PODCAST S01E16 – youtube bei teksto apačioje!


Aš nemanau, kad labai įdėmiai progresyviųjų partija sostinės savivaldybėje skaito įžvalgas mano tinklaraštyje, bet toks įspūdis gali susidaryti, kad bent jau rugpjūčio 9d. įrašą perskaitė arba perklausė.

Priminsiu, kad tuomet rašiau apie pasidalintą viešųjų pirkimų rinką, ir kas nutinka “kaubojams“, kurie pabando į ją įlįsti, numušdami kainą ir pasiūlydami tą patį, ko reikia valdininkams, klaidingai vadinamais valstybe, tik gal kiek geriau ir netgi būtinai pigiau, nes viešuosiuose pirkimuose itin svabus žemiausios kainos už kokibe™ kriterijus.

Tiesą sakant, pirkėjams ir rinkoje tas svarbu, bet tema dabar ne apie marketingą ir pardavimus, o vieną tokį konkursą, kur irgi laimėjo “kaubojus“, ir dabar jau nebežinau, ar juoktis, ar pradėti kažkaip verkti.

Bet taip iš pradžių.

* * *

Štai rugpjūčio 10 dieną (oi, koks sutapimas – kitą dieną po mano įrašo!), Vilniaus Vandenys pasireklamavo per PR žinutę urbi et orbi, kad ketina į savo infrastruktūros plėtrą investuoti iki €109 mio, iš kurių investicijos į vandens valymą sudarys per artimiausius metus kone €44 mio.

Labai nekonkretizavo, kur ir kam nueis tie visi pinigai, nes ir ne tik vadovų autoparką reikia kasmet atnaujinti, ir ofisinis planktonas ne vien tik kotletukais gyvas, kaip ir visiems tiems čingačgukams jų sekretūtkos tik už gražias akis popierių ant stalo pasilenkę šiaip sau dykai netvarko.

Tik primenu, kad kai sakoma investicijos, tai nepamirškite, abuoji vilniečiai, nesidomintys, kur jūsų pinigai nueina, kad visi sumokėsite per tarifą už jas ir dar anaiptol ne neigiamas palūkanas bankams, bet tai čia jums ne kokia nors Airija, kad vanduo būtų dykai, ir ne Venecija, kad su potvyniais senamiestyje nereikėtų susitvarkyti, kaip ir ne koks ten bangladešas su kanalizaciniu Gangu, kad fekalijos taip Lietuvoje plauktų Nerimi link Kauno…

Oi, pala, ne apie tai čia – tie pinigai jau seniai pavogti, atsiprašau – investuoti, o va nuo mokesčių atliekamų užteko tik trims kamazams smėlio prie buvusio KGByno ir diskusijoms prie Petro Cvirkos paminklo, ar jam jau vamzdiec, ar tegul tas balvonas ir toliau stovi.

Manau, kad €42k aptartimui gali ir nepakakti, o sprendimas pareikalaus dar triskart tiek, nepriklausomai nuo to, ar išvis bus kas daroma.

* * *

Bet grįžkime gi prie nutekamųjų sostinės vandenų ir nuo šito finansinio dumblo prie tikro toje kanalizacijoje surandamo dumblo.

Jau už trijų dienų paaiškėjo, kas už pusšešto milijono jūsų eurų to dumblo ekologija pasirūpins – kaip tik dalyvavimui viešųjų pirkimų konkurse įsteigta įmonė seksualiai skambiu pavadinimu Bioineksas, kurios vadovas yra Marius Paulauskas.

Tuo šios įmonės darbuotojų sąrašas ir užsibaigia. Ir būtų naivu rasti dar balansą, kur turto dalyje būtų išvardinti įrengimai bei infrastruktūra, reikalinga tokiai veiklai. Tiesą sakant, konkursą įmonė laimėjo, jei žurnalistai ko nors nepripainiojo, net neturėdama reikiamų licencijų ir leidimų.

Jetus, aš net apsiverkiau dėl Elon Musk!

Nes jei Lietuvos kosmine programa rūpintųsi Marius Paulauskas, tai ne NASA tik planuojamą, o mes jau dabar Marse turėtume savo bazę, į kurią pardavinėtume bilietus – gal nekainuotų tiek, kiek įvažiavimas į Neringos savivaldybę vasaros metu, bet siūlyčiau sostinės merą jau iškart paskirti Vyriausybės vadovu su jo progresyviųjų partijos vadove kaip atsakinga už teisėsaugos priežiūrą.

Galop, pradiniai skrydžiai į kosTmosą įvyktų tik gerai įpūtus žolės, tačiau gera pradžia – jau pusė darbo.

* * *

Tai va dabar ir nežinau, kaip vertinti šį viešųjų finansų papylavojimo atvejį – lyg ir viskas atvirkščiai, negu aš tada sakiau!

Aišku, Marius, pasigūglinęs reikiamą technologinę ir procesinę informaciją per reikiamus žmones konkursui laimėti, taip pats to dumblo nešiūpeliuos ir per sietą nekoš – jis atsakingas tik už atrakciono organizavimą svetimais pinigais ir tinkamą šių perskirstymą, nes jam dykai ir nesavanaudiškai reikiamas licencijas tiek Vilniaus Vandenys paskolino, tiek sakosi pabūsią rangovais, nes jei patys iškart konkursą būtų laimėję, tai būtų ir brangiau, ir… nu ir – korupcija, aišku!

Dumblas, kaip sakė etruskai, nekvepia. Ypač, prakoštas per tokius viešuosiuos pirkimus.

Kaip ten Linksmaisiais Devyniasdešimtaisiais repavo Pompa dainoje “2mblas“:

Pumpuočiau miglą jai į dažytas akis
Apie šaltą šampaną ir karštas naktis,
Lengvai apsvaigusią nuvežčiau ją į savo vilą…

Ir nemirksėkite čia savo dažytomis ar nedažytomis akutėmis, nes jus taip ne pirmąkart jau atkrušo ir be šalto šampano ir karštų naktų, ar karštų čeburėkų ir šalto alaus, o ir tos vilos paprastai yra dar ir aptvertos nuo jūsų, varguoliai, su geru gabalu kokio nors nebeprieinamo ežero pakrantės.

Vsio zakonno! – kaip sakė velionis AMBalas. O laikas, rupūžė, vietoje nestovi, ir jau prie senosios socdeminės bei naujosios krikdeminės nomenklatūros, panašu, prisičiunkė ir wanna-be progresyvioji nomenklatūra.

Tai mes su jumis tik – dumblas.

Nori padaryt karjerą
Ir turėti daug “fanieros“
Tu tiki, kad išsipildys
Tavo tikslas – tapt turtingu.

Mesk iš galvos tą mintį,
Bo tu tapsi nelaimingas!
Būt turtingu tu nevertas –
Bo turtuoliai irgi verkia…

(Pompa 1994 m. – “Turtuoliai irgi verkia“)

* * *

Na, o manęs labai nepravirkdysite, jei per PayPal ar Revolut įmesite irgi truputį “fanieros“ panašaus dumblo iškėlimui ir, tikėtina, pravalymui.