Nors metų pasikeitimas yra tik kalendorinis formalumas, kuriam tik smagūs girtuoklėliai suteikia šventinę prasmę, nes dar tūlas romėnas metus skaičiavo nuo kovo 1 dienos, kadangi pagal logiką jie ir prasideda nuo kalendorinio pavasario, o ne vidury žiemos per Švč. Mergelės Marijos gimtadienį, bet metų pradžia, matau, suteikė svarbių įvykių, kurio vieno ir šis tinklaraštis negalėjo praleisti nepakomentavęs, todėl įsiterpiu į savo horoskopus (trečioji ir ketvirtoji dalys apie Lietuvą – jau pirmadienį ir ketvirtadienį atitinkamai!).

Ačiūdie ir POTUS Doncei (nepainioti judviejų, nors iš esmės šiuo atveju tapatu), bet šįkart JAV ilgai nesiterliojo ir nepradelsė kaip dėl Osamos “Direktoriaus“ bin Ladeno su jo Al Queda, ir iranėnas Qasem Soleimani, vadovavęs paramilitarinei Quds, susitiko su savo 76 nekaltais rekrūtais pas Alahą, kurie ten jam dabar galės atlikti visas tinkamas džigi-džigi-tų rojaus apeigas.

Bausmė už nesilaikymą tarptautinės diplomatijos taisyklių, kad šalies diplomatinė atstovybė yra suvereni teritorija svetimoje šalyje, šįkart įvyko greitai ir efektyviai – faršu paverstas “generolas“ nebuvo kaip aukščiau minėtas binas sušertas žuvytėms, o liko vietinių katukų ir varnų pagrilintu steiku ant karšto Bagdado asfalto.

Nes Oranžinis nėra jums koks nors Oralinis Bilas, kuris, susileidęs dėl Somalio, paliko tą šalį pilietinio karo stovyje, ką dauguma tokio paties lygio kaip šitas suleimanas manė esant “nepriklausomybe“, privedusia prie Piratų Aukso Amžių primenančio piratavimo Adeno įlankoje. Ir ne toks skystukas taikos premijos už odos spalvą a priori turėtojas NObama, palikęs po savo prezidentavimo nuostabų karo ir suiručių zonų palikimą savo “nesikišimu“ Sirijoje, Libijoje, Vakarų Afrikoje ar netgi Ukrainoje visokių islamistų bei Huilostano ichtamnietų džiaugsmui.

Tai jau va vieno persų ichtamnietų vaduko irgi nėra. Išsitaškė gabaliukais. SuliQUDuotas.

Man kiek juokingiau atrodo apgailėtini visokių lietuviškų grybauskiukų, nuoširdžiai kaip ir jų rinkta Trepsė nekenčiančių JAV, dabartiniai sriūbavimai dėl šito “generolo“ nužudymo.

Aišku, sovietams 1944-1953 metais mūsų partizanai gal irgi atrodė tik banditais, bet mūsiškiai bent jau stengėsi laikytis Ženevos konvencijos karo taisyklių (karinės uniformos ir struktūra, veikla tik prieš okupantus ir jų kolaborantus, formalizuota štabų veikla ir pan.), kurios partizaninio karo atveju dažnai trukdė efektyviai kovoti (ir ko atsisakyti kvietė Juozas “Daumantas“ Lukša, apmokytas britų SOE karininkų, besirėmusių IRA modeliu). Šitas gi, atkreipsiu dėmesį, vadovavo Quds nacionalinės gvardijos (kas paprastai reiškia uniformuotus civiliokus, susirinkusius pažaisti karo) pajėgoms, kurių paskirtis – kariniai ir slaptieji, tame tarpe ir nekonvenciniai (taip, ir nelegalūs), veiksmai už Irano šalies ribų.

Jei mūsų KASP turėtą tokio pobūdžio YPT, virtusią dabar SOP Aitvaru, laikyti ekvivalentu, tai klausimas, ką šitas suleimanas ichtamnetas veikė svetimos šalies teritorijoje tokių įvykių, kaip JAV ambasados šturmas, metu (o va JAV ambasados šturmą Teherane 1979 metais JAV specialiosios tarnybos ir Valstybės Departamentas bei jo DSS, kuriam ir man teko garbė dirbti kone 14 metų, dar pamena)? Tada jis yra išties reguliarios kariuomenės generolas-majoras, ir teisintis jau derėtų Irano ajotoloms.

Jei Quds vis tik yra paramilitarinė (kaip mūsų šauliai) organizacija, o daugeliu atvejų jo statusas apibrėžtas kaip rezervo generolo veikla su privačia, ir paprastai konvencijomis uždrausta, kariuomene (atitikmuo – JAV liūdnai pagarsėjusi Blackwaters arba Rusijos Wagner), tai irgi klausimas, kame tas sutapimas, kad jis vieši tuomet, kai įvyksta “spontaniškas minios protesto mitingas“, pasibaigęs JAV ambasados, t.y. suverenios teritorijos, “civiliokų“ šturmu, su aukomis iš ambasados civilių pusės ir personalo?

Jei Iranas nori pabrėžti, kad čia vis tik jų žmogus (gi “generolas“, nu!), tai gal ir derėtų tuomet prisiimti atsakomybę už savo šalies visai nediplomatinę ir priešišką JAV veiklą? Nors manau, kad čia buvo darbas tiek kontržvalgybos iš amerikiečių ir lojalių irakėzų pusės, tiek ir darbas su savo žvalgybomis (karine bei CIA), ir ten informacijos bei sąsajų ir įkalčių apstu ne tik dėl konkrečiai šio JAV ambasados šturmo, bet ir ankstesnių velionio generolo darbelių prieš JAV.

Bet tai jūs gal vis tiek manote, kad apie jo veiklą CIA bei karinė žvalgyba neturėjo jokios informacijos, o pystelėjo iš drono taip vos pamatę Bagdado oro uosto CCTV monitoriuose? O gal dar manote, kad dėl to kurios nors šalies žvalgybos, disponuojančios jums neskelbiama žvalgybine informacija, turi kažkaip teisintis prieš kitų šalių nepatenkintus visokius vanilinius čegevaras™?

Realiai, tai jei JAV pažeidė kažkokius tarptautinius susitarimus, tai jų ambasadorius išsikviečiamas į “pasipiktinusius“ šalies URM, išgeria kavos ir konjako, gauna formalų protesto raštą ir neformalų atsiprašymą už tą raštą, nes asmeniškai URM sekretorius ir ambasadorius palaiko draugiškus santykius.

Arba tokį demaršą su savo protesto raštu nuskriaustos šalies ambasadorius padaro į kaltininkės šalies URMą, kur jį mielai priima, duoda kavos ir konjako, pažada atsakyti ir išreiškia susirūpinimą bei atsiprašo, kad sudarė nepatogumų atvykti neplanuotai, tačiau tikisi, kad kita proga bus malonesnė, ir užtikrina savo visišką draugiškumą vieni kitų atžvilgiu asmeniniu lygiu.

Na, jei jau visai reikia isteriško šou, tai galima dar į JT tribūną nueiti oratorinio meno pademonstruoti, bet kaip ten vertėjai išvers, tai jau ne kalbėtojo valioje nuspręsti, todėl protingi diplomatai paprastai į tą tribūną lipa tik tuomet, kada šalies užsienio politikos vadovai yra nelabai protingi.

Va jūs tai ko čia zyziate, ką? Kad tai jums nedavė kavos ir konjako, ar kad jūs geriau išmanote diplomatinį protokolą?

Aš bent jau diplomatines notas URMui esu rašinėjęs dėl visokių leidimų ginklams ir šaudmenims įsivežti į Lietuvos Respublikos teritoriją JAV svarbių asmenų saugojimo labui (įskaitant ir POTUS George W Bush Jr), nepaisant to, kad VAD dievagojosi apsaugosiantis visus garbingus svečius (šiaip mūsų VAD įeina pagal profesionalumą į penketuką geriausių valstybės asmenų apsaugos tarnybų, o kai kuriais atvejais, padarius pataisas dėl dispnuojamų išteklių, tai ir trejetuką).

Tai aš truputį tuos reveransus gal ne iš filmų žinau, ir dar realiai turėjau garbės dirbti su geriausiu Lietuvoje protokolo specialistu a.a. majoru Levu (Leiba) Ritvu. Jūsų ten šalia nestovėjo, kaip sakoma, tai nereikia per visokius feisbukus kitus bukais laikyti, skleidžiant savo blėnis apie tai, ko net neišmanote, juolab, kad kai kurie privatūs diplomatų ir šalies vadovų pareiškimai, man va ten šalia vis tik pastovėjus, ir dabar yra ne publikavimui.

Žodžiu, kaip čia iš kurios pusės bevartysi, o POTUS turi dabar realiai “viršutinę ranką“ tiek paikame impyčmento reikale, tiek ateinančiuose rinkimuose, ir išties – Make America Great Again savo pažado vien šitu veiksmu jau ištesėjo.

O kad jums nepatinka, tai gal pažiūrėkite į veidrodį, kaip nutiko, kad jūs atsidūrėte ne Lietuvos interesų (nes stipri JAV – stipri ir Lietuvos gynyba nuo ruskio ir šio šutvės žalių buriatų!) pusėje, o su kažkokiais priešiškus mūsų pagrindiniam sąjungininkui veiksmus organizuojančių islamistų ar vatnykų pusėje.

Gal tikrai, tuomet jau raudokite dėl savo kokios nors instagraminės tuštutės profilio užšaldymo – tai jums ir suprantamiau, ir arčiau suvokimo.

Savo pritarimą ar protestą mano nuomonei aukščiau galima išreikšti pinigine forma per PayPal čia – ačiū, aš jus irgi myliu!

Bučkis ir bandelė, broliai ir sesės Kristuje! (dvitaškis žvaigždutė) ir truputį jums ta proga mūsų būsimojo generolo-majoro Jono Kronkaičio jaunystės: