Rinkimuose man sekėsi balsuoti kaip ir loterijoje lošti – bilietai tušti ir nieko nelaimėjo. Aš netgi tuos bilietus įsigyju panašiu dažnumu kaip rinkimai vyksta, tai ačiū, kad remiate šį tinklaraštį per PayPal čia.

Nes gal jau pakalbėkime dabar ramiai po džiaugsmingų ar verksmingų, nelygu už ką balsavote, purslojimų po LR Prezidento ir EP narių rinkimų, ir ką čia man jūs išrinkote.

Aišku, man truputį vis tik gaila, kad ne mano kandidatė Ingrida Šimonytė tapo nauja ekselencija Daukanto a., ir mes praradome tiek galimybes būti vis teigiamai painiojami su skandinavais, tiek ir galimybes pokyčiams sustabarėjusioje (ar mirusioje?) respublikoje.

Bet rinkėjai absoliučiai visose 60 savivaldybių nuo 53.14% Vilniaus mieste ir Naujamiestyje (užsienyje) iki 91.91% Šalčininkų rajone savo balsus atidavė už Gitaną Nausėdą, pasirinkdami kompromisą ir konservatyvumą, o ne gyvybingumą ir judėjimo vektorių pirmyn.

Aš juos pilnai suprantu – Lietuva vis labiau konservatyvėja ir stabarėja, ir netgi tas natūralus gyvenimo lygio augimas jau visą dešimtmetį yra suvokiamas kaip stabilumas su visu sekančiu iš to siekiu išsaugoti. Galima bumbėti, kad Gitanas yra apie nieką (ar nulis, kaip pasakė iš Lietuvos politikos pati link nebeišrenkamo nulio artėjanti viena politikė, išdumianti be vagonų toliau Vievio), bet LR Prezidentas net Konstitucijoje iš esmės tokiu apolitišku kompromisu įpareigotas būti, ir atstovauti jis turi valstybę ne kaip ideologinis laiminčios partijos lyderis, o veikiau lyg vanilinių ledų plombyras be jokio skoninio glaisto.

Kaip ir rašiau anksčiau, jis reprezentacinei funkcijai tinka išties geriausiai (tiems patiems lemingams, balsavusiems už dabartinę dukart ekselenciją, kažkaip jau dabar II ture buvo būtina kandidato savybė – gebėjimas šlapintis stovint), protokolo tarnyboms kaip produktas “+ pirma dama“ puikiai pritaikytas, o kaip jam pačiam išties seksis dirbti ir priiminėti leidžiamus Konstitucijoje sprendimus po liepos 12 dienos inauguracijos, tai, žinote, mes turėsime ne tiek smalsumo, kiek padorumo labui palaukti po tos datos dar bent 100 dienų.

Jei turėčiau rinktis tarp esamos ekselencijos ir išrinktojo – aš už pastarąjį. Tad mane išrinkimas tenkina.

Jei į antrą turą būtų praėjęs preziMentas buratinas, kuris dabar išmetamas kaip panaudotas sargis, tai aš vis tiek už Gitaną juk balsuočiau, kas reiškia, kad ar taip, ar kitaip, bet vis tiek Sauliukas lieka už borto, kur jis dabar ir yra.

Tai čia tas ant to, kaip sakiusi Ingrida, ir man labai liūdėti, kad ne maniškė pasirinktoji laimėjo, todėl irgi nesigauna – perfrazuojant Ramūną Karbauskį, kad ir kokie rinkimų rezultatai, o aš visus vis laimiu?

Beje, ir kultūros vadas jau peržiūrinėja savo valdžios svertus, ir yra persiderėti linkęs su nauja totoškių ir nedamuštų jedinstvininkų koalicija, kas yra signalas ir jo nepaklusniems lizinginiams skolininkams “partijoje“, kad tas jų dvarponiui akiplėšiškai pademonstruotas dėl lovio praradimo nenoras eiti lauk, pagrūmojus nesusipratusiems rinkėjams, drausmės labui baigsis poros “savų“ galvų nuridenimu (aha: mušk savus, kad svetimi bijotų – kaip sako tikri pacanai pagal paniatkes, nu!), o ir apie premjerą agro-oligarchas dabar numykė neapibrėžtai – suprask, jei bus dabartinis, tai tik tada ir galės formuoti vyriausybę, bet… jei nebus, tai niekas jo ir nebepasiges, diskusija baigta (ir praimas, užsidaręs rūmuose už Vinco Kudirkos, tyliai šnarpščioja į nosinaitę, kol VADukai nemato).

Auf wiedersehen, Herr Polizei! – nei tu pareigūnu kada iš esmės juk buvai (pradėjo karjerą nuo klerko, o po to kilo policijos sistemoje per kitų lavonus ir kabinetinius gebėjimus bučiuoti žiedą ant tinkamos rankos, arba bučiuoti kažką kito, nei žiedą), nei tu dabar jau kam toliau iš esmės įdomus.

Nors, paradoksaliai, dabartinis laikinasis Vyriausybės vadovas yra, ko gero, vienas geriausių praimų per istoriją.

* * *

Jei taip reiks prisiminti kažkiek laiko praėjus, o kas kaltas dėl Ingridos pralaimėjimo, tai, ironiška, ir vėl kaltos tik dvi pavardės tradiciškai Lietuvoje:

Kubyyyylius! – tas ne tik atkuto ir Ingridos lokomotyvu pasinaudojo, kad pats įšoktų į EP traukinį, bet, žinote, netgi prašosi batu į srėbtuvę, kad ją kartais prilaikytų uždarytą.

Nes tai kokiu reikia būti glušiumi, kad iš pradžių po pirmo turo viauksėtum, kaip čia jo konservatoriai sąmokslą susuko ir visą Lietuvą išdūrė, nes abu kandidatai II ture yra jo partijos statytiniai!

Alio, tau visi namie, ne?

Aš suprantu, kad labai spirga girtis nebūtais nuopelnais, bet tai gal nereikia tikėtis tuomet draugiškos reakcijos iš darželio auklėtučių, jei tos žino tave esant nuteistu vaikų mylėtoju, ir ypač, kai tu dar ir ateini be kelnių po lietpalčiu joms čia po langais tais savo skvernais paplevėsuoti. Nesistebiu, kad jis “populiariausias“ istorijoje premjeras, ir šitą PR naštą TS-LKD dar ilgai tempsis su savimi tarsi akmenį po kaklu – ir numesti gaila, ir tiek juk pastangų įdėta, ir šiaip plaukiant padeda, aha.

Tarsi to mažai, tai likus vos kelioms dienoms iki II turo rinkimų datos, kita ne mažiau už nepopuliariausią premjerą Lietuvos istorijoje “populiari“ pavardė mesteli mokesčių mokėtojų trečdalį meleono nuo TS-LKD partijos į Ingridos sąskaitą.

Atsiprašau, Landsbergi tu Landsbergiuk, ar tu bent jau nors truputį galvoji ne tuo, ant ko sėdi, kai tave mama Austėja vis pasodina ant nusiraminimo kėdutės™?!

Jau dėl stambių sumų, varinėjamų po einamąsias banko sąskaitas, lyg ir turėjai politikoje nemalonumų, tai ne – nei kiek išvadų nepadarė ir visiškai nepasimokė! Dabar dar pystelėjo ant Ingridos, tarsi tai bankrotą kas paskelbė, o VRK ir nebeleis jau II ture kandidatuoti, taip pergalę iškart be kovos atiduodama Gitanui!

Tiesą sakant, būtent taip TS-LKD fiktyvus lyderis ir padarė savo “draugišku“ gestu – ir jei pridėsite dar klierikinius radikalus, kuriems prasidėjo kažkokia satanistinių konvulsijų traukoma isterija, net be jokios perkeltinės prasmės kaltinant jų, suprask, “krikdemiškos“ partijos formaliai patvirtintą (bet nei kiek I ture neremtą) kandidatę kamasutrine Sodoma ir Gomora, tai Lietuvoje išties didesnių radikalų, piktūnų ir kenkėjų sunkiai dabar berasi, kaip tik Kubilius, Landsbergis ir kunigai.

Tik supraskite teisingai: ne kaltinti dabar jau dera, nes po muštynių ko čia kumščiais bemosuoti, bet gal pagaliau sau imti ir užsirašyti, jei atmintis trumpa, kas yra visos tos jėgos, ką jos išties propaguoja, ką jos siūlo mums viešu veikimu politikoje, ir kad gal jau gana jums balsuoti už melagingas etiketes (kas gero konservatyvizme, jei tai yra stagnacija, davatkiškumas, siekis kaimyną sugrūsti šiknon ir pagrabinės giesmės kiekvienos šventės proga?), nes nereikia būti Jėzumi dykumoje, gundomam velnio, kad atsirinktum, jog tie žmonės jus išties laiko ne mažesniais runkeliais, nei jūs arogantiškai (sic!) laikote visus tuos piktų ir kerštingų veikėjų rinkėjus iš provincijos.

Vienintelė priežastis, be PR ir reklamos, aišku, kada reikėjo kažkaip atstatyti partijos ir savo reputaciją po lakstymo paskui Ramūną Karbauskį, kad tas paiimtų į kolaliciją Seime iškart po rinkimų šitą pyarinį “be penkių minučių premjerą“, kai jau visa Lietuva iš jo žvengė, ir kodėl Landsbergiukas išties leido nepartinei Ingridai balotiruotis TS-LKD prezidentinių kandidatų rinkimuose, buvo banaliai menkystiška jam, kaip kompromisiniam tarp partijos frakcijų ir fiktyviam partijos vadovui, bei sustrateguota pagal geriausią senelio intrigą: TS-LKD kandidatais juk iškelti ir daugumos skyrių patvirtinti buvo Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis – tačiau Ingridos Šimonytės įtraukimas sujaukė konkurentams kortas ir davė daugiau jam, kaip politiniam pienburniui ir senelio statytiniui, tamkart įtakos, supjudžius tas skirtingas frakcijas.

Tačiau leidus partijos rinkimuose balsuoti net ne partiečiams, būtent ją čia pasirinko juk ne partija, primenu, o visiškai pašaliniai žmonės, kuriems dar ta partija tradiciškai kaip, neva, atstovaujanti jų dešiniąją politiką, tuomet rūpėjo.

Todėl Ingrida iš esmės buvo antipartinė TS-LKD kandidatė, ir tai buvo žinutė nuo rinkėjų, kad jų netenkina esamas partinis establišmentas, ir ta jos pozicija buvo jos privalumas, leidęs pritraukti tiek daug rinkėjų iš šalies, kad ji pakliuvo į II turą (pati TS-LKD partija turi tik nuo 13 iki 16% palaikytojų, ir su tokiais skaičiais į prezidentinius rinkimus eini tik kaip į reklaminę akciją savo nukainuotiems bei nekokybiškiems pasenusiems produktams).

Po to Ingrida išties buvo nepriklausoma kandidatė I ture, iš padorumo palaikiusi mandagius neįpareigojančius ryšius su jai starto aikštelę suteikusia partija, nors realiai startą tai suteikė Albinas iš Radioshow, tačiau čia šūdas TS-LKD vadovybėje ir jų klapčiukuose iš pašalės eilinį kartą užvirė, po ko jie ėmė sau savintis visus nuopelnus (geriausia, ką jie padarė, tai bent jau I ture netrukdė).

Tai ir šleptelėjo tarsi šūdu ir sutvirtino ne savo partiniais iš narių įmokų, o iš biudžeto ta proga jau gautais pinigais senelio simultanų vertas anūkas (galės į EP per kitus rinkimus balotiruotis, manau – pavardė leis sąraše reitinguotis, o išrinkimo Lietuvoje galimybės bus arti nulio).

Ingrida, deja, šiam atvejui ne tik neturėjo geros komunikacinės komandos šiai iškilusiai PR krizei spręsti (atsisakysi tu dabar tų pinigų kaip iš maksiminių gautų, ar ne – nebekeičia tas paties fakto), bet netgi jau ir laiko tą krizę išspręsti – ceitnotas, kalbant Tatos terminais.

Aš pats žinau ne vieną balsavusį pirmame ture už Ingridą, o antrame už Gitaną. Nes nu vat todėl.

Jau nekalbant apie tai, kad durniai su iniciatyva ant kiekvieno kampo entuziastingai kvietė eiti atlikti “pareigą“ (pareiga yra ginti tėvynę, glušiai jūs, o balsavimas yra teisė, kaip ir teisė yra nebalsuoti, nes tai irgi yra tam tikra balso išraiškos forma!). Tai va ir atėjo ta prisišaukta neapsisprendusi dauguma ir sumėtė aukščiau minėtais procentais balsus už nesisteminį ir antisisteminį kandidatą Gitaną, o ne jūsų Ingridą!

Dabar tai ką? Vėl blėnis politologai ir partiniai politikai komentuos, ir vėl klaidas po to kartos, nes išvadas vis neteisingas sau pasidaro, o ne tai, kad “ne tą išrinko“ vis nesusipratę rinkėjai.

Rinkėjai ir susipratę, ir vis išsirenka būtent tą – tai jūs čia, politiniai glušpetriai, nenorite to suprasti.

* * *

Gerai, baigsiu apie Europarlamentą, ir čia išsirinkome tokią politinio fubolo vienuolikę:

 1. Amžinai Petras, kuris Auštrevičius – nereikalingasis dėmuo nuo alko-liberalų.
 2. Vargšų motina Vilija, kuri Blinkevičiūtė – nuo mirusių socdemų.
 3. Teta Rasa, kuri Juknevičienė – nuo karingų krikdemų; bet šita tai gerai – truputį gal papurtys nuo NATO idėjų link ES kariuomenės ir mūsų gynybinių poreikių, sunkiai dabar dar suprantamų vakarų, vidurio ir pietų ES valstybėse.
 4. “Populiarusis“ Andrius, kuris Kubilius – nuo ciniškųjų krikdemų, nes juk Tatą ES irgi reikia kažkam pakeisti.
 5. Tamsta mokytoja Aušra, kuri vis dar Maldeikienė – pati nuo savęs, surinkusi ne mažiau odiozinę šutvę priekabų, kuriuos kaip vagonus rinkėjai ir VRK atkabino, idant garo garvežiui nepritrūktų.
 6. Įžaidėjas kašyje ir ne tik Raimondas (nežinojau, kad jo toks vardas – dabar suprantu, kodėl jankiai praminė Rooney) Šarūnas, kuris Marčiulionis, atsisakęs savo pergalės kaip tikras lokomotyvas, nei koks visuomeninis komitetas tokiu vardu, sąstato bendrai ir visiško Stasio, kuris Jakeliūnas, labui – buvo toks ufonautas nuo žalių valstietukų, kurį pakeitė ufonautas nuo raudonų (kas pamena epizodą iš rusų filmo “DMB“ su Juozu Budraičiu aviacijos generolo vaidmenyje, kuris šnekasi su raketinio kuro apsiuosčiusiu dembeliu).
 7. Kauno Indiana Džounsas filatelistas chemikas Liudas, kuris Mažylis – nuo mitinių krikdemų ES gralio paieškoms.
 8. Trečias Lioleko ir Boleko brolis Juozas, kuris dar ir Olekas – nuo naktinių socdemiškų plaštakių.
 9. Runkelpapa Bronis, kuris Ropė – nuo piktų ir kerštingų valstiečių.
 10. Nedamuštas jedinstvininkas Waldemar, kuris dar ir pan Tomaszewski – nuo pats savęs ir savo vietinės vietinių tėvonijos.
 11. Varkes sukantis ir ezoteriką virinantis Viktor, kuris dar ir Uspaskich – nuo pensijon išleistos persidarbavusios partijos.

Būtent taip pavardėmis ir dera laimėtojus vardinti, o ne kažkokiomis partijomis, kurios realiai nei per EP kokią politiką daro, nei joms pačioms tie rinkimai yra svarbūs, išskyrus sutapusius du veiksnius:

a) partijos šulas yra nebeturintis išrinkimo galimybių Lietuvoje, bet dar nepraradęs tuščio žinomumo (čia kaip tos instagraminės influencerkos papūstomis lūpitemis™ su tūkstančiais sekėjų, kuriems jokie laikai pinigų nekainuoja, bet leidžia jų sekamai tuštutei jaustis svarbia);

b) partijos šulas nori pensijoje EP nario rentos, nes kam dabar, Joške, lengva?

Todėl iš esmės derėtų ir EP rinkimų sistemą Lietuvoje keisti, kad liktų ne partiniai sąrašai su paguodos reitingavimu, o būtent balsavimai už asmenis.

Suprantu, kad jei visą šitą susiregistravusią govėdą sutrauktum į vieną biuletenį, tai vietos pritruktų 11 kryžiukų sudėlioti, bet jei taip sumažinus skaičių iki Keno loto numerių kiekio (preliminariu būtinų sąrašų surinkimu ir piniginiu užstatu), o sąrašus su pavardėmis ir pastabomis, jei taip norisi, nuo kurios jis ten partijos, palikus atskirai, tai rinkėjas savo laimingą skaičių kombinaciją, manau, yra įgalus sužymėti, galėdamas dar ir reitingavimą sudėlioti, pvz.: 102, 14, 1, 5… ir t.t.

Tuomet rinktume visus iš visų ir… ne, nebematymėte nei jūs ten jokio R. Pakso bei B. Bradausko, kurie ir dabar grįžta iš EP namopi (pastarasis – tai dar ir į Seimą prie jam labai pritinkančios dichlofosinės kompanijos), nei didesnės dalies šiame dabar išrinktame sąraše pavardžių, ir gal tas faktas, kad ten vyksta tik žinomi nuliai (nors viešumoje apvadintieji nuliais bent jau prezidento rinkimus, pastebėsiu, laimi), pasikeistų gerokai šviežesne ir žinančių, ko ten vyksta, politikų karta, o ne rentininkais politiniais bedarbiais.

Juolab, kad EP mandatą nuo pasilikimo už ribos per šiuos rinkimus skiria mažiau nei pusė procentinio punkto patvirtintų balsavimo biuletenių procento (gavo 5.54%, o negavo 5.13% arba 69’263 ir 64’091 balsų atitinkamai) arba 5’172 balsai.

Kitaip tariant, net 302’792 balsai iš 1’250’377 (ketvirtadalis) iškeliavo kartu su maniškiu į šiukšliadėžę, nors II turo prezidentiniuose, aišku, iškeliavo dar daugiau (trečdalis), jei tai jus irgi paguos.

* * *

Mane tai, kaip žinote, paguos jūsų pervedimas per PayPal čia, už kurį nuoširdus ačiū, o aš ta proga, kad mūsų demokratiniai rinkimai baigėsi taikiai, gražiai ir iš esmės be incidentų ar skandalų, stebėtinai greitai VRK suskaičiavus visus balsus ir suvedus rezultatus, tai siunčiu jums ta proga muzikinį linkėjimą (kažkiek susietą ir su čia kažkur matyta istorija…) iš Rusijos, kurios plaukuotos rankos™ šįkart, ne mažiau stebėtinai, niekur besikišant į rinkimus net nepasijautė: