PODCAST S01E11 – teksto apačioje!


Pasikeitus aplinkybėms, matau, kad labai greitai, nors taip mano ir buvo prognozuota, bet dabar dar tenka papildyti praeitą savo įrašą apie Austėjos milijonus, griaunančius galimybę jos vyro partijai laimėti rinkimus, ką jis buvo prisisvaigęs dar per praeitus, kada jam bučkius žemiau juosmens dalinusios spaudos įvardintas kaip “be penkių minučių premjeras“ jis ir pats tuo patikėjo ir visą savaitę lakstė, juokindamas šalį, pas tuomet dar tik būsimą kultūrgenosę to jam “pažadėto“ patvirtinimo, kurio taip ir nesulaukė, nes valstiečiai sumetė skudurus su kirkiliniais bebroidais.

O po to jau tik patempė lūpytę ir pasakė, kad nu ir nereikia – laimės jis būtinai po šios kadencijos pats jau kitą, tačiau, kaip matome, dabar siektinam laimėjimui prireikė jau ir merginos taškuota suknyte, nes šiam berniukui pritrūko… (nesakysiu ko).

Dar tada visi lemingai džiugiai sušuko jėėėė! bei nu-ga-ga!-geno siurbčioti savo vanilinės latte su putyte, prilipusia prie hipsterinių veido gaktiplaukių, sukumpusio pianisto pozomis kiurksant ant sėdmaišiukų bei žlibinant ir toliau į baltus mamos nupirktus posh makintoš’.

Tai va ir vėl svaigsta, matau, kaip ir praeitą kartą bedėliodamas tą savo svajonių koaliciją kad ir su visais, tik išskyrus lenkus ir, ką primiršo paminėti, dar šių rusišką šių koloradinį aljansą.

* * *

Nors gal ir gaidiški, be kalambūro, rinkėjų tyrimai rodo, kad liepą, apie ką aš praeitame įraše ir perspėjau nutiksiant, valstiečiai aplenkė pirmais dar birželį buvusius krikdemus, kai vieni prarado tris procentinius punktus, o kiti gavo palankume jų gerokai daugiau nei tris.

Net Viktoro reanimuoti darbiečiai kone dviem punktais pasikėlė, kas jų atveju reiškia ne tik jau patekimą į Seimą, bet ir kilimą kone 50 procentų (taip jau tie procentiniai santykiai ir punktai skiriasi, nelygu kurį vartosime).

Dieve tu mano, ir čia ne apie Naisių dievuką Pizių, nors situacija skamba panašiai, bet net psichoministeris iki atostogų sugebėjo reitinguose išeiti į palankiai jį vertinančiųjų saldo, kai, primenu, krikdemų lyderis Gabrielius dabar konkuruoja su Nagliu ir Valdeku.

Tai ačiūdie, kad dar tie trejetuke besimalantys nedamušti socdemai, vadovaujami už sukčiavimą naudojantis tarnybine padėtimi nuteisto vaduko, kuris nesugeba laimėti iki šiol nei vienų rinkimų, patys visa savo šutve sugebėjo per mėnesį tuos balsus, ko gero, va dabar darbiečių naudai ir prarasti.

Tik ne šios kridemų (ne)lyderio svajos labiau glumina vis dar dešinės minties rinkėjus: TS-LKD yra laipiojimo ant to paties grėblio daugkartinė Lietuvos čempionė, taip ir neišgryninusi bent pati sau tinkamos strategijos, kada gi jie išties sugeba laimėti rinkimus į Seimą ir jau suformuoti tą žadamą mums koaliciją.

Paskutinioji buvo po ordinų ir magistrinių diplomų pasisavintojo ir mano fiktyvaus alma mater vilnensis grupioko, bet ten ne tiek prieš šį laimėjo, kiek ta pseudo-socdemų partija sugebėjo prapilti profesionaliems linksmintojams, patys būdami etatiniais klounais veikiau tik iš pašaukimo, nei anie iš profesijos, ką mums jau kitoje kadencijoje puikiai įrodė Gedimino 11 ant bajerio savų ir svetimų pasodintas Jonukas, kuris užaugęs tapo Algirdu kaip ir jo buvęs globėjas dar buvo šiuo ir Mykolo vardu.

Ir laimėti dabar prieš nuolat mulkinusias ir draudimus kurpusias Karabaso teatro marionetes, ar nuteisto sukčiaus šeškučius bei nenuteisto kleptomano bebraūsius, kaip ir trijų liaudies artistų iš sudegusio klojimo teatro frakciją ar fikciją, o dar ir atkutusią darbui prie d’urdomos astrologijos privirinusį pokerį darbokapitalistų šutvę, ar netgi konjakinių sveiką deklaratyvų protelį praradusių, bet sau spykerinę erkę atradusių kažkurio vėl kiemo porūšio liberalų, kaip ir kitų marginalų, radikalų ir netgi progresyvių klūpotųjų už juodaodžių teises bei paplūdimio smėliuko barstytojų ant visų “landsberginių“ įstatymų bei nutarimų, gali sutrukdyti jau minėtas krikdemų partijos sitz-lyderio žmonos pedagogės verslumas.

* * *

Nes naujiena yra tame, kad VMI, pasirodo, kai jau praeitas įrašas išėjo į eterį, vis tik apsisprendė pradėti mokestinį tyrimą dėl dr Austėjai Landsbergienei priklausančios, nors nesu tikras, ar šio įrašo proga vis dar, o neperleista ar vėl nepervadinta toji UAB Knowledge Investment, suokalbiškai inspektoriams visuomenei nutylint, o ką gi jie ten išties tirs, jei nusikaltimo sudėties nematė ir jų aršesni kolegos iš FNTT.

Mano spėjimas – pats eterio rūkytojas finmin Vilius Šapoka nesugebėjo neoficialiai kolegoms partiečiams, kuriuos godieji teisuoliai iš buvusio nacių komendantūros pastato pravijo su jų širinskine iniciatyva, taip logiškai paaiškinti, kaip ten kas įforminta ir kodėl (gal net pačiam 22000 hektarų valdančiam ir rusiškomis trąšomis ne tik juos barstančiam observatorijos prie Kauno marių statytojui tokie verslo įforminimo triukai pasidarė smalsu irgi išmokti?), todėl išsikvietė VMI vadovą ir paprašė pateikti paaiškinimus patiems arba tokį gauti iš šios įmonės, ką VMI, manau, ir padarė, formaliai pradėdami tą mokestinį “tyrimą“, o išties taip tik prisidengdami savo pasturgalį iš tikrinamos įmonės teisininkų, tikėtina, gautinomis ksyvomis.

Primenu, kad VMI atlieka įtariamų finansinių pažeidimų tyrimus pagal administracinę teisę (ANK), o FNTT pagal baudžiamąją (BK ir BPK), todėl pastarieji kol kas nemato galimai nusikaltimo sudėties ir ši UAB pagal nekaltumo prezumpciją yra išties nekalta, kol jos kaltė neįrodyta.

Tačiau!

Iškart, deja, padefaultu yra kalta, vos pradėjus tokius galimų pažeidimų tyrimus pagal pas mus vis dar vyraujančią nuo sovietmečio, nors formaliai ir perrašytą, administracinę teisę, kol dar tokiai įstaigai neįrodoma kitaip.

Taigi, ne man vienam (neskaitant Seimo ir jo valstiečių), pasirodo, tokia gudrašikniškagalviška buhalterinė apskaita neaiški, o TS-LKD PRopagandistė neįgali iškomunikuoti aiškaus paaiškinimo.

Darkart ant pirštų paikai glušavotiems bei aršiai konservuotiems: akcijų vertė UABe nustatoma ne iš lempos pagal pažymukę, ar rinkos, nes rinkoje akcijomis gi neprekiaujama, o pagal akcijų no-mi-na-lią vertę!

* * *

Tai kaip ir palauksime rezultatų, nors jau dabar aišku, kad Gabrieliaus politinė korta mušta – jei atsistatydins dabar, kaip jį jau nepirmąkart baksnoja, tai šio, net ir formalaus, tyrimo savo autoritetu pavarde nepridengs, o kai teks atsistatydinti neišvengiamai vėliau (šie rinkimai jam jau nėra joks šansas, tik pats to dar nepripažino – skirtumas tėra tik išeiti išsaugojus veidą arba jau išspūdinti pabrukus uodegą), tai jau bus gi gerokai vėliau, todėl dabar sėdės kaip koks pranckietis spykerio krėslo įsikibęs, nes šachmatiniai liberalai jam tokios vis viešojoje nuomonėje taikytos vietelės savo dabartiniame sąraše juk nėra numatę.

Ir bus liūdna stebėti, kai teks ex-finmin Ingridai pagal savo profesiją išsukinėti viešąja retorika savo “lyderio“ žmonos verslą, nes tie, kurių tai darbas buvo, banaliai pritrūko profesionalumo tą padaryti, nes įdarbina, kaip patys įpratę darbukus gauti, tik pagal pažintis ir simpatijas, o ne kompetencijas (tuo pačiu primenu, nors jums ir nepatinka, kad dabar į rakštį subinėje iš konservatorių ruporo tapęs Audrius Bačiulis, įėjęs istorijoje į trejetuką žymiausių premjerinių pyarščikų Lietuvoje, vis dar formaliai bedarbis).

Dar įdomumo dėlei pažiūrėjau, kiek komentarų sulaukė ta žinutė apie VMI pradėtą administracinį tyrimą dėl neaišku ko – nesiekė ir 1000, kas paprastai nutinka paminėjus Landsbergio, kad ir ne “to“, pavardę. Nors prie pačios Austėjos pasipiktinimo dėl VMI tyrimo vėliau, pareiškus dar ir kad Ramūnas yra HAMAS teroristas, komentarų atsirado net virš 2000!

Tačiau prie pirminės žinutės vyraujantys komentarai yra apatiški ir skeptiški, kurie teigia, kad VMI tik padės šiam UAB taip įforminti popierius, kad būtų viskas kaip nomenklatūroje, senoje ar dabar jau ir naujoje, įprasta – vsio zakonno © AMB.

Ir tai yra liūdniausias trijų dešimtmečių pasiekimas atkurtos Lietuvos, kurią ir dėl to vadinu mirusia respublika, politikoje.

Čia jums ne STT, kuri pirmiau stveria kokį “špykūliantą“ tarpininką arba “karūpcynį“ lobistą ir po to tas, paleistas iš daboklės, turi visiems viešai teisintis, kad jis nėra joks vagis, nors stvėrimas vyko pagal baudžiamąjį ir įrodymo iš teisėsaugos reikalaujantį procesą, o ne administracinį, kaip minėta VMI tyrimo atveju aukščiau.

Ir kol civilinių bylų bei jų pasekoje prisiteistų kompensacijų iš valstybės už tokius nepagrįstai teisėsaugos sukeltus “nepatogumus“ nepamatysime, tol nusivylimas teisingumu šioje mūsų mirusioje respublikoje ir toliau grauš neveiksnią demokratiją, kur daugiau nei pusė rinkėjų mato prasmę tik pasinaudoti rinkimų teise nebalsuoti, o renkamieji nemato tame jokios bėdos, kaskart nugalėtojams kliedint, kaip jie turi “daugumos rinkėjų“ pasitikėjimą, nors jau antras dešimtmetis nebesugraibo bent jau penktadalio.

Šiaip smagiai atrodytų, jei Seimo kėdės būtų po rinkimų padalinamos ne pagal juose balsavusių rinkėjų, o visų rinkėjų skaičių proporcingai – tokia apytuštė Seimo posėdžių salė net visiems išrinktiesiems susirinkus gal jau priverstų juos pergalvoti, kas yra tikrasis kvorumas, kas toji dauguma, ir ką kas kokiu skaičiumi čia išties tame mūsų nacionaliniame politikos interesų turguje atstovauja.

* * *

Bet čia aš jau nukrypstu į politinę ir demokratijos procesų polemiką.

Gamta, sakoma, trečioje kartoje ilsisi, ir va taip įeiti net ir ne savo, o sutuoktinės veiklos dėka, tik į smulkią politinių intrigų ir įtariamų verslo machinacijų istoriją, kurios kontekstą visi labai greitai bus jau pamiršę, prisimindami ne detales, o tik ne visai comme il faut toną, yra ne kažin koks pasiekimas.

Na, bent jau simboliškai nors vieną kokį naująjį kolūkį būtų buvę visai taip jau naiz sugriauti – vis šis tas. O dabar kas šaliai, valstybei ir tautai iš viso šito skandalo deklaratyvios “teisingos“ politikos kontekste?

Tai va ir belieka dabar mobilizuoti tik savus branduolinius rinkėjus, anksčiau vadintus beretiniais, kuriems juk visada “nėra už ką daugiau balsuoti“, o taip rinkimai juk niekada nelaimimi – teisus tu pasekoje, ar ne.

O aš dėkoju mobilizuotiems mano rėmėjams per PayPal ir Revolut, nes šio įrašo jokia valstiečių, darbiečių, socdemų ar belenkokia kita krikdemams opozicinė partija neapmokėjo.