Jau šį savaitgalį pagaliau iš dviejų kandidatų pasirinksime prezidentę, tai man belieka jus paraginti:

 1. Tą ir padaryti.
 2. Pabalsuoti savo piniginiais ženklais už šį tinklaraštį čia per PayPal.
 3. Apturėti gerą ir smagų savaitgalį.

Net jeigu nesugebate atlikti pirmojo veiksmo, o juolab, antrojo, tai bent trečiuoju save pradžiuginkite!

* * *

Nes tie rinkimai į Europos Parlamentą, tiesą sakant, lietuviams yra apie nieką, ir net nelabai kas verkė beigi raudojo, kad nuo 13 mūsų parlamentarų ten beliko tik 11. Mes taip ir žiūrime į visą tą cirką pragmatiškai tik su nuostata “duokite pinigų, o fantazija, kur ir kaip juos pavogti įsisavinti jau – mūsų“.

Juolab, kad sprendimus ES realiai priiminėja juk ne EP, o EVT – t. y. Vadovų (arba Viršūnių) Taryba, į kurią ištisą dešimtmetį važinėjo kažkodėl šias pareigas uzurpavusi Trepsė, o ne mūsų praimai (kurie nei šios institucijos, nei ES Tarybos ir bendrai ES prezidentu laikomo Donaldo Tusko pažįsta, nei su juos yra sugėrę – o apie EK žemiau), ir ką ji teikdavosi po to perteikti Vyriausybei, tą mūsų Vyriausybė ir žinodavusi (ačiūdie, kad ministrai bent jau su ES Taryba dirbdavę, ir dar Europos Komisijoje, kuriai dabar dėl Brexit prasilakęs bebandydamas Kvanką suprasti vadovauja Jean-Claude Juncker, tai dar ir savų komisarų vis pasitaiko), tai, maždaug, ačiū, kad informavote, bet ir toliau mes nesame nei politiškai, nei mentaliai jokioje Europos Sąjungos savivaldoje.

O ir kadenciją baigiančiai ekselencijai smagiau – jokios konkurencijos, ji viena pati sau ten ES graži bei svarbi.

Ir tas formalizuoto turgaus formato EP kolegialus “patariamasis“ organas kartu su EST lieka mums suprantamas tik kaip pelninga rentomis pavieniams politikams institucija, į kurią vyksta tie politikai, kurių reikšmė ir svoris Lietuvoje artėja prie nulio – kol dar žinomumas neiššvaistytas galutinai, ir dar gali spėti įšokti į nuvažiuojantį traukinį (no pun intended – čia ne tokio sąrašo reklama dabar).

Todėl EP matote Vytautą Landsbergį, Valdemarą Tomaševskį, Rolandą Paksą, Bronį Ropę, Viktorą Uspaskich, Valentiną Mazuronį, Laimą Andrikienę ir pan. – daugumai net nereikia aiškinti, kas jie tokie, ir tos visos pavardės politiniame reklamos lauke ir mūsų istorijoje žinomos kaip savotiški prekiniai ženklai (brand), bet jų galėjimas užimti bet kokias dabar pareigas Lietuvos politikoje yra išties arti nulio, o kokius tarpinius jiems rinkimus (Prezidento ar Seimo) jie išnaudoja tik savo žinomumui atsinaujinti už kone dykutį, nes po registracijos mokesčio visą atrakcioną per VRK apmoka mokesčių mokėtojai.

Ir jų gretas atšviežins tik lygiai tokie patys wannabe rentininkai – nei kuo geresni, nei kuo blogesni (tik nesusipykite, jei lyginsite savo pasirinktą kandidatą su Tata arba Tapšniumi!).

Tuo šį įrašą ir galima būtų užbaigti, padėkojus už finansinę paramą tinklaraščiui čia.

* * *

Bet trumpai pasisakysiu apie tai, kokie kandidatų sąrašai yra, ir ką aš manau (tam juk ir rašau čia!).

Atmetu iškart net nesvarstydamas (Nr. yra ne eilės, o pagal VRK sugrupavimą):

 • 1 – Tapšniaus praskridusi chebra.
 • 2 – Lizinginė agro-oligarcho Naisių diktatūros chebra.
 • 3 – Greenpeace i vsio takoje za Gazprom (čia tie, kuriems vaje, vaje VAE™).
 • 4 – LSD nusilpę.
 • 5 – TS-LKD tremtiniai.
 • 7 – Centristai apie nieką, jei ne Tony G., Naglis Puteikis ir televizinis Krivickas pirmame trejetuke.
 • 8 – Pan Waldek ir jo koloradas.
 • 9 – Viktor ir jo darbą parcyja.
 • 10 – Artūras Paulauskas ir nusipelnę gyventi geriau stiprioje Europoje.
 • 11 – Tokio kirkilinio didžiavyrio pašlemėkai (nes jų verkiantis Lukiškių kalėjimas uždarinėjamas).
 • 12 – Vakarų civilizacijos saulėlydžio radžvilai (tik ko jiems ten važiuoti?).
 • 14 – Abonentiniai pseudo-liberalai.
 • 16 – Nedamušti alko-liberalai.
 • 17 – Totoškės be Nr. 1 – kas, sutikite, yra labai simboliška šiame sąraše, kur Rolandas Paksas sąrašų sąrašą pradeda, o jo šūdgaminys šitą sąrašą ir užbaigia.

Tai pastebėjote, kad trys skaičiai praleisti, bet ne – 15-to numerio išties ir nėra, nes taip va VRK sudėliojo, o kas aš toks, kad ginčyčiausi?

13-tas numeris irgi yra ir šiaip nei šioks, nei toks, kaip numeris, kurį juk galėjo irgi pramesti (jei žmogus falš-startuoja kokiuose nors rinkimuose, o po to sustartuoja jau kitur, tai argi tokias pramogas galima uždrausti, kita vertus?), nes net ir mano kabinetas mokykloje yra 12-tas, o už jo iškart eina lietuvių kalbos kabinetas Nr. 14, tai kažkokių konspiracinių įtarimų ta numeracija kelia, todėl persispjaukite triskart per kairį petį, persižegnokite ir pabaladokite krumpliais į medį bei pasakykite ommmm pro šalį murkiančiam katukui (turėtų viskas suveikti – galite jau nusipirkti loterijos bilietą).

Bet aš ne dėl numerio nebalsuosiu, kad atneš nelaimes ne tik Lietuvai (iki Liandzbergų™ klano dr Aušrai Maldeikienei toli – nors ji pati sau “klanas“), o dar ir, anot Bardo, a plague on both your houses™ (EP gi yra per du miestus) ir pačiai Europai.

Tiesiog dar anuose pretendentų į kandidatus į LR prezidentus metu šio 13-to traukinio lokomotyvas sureagavo jai gana būdinga maniera: iš pradžių dievagojosi, kad atsikirs mano pastaboms (jei ten būtų kritika, gerb. Aušra, tai tekstas būtų gerokai kandesnis, ypač dėl susidėjimo su pypkuojančiu tenisininku, o ten išties buvo tik mano pastabos ir patarimai) dėl Lietuvos gynybos ir nacionalinio saugumo jos liuteriškose (vos neparašiau – liuciferiškose) tezėse, bet po to ji mane tiesiog FB užblokavo.

Tiesa, tai tik sutapimai, kad iki tol ir po to FB buvo mane pagal skundus pornografija bei smurto skatinimu (sic!) suspendavęs, dėl ko aš negalėjau ne tik FB naudotis, bet neveikė ir mano FB Messenger (todėl siūlau tokiais atvejais man rašyti per WhatsApp). Ir kai netikėtai, pastebėjau, jau atblokavo, tai aš pats ją iškart perblokavau (ji vis dar pirmauja 2:1, bet kamuolys mano rankose, aha), ir štai jau kone visi metai FB veikia be strigimų (nes ir iki tol ne papus publikavau, tiesą sakant).

Galima sakyti, kad tai tik sutapimai, o ir kartu su ja dar du žymūs FB įkakotojai į Peru išdrožė, tai iš kur man žinoti, kad čia kažkaip būtent su ja susiję? Kaip ir tai, kad po šio įrašo sulauksiu gal naujo ir “pasiilgto“ FB ban-o, nes aukščiau išvardintų sąrašų gerbėjai užvers FB administraciją fiktyviais skundais (juolab, kai vienas FB influencer savo sekėjų mase yra FB administravimo algoritme ne mažiau svarbus už masę nereikšmingų paskyrų net ir organizuotų masinių skundų).

Tai kaip ir galėjau įtraukti taip ją su jos visu Vievio traukinių depu į aukščiau minėtą nebalsuotiną sąrašą, ir nebesukti sau galvos. Tik va dera pridurti, kad be lokomotyvo tame “traukinyje“ yra ir daugiau vagonų, kurie ten labai su ja dera ne vien todėl, kad ir anie FB mane užblokavę, tarkime:

 • toks Nr.4 – šitą gal aš net ir pats blokavau už pataloginį glušumą (primenu, kad glušius – tai angl. ignorant, t.y. sąmoningai pasirinkęs negirdėti, o ne kurčias ar durnius, nors dėl šio kandidato pastarąjam apibūdinimui gal derėtų padaryti išlygą);
 • tokia Nr. 6 isterikė antiviljamsinė kovotoja FB anonimė Karenina (pun intended?), palikusi Lino Balsio žaliukus, ir kuriai net disertaciją ginantis veikė minėtasis Kubyyyliaus ir Liandzbergiaus klanas, nes juk Williams yra blogis, ir jau toliau tas hitinis rap pagal naratyvą rusiškos vėžės bėgiais (vaje VAE, Chevron-von, žiamialė ir t.t. gal iki pačios Sirijaus planetos) – a propos, gaila (ne jos gaila, aišku), kad ji yra vis tik Armėno Radijo vedėjo meilė, kuris savo antimaldeikinę retoriką, dėl kurios ir pagarsėjo FB, senokai jau apsuko 180 laipsnių į panegeriką, bet tai žmonės dėl sekso (ne Aušrą turiu omeny!) ir lytinių hormonų poveikio jaunam organizmui dar ne tokių kvailysčių yra pridarę (o ne šiaip persikraustę gyventi iš Vilniaus į Kauną kaip jis – o jūs apie ką, husarai?);
 • toks Nr. 7 – šito tipinio miesčionio entelygento™ net nelabai ir FB pamenu, bet mane jis pats užblokavo avansu profilaktiškai, kad kuo toliau nuo jo (sic!) dr Aušros Maldeikienės būčiau ir nedaryčiau jai blogos įtakos (tai jau dabar jam ramiau?).

Ta va kaip čia už tą sąrašą balsuoti, kai viskas aklinai blokuota?

Tiesa, žinau, kad čia visada labiau bus linkusių prikaišioti Nr. 2, kuri yra ir aktyvių mamų sąjūdį inicijavusi.

Bet, žinote, Rasa yra tiek klaikiai į kairę nuo mano požiūrio į kone viską politikoje ar ekonomikoje, kad būtų keista, jei sugalvočiau vien tik už ją pabalsuoti (na, tokią intelektinę mankštą, kokia tai galėtų būti man beviltiška situacija, jūs galite patys pasižaisti – mano fantazija tiek, deja, neišneša). Tačiau tai nereiškia, kad aš negerbiu jos pozicijos daugeliu klausimų, į kuriuos mūsų požiūriai skiriasi, bet ji tą poziciją bent jau argumentuoja, o ne isterikuoja. Tik, sakoma, su kuo sutapsi – tuo pats tapsi, tai ir ji gali pasikeisti dėl kompanijos.

Tai va, matote, koks esu ir tolerantiškas, ir įsiklausantis, ir visokeriopai pozityvus, kad kažką net tokioje velniatuzininėje nesąmonėje atrandu.

Bet už šį sąrašą irgi nebalsuosiu, tik jei jau išsiųsite Nr.1 į EP, tai nors iš EP rentos Aušra po to globojamiems studentams kokių naudingų ekonomikos knygų pripirks, o ir aš jos biblioteka esu pasinaudojęs, ir viliuosi, kad tai bus ne vienintelis geras jos darbas vardan tos. Kaip ir tikiuosi, kad ji nesulauks Socrates likimo už jaunų protų “tvirkinimą“ visokiais krugmanais, roubiniais bei varoufakiais.

O prakeiksmus dabar man jau geriau siųsti per Paypal čia.

* * *

Bet kadangi esu, kaip sutarėme jau, dabar visas toks pozityvus, tai atsakysiu ir į klausimą, o tai už ką aš pats tuomet išvis balsuosiu – už va šitą praleistą skaičių:

Nr. 6 – Paulius Kunčinas ir jo politinis startuolis ”Lemiamas šuolis“.

Nes jūs mane žinote: aš turiu ir emigranto patirties, ir dar iki tol esu šiame tinklaraštyje šią problemą kėlęs ir siūlęs galimus sprendimo būdus. Kaip ir aš, Paulius nesulaukė jokio susidomėjimo iš Lietuvos partijų ar svarių bei svarbių politikų – nes jiems išties visiems nusispjauti. Netgi daugumai jų rinkėjų, deja, jau yra nusispjauti, nors savo aplinkoje turi ir emigravusių giminių, ir draugų ar pažįstamų arba kaimynų, jei patys to uždarbiavimo užsienyje nėra paragavę.

Nes emigracija tapo nacionaline lietuvio tapatybe (ir mes netgi įpilietinti emigrantus referendumu pabandėme prieš dvi savaites!), tęsiasi su didesniais ar mažesniais paūmėjimais (priklausomai nuo krizių) jau trečią dešimtmetį, ir jau užaugo karta, kuriai emigracija yra natūralus fonas bei ateities ar “karjeros“ perspektyvos. Visas praeitų metų teigiamas saldo Lietuvoje yra Brexit ir ukrainiečių dėka – gyventojų formaliai padaugėjo, bet… kokių Lietuvos gyventojų?

Žinote, aš nepažįstu nei paties Pauliaus, nei jo sąrašo žmonių, nei imsiu ginčytis, kiek jis ten turi šansų patekti į tą EP ir kiek patekęs galimybių ten išties ką nors keisti ES mastu Lietuvos naudai, ar kad privalo dėl to atsisakyti EP rentos (o privalo, kai uždirbti geba ne mažiau savo intelektu pats?), idant juo va imtume ir patikėtume.

Tiesiog šitas akcentas jų programoje mane užkabino (man ne tik nuorodą į jo sąrašą FB draugai persiuntė, bet siuntinėjo ir kitų kandidatų agitacijas), o per jį, manau, galima diskutuoti ir kitais Lietuvai ir jos žmonėms aktualiais klausimais, ir ką kaip dera spręsti, ir kaip tą siūlo jie. Nes ten išties daugiau, nei apie emigraciją, kuri yra juk tik pasekmė – ir jie ne su pasekmėmis kovoti ketina, bet su priežastimis.

Pauliaus kalba LR Seime:

O čia yra jo judėjimo FB puslapis – už jokią reklamą man nebuvo sumokėta, čia yra tik mano nuomonė, o jūs galite savo nuomonę pareikšti man čia per Paypal.

Ačiū!

Ir smagaus savaitgalio – norisi tikėti, kad Lietuva nuo pirmadienio bus jau šiek tiek kitokia, ir gal netgi truputį į gerą.