Šįkart podcast nebus, nes žinutė daugiau turėsianti ateityje istorinę vertę, tad reikia jos pėdsaką kažkaip palikti.

Nedorėlis Julius Černiauskas iš esmės jau ir mane prikalbino, ir vakar atsidariau paskyrą Parler. Kol kas ten nieko neveikiu, bet tendencijos su oveliška prognoze dėl cenzūros vis tik mane senokai neramina.

Aišku, kai prieš metus ar keletą vienu ypu blokavau tris feisbukinius influencerius (redakcijai pavardės žinomos), tai visos bėdos netikėtai (?) su FB suspendavimais man baigėsi. Sutapimas?

Aha, sutapimas, kuris primena mano bendravardžio Selo pasakojimą, kai pasiguodė “kolegai“ pasišiaušėliui popsistui dėl delfinių komentarų, o tas pasakė, kad tokių net neskaito – Selui po to su advokatu perdavus šešis aršiausius komentatorius policijai, toji išsiaiškino, kad vienas iš jų ir buvo tas pats “kolega“, virkavęs gi mums dar už karbauskinius rublius ir apie mažąją agrarinę šalelę (kas prisidėjo prie to, kad turėsime pašonėje ruskių atominę bombą Astrave, bet tai hipsterynui gi skamba tyla tamsoje prie laužo, lia-lia-lia).

Kai pasaulyje prasidėjo šita juodos (sic!) neapykantos bl…m, nesikeikiant, kampanija, aš gavau perspėjimą nuo FB už komentarą pas Vytenį Petrusevičių, bet realios sankcijos, man nesutikus su pranešimu, iš jų ir nebuvo (ko gero, piktybiškai ir melagingai mano komentarą skundė ne influenceris su dideliu sekėjų “svoriu“, net jei galėjo būti vieno iš tokių atsarginė paskyra, todėl FB robotukas pagal algoritmą išliko bukai nešališkas).

Dabar matau, kad tie glušiai progresyviais laikantys save marketingistai iš Coca Cola, Unilever, Ford, Starbucks ir pan. spaudžia Facebook, kaip tą padarė su Twitter, įvesti dar daugiau cenzūros ir dar daugiau “progresyvios diskriminacijos“.

Pradėjo vaikščioti po internetą meme, kur BMW savo logotipe įsidėję vaivorykštės vėliavą (ruskių hopnykai bumeristai triedžia plytomis…), bet tik laiko klausimas, kada nustos gaminti ir juodus automobilius – anądien žiūrėjau vieno gitaristo pasakojimą, kad gavo dovanų iš Fender naują Stratocaster modelį, kurio spalva buvo pavadinta ne juoda, o… Texas Gold (ne geltonas – nafta juk ne alaus spalvos!).

Nenuostabu, kad atsirado Parler kaip alternatyva šiam leftistiniam nuprotėjimui – galite pasiskaityti trumpą interviu su kūrėju čia (ir ne, čia ne mano jauno nuotrauka).

Alternatyvaus leftizmui Parler socialinio tinklo įkūrėjas John Matze (foto iš Forbes)

Tai aš dar neatsisveikinu su jumis – kol FB leidžia man naudoti jį kaip įrankį marketinginiams, nors dabar labai jau ribotiems, tikslams, ir kol jūs, kaip mano auditorija, dar irgi čia (vis primenu: prenumeruokitės mano tinklaraščius ar kanalą – ir FB tuomet nebus svarbu!).

Juolab, kad dar neapsisprendžiau, ar Parler eisiu global (anglų kalba), ar liksiu local kaip čia (lietuviškai). O marinistiniam ketvirtadieniui aš jums paruošiu pasakojimą kažkiek ironiškai sutampantį su tema – apie kontrabandininkų škuną, kuri įamžinta dainose.

Ahoy!