“Jus ir vėl pažadino prostata?“ – kažkada klausė reklamoje farmacininkų sąmokslą atstovaujantis balsas pamyžt atsikėlusio pusamžio vyro, siūlydamas šiam vaistus nuo neegzistuojančios problemos, kad tas literaliai nebeieškotų sau šiknoj smegenų.

Nes juk mes visi ir taip žinome, kur slypi tiesa: in vino veritas! – kaip paantrintų alkoholio pramonės lobistai.

Ko gero, taip reikėtų apibendrinti ne tik Visiško Stasio vadovauto Seimo Biudžeto ir Finansų Komiteto išvadas, dėl kurių ten tik prof. Kęstutis Glaveckas papurkštavo, taip ir pats, panašu, nesupratęs, nei apie ką žuvėdų bankininkystės priešas tuose surašytuose savo blėnyse pripaistaliojęs, nei kas dėl ko realiai kaltas, ir ką su kaltininkais daryti (Stasys saliamoniškai pasiūlė pritarti, o po to bus, suprask, galima ir pataisyti tą, kam nepritari dabar, bet pritark dabar, pritark, aha).

Nes jei Lietuvos Bankas anuo metu 2008-2009 metais švedų bankinių čingačgukų neprižiūrėjo, tai dėl VILIBOR ir kokių nors susietų palūkanų kaltasis LB vadas jau gi pakeistas, tad čia iš esmės ir tebuvo finansinės archeologijos, kaip dar Stasio Jakeliūno neatleistas iš LB valdybos rentininkas dr Raimondas Kuodis pastebėjo, pavyzdys be kokių nors realių pasekmių teisėsaugoje bei teisėkūroje.

O gal Stasiui ne tik korta buvusio sovietų krepšininko Šarūno dėka parėjo išvykti pagaliau į EP savo rentos užsidirbti, ir vasara ar ne vasara, bet atsileido žmogui širdelė tuk-tuk-u, ir jau tulžies mažiau kraujyje pervarinėja po jo brandų organizmą. Netgi klyksmų Kubyyyyyylius bl! nebesigirdi, nors taip ir neaišku, kaip ten Stasys su “didžiu politiku“, anot Vievio lokomotyvo mašinistės (per Bronį Ropę nepakliuvusios į šio frakciją, tad dirbs dabar vienoje frakcijoje su iki tol nuoširdžiai niekintais Andriumi ir Rasa – jųjų), dabar tuose EP koridoriuose prasilenks be mostagavimo linksmakočiu.

Zebuko™ autorius Andrius laukia bibliofilinio tyrimo autoriaus Stasio recenzijos apie The Book by Qbill U.S.

Bendrai paėmus, abu labu du smaguoliai labai derės prie anų dviejų “tautos priešų“ – turime šįkart smagią komandą ten, sakyčiau, kad net Bronius, bet jau Bradauskas, grįžta į šeškučių užvaldytą socdemų frakciją, siųsdamas nuoširdžius linkėjimus socdemų atskilusiems bebrams.

O kas dėl Ingridos, kaip buvusios tuomet finmin ir desperatiškai ieškojusios, kuo čia kirkilinio didvyrio ir ordinų bei diplomų vagies ištaškytą rinkimams iždo skylę dabar padengti, tai jos net, matau, nepaminėjo, tačiau užsispyrusiai kaip glušius iki šiol kartoja, kad galima buvo skolintis pigiau.

Kad nebuvo.

Nes tas “pigiau“ – tai ne mažiau dar 30% antkainis Lietuvos ekonomikoje vartotojams (man ir jums!), LB, spaudžiant Vyriausybei, jau devalvavus litą, ir jo įsivedimo nemačius mums dar iki šiol ir neaišku kiek. Nežinau, ar išties yra pigiau tie 30+6=36% (ir daugiau, nes lenkai zlotą devalvavo 30, tai mums būtų tekę dar daugiau) su TVF paskola, ar dar rinkoje tuomet per stebuklą ir Ingridos gražias akis gavus iki 9 proc. – glušstasiam, ko gero, 9 vis tiek yra daugiau už 36+, bet ką aš, filologas, suprantu apie matematiką?

Tai čia ne Kubiliaus, o jo amžino manipuliatoriaus socdeminio pirmtako reikėtų klausti, kodėl iki tol nesiskolino pigiau, kada dar Latvija nekrito ir tapo TVF administruojama provincija, o į Lietuvą žiūrėjo visi rinkose kaip į de facto jau finansiškai žlugusią, švedų bankams išsivežant paskutinius dar išgelbėtinus aktyvus ir galvojant, kaip užlenkti savo dukterinius bankus (ačiūdie ir finmin, kad pakako tik Snorą tuomet laiku uždaryti ir apsaugoti finansų sektorių nuo visiškos griūties). Ir Lietuva jau po metų padengė brangiausias paskolas, likusias irgi vėliau perfinansavo, ir nuo kitų metų mes mokėsime mažiau už prikaišiojamus kažkodėl latvius, bet argi glušiams tą paaiškinsi?

Kitaip tariant, suprasčiau, jei ten prof. Kęstutis Glaveckas kažką ta linkme būtų priekabiavęs prie savo komiteto Mao, bet kad jam tos būstų paskolų palūkanų normos ramybės neduoda, tarsi būtų ne laiku pats paskolą pasiėmęs ir dabar graužtųsi, kad, suprask, permokėjęs.

O gal žmogus nori pats tapti to komiteto galva? Tiesą sakant, nei man, nei jums nėra jokio skirtumo, ar jis, ar kokia Rasa Budbergytė – bent jau nebe Stasys, ir tas komitetas vėl taps Lietuvos mokesčių mokėtojams nebeįdomus.

* * *

Kitos politinės naujienos išties yra nykios, bet gal todėl, kad vasara visiems jau atėjo, ir todėl nugeibę abuojai į jas reaguoja tik refleksiniu režimu iš padorumo?

Tarkime, Seimas neatėmė iš Petro Gražulio neliečiamybės ir paliko prokurorų prašymą ją panaikinti nepatenkintu. Ir ką?

O gi, nieko – normali demokratinė išdava, o ne moralinio nuosmukio eilinis rekordas Seime. Kodėl?

Nes kiekvienas kaimas turi savo durnelį – taip ir kiekvienas parlamentas turi savo petrelį (ar borisą). Ir jei gargždūnai™ nori, kad juos atstovautų Petras – tai negali jų tokio noro atimti, nes tokia yra demokratinė jų teisė (svarbu, kad demokratija nevirstų ochlokratija, bet tam ir yra rinkimų įstatymai ir atitinkama rinkimų sistema). Tad jei Seimas nesugebėjo rasti kito Gražulio į šio Gražulio vietą, tai ir pasiliko originalųjį. O va Gargždai galės per ateinančius rinkimus nuspręsti, koks gražulis jų kaimą atstovaus – Petrelis ar koks kitas jonelis.

Ir parlamentas yra aukščiau už teisėsaugos sargus demokratijoje, nors man ir jums gal ir patiktų, kad Seimas svarstytų tik klausimą, ar sugrąžinti parlamentarui neliečiamybę, kuri prarandama padefaultu, kai Generalinė Prokuratūra išsiunčia orderį į Seimo kanceliariją. Bet…

Va matote, kaip šitas veiksmas, kai parašiau, iš šalies atrodo (kam dar neatrodo – skaitykite darkart lėtai ir iš pradžių) – visiška policinės valstybės viršenybė prieš renkamus tautos (kad ir kokios tautos dalies bebūtų…) atstovus (kokia tauta – tokie jos ir atstovai).

Na, o kad krikdemai socialkonservatorių Rimantą Dagį suspendavo savo partijoje už subordinacijos pažeidimus ir merkantilizmą politikoje, tai šiam supostatui juk ne pirmiena – ar socdemai, ar krikdemai, bet juk vargšą šeimų tradicionalistą (sic!) skriaudžia vis ir skriaudžia, ir neteisingas vertibes™ Tėvynės Sąjunga atstovauja, nu.

Manau, kad pats laikas jam pakeisti vėl partiją ir susidėti dabar jau su nacionalistais – dar nepasigirdo tautiškumo gaidelių jų pareiškimuose pastaruoju metu? Jei jau konservatoriumi esi, tai kokie radžvilai-juozaičiai ar karbauskiniai konservatoriai tikrai priglaustų.

Nors… kita vertus, pareiškimai, kad ne valstybės reikalas kištis į vaikų auklėjimą ir auginimą, tai labai jau liberaliai skamba! Gal Laisvės Partija priimtų? Arba kokie zuokuliniai ar gentviliniai liberalai?

Dar ką nors svarbaus praleidau Lietuvos politikoje einamuoju metu?

Na, gal savivaldą: Kauno miesto mero noras pavaldyti tuo pačiu ir rajoną bei Seimo pasiūlymas rinkti ne tik merus, o dar ir seniūnus – iš esmės, abiems pasiūlymams kaip anarchistas tikrai pritarčiau, tik noriu detalių, kaip ten ir kas toliau bus, nes velnias jose ir slypi.

O visos detalės, kaip palaikyti šį tinklaraštį savo dotacijomis ir finansinėmis injekcijomis – štai čia (ačiū jums!)