Aš taip suprantu, kai pono Ušacko suorganizuotu lėktuvu “itališkų slidininkų“ parveš į gimtinę, tai juos pistoletsvaidžiais ginkluoti “kosmonautai“ atskira terminalo rankove į užplombuotą autobusą sugrūs ir taip 14-kai dienų į Pravieniškes į atskirą karantininį bloką išveš?

O jei ne, ar jei pasakius A vardan politinių taškų taip pristatyti dar ir B dalį su tokiu privalomu karantinu (ne savanorišku), tai daug norinčių liktų sugrįžti šiuo lėktuvu, ar vis tik paturistauti smagiau būtų ten, kur savo noru ir žinodami grėsmes patys nuskrido?

Nes užkratas plito Lietuvoje dar per lėtai – pyst, atsivežkime urmu iš epicentro, aha.

Dar palauksiu, kad kitą savaitę vis tik sveikatos ministerį Hitlerygą privers pagaliau daryti masinius testavimus – tada ir be ušackinių pabėgėlių skaičiai eis triženkliais.

Gerokai liūdniau, kad mūsų nei sveikatos apsaugos, nei civilinės saugos sistemos nėra visiškai pasirengę prie tokių epidemijų masiniam užkrėstųjų ir ligonių priėmimui ir pagalbos teikimui (apie prievartinį karantiną – net kariuomenės per mažai tvarkai palaikyti). Netgi karantino nesugebės priversti laikytis, nes maitinti ištisus daugiabučių rajonus, neleidžiant išeiti, juk kažkaip irgi reikės – ne visi gi per paniką prisipirko kruopų ir šikpopieriaus.

Kol kas realių jau dabar užkrėstųjų koronavirusu skaičių Lietuvoje niekas nežino (ką ir pats ministeris pripažino). Netgi mūsų filadelfijai nesiteikė paklausti, o iš tų 7 šiemet jau nuo gripo (kokio gripo?) numirusių, ar nors vienas buvo patikrintas koronavirusui? Simptomai juk sutampa.

(iliustracija iš tumblr)

Tai nežinau, kuo čia mūsiškis sociopatas, kuriam degtinė “nedezinfekuoja“ (nes dabar šito alkoministerio dėka mūsų vaistinėse tik salicilo spiritas, jis net nedega, bet va muilas, pasako šis psichiatrijos specialistas, tai tikrai geriau su užkratu kovoja – kad tik šiukštu alkoholio neprisipirkite!) mus taip paguodė, nes glušių karalystės praimas Labradurnius tipiška britiška stiff upper lip maniera pasiūlė susitaikyti tautiečiams, kad čia ilgam, su pasikartojimais, ir ne vienas visai realiai gali savo artimųjų netekti.

Sėdėkite namie (karantinas nėra atostogos!) ir žiūrėkite savo serijalus. Aš tai apie ginklus youtube žiūriu, nes sekantis etapas su tokiu lietuvišku civilinės saugos organizuotumu epidemijų atveju bus anarchija, zombių apokalipsė ir Mad Max ar pan. distopija.

Nesirkite!