu (argumentų taip ir pasigedau, nes “pagal įstatymą“ nėra jokiu argumentu, kadangi įstatymą dabar referendumu ir keičiame patys be Seimo, kuris vien iš mano patirties tąso šį klausimą jau virš penkerių metų), o savo emocijomis. Tad jei jums pikta, kad kažkoks tautietis turės du pasus, o jūs tik vieną, tai nebeguoskite save mintimi, kad esate “didesnis patriotas“, nes dar 1775 metais anglų raštojas ir eseistas dr Samuel Jackson pastebėjo, kad [tokiais atvejais] patriotizmas išties yra paskutinė niekšo priebėga.

O su mokesčių mokėjimais ir balso teise, nuvilsiu, bet joks piliečio pasas, kaip kelionės dokumentas, nesisieja. Bet taip nuo žodžio visiškai. Jei atkreipsite dėmesį į formuluotę biuletenyje, tai viską ten nustato įstatymas, kurį vienas Seimas gali priimti, o kitas pakeisti. Tarkime, danai jokių savo pasų neatiminėja – tiesiog jų piliečiai turi gyventi Danijos Karalystės teritorijoje, kad toje teritorijoje rinktų savo valdžią, ir tiek.

Tai balsuokite už principą: lietuviais esame mes gimę – lietuviais norime ir būt!

Žodžiu, liberalas manyje balsuoja !

  • Už Seimo narių skaičiaus sumažinimą!

O taip, žinau, kiek “padorių žmonių“ (žr. citatą aukščiau apie patriotizmą) ragina žlugdyti šį referendumą.

Bet, žinote, manyje tupintis liberalu apsimetantis anarchistas negali su savimi susipykti tiek, kad balsuotų prieš. Tiesiog negali. Ir aš čia girdžiu kikenantį ausyse Ron Swanson, kuris visiškai man šiuo klausimu pritartų. Ir jei reikėtų balsuoti dukart, kad būtų sumažintas perpus, tai galiu ir triskart, jei pusę dar per pusę. Amen.

Taip, sumažės ne tik glušių iš valstietijos, socialdemokratijos ir panašių “darbiečių“ ar nacional-socialistų-bedarbo-alkoholikų (ar kaip ten ta kirkilinė šutvė pasivadino?), bet net sumažės, ko gero, ir opozicijos.

Bet tai juk irgi labai gerai – nes kai tokia opozicija yra, tai tas pats, kas jos iš esmės nėra. Lauk iš profesijos – kaip anksčiau sakydavęs buvęs Veido ir dabartinis Verslo Klasės barzdotasis redaktorius, užkėlęs savo laiku PR kartelę Tapšniaus išstūmimu į prezidentūrą tiek, kad jokie skirmantukai nebeišstena pasiekti (ir ačiūdie).

Bendrai paėmus, kai yra 60 (šešiasdešimt, Karlai!) savivaldybių Lietuvoje, tai joms tenkančius po 2 atstovus kaip JAV Senate bei plius 1 spykerį ant jų kaip JK Parlamente – labai optimali ir logiška man 121 seimūno formulė, kad ir ką išvedžiotumėte.

Išvis, galima ne 20 sumažinti, o tik 20 palikti, kad pavardėmis būtų aišku kiekvienam piliečiui, kuris parlamentaras konkrečiai už kokią nesąmonę iškart atsakingas, už ką jau visiškai legalu biliūniškai nušauti už tvartelio.

Aišku, mažai kas keisis, nes net neaišku, ar proporcingai sumažins vienmandatininkus ir daugiamandatininkus, ar visą etatų mažinimą atliks vienuose arba kituose, ir bendrai ta teritorinio atstovavimo sistema jau seniai prašosi peržiūrėjimo. Bet kaip ir ano referendumo atveju, taip ir čia – juk ir vėl įstatymu sprendžia Seimas, o kitas persprendžia, jei to reikia. Suprantu, kad Karabasas čia žaidžia savo manipuliacinius žaidimus, bet tai gal su juo iškart išsiaiškinkime, o ne kaip maži vaikai “nevalgysiu saldainių dabar, nes labanaktukų neleido mama žiūrėti“?

Žodžiu, liberalas manyje balsuoja !

  • Už Ingridą!

Keista, bet panašaus šūkio už kitus kandidatus net ir nebuvo, nors išties Ingridą Šimonytę kaip protesto (sic!) kandidatę TS-LKD konjuktūrščikams išrinko net ne šios partijos nariai, ir tas jos oponentų noras ištisai ją, nepartinę, vis pripaišyti partiniam krikdemų elitui, yra iki absurdo desperatiškas.

O man, tai čia jau kaip pasakė Šveikas – už Metallicą! Ir, neduoktudie to sovietmečio italų popso sanreminio mėgėjo iš Kapsuko!

Nors, jei pamenate, tai antrai kadencijai Aerosmith “rėmė“ dabartinę ir tuometinę ekselenciją, ir gal be reikalo Gitanas neprasitarė, tarkime, apie kokius rolingus ar cepakus (The Rolling Stones ir Led Zeppelin – paaiškinu tiems kavites™ pienburniams, kurie jau per išankstinius sumėtė už Ingridą, bet negetina avėreneso dėl tokio spyčo), nes gal, sprendžiant pagal demografiją, turėtų daugiau šansų prasimušti į antrąjį turą (kaip dabar man berašant, telefonu ciniškai pastebėjo Trakų bardas Aleksandras Makejevas: greičiau jau daugumos lietuvių muzikinis skonis yra net ne tas itališkas sanreminis popsas, bet rusiškas šansonas).

Aišku, čia rinkimuose geriausiai prasisuko naglas Naglis (Valentinas su Waldemaru bent jau nuspirko už užstatą labai pigiai eterio reklamai su nebūtinai aiškiais rezultatais – primenu, jie ne į prezidentūrą, o į Europarlamentą išties taiko), kurį remia Antanas Guoga, ir kuris atsisakė jau posto (nors iš biuletenio nebeišbrauksi).

Aš tikrai tikiu, kad Tony G. tuos “menamus“ pinigus išlošė, o ne už savo remiamo kandidato ambicijų abdukcijos reikalus gavo. Aš tikrai tikiu, kad tų “menamų“ pinigų jam nedavė joks Karabasas (tas juk šykštuolis – ir turi puikų dėl to alibi, ne ne ne, tikrai tikrai neduos, jūs ką?!), paskaičiavus, kiek skviernai (rus.) perdaug balsų nuneša kovotojas su Gitano šiltnamiu™, ir kad Naglis Puteikis tikrai tikrai rinkiminius pinigus gavo tik iš Antano Guogos, kuris d.ž.k. Tony G., ir kuris juos išlošė (kokie dar kvitai?!).

Net jei STT agentai įrašytų šio trikampio absoliučiai visus susijusius pokalbius, tai joks teismas nepatikės, kad vienas per kitą trečiam dėl ketvirto, ir dar ne dykai iš dūšios, aha – banaliai negali būti jokių įkalčių. Kongenialu, hofmaršale! – kaip sakė didysis kombinatorius Ostapas Benderis (ne apie Artūrą Zuoką čia dabar).

Bet čia lyrinis nukrypimas, nes kad ir ką dabar pasakytų po pabėgusio iš eterio kandidato dabar atsisakęs kovos dar ir šis kandidatas, tačiau geriau nebesakyti nieko, nes jei sakai, kad neėmei, tai nei kas tiki, nei labai protingu laiko, o jei nesakai, kad ėmei, tai ir taip supranta, kad esi ne toks ir durnas, o gal netgi protingesnis už visokius brendžiukų mėgėjus, kai taip prasisuki. Tai bent nesakyk, kad neprasisukai – tegul kas ką nori, tas tą mano.

Man tai kiek juokingas gali būti antrasis turas, net jei prezimentas™ į jį prasimuša (mano ankstesnės prognozės, jei pamenate, dar gerokai iki rinkimų ir šio kandidatavimo buvo, kad ir eis, ir kad pateks į antrąjį) – dauguma nausėdiškių su ingridukais vieni kitiems balsus turėtų antrame atiduoti vieno ar kito sėkmės atveju, o sugraibyti nukvakėlių balsus iš kosTmonautų rinkėjų Sauliukas ne tik visų nebeįstengs, bet ir tų kvankų išties yra, ačiūdie, ne tokia jau absoliuti dauguma, kaip atrodo pagal Seimo rinkimų rezultatus. Nes tą gerimanderingo sistemą seniai metas iš esmės reformuoti, kuomet net nebūtinai glušavoto kaimiečio balsas yra keliskart svarbesnis skaičiuojant už didmiesčio pižono balsą.

Tai nors prezidentą renkamės visi savo lygiaverčiais balsais, o tai reiškia, kad agro-oligarchas nebūtinai viską per tokį trumpą laiką spėjo sustrateguoti. Juolab, kad dar šią savaitę, jam isterikuojant viešumoje dėl lemiamos ir paskutinės kovos, ėmė aiškėti, kad lizininginis manipuliatorius savo investicijas pradėjo iš Skvernelio stūmimo kampanijos išsiiminėti.

Gal tai gandas, kurį atnešė koks Sirijaus gandras, o gal tai dar vienas faktas, kad kapitalistas Ramūnas turi gerą uoslę, kada jam iš jo paties sukurto finansinio burbulo laikas iššokti prieš šiam pokštelėjus ir sudegus investicijoms bei indėliams. Arba mes visi išties gyvename feisbukiniame burbule, ir ruošiamės jau antrame ture groti kad ir Smėliažmogiaus Pasirodymą:

Būtent šis parinktas klipas turi potekstę, be abejo. Netgi daugiau, nei dvigubą. Na, jūs mane žinote, kaip visada…

Žodžiu, liberalas manyje balsuoja Ingridą!

O jums, kaip visada – ačiū, jei paremiate mano tinklaraštį savo balsavimu piniginiais ženklais per PayPal čia.