Darome pertrauką cikle apie Lietuvos vadybos kokybę (pirma dalis – čia), ir trumpai šįkart apie tris Lietuvos politines bei visuomenines naujienas kiek apleistoje, bet besiprašančioje būti nuolatine, rubrikoje VilNews.

* * *

Pirmoji, aišku, visuotinė panika dėl koronaviruso.

Kuri rodo tos masinės psichozės niekur iš Lietuvos viešojo gyvenimo neprapuolus, o tik per dešimtmečius ir sustiprėjus, ypač įskaitant pastarąsias dvi stagnacines ir glušinimu pasižymėjusias partškolinės prezidentės kadencijas su ta lietuvių zombinimo viešąja propaganda bei nuolatiniu bukinimu neva-meinstrymine žiniasklaida (delfinis sindromas jau persimetė į “visuomeninę“ LRT kartu su Monika), tuo pačiu ir išrinktiesiems valdžioje gi elgiantis su mūsų žmonėmis kaip neįgaliais priimti savarankiškus sprendimus vaikais (visi draudimai, ribojimai ir “socialiai orientuoti“ įstatymai).

Finale turime nuo kedofilijos klonių laikų ne mažesnę išbujojusią masinę dar ir žiniasklaidos palaikomą isteriją, paremtą piliečių visišku nepasitikėjimu valstybinėmis institucijomis – ir masinį pirkimą negendančių ilgo galiojimo produktų (ačių! sako maistinės kandys bei kruopas mėgstančios lervos), bandymą apsirūpinti kvėpavimo apsaugos priemonėmis (nors jas privalo dėvėti tik jau sergantys!) ir bravūrišką prakutusių save laikančių influenceriais saviguodą, kad, tarkime, bent jau krepšinio sirgalių tas velnio kinų virusas negriebia (įskaitant patį ekselencijų Garbanių).

O juk virusas dar į Lietuvą iš esmės ir neatėjo – visas jo poveikis, kuomet pradės masiškai sirgti žmonės ne tik tie, kurie rankų nesiplauna ir nekeliavo po italijas, ir kai paaiškės, kad ligoninės visiškai nepasirengę su epidemija kovoti, nes ir su gripu “kovojama“ juk iš esmės tik lovos režimu. Šio viruso atveju, deja, būtinas jau paskesnėje stadijoje hospitalizavimas, ir komplikacijoms gydyti metodikos iš esmės dar irgi nėra, nors ir žinoma, kaip dėl viruso sukeltos komplikacijos plaučiai patys savyje “paskęsta“ ir žmogus uždūsta.

Tai visi drąsūs, kol patys neužsikrėtė. Ir labai šmaikštūs kritikuoti gal kiek perdėtus, bet dažniausiai teisingus (ne vieni valstiečiai valstybinėse institucijose gi dirba, žinote) valdžios veiksmus, siekiant riboti masinio susibūrimo renginius (apgailėtinas čia spykeris, kuris kaip erkė įsisiurbęs į Seimo pirmininko kėdę ir atšaukė savo iniciatyva ne jo šventės Kovo 11 renginius jo įstaigoje) bei atidėti ar bent nukreipti piliečių aptarnavimą online būdu.

Tiesiog pastebėsiu, kad Pasaulinė Sveikatos Organizacija teigia šį virusą esant mirtingesnį (maždaug 3.4% globaliai, nors JAV sveikatos tarnyba Los Alamos, tarkime, nustato 4.7-6.6%) už liūdnai pagarsėjusį ispaniškąjį gripą (tas nuo 2 iki 3%), nusinešusį per maždaug metus keliskart daugiau gyvybių, nei ketverius metus trukęs Pirmasis Pasaulinis karas.

Dar blogiau, kad koronaviruso nešiotojai jį gali perduoti patys neturėdami jokios ligos simptomų. Ir dar – naudojant vietoje alkoholio (ačiū tau, sveikatos ministeri Hitleryga!) skiediklį (chloro pagrindu iki 10%, kas labai koroziška – žvilgterėkite ant savo turimų civiliokiškų, kiek ten tėra procentų ir kas vietoje chloro naudojama), tai reikia ne mažiau 10 minučių valymo, ir tai ne faktas, kad virusą sunaikini.

Corona labiau yra kaip HIV, tik va plinta oro lašeliniu būdu, tai net sodomija netradiciškai nepasidžiaugsi (foto iš Reddit)

Kas ironiška dabar mano atveju: pasibaigus galioti SEB kortelei naująją žadėtąją mergikės ten išsiuntė į… Angliją – nors adresas jų sistemoje per e-bank deklaruotas jau prieš dvejus metus lietuviškas. Sako, “nu tai pas mus kelios sistemos, tai gal pagal aną…“. Ir ką tu jiems?

Siųs dabar per 10 (sic!) darbo dienų iš naujo jau esamu adresu, kadangi tingėjo pasitikslinti prieš išsiųsdami aną, o aš naudosiuosi grynais – SAM abejoja, bet va LB už juos geriau žino, kad virusas per pinigus nesklinda, tai nesibaiminkite, nes mano grynus jau iki šio momento gavo Maxima, Norfa, Lietuvos Paštas, dantistė (aplūžo plomba) ir automechanikas (pakeista variklio alyva) – ir dar kažkas per tas dienas gaus.

Kaip bus, paskelbus, neduoktudie, masinį karantiną Lietuvoje, kaip kinai pas save padarė, neaišku.

Bet aišku, kad jau Astravo AE niekam čia nebeįdomi, nors savotiškai, ko gero, savo reakcija į galimą avariją ten irgi koreliuoja su reakcija į virusą (juk tiek radiacija, tiek ir virusas nėra matomi, ir fiksuojami tik prietaisais) – iki tol, kol įvyks, visi smagiai ir aktyviai dalyvauja reive, nusavinant valdiškus pataškymui skirtus pinigus ar prisitrinant prie bendro haipo.

Cinikas gi manyje sako, kad Lietuvos vidaus vartojimui nelabai tas virusas baisu, kad ir taip tų vartotojų dėl emigracijos ne tiek ir daug, tai ir virusas ženkliai tų besitąsančių vartojimui rinkoje tesumažintų. O va eksporto įmonės gali atkusti, jei Europai staigiai reiks pakeisti sutrūkinėjusias kinų gamintojų tiekimo grandines.

Pasaulinė krizė, apie kurią perspėjau, panašu, jau ateina, ir Lietuvą pasieks tradiciškai vėluodama 6-8 mėnesiais.

* * *

“Iki antradienio pasimirš!“ – kažkada, nes jau pasimiršo net ir kada, mestelėjo atsainiai tokią repliką “asmeninės lyderystės“ © dėl antisovietinio rezistento Jono “Generolo Vėtros“ Noreikos atminimo lentos nulupimo nuo Vrublevskių namo, inkriminuojant aktyvų dalyvavimą Holokauste, parodymo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, tuo pačiu pakeitęs “antisemitines“ Vilniaus komendanto, iškėlusio Trispalvę Gedimino bokšte, kol prie dabartinio STT pastato lenkų patriotai šaudėsi su vietiniais bolševikais, gatvines lenteles į “neutrales“ minėtosios vėliavos.

Bet savivaldybei pavaldi Grinda naktimis moka ne tik lenteles nulupinėti – pasirodo, jos darbuotojai nukarpė ir visus kaklaraiščius nuo Karoliniškių pėsčiųjų tilto per vakarinį aplinkkelį. Buvo va toks smagus flashmob, kurį nuolat papildydavę per šimtadienius vietiniai moksleiviai, padarydami tą tiltą savotiška turistine atrakcija. O ir aš kaskart pravažiuodamas šyptelėdavau.

Deja, šitos pornografijos ir netvarkos daugiau tvarką ir švarą prižiūrinti įmonė nebetoleruos. Ir dar pirmiems gaidžiams nepragydus – atėjo ir nukarpė, savivaldybei, pasirodo, nieko net “nežinant“, nors net Vilniaus patrulinė policija (nieko bendro su gaidžiais – perspėju Saltoniškių 19 matonius!) buvo iškviesta aiškintis su “vandalais“, tačiau greito reagavimo ekipažas nebuvo tiek greitas savo reagavime, nes sureagavo nepakankamai greitai, skirtingai nuo isteriškos reakcijos į patriotiško entuziazmo apimtą mokytoją su Trispalve Trispalvės gatvėje prie lipduko ant gatvės lentelės (vandalė, ne kitaip!).

Ką gi, ne pirmas toks mero ir jo komandos “nežinojimas“, siekiant tvarkos ir teisingumo bei vaikant policiją pasirinktinai menamo “kriminalinio“ nusikaltimo užkardymo dėlei.

Ai, pala, čia ne ta partija, kaip pagalvojote. Šita – gi liberali, sako.

Kame, tiesa, ji yra liberali, tai nelabai jau suprantu – rinkimai gal parodys. Gal.

* * *

Ir trečia, jei jau apie rinkimus, tai tenka konstatuoti aksiomą: TS-LKD turi neabejotiną talentą sužlugdyti bet kokį talentą.

Taip, aš apie partijos sprendimą paskirti Seimo rinkimų lyderiu nepartinę Ingridą Šimonytę.

Aišku, ir iki tol visokių žvaigždžių partijos sąrašuose mėgdavę lietuviškos apgailėtinai save tevertinančios partijos prisirašyti, bet kažkaip iki šiol partijos lyderis vis tik buvo padefaultu laikomas ir sąrašo lyderiu ir įrašomas pirmu numeriu, kitąkart jo ir partijos rinkėjams neleidžiant reitinguoti (pvz., tie patys krikdemai per praeitus ir užpraeitus rinkimus, kuomet dar ir prie A. Kubiliaus neleido reitinguoti jo oponentės I. Degutienės).

Ir kad ir kiek aš simpatizuočiau Ingridai, bet apmaudu, kad jai pritrūko šįkart susivokti mandagiai tokiam ėjimui žirgu atsisakyti. Arba, kad jau sutiko, tai vis tik derėjo pačiai į tą partiją pagaliau ir įstoti, jei jau esi tas lyderis jos sąraše – nepaisant visų tų sitz-lyderio anūkėlio baimių dėl konkurencijos ir jo kompleksų, nes labai paikai iš šalies atrodo pasiteisinimai, kad čia esi tik kone niekuo dėtas legionierius Yojimbo (žr. Akiro Kurosawa filmą), kai partijos administraciniu vadovu, suteikiančiu tau išteklius ir paramą, bus jų formalus vadovas.

Nes jei pačiai nėra comme il faut partijai priklausyti, tai kodėl mes turime už tokią partiją išvis balsuoti? Už pačią Ingridą gi – visada prašom.

Net kai tokius fokusus mėgę daryti liberalai, V. Gentvilui esant de facto partijos vadovu, tačiau tas pats Eligijus Masiulis vis tik de jure buvo ne tik partijos nariu, bet ir jos pirmininku. Šitas farsas su krikdemais, įtariu, net daliai jos narių sukelia apmaudų dantų griežimą (anot partijos ideologinės knygos – Naujojo Testamento), nes net socdemai, pasirinkę formaliu lyderiu teismo už sukčiavimą nuteistąjį, dabar atrodo padoriau, dievaži (no pun intended!).

Dar blogiau, jei jau kalbame apie krikdemų sprendimų pasekmes, tai visų pirma jų galimiems koalicijos partneriams neaišku kurio plauko liberalams: nes pasirinkdami tikrai ne konservatyvių pažiūrių lenktyninę rinkimų kumelaitę, jie iš esmės palieka visus savo galimus partnerius liberalus už 5% barjero (TS-LKD savo 16-18% turėtų ir be Ingridos “lyderystės“). Todėl krikdemai po rinkimų gal net nebeturės su kuo sudaryti išvis daugumos koalicijos ir liks taip toliau kiurksoti ant opozicijos suolo, geriausiu atveju papildę dabartinį kėdžių skaičių kokiomis 2-3 papildomomis. Ir ką? ©

Ingridos ir panašių į ją legionierių pranašumas yra vienmandatėse apygardose, kuomet rinkėjai renkasi alternatyvą partiniams statytiniams. Primenu, kad ir per prezidentinius rinkimus, kurių pirmąjį turą ji visiškai laimėjo (ir būtų visus rinkimus, jei ne revanšistinis antrasis turas), ji nebuvo TS-LKD kandidate (pamiršote, kas tuomet partijos parinktu buvo?).

Bet tai ar Tata, ar Anūkėlis – jų palaikymas per prezidentinius rinkimus antrame ture jau visada dabar Lietuvos istorijoje tereiškia tik kandidato pralaimėjimą, nepaisant šių gerų ir gal netgi nuoširdžių norų.

Tad Ingrida gal ir nusiurbs liberalų balsų vardan krikdemų (kodėl TS-LKD nesistengia atimti balsų iš socdemų ar valstiečių palaikytojų???), kai jaunimėlis net nesivargins atsirinkti, už kuriuos čia jiems “tuos“ liberalus ant prikolo pabalsuoti, bet už tai tamkart vėl kokie nors #žirniukai jiems imponuos, tačiau – o kas iš to bendrai dešinei politikai Lietuvoje?

Tik gal papildomi keli mandatai krikdemams, nes realiai jokio skirtumo tarp tūlo matulo ir verygos tautos blaivinime nerasi, tačiau jaunimui ir adekvatams Šveikas – tiesiog prikolneu? Ir čia, norite mane dabar įtikinti, yra strategiškai apie Lietuvos ateitį mąstanti partija, savo pavadinime akcentuojanti tėvynės sąjungą?

Nes, kaip matau, dabar TS-LKD visa rinkimų strategija – tai paspardyti komoje tysančius liberalus ir marodieriškai prisižebravoti jų balsų, kad ir opozicijoje solidžiaus pasėdėtum?

Tai nereiškia, kad dabar iš principo, kaip antai koks šimašoidinis (nuo Šimo baro) ruporas užsišiko dėl Pauliaus Gritėno paėmimo į Ingridos štabą, aš kažkaip tyčia už TS-LKD nebebalsuosiu (nors, prisipažinsiu, už ką dabar balsuoti – nebežinau), ir čia nėra jokios rinkiminės agitacijos, nes dar iki rinkimų laiko yra, ir gal kažkaip atsitokės.

Bet, deja, kaip ir nuo koronaviruso, taip ir nuo lietuviško krikdemiško durnumo vaistų niekas dar neišrado. Nuo viruso kad išras – vilčių turiu daugiau.

* * *

Turiu vilties, kad ir jums dėkoju už paramą per PayPal iš anksto ne veltui! Ačiū!