No May in June – praimei Kvankai Teresa May atsistatydinus dėl to, kad tas jos kartotas Brexit means Brexit jai pačiai reiškė išsibreksitinimą iš 10-to Žemėjančios gatvės namo, torių partiją tuo pačiu užgriuvo dar vienas pasirinkimas prie to šaliai pagrindinio jau treji metai, ką dabar jiems daryti, kai Parlamentas nesusitarė ir dėl Brexit varianto.

Ką jau ten jie susitars, kuomet jų bendruomenių atstovai žalio dermantino salėje, ko gero, tiksliai atstovauja ir juos išrinkusių apygardų rinkėjų poziciją – ar tiksliau kokias penkias:

  1. referendumo sprendimo atšaukimo variantas,
  2. norvegiškas variantas,
  3. šveicariškas variantas,
  4. Teresėlės suderėtas su į girtuoklystės liūną per jos užgaidas nugrimzdusiu Junkersu pernai metų gale variantas,
  5. ir, aišku, joks variantas (no deal Brexit).

Tai kaskart, kai tik balsuodavę, tai reikėdavę bent trims grupuotėms susitarti dėl vieno prieš likusias dvi, o sugebėdavę arba nesutarti, arba vos dvi rasti kompromisą – nepadėjo ir išankstiniai rinkimai šiuo klausimu iš esmės perskirstyti vietų ant Vakarų Šventyklos suolų. Ir jei manote, kad kažkiek adekvatesnė yra darbiečių partija, su savo Nupušėliu maoistu skubanti pavaldyti glušių karalystę™, tai gal jau manykite iš naujo, nes tos partijos pozicijų Brexit klausimu yra gerokai daugiau, nei Kamasutra turi pozų.

Todėl joks Brexit ir vėl laiku neįvyko, o Kvanka apsiverkusi dar praeitą mėnesį atsisveikino, pamiršusi tą savo žadėtą strong and stable™ bei rinkiminius šūkius Ein Reich, ein Volk, ein Prime-Minister, dėl ko dabar jos bendra-toriai renkasi naują savo lyderį vietoje dar anuomet išsirinktos šitos atpirkimo ožkos, tuomet atsistatydinus Silikoniniam Deividui po prapilto referendumo.

Tik va klausimas – ką jie išsirinks?

Tiksliau sakant, ir taip aišku, kad išsirinks Labradurnių Borisą, prisicirkinusį dar prie Kvankos URM klouno pareigose – tiesiog nėra daugiau kurio, kaip ir pirmas jų balsavimo etapas tą rodo (paveikslėlis iš London Evening Standard):

Jūs paklausite, o tai kodėl tuomet net jo oponentai po pirmo balsavimo ima pasisakyti už šio kandidatūrą, ko net nebuvo galima įsivaizduoti prieš kokius metus (tiesą sakant, ir prieš savaitę to nebuvo galima įsivaizduoti, bet dabar kūtvėla Boria net į debatus nebevaikšto, nes gaila jam laiką gaišti)?

Todėl, kad Teresė buvo pasirinkta kaip Anūkėlis lietuviškuose “konservatoriuose“ (šiaip Tėvynės Sąjunga yra krikdemai, priminsiu!), prezidentinis jų kandidatas (-ė Ingrida) ne iš partijos, bet per partijos rinkimus, arba koks nupušęs Prietaisas ar už sukčiavimą nuteistas šaulių nuginklavimo iniciatorius Paluckas – socdemuose: kada partija susiskaldžiusi tiek, kad nei viena frakcija nebegali turėti pranašumo ir laimėti vidinius debatus, tuomet pasirenkama tarp jų kompromisinė ir nieko nereiškianti sitz-pirminyko figūra (iš esmės, tuo principu parenkami iš mažųjų ES narių visi tie eurokomisarai, kad didžiosios ES valstybės neįgytų pranašumo vidinėje ES geopolitikoje).

Tai ši mergina, kaip kokia savo laiku darbietė Tutita Loreta, ir stengėsi, kiek protelis ir kvalifikacija panešė – tik, kaip sakiau, nei jos, nei kitas bet koks planas, išskyrus jokį (t.y. no deal), ir negalėjo būti Parlamente priimtas bei už £300/d. sėdinčių ant raudono dermantino suolų lordų patvirtintas, todėl labai jau visus cūcikus ant jos sukarti tos 10-tų durų rezidencijos tikrojo šeimininko katuko Lario džiaugsmui gal ir neverta.

O dabar toriai supranta, kad iš aklavietės tiek jų partijoje, kur nebėra adekvačių ir strategiškai į ateitį žvelgiančių lyderių, tiek ir šalį, kurią į tą šikną patys savo netoliaregiškumu dėl partinių rietenų ir įstūmė, išvesti galima tik visišku atsinaujinimu ir restartu.

Todėl Borisas – jiems labai geras pretekstas tą atlikti: o su juo visokie ukipiniai Pimpiu Farage ir šiuo labradurniumi narcizu besižavintys partiečiai bus su laiku nuleisti į kanalizaciją, tuo išvalant ir partiją nuo jų, nes partinis elitas, kol tokie jame diktuoja toną, turi prasivalyti iš esmės, ženkliai nuridenus glušų galvų (taikiu ir demokratiniu būdu, o ne prancūziškos giljotinos pagalba, aišku – tam šioje karalystėje ir sugalvotas parlamentarizmas!).

Sakote, bet tai, pala pala, gi taip toriai prapils ir ateinančius tuomet rinkimus, kada rinkėjai juos kaltins šiais ir išgalvotais bei opozicijos primestais kaltinimais!

Žinokite, jiems tai išties nėra taip baisu su jų rinkimų sistema, kur laimi daugiausiai iškart balsų surinkęs kandidatas konkrečioje apygardoje, o ne varžosi partijos (pavyzdys iš mūsų demokratijos: Darbo partija laimėjo daugiamandačius, o po to antrame ture visose apygardose juos sutaršė Pikto Gnomo Syso vadovaujami socdemai) ir dar, kaip pas mus, vyksta II turas (šviežiausias mūsų pavyzdys: Ingrida laimi pirmame ture, surinkusi daugiausiai balsų, bet pralaimi visose apygardose II ture Gitanui).

Maža to, konkrečioje apygardoje konkretus kandidatas gali pasisakyti už idėjas, kurioms prieštaravo dabartiniais laikais (nes partijoje jis buvo backbencher – t.y. galiorkoje, kadangi oponavo partijos pagrindinei programinei linijai), o opozicijos darbietis, tarkime, pasisakė už tai, kuo kaltinama bus vėliau torių partija. Ir net jei toriai surinktų tuomet ne daugumą balsų, bet būtų tuomet gerokai stipresnė opozicija ir už dabartinius jiems darbiečius, išvalytus Momentum judėjimo korbinistinių hunveibinų, po ko nesunkiai perimtų iš šių vėl Kabineto kontrolę, jau turėdami išsivalytą ir atsinaujinusią torių partiją.

Tad net ir tai, kad į Borisą žiūriu kaip į gerą durnių be stabdžių, tai žiūriu vis tiek teigiamai, nes:

a) reikia (ne man asmeniškai, aišku) torių partiją už žaidimus su Brexit referendumo ir jo įvykdymo visišku neįgalumu nubausti;

b) torių partijai tai suteiks galimybę apsivalyti nuo viso šito rygsmogsinio-džonsoninio-govinio brudo.

O jei išsirinks ir vėl ką nors nepakankamai kvanktelėjusį ir tik betrypčiojantį vietoje, nes mano, kad jo paskirtis yra konsoliduoti šalį ir partiją (sic!), tai breksitinė agonija dar gerokai užsitęs, nes Teresa May atsistatydino tuomet išties gerokai per anksti.

Todėl, jei galėčiau ten balsuoti, tai palaikyčiau Boris Johnson kandidatūrą – bent jau smagiai į tartarus JK važiuos, o ne nykiai ir verksmingai kaip iki dabar.

Stiff upper lip, ye olde Jolly England!

* * *

O jums dėkoju už tai, kad balsuojate už šį tinklaraštį savo pinigais per PayPal čia – derėtų dažniau jau čia parašyti, tiesa?

Ir, tikiuosi, kad sugrįžimas prie LondoNews rubrikos, nors ir nebegyvenu Londone šiuo metu, jums patiks.