PODCAST S01E15 – youtube teksto apačioje!


Ir kur tas Krėvė, kai jo reikia?!

Dabar būtų gera proga atsiimti Vilniaus kraštą ir Gardiną. O ir Smolenskas šiaip mūsų pasienio miestu buvo.

Juolab, mes užtikrinsime vietiniams demokratiją, Vytį ir ES pasus su Šengenu ir euru. O su laiku prisijungs likusieji patys vardan tos LDK – štai BVP gyventojui palyginimui (2018 m.): Baltarusijos $6,289.94; Lietuvos $19,153.41.

Bet po dešimtmečio grybavimo regioninėje politikoje, man jau kažkaip va nenuostabu, kad likome tik “maža agrarinė šalelė“, kai tik “miega kapuos didvyriai“, o valdžioje dabar – valstiečiai.

“Kysa, kam tau pinigai – tu gi neturi fantazijos!“ – sakė didysis kombinatorius (dabar pasakytume – entrepreneur) Ostapas bajorų vadovui (dabar tai – jau visuomenininkas).

* * *

Kalbant apie tai, kas dabar vyksta po fiktyvių eilinių “rinkimų“ šalyje į rytus per 30 km nuo pasienio miesto Vilniaus, tai sutarkime iškart dėl dviejų dalykų:

Pirma, jau 26-erius metus šalies vadovu užsibuvęs Aleksandras “Batka“ Lukašenka pabodo man, jums ir patiems jo valdomiems gudams.

Antra, mes vis tik esame europiečiais ne tik pagal formalų priklausymą Europos Sąjungai, bet ir panašiai suprantame žodį demokratija. Taip, tai yra taikus būdas užtikrinti elito atstovų pakeitimą valdžioje piliečių balsavimo pagalba.

Su šiais abiem dalykais juk sutiksite, tiesa?

Tai kokio linksmakočio jūs dabar manote, kad protestuoti išėję nepatenkinti gudai, pragyvenę senoje kartoje sovietyne, praradę visiškai dėl savo abuojumo ir demokratijos nevertinimo per trumputį pereinamąjį laiką valstybės pilietinio valdymo galimybes, iškeisdami jas į kolhozinio socializmo gerovės valstybę, ir užaugus per tą laiką naujai kartai prie tokios politinės sistemos, lygiai taip pat padefaultu iš kažkokių pagirių va taip supranta šį žodį?

Kas jums tokius blėnis apie tai išvis pasakė?

Ten nėra nepatenkinto ir revoliuciją ar bent pučą organizuojančio šalies politinio elito prieš juos netenkinantį establišmentą. Tiems dabartiniams nepatenkintiems protestuotojams ir jų pasimetusiai bobiškai (teneįsižeidžia feministės – vyrai irgi būna bobos) opozicijai nepatinka tik pats Batka, o demokratiją jie supranta tik kaip taikų būdą jiems dabar perleisti teisę patiems jau pabūti tuo pačiu batka.

Jūs ten kur nors girtėjote iškeltus tikslus keisti šalies politinę sistemą?

Ne.

Jūs gal girdėjote, kad šie, kaip ukrainiečiai Maidane, siekia suvienyti surusėjusią ir benderofcų tautas į vieną vardan ėjimo į Europą?

Ne.

Ukrainiečiai sukilo ir prieš korupcinę sistemą – gudams ši Batkos per kelis dešimtmečius jau pastatyta valdžios vertikalė yra visiškai legitymi ir priimtina, išskyrus tik jos galvą, ir tiek.

Apie kokią čia jūs “demokratiją“ kliedite?

Ir kodėl tuomet šis autokratas turi va taip imti ir atiduoti dykai šią savo sukurtą sistemą valdyti kažkokiems nupiepėliams, kurie net normalių protestų neišgali suorganizuoti, kurių ne tai kad tiek mažai, lyginant su mūsų Sąjūdžiu, bet net su abiem ukrainiečių Maidanais išėjo į gatves labai ir labai mizeriškai, ir kurie visiškai neketina imti jėga jokių valdžios įstaigų (atsiprašau, kad priminsiu, bet net mano kolegos pedagogai Vilniuje išgalėjo švietimo ministeriją okupuoti!), ir kai opozicijos “lyderė“, nesikeikiant, laimi savo burbulo akyse tik tam, kad atiduotų gautiną valdžią savo vyrui blogeriui, kurio idėjų ir politinių tikslų niekas realiai nėra išsinagrinėjęs, išskyrus paminėtus neapskaitinius rublius iš gretimos valstybės, o kitas opozicijos lyderis išvis vadovavo Rusijos geopolitikos jėgos svertui per ekonomiką Gazprom aktyvų valdymo bankui Baltarusijoje, dar ir pabėgdamas vietoje “revoliucijos“ darymo į tą pačią jį priglaudusią Rusiją!

Alio, garaž! ©

Jums visi namie su savo “demokratiniais“ pareiškimais? Čia jums toks regioninis BLM nupušimas gal – Belarus Lives Matter ar gal vis tik Best of Lukashenka for More?

Gal jūs, kai lyginate šį su Huilo, tupinčiu Kremliuje, irgi galite palyginti, kiek svetimų teritorijų Batka užsigrobė?

Jūs vieno nenorite matyti – tai, kad mes nacionalistus vadiname politkorektiškai tautininkais, tai va jų nacionalistai turi bendrinį litvinistų pavadinimą, ir yra visiški naciai, ypač mūsų tautos atžvilgiu, save vadinantys ne šiaip litvinais, bet tikraisiais lietuviais, o mus – tik Vilniaus okupantais žmudzinais, kuriuos reikia vyti iš jų istorinio LDK, kuri juk irgi yra tik belarusiškas istorinis paveldas, miesto bei viso dabar mūsų valdomo Vilniaus krašto, kurį, tiesą sakant, jie ir juk patys ir valdo, išskyrus tik pačią mūsų sostinę, atsidūrusią, atėmus iš lenkų, Stalino dėka dabar jau pasienio zonoje.

Būtent Batka šiuos radikalius ir agresyvius gudų naciukus, mėgstančius “mūsiškį“ Vytį ir pavaikščioti su tautine atvirkštinių austrijokų spalvų vėliava, smaugia ne tiek savo, kiek, taip jau gaunasi, mūsų labui.

Taip, mes BVP vienam gyventojui sukuriame daugiau nei triskart dabar, lyginant su baltarusiais, bet tai neparodo lyginamojo mūsų ir jų ekonomikos ar karinės galios dydžio, tačiau taip pat yra isotiriškai vienu iš motyvatorių ateiti barbarams, pasijautusiems kažkaip nuskriaustais ar susigalvotai taip turintiems teises, plėšti, o mes, koks netikėtumas, esame jiems dar ir teritorija, trukdančia prieiti prie jūros, kai Klaipėdoje ir dabar jau turtingiausi šio miesto valdininkai dar administruoja ir baltarusiškas kol kas dar mūsų uosto įmones.

Irgi nežinojote?

Jums, taip suprantu, kad tik koks civiliokų protestas prieš nuosavą diktatorių – tai taip iškart ir už demokratiją, aha.

Ir fiureris Adolfas Hitleris su savo nacionalsocialistais, atstovavusiais tautinį proletariatą, jau pamirštas, ir diučė Benito Musolinis su savo valstybinio kapitalizmo propaguotojais kaip dabar kotletinis ekonomistas iš LB, ir Islamo Valstybė, žinia, buvo už demokratiją ir žmogaus teises, nes prieš vietinius Levanto bei Irako diktatorius.

Kad ir kaip man nepatiktų, kaip ir jums, politinė valdymo sistema greta mūsų rytinių sienų, bet atkreipsiu dar dėmesį į vieną detalę: net jei per kažkokį nesusipratimą, nes realiai ten jokio supratimo ir noro, net su Turkija lyginant, tapti ES dalimi, priimant visas mūsų bendras europietiškas bei vakarietiškas vertybes, nesimato, bet, sakau, net jei į valdžią ateitų Vakarų pripažįstamas šalies vadovas, nusprendęs imtis demokratinių ir liberalių reformų ne tik ekonomikoje, bet ir politikoje, tai Astravo AE, deja, taptų visiškai legitymiu objektu, mus paliekant kaip durnelius vienus protestuoti prieš jau nebeaišku ką.

Vokiečiai juk buria ES koaliciją, kad apeitų JAV sankcijas Muter Angela dėka inicijuotam ir finansuojamam rusų Nordstream2 dujotekiui, ir mūsų pypsėjimas jų ne tik nejaudintų, bet net ir erzintų, trukdant ramiai vystyti tolimesnius santykius su Mordoru, prisidengiant hipokriziškai taip šūkiais apie Baltarusijos ir Ukrainos regionų demokratizavimą bei užsienio politikos stabilizavimą kaimynų atžvilgiu (ir čia spėkite, kurie kaimynai vokiečiams ir kitiems dar nuo sovietmečio šeriamiems kairiūkščiams, dabar įsitvirtinusiems ES biurokratinėse institucijose, bus tie netinkamai besielgiantys ir nesukalbami?).

Tą visišką užsienio politikos fiasko per pastarąjį dešimtmetį, kai iš regioninės Vilniaus Dešimtuko lyderės šalis užsienio politikoje nusigrybavo (!) iki nereikšmingos autsaiderės, apsipykusios dar ir su kaimynais, praradusios turėtą politinę įtaką aplinkinėse šalyse, pramiegojusios galimybes užkirsti kelią Gazprom ir Rosatom veikloms, pasiuntusios du pastaruosius JAV prezidentus šunims blakstienų trankyti, išvogusios JAV žvalgybos ir įtakos per demokratizavimą skirtus tai pačiai Baltarusijai politiškai paveikti pinigus, kurių faktą nustatęs VSD pulkininkas išmestas per daugiaaukščio viešbučio langą Breste, o mainais Baltarusijos KGB įteiktas tų opozicionierius dėka tokio dabar progresyvaus liberalo sostinės mero, anuomet buvusio teisingumo ministeriu – tai va iki šiol net nepersistengdamas kompensavo mums Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, tiesiog žiūrėdamas savo asmeninių ir savo šalies interesų – t.y. netapti dar viena Maskvos pavaldumo gubernija, bet ir nesiveržti į Europą, sukuriant verčiau savą gerovės valstybės modelį vietiniams pavaldiniams, kaip ir savo laiku švedai nelabai į tą ES veržėsi, kurdami savo kapitalizmo modelį ir karališko socializmo gerovės valstybę.

Pragmatiškai žiūrint, tai kol neatkursime savo deramos užsienio politikos bent iki buvusio prie prezidento Valdo Adamkaus lygio, tol santūriai pasidžiaukime, kad turime tokį gana adekvatų savus radikalus prilaikantį ir visada pasirengusį ekonomiškai bendradarbiauti su mumis kaimyną (taip, įskaitant ir tai, kad elektros mums iš Astravo AE netgi, sakosi, parduos pigiau, kadangi mūsų durniukai demokratiškai nusprendė persigalvoti ir balsuoti prieš japonišką elektrinę, palikdami ne tik Lietuvą, bet ir latvius, estus, lenkus ir pačius gudus be prižadėtos jiems lietuviškos atominės elektros, dabar tik patys priklausomi, kai kabeliu Baltijos dugnu prisijungę prie švedų!).

Visiškai gerą ir puikiai su mūsų partškolos tulpine sutarusį gudų diktatorių vietoje to Kremliuje, su kuriuo iki šiol per kraujus tąsosi nenusileidžiantys ichtamnietams ukrainiečiai, kai jau 20 procentų savo teritorijos yra netekę kartvelai, ir netgi moldovai, pirmiau ir už islandus mūsų Nepriklausomybę pripažinę, žino būsiantys veikiau prijungti jėga prie Padniestrės, nei šią iš anų autonomininkų atgaus.

Kai baltarusiai pradės tautinį atgimimą be teritorinių ir rasinių pretenzijų mums, ir kai jų opozicija kalbės apie sistemos demokratizavimą bei, kaip ir ukrainiečiai, ėjimą į Europą bei konkrečius planus įstoti į NATO, apie ką mes savo laiku ne šiaip svajojome, bet ir kalbėjome ir labai patys aktyviai ir kryptingai į ten brukomės, tai ir aš palaikysiu kaimynų judėjimus ir protestus.

O šiam momentui vietoje palankaus mums politinio režimo gauti kokio nors LitBel 2.0 versiją – ačiū, nepasirašau.

Ir jums siūlau savo įkinkytus arklius jau parsivesti atgal į arklides.

O jei norite gudus įtikinti, kad demokratija yra truputį ne tai, apie ką jie ten susvaigę Batkos nuvertimo adresu, ir kad turime jau dabar jiems savo šalį pavyzdžiu. Na, kad ir lyginant tą patį BVP gyventojui, kuomet startinėse pozicijose jie mus dar lenkė, o dabar mes triskart juos prašokę, ir kad šiuolaikinė tų pačių litvinistų romantizuojama LDK miestų Magdeburgo teisė bei šalies piliečių teisė į seimelius bei šalies valdymą per Seimą ir netgi valdovo rinkimą – va šitai yra tai, ką mes turime bendro europietiško, ir kas gali tapti jų dalimi, jei patys pasirinks mūsų, o ne slavų, kelią.

Bet patys, nes mes jiems jokie vyresnieji broliai, kad nurodinėtume. Netgi ir ne broliai mes jiems, tiesą sakant. Ir nei kiek už juos ne geresni, kad visa tai dabar turime, ko neturi jie, bet gal ir norėtų, ypač apsilankę mūsų akropoliuose ar Statistikos Departamento svetainėje. Ir mielai jiems padėsime tame kelyje – draugiškai, be pretenzijų.

Tik net kunigas per sakramento ceremonijas liepia pripažinti Jėzų ir atsižadėti velnio, o kol kas toje gudų tautoje, kurią, kas ironiška, Batka per savo valdymo metus ir sukūrė, suteikdamas jiems iš sovietinių bulbašų baltarusių identitetą, noras kol kas tėra pakeisti autokratinį kolhozo pirmininką į draugiškesnį agronomą ar užgėrusį zootechniką, kurį laikinai melžėja pavaduoja.

Ir labai nesmagu stebėti mūsų politikus, ypač kone sąjūdinio DNR, kurie klaikiai nusikliedi, užuot buvę regioniniais ekspertais kolegoms iš ES. Tikėkimės, kad iniciatyvą Baltarusijos įvykių klausime dabar ES perimantys lenkai bent savo tautinę wódką su musmirėmis neužkando ir žino, ką daro ir ką sako.

O kol kas aš dėkoju jums, kad vietoje antibatkinio judėjimo remiate mano tinklaraštį ir įžvalgas per PayPal arba Revolut čia.

Iš anksto dėkoju!