Gyvenant šiame psichočernobilyje™, visai nenuostabu, kad žudosi ir tie, kurie turėtų gyvybes gelbėti, kad vis daugiau suserga vėžiu, kad valstybinės institucijos mėgsta savaitgaliui ateinant arba prieš šventes pasiuntinėti psicho-teroristinius laiškus su grasinimais mokesčių mokėtojams, idant anie nepamirštų būsimos savo prievolės, ar mentai (nes policininkai, skirtingai nuo vėl sugrįžusių prie šio instagraminio komisaro, dar priesaiką prisimena) tampa paštininkais, apsivelka uniformas ir šventadienį vežioja grasinančius laiškus mokytojams, pamindami Konstituciją, ar net va gali sulaukti, kad ir mokyklos kolega bando užmušti pakeliui namo, nes nori pasimatuoti savo linksmakočiu, o kito būdo kelyje nemato (tad ir mokytojų tarpe visokių pasitaiko, jei taip apie “prestižinę profesiją“ kalbėsime).

anąkart rašiau čia, kokius mokesčius jau Karabaskino nurašytas prezimentas™ Buratinas ketina mums įvesti, ir kad pagrindinė priežastis, panašu, yra banalus kerštas savo šeimininkui, kuris ne tik nurašė “perspektyvų politiką“ ateinantiems Seimo rinkimams, bet kad, sako, dar ir per prezidentinius rinkimus prieš pirmą turą savo investicijas atsiėmė, nebetikėdamas šio galimybe išsirauti į antrą turą.

O juk, rodos, taip viskas gerai buvo sustyguota!

Biudžetas pilnėjo, o su juo ir:

  • pakeliamos pensijos – perkami aktyviausi balsuotojų balsai;
  • kyla darbo užmokestis, padarius mokestinę pajamų mokesčio reformąpaprastas žmOgus™ jaučia valdžios rūpestį, jo balsas paperkamas;
  • dėl kurios dar ir darbdaviai išlošia, nes ne tik atpinga jiems darbo jėga nemažinant darbo užmokesčio, bet ir perskirstomos draudiminės prievolės pagal jų naudos gavėją (Sodros dalis darbdaviams sumažinta iki visiško mizerio, ir ją tesudaro iš esmės draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbe) – paperkami būsimieji sponsoriai;
  • valstybinis, pardon, visuomeninis transliuotojas gauna riestainį (papildomą finansavimą dėl “infokaro grėsmių“) vietoje bizūno (teologinės tyrimo komisijos) – nuperkama propaganda didžiausios zombiasklaidos kanale;
  • daugiavaikiams ir pašalpiniams nubyra papildomas “milijardas milijonui“ – perkami dar ir socialiai remtinų balsai;
  • ir pan. – visų pažadų net nesužiūrėsi, ko gero, ką šie “profesionalai“ pridirbo per einamąją kadenciją.

Bet vis tiek laimėjo bankinės gerovės valstybės prezidentas, ir netgi antrame ture rungėsi tik “koncervų statitinej“™.

Ir realiai derėjo performuoti Vyriausybę, o ne tik formaliai nukėblinti su apsimestiniu atsistatydinimu (nes prezimentas per visą savo gyvenimą lipo karjeros laiptais per kitų galvas), tačiau kažkaip tiek valdantieji, tiek jų formali opozicija nusprendė, kad dar čia ne tas atvejis, kada reikia kažką keisti iš esmės.

Juolab, kad visiems ir taip gerai – čia tik Ramūnui pasirodė nelabai gerai, tai jis nusprendė koalicijos sutartį persiderėti, bet ir tai, ko gero, čia Kirkė-melagėlis jam nesąmonių pripezėjo, siekdamas spykerio garbės ir kėdės, dėl ko Lietuvos vidaus politikos lyderis be reikalo įsivėlė į ambicijų karą ne dėl savo reikalo. Ir net iki to priėjo, kada net savo partietę teko kaip pereinamą moterį perleidinėti partneriams ir po to atgal atsiimdinėti, nes su tais nevykėliais nieko nepavyko. Tačiau politinė prostitucija Lietuvoje kaip niekad priartėjo prie tradicinės, o patarlė nothing is worse than a reformed whore buvo lietuviškai apsukta nuo kojų ant galvos.

Kaip bebūtų, bet visuomenė primiršo vėžiu susirgusį Vyriausybės vadovą, kur didžiausią šiam empatiją, ir kas galėjo pagalvoti, parodė sociopatas ministeris Hitleryga.

Tačiau prezimentas nepamiršo jūsų.

Ir nepamiršo, ką davė, o ko mainais negavo. Todėl piktų ir kerštingų™ jei ne galva, o galvutė, tuo ir pagalvojo bei padarė išvadą, kad metas dabar ne tik pašikti kaip katukui į Naisių miltus, bet dar ir nubausti jo nesėkmės kaltininkus, sužlugdžiusius galimybę pasikeisti korespondencijos adresą iš Kudirkos aikštės į Daukanto.

Pirmiausia, tai jums bus įkaltas automobilio registracijos akcizas, kažkodėl jį vadinant “taršos mokesčiu“.

Tai reiškia, kad nėra čia ko jaustis buržujais, jei esate vargOlei™, ir pirkti naujesnius automobilius! Naujų tai jūs ir taip neįpirksite, o va susimokėti už kiek naujesnio kledaro įvežimą į Lietuvą – teks. Kas šiaip reiškia, kad asmeninis biudžetas pirkiniui tai nepadidės – tiesiog dalis jo nueis dabar jau Regitrai, o automobilis už tą pačią kainą bus įsigytas gerokai senesnis ir prastesnis, nes už tiek, kiek liks nuo to.

Antra, tai bus nubaustos visokios maximos, kad nesiteikė, prezimentui™ prašant, pačios susimažinti lentynose kainų, ir taip nesugebėjo mums pranešti liutaurai bei skirmantai gerosios naujienos, kad valdžia sugeba dar ir kainas parduotuvėse sumažinti.

Tas vieno procento apyvartos mokestis, aišku, bus sumokėtas visų valgytojų. Nes šiaip maisto kainos mažai elastingos tiek pagal ekonomikos teoriją, tiek pagal praktiką, nes ėsti vis tiek norisi, kils jos ar kris, tačiau ir vėl, kaip su akcizu (angl. stamp duty) automobilio registracijai, taip ir šiuo atveju asmeninis jūsų biudžetas tai lieka tas pats, tačiau maisto bus arba mažiau, arba gerokai prastesnės kokybės, renkantis ir nelabai sveikas surogatines alternatyvas.

Kitaip tariant, šio išties ligonio, einančio vyriausybės vadovo pareigas, dėka Lietuvoje tarša didės, automobilių parkas senės, žmonės maitinsis prasčiau, sveikata ir toliau prastės, kontrabanda ir apsipirkimai užsienyje bei šešėlis tik augs. Tai yra tiek akivaizdu, kad dauguma ekonomistų (neturiu omeny bankų pyarščikų, uzurpavusių šiuos titulus) net banalių tiesų nesivargina ant pirštų aiškinti – gaila jiems jau ir tuščiai iššvaistomo tokiems aiškinimams laiko.

Kaip ir aiškinti faktą, kad jei apyvartos pajamos pagal viešai prieinamas ataskaitas prekybos tinkluose vidutiniškai sudaro tik 8 procentus, tai vienas procentas nuo apyvartos reiškia ne vieną procentą nuo 8 procentų “viršpelnio“, bet sudaro 1/8 dalį visų apyvartos pajamų (pelno iki mokesčio – taip supaprastinant), kas yra 12.5%, o ne 1.

Ir kas bus gerokai daugiau, jei dar ir tiekėjas prekybos tinklui paklius po šiuo įstatymu, nes realaus PVM atveju gali perstumti paskutiniam pirkėjui, o šiuo atveju tokį pseudo-PVM sumokės ir tiekėjas, ir mažmenininkas, t.y tas savo sąnaudas kainoje užkraus jums. Tad ne, prekė nebrangs “vos vienu procentu“ – gali ir ketvirčiu pabrangti, jei šių sąnaudų neprisiims pardavėjas, kurias kompensuos kitais būdais, už kuriuos susimokės valgytojai taip ar kitaip. Arba įstatymas bus perrašytas kažkaip kitaip, apmokestinant kitą pajamų dalį.

Bet tai ar psichopatiškai valdžiai svarbu, kaip jūs dėl to jausitės? Jūs gi kaltinsite ir vėl grobuonis prekybininkus arba sukčius “perekūpus“, ne?

Taip jums ir reikia.

O dabar eikite zombiadienės švęsti, kai tų zombių dar ir valdžioje pakanka (o čia pavyzdys, kodėl “tikri lietuviai“ Helloween nešvenčia, nes velniavos per ištisus metus kasdien pakanka):

O mano rašymo apyvartą galite paremti per PayPal čia – ačiū jums už tai!