Anksti ryte išlėkiau į bendrą lenkų ir lietuvių jaunimo mainų projektą “Dviejų kultūrų veidrodyje“ Bartoszyce Rytprūsiuose Lenkijoje, tai jums taip ir nespėjau parašyti, ką aš galvoju apie pirmo turo prezidentinių rinkimų rezultatus.

O per savaitę jau viskas susikratė, pirminė euforija aprimo, ir dabar jau žvelgiama į ateinantį sekmadienį, ir todėl iš esmės vienu tarpiniu antrojo turo įrašu rašau apie abu įvykius.

O jūs balsuojate per PayPal, ir aš jums už tai dėkoju.

* * *

Visų pirma, gavosi netgi geriau, nei tikėjausi. Esu FB komentavęs, kad antras turas su Ingrida ir Gitanu jame būtų per gerai (bet net slapčiausios svajonės pildosi – tiesa, dažnai savaip, kadangi tas Aukštybėse turi savotišką humoro jausmą), nes daugiausiai šansų turi vienas iš šių ir tris dienas iki Žalgirio mūšio datos einantis pareigas praimas Saulius, kuris iš esmės pergalę nusipirko:

 • suteikta papildoma dotacija LRT ir tuo pačiu per tyrimų komisijas prigąsdinta vadovybė, prieš tai senąją pakeitus į delfinę Moniką;
 • per savivaldos rinkimus su merais ir dar realiausiais kandidatais į juos aptarta tolimesnio bendradarbiavimo principai (kitaip tariant, kadangi 56 savivaldybės yra remiamos iš iždo, o pinigus skirsto finmin, tai kas susimoka už muziką, tai to ir estradinis repertuaras), ir netgi Kauno miesto savivaldybei numesta dabar viena ministerija, už kurią meras Krabas gražiai paagitavo, kas jam nieko nekainavo, nes o ką padarysi, kad kauniečiai nuo seno linkę priešgyniauti, ir išsirinko sau net meru kažkada ubagų karalių Šustauską, kai susipjovė dėl posto liberalų Erikutis su konservatorių broliukais Garbaravičiais;
 • papirko užsispyrusiai demokratijos ne teise, o pareiga įtikintus dar sovietų dresūros pensininkus, pakeldamas tiems pensijas;
 • pakėlė algas iš esmės net privačiame sektoriuje, pakeisdamas pajamų mokesčių atskaičiavimo tvarką;
 • ir dėl to pakeitimo – atpigino darbą netgi smulkiam ir vidutiniam verslui, kuris pastaruoju metu jau neišgalėjo iš apyvartų už ją susimokėti, o algos stagnavo privačiame sektoriuje, lyginant su viešuoju (taip, paradoksalu, bet valstybinį darbą dirbant vidutinė alga šalyje yra dar vis didesnė už dirbant rinkoje!);
 • suplanavo, bet, ko gero, pats pražiopsojo derybų užbaigimą su prekybos tinklais dėl lentynos kainų sumažinimo, nors ten iš esmės buvo likęs koks savaitės darbas per Seimą prastumti kokias nors antkainių ir darbo laiko ribojimo bei PVM sumažinimo maistui lengvatas – bet žinutė buvo paskleista, o politikoje dažniausiai svarbu ne veiksmas, o žodis;
 • ir netgi tradiciškai surado kaltus bei didžiausius kenkėjus Lietuvos darbo žmogui – abu į antrą turą patekę jo konkurentai yra bankininkų sąmokslo ir masonų krikdemų sąmokslo blogių įsikūnijimai;
 • ir net padugninius apačių balsus nusiurbinėjęs Naglis Puteikis savanoriškai pasitraukė, palikdamas savo nuskriaustųjų elektoratui labiau fokusuotą pasirinkimą (džiugu, kad net šitų nepakako nei A. Juozaičiui, nei V. P. Andriukaičiui – socdeminė ir tautinė idėjos Lietuvoje iš esmės dabar komoje, nepaisant antiliberalios propagandos);
 • ir netgi Lietuvos vidaus politikos lyderis Karabasas desperatiškai visus prigąsdino, kas laukia, jei ne jo kalbanti kojinė iš Gedimino pr. persikraustys į Daukanto a. (tik pats laiku susirinko savo investicijas, nes nebetikėjo savo buratino pergale).

Ir vis tiek Sauliukui ta jo kozirinė korta nepaėjo – liko tik trečias, kas iš esmės jo atveju jau reiškia tą patį, ką savo laiku reiškė Artūrui “Nusipelnusiam Gyventi Geriau“ Paulauskui, laikinai pabuvus prezidentu vietoje nušalintojo Rolando “Tapšniaus“ Pakso – viskas, jis nuo praeito pirmadienio realiai jau niekam nebeįdomus, ir yra nurašytas kaip šlamštas į politinį sąvartyną.

Ir, priminsiu, kad Tapšnius bent jau sugebėjo su mažesnėmis sąnaudomis sėkmingai iš premjerinio į prezidentinį krėslą peršokti realiai atsistatydindamas, o ne kaip einamasis tik jo patrono pezaluose, nes gal ir vėl antroji žmona neleido (bet jis ir pats yra triochala – tiek dėl mazūroniškojo namo, tiek dėl kitų žodžių laikymosi).

Tad galima suprasti adekvačių rinkėjų visiškai neadekvačią euforiją, kuomet, suskaičiavus šįkart tik per pusę nakties, o ne tris dienas ir patvirtinus tik per tris savaites kaip prie Amžinojo Zenkos, balsus, paaiškėjo, kad finalinėje kovoje susigrums Gitanas ir Ingrida!

Ir kas, pastebėsiu, dar rodo vieną akivaizdų faktą, apie kurį jau seniai bumbu: Lietuvoje parlamento rinkimuose yra įteisintas gerimanderingas, kuomet vienas kaimiečio balsas lemia dukart ir daugiau (ir kuo labiau ištuštėjusiose savivaldybėse – tuo labiau) už miestiečio balsą.

Iki valstiečių atėjimo, šią sistemą visokeriopai todėl ir palaikė “šlapiankės“ socdemai, kurie, išskyrus savo prietranką Iljičių, jokiuose didesniuose miestuose nelaimėdavę, o ir tas “jakutas“ laimėdavęs tik Žirmūnų apylinkėje, kur žmonės Kalvarijų turgų iki šiol Dzeržinskio vardu vadina, ir jiems antrąkart net dr Aušra Maldeikienė per daug progresyviai liberali jau atrodo (todėl tos traukinys dabar jau pakeliui į Briuselį, ir pretendavimas į kandidatus tebuvo pretekstu arba susirasti parankesnę apylinkę kitiems rinkimams, arba išvykti rentos į Europarlamentą).

Kitaip tariant, rinkimų apylinkės ir apygardos kaip buvo subraižytos prieš daugiau nei 20 metų, taip mažai ir tepasikeitė, ir vienur Seimo nariui išrinkti reikia kone visų 10000 balsų susiagituoti, o kitur, pasirodo, nereikia ir pusės tiek, o patekti į antrą turą gali ir susirinkęs vos pusę tūkstančio ateinančių realiai jau pabalsuoti. Ir todėl manęs jau seniai nestebina, kad Seimas gaunasi toks glušavotas, o mes judame atgal į praeitį – tai valstiečiai įstatymus leidžia kaip dabar, tai kokie nupušėliai socdemai su totoškėmis ir darbioškėmis, o jei pakliūdavę kada krikdemai, tai tik koalicijoje su liberalais, ir tik tuomet, kai anie susimaudavę, o patys pasiimdavę nors kiek provincijos simpatijų.

O kai prezidentą renkame tiesiogiai, ir čia vienas provincijos balsas yra lygus vienam miestiečio balsui, ir jau sėdmaišininkai nebetingi ateiti balsuoti, nes šiknos paspirgo (uždraudė vynelį – uždraus jums, durniai, ir kavą su internetu!), tai netikėtai, žiū, laimi “feisbukinio burbulo“ kandidatai, nors II turo rezultatas būtent ir parodo dabar, kokios realiai yra daugumos Lietuvos rinkėjų nuotaikos ir nuomonės, ir dar ypač, kai ateina jų pagal sąrašą gerokai daugiau, nei iki tol (ir netgi tie, kuriuos sveikatministris Hitleryga išblaivino dabar).

Belieka tuomet jau atlikti tik tris darbus:

 1. Peržiūrėti rinkimų apylinkių ribas, kad būtų adekvatesnis atstovavimas vienmandatėse apylinkėse;
 2. Nustoti agituoti pareigomis (tai yra teisė, o ne prievolė!) senolius ir visokius neadekvatus, ir pagaliau priminti jaunimui ir apolitiškiems rinkėjams, kad jų balsas, kai jau gerimanderingo efektas minimizuotas, yra tikrai svarbus, o ne kad “ėjome su drauge balsuoti, bet vis tiek bobutės gražulis laimėjo“;
 3. Įvesti teisę balsuoti tik tiems, kas užsiregistravo patys ir iš anksto (jei dar online registraciją padarius kaip į Santariškių klinikas, tai ir sociologų nebereiks, nes išankstiniai rezultatai per laikus bus aiškūs Facebook).

* * *

Ir iš čia – dar dviejų referendumų rezultatai, kurie, be abejo, nelabai džiuginantys (arba džiuginantys, jei balsavote ne už, o prieš).

Nors apie 75 procentai balsavusiųjų pasisakė už lietuviško paso išsaugojimą kitos šalies pilietybės siekiantiems mūsų išeiviams, bet šiame referendume korta buvo mušta iš anksto – negali laimėti, kai būtinas toks didelis kvorumas. Tą iš anksto žinojo piktų ir kerštingų™ lėlių teatro barabasas, kai per Seimą referendumą prastūmė ir tamkart nokautavo visus liberalius pliurpaliukus iš tradicinių ir nuolat susirūpinimą reiškusių partijų, kurie šį klausimą tąsė jau kelintą Seimo kadenciją iš eilės.

Kita vertus, toks pasisakiusių pozityviai skaičius iš esmės jau turėtų Seimą įpareigoti dabar patiems šį klausimą spręsti, ir čia jau nebeišsisuksi, esi už ar prieš, nes turėsi prisiimti atsakomybę, o balsavusių ir kaip balsavusių pavardės bus viešai žinomos. Nors, aišku, tas aiškumas yra ir trūkumas – didesnė Seimo narių yra gi piktų ir kerštingų išrinkti parlamentarai, ir jiems patiems asmeniškai netgi pikta, kad kažkas turės du pasus, o jie, tokie privilegijuoti ir valdžios apsiriję, tai tik vieną.

Todėl manau, kad matysime šio dvigubos pilietybės serijalo naują sezoną be greitos ir aiškios pabaigos.

O kas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, tai tikrai dera pradėti diskusijas dėl rinkimų sistemos peržiūrėjimo, mažiau kreipiant dėmesį į isterijas, kad čia valstiečiai save saugo nuo pralaimėjimo, ar kad kažkoks šliaužiantis socdemų ir krikdemų perversmas nori įteisinti landzbergizmą (nesuprantu labai šitos koncepcijos – čia apie monarchiją ar apie iliuminačius?). Ir toje diskusijoje apibrėžti būdus gerimanderingo sumažinimui ir Seimo narių skaičiaus peržiūrėjimui.

Gal išties po 2 atstovus nuo dabar esamų 60 savivaldybių ir 1 spykerį jiems yra optimalu (tuomet 121 narys)? Gal prie to pridėti dar po 1 daugiamandatininką (tuomet vietoje 141 būtų 181, nes 121+60)? Gal dera pasirinkti tik daugiamandatinį Seimo formavimo principą (tad provincijos balsas lygus didmiesčių balsams), o gal kaip tik – arčiau teritorinio palikti tik vienmandatinį (tad partiniai sąrašiniai stagnatoriai būtų patraukti, kas leistų atsinaujinimą)?

Nes tiek iš opozicijos yra teigiamas palaikymas dėl datos ir kitų susijusių klausimų diskusijų nusiteikimas, tiek ir valdančiųjų isterikas iš esmės nebesilaiko jau esamos valdžios, tai jį galima pričiupti iš šio liežuvio (tiesa, psichopatą manipuliatorių pričiupti taip pat lengva, kaip ir prikalti medūzą prie medžio).

Tik kai tokie glušavoti ir gerokai įsipykę dabartinio Seimo nariai, kurie dar ir savo patroną pasiuntė šunims per blakstienas trankyti dėl išankstinio pasileidimo (nepainioti su gretutine paleistuvyste!), tai nelabai kam išties ir norisi, kad jie dabar dar kištų nagus prie Konstitucijos, nes su savo įstamdavyste tiek prisidirbo, kad realiai organinėmis savo trąšomis sudaro konkurenciją savo lizingo partijos direktoriaus importiniam rusiškų cheminių trąšų verslui.

Todėl palaukime prezidento išrinkimo, ir ką ji inicijuos (nes jis, net išrinkus, tai nelabai ką, manau, kadangi yra politinės abstinencijos misionierius).

* * *

Kas liečia mane, tai aš ir praeitame ture balsavau už Ingridą.

Me before it was cool – mano nuo 2014 metų FB avataro nuotrauka iš 2010 metų buriavimo Šventežeryje (sic!) Mozūrijoje, dėl kurioje esančio gesto ne tik Ingrida dabar, bet ir aš neadekvatams esu užkliuvęs, o jei dar pažiūrėtumėte į mano piratišką kaklaskarę…  

Ir mane vis labiau persigalvoti ir pakeisti savo balsavimą dabar tikrai atbaido dabartinė Gitano desperacija, reitingui nuosekliai smunkant ir darant komunikacines klaidas, kurios vertinamos kaip politinės pozicijos išreiškimas, ko jis vengė kaip šėtono apsėstasis šventinto vandens per komuniją, tarkime, susidedant kad ir su valstiečiais, ir po to tarsi papūgėlei kartojant save melagingai finansų ekspertu prisistatančio Stasio Jakeliūno blėnis (tai betrūksta tik dar save ekonomistu laikančio Povilo Gylio įžvalgas imti kartoti).

Ir ne, aš ne apie tą negražią istoriją su 2016 metų nuotrauka iš kavinės, kurioje Gitanas sėdi su Ramūnu ir Stasiu – Ingridos štabas su ja neturi nieko bendro, o mūsų žurnalistai ant tiek glušiai, kad avi, įtariu, tik batais su lipukais arba kurpaitėmis be batraiščių, nes jų net nesugebėtų užsirišti!

Nes būk tu man tokiam vėplai, kad per šitą interviu paties susitikimo su dabartiniu kandidatu (kaip ir dr Raimundu Kuodžiu bei dr Aušra Maldeikiene) organizatoriaus Ramūno Karbauskio nepaklausti, o tai kas išties sėdėjo jų tame susitikime toje vietoje, iš kurios fotografuota, ir kodėl gi nepaklausus tuomet jau ir nuotraukos autoriaus, kodėl ta nuotrauka būtent dabar publikuojama, jei jis pats nedirba nei Gitanui, nei Ingridai?

Primenu: ponas Ramūnas yra aukščiausios prabos manipuliatorius, ir dabar labai “žaviai“ atkeršino už jo kalbančios ant rankos per šikną užmaunamos kojinės pralaimėjimą: Gitanas prarado dalį nusivylusių juo rinkėjų, o ant Ingridos pametėtas su visais įtarimais nemenkas šūdelis. O jūs čia visi dabar riejatės, Gitanas sudaręs slaptą sandėrį su Ramūnu, ar čia Ingrida taip negražiai pasielgė. Ir vėl čia agro-oligarchas – nieko dėtas!

Viešpatie, perfrazuojant William “The Bard“ Shakespeare ir jo tą plague on your both houses!, tai trenk napalmu į visą Lietuvos žurnalistiką kaip “ketvirtą valdžią“, o su politikais kaip nors patys jau išsiaiškinsime. Amen.

* * *

Tačiau ir be to, bet tenka pastebėti, kad visų tų I turo nupušėlių, neadekvatų ir bedarbių cirko klounų fone taip nesimatė Gitano nykumo, kaip jis ima ryškėti dabar plazdančios suknelės su žirniukais fone, ir Metallica vis garsiau ir garsiau gožia jo iki dantų gėlos einantį vapėjimą apie nieką, kad jo finalinis “pranašumas“ lieka tik gebėjimas šlapintis stačiomis.

Taip, Ingridai nelabai yra iš ko pasiimti dar simpatijų balsų, kad ženkliai užsitikrintų pergalę (išvis prognozuoju, kad skaičiuojant balsus galimas nervų karas, ir rezultatas bus artimas Brexit referendumo rezultatui 52:48) – nes tikėtis ne mažesnės, o gal didesnės, I turo rinkėjų mobilizacijos, mažai realu, kadangi nei vieno nepraėjusio į II turą kandidato rinkėjai savęs masiškai tikrai neprivers už ją sumesti į balsadėžę palaikymo balsus. O tokių neapsisprendusių, neskaičiuojant anos govėdos pasimetusiųjų, kurie potencialiai dabar dar tiktų pritraukti sąjungininkais, jau nelabai yra likę – jų po II turo neatėjusių balsuoti bus, manau, netgi gerokai daugiau už I ture nebalsavusius.

O va Gitanas, dabar viešumos sąmonėje jau net be jo pastangų perstumtas nuo “tinka iš bėdos reprezentuoti visiems“ nulio atskaitos taško koordinačių sistemoje link piktų ir kerštingų valstiečių, neadekvačių ir angažuotų pseudo-tautininkų bei netgi į šiknelių ir galvučių frankcijas pasidalinusių socdemiškų daržovių, jau gali tikėtis gerokai daugiau balsų, nei surinko pats I ture.

Nebent ir vėl aukščiau minėtasis manipuliatorius susimaus su savo strategijomis, nes nuo Gitano privers nusisukti daugiau jo rinkėjų, nei pats gali pritraukti su dabar jau II ture “neturinčiais pasirinkimo“, ir daugiau, nei nusisuks nuo Ingridos.

Todėl jei I ture jį išgelbėjo nuo pralaimėjimo praimui per trumpa distancija iki rinkimų datos, nespėjus jo reitingui dar labiau sumenkti, tai dabar II ture ateinanti savaitė gali būti per trumpa ir Ingridos štabui, kuris, reikia pagirti, elgiasi labai korektiškai ir džentelmeniškai (no pun intended!), apsieidamas be fake news platinimo ar juodųjų technologijų (ne tik liūdna dėl vienuolių ar kunigų Lietuvoje pamišimo bei davatkėlių isterijų, bet kartu ir labai juokinga “satanistais“ matyti ne tik Ingridą, bet ir Popiežių su filipiniečių kardinolu).

Bet ir Ramūno dar ne visi atleisti čingačgukai šias II turo dvi savaites, kad jau jiems buvo sumokėta už Sauliuko promocijas, tikintis to dalyvavimo finalinėje kovoje, tikrai dabar dar atidirbinėja gautus avansu pinigus nematomame fronte mus visus kiršindami ir pjudydami (jei šykštuolis agro-oligarchas nebūtų išsitraukęs tų likusių savo sumerktų babkių, tai viešumoje aistros per jo manipuliacijas sukiltų kone iki pilietinio karo).

Nes tiesiog iki ateinančio savaitgalio didesnė dalis adekvačių žmonių, balsavusių už Gitaną I ture, nespės jau persimesti prie Ingridos, kai apsižiūrės, kas dabar tarsi eina jų kandidato palaikyti, ir su kuo jų kandidatas pats susiruošė, suprask, obuoliauti. Tai, kad Ingrida nedelsdama sugrąžino VP Market savininkų aukas jai tiems atgal, nelabai užgožia to fakto, kad iš TS-LKD partinės “protesto kandidatės“ ji tapo jau tos partijos, kuri dabar solidžiai mestelėjo finansinę paramą, iš esmės kandidate, o Landsbergiais kaimuose ne tik mažus vaikus nuo Nepriklausomybės atkūrimo laikų gąsdina, kaip ir konservatoriai yra visų lietuviškų provincialiųjų konservatorių, nepaisant formalaus nepriklausymo TS-LKD, einamiausiu keiksmažodžiu.

Na, o jei vis tik išrinks Gitaną Nausėdą, nepaisant mano asmeninio pasirinkimo, tai gal irgi nieko tokio – ne pirmiena mums patrypčioti vietoje, juk jis net ir man yra gerokai priimtinesnis už AMBą, Tapšnių ar Trepsę. Nes, ramiai pažiūrėjus, ar Ingrida, ar Gitanas – o mano finansinė padėtis nuo to juk faktiškai nesikeis, ir netgi darbą mokykloje baigsiu nepriklausomai nuo to, kuris iš kandidatų taps šalies prezidentE.

Todėl dėkoju jums, mieli skaitytojai, kai jūs tą padėtį keičiate daug efektyviau ir betarpiškiau per Paypal čia!

O apie tai, už kuriuos sąrašus pasiūlyčiau geriau balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, gal parašysiu atskirai (už atskirą mokestį).