Ir vėl pagal tautiečių (!) melagingus skundus buvau FB suspenduotas trims paroms kaip… trumpistas (sic!).

Išties FB mane galėjo užblokuoti ir ilgiau, arba išvis paskyrą panaikinti – bet susilaikė, nes vis tik JAV Senato komitetas šiomis dienomis spirgino Facebook ir Twitter vadukus už sąmoningą cenzūrą ir, naudojantis monopoline rinkos galia, diegimą radikalios kairės ideologijos (ironiška, amerikiečiai tai vadina “liberalios“, ką pas mus atitinka teisiama už korupciją LRLS, arba progresyvios, kas pas mus yra viešuosius finansus “liberaliai“ iščiulpinėjanti kol kas dar neteisiama Laisvės partija).

Kaip bebūtų, akivaizdu, kad FB savo vartotojų nelaiko klientais, o tik žaliava, ir kartais su jais elgiasi kaip su atliekomis.

Ir tai ne vien šio verslo (?) politika my way or high way, kuri trukdo mano, kaip šios platformos vartotojo, informacijos sklaidai (mikro-blogingas, kad neužpildyčiau vienadienėmis pastabomis savo teminių tinklaraščių) bei marketingui – t.y. priminimui sekėjams apie išsamesnius mano įrašus, ir ne vien apie politiką.

Net iki blokavimo jau ne vienas skundėtės, kad ir vėl sraute neradote pranešimo apie mano naujus įrašus (kuriuos po vieną publikavau kasdien!), ir ypač, jei juose būta nuorodų į mano naujus įrašus WordPress ar Youtube.

Aš suprantu, kad daugumai jūsų gal šitas Facebook reikalingas išties socializacijai, ypač karantino metu, todėl ir laikote šią platformą ne kaip marketinginį ar informacinės sklaidos kanalą, bet socialinį tinklą. Gali būti, kad ponas Cukrainis irgi laikosi tokios savo įtakos kanalo ateities strategijos, uoliai ravėdamas bet kokias neatitinkančias “liberalios media“ politiškai priešingas apraiškas (jei ką, tai koronavirusas nėra joks išmislas, jei jūs apie acto garintojus ar chemtreilų sąmokslininkus, bet prieš pandemiją nukreiptų priemonių paskirtis, matau, jau tapo politinių manipuliacijų įrankiu).

Pridėkite į šitą kontekstą lietuvišką psichočernobylio toksiškąją aplinką, kur, kaip rašęs klasikas, tautietis tautietį mėgsta valgyti, ir kur negalima būti “anarchistu“, nes, matai, va imi ir pakritikuoji “teisingą“ (čia kam?) dabartinę Vėlinių raganų koaliciją IVA+, savo revanšizmu, kerštingumu ir pagieža tuoj perspjausiančią, matau, ir buvusius valdančiuosius, todėl gal esi kažkoks valstietis (tik kad aš nuoširdžiai nuo mokyklos laikų nekenčiu žemės ūkio!) ar apsišaukėlių “socdemikų“ rėmėjas (oi, bet kad aš iš tų, žinote, dėl kurių net ir naujieji apsimestiniai krikdemai jau irgi rėkia “Pakaunėėėėė!“) – ir dar tarsi šių tikrųjų juodašimtine prasme konservatorių (!), nors tokiais “valstiečiai“ su “socdemais“ ir nesivadino, valdymo metais aš ištisai nieko kritinio nerašiau (galima nueiti į mano internetinius archyvus FB ir tinklaraštyje, jei vis tik demensija kaip ir “išrinktąjį“ 46-tąjį POTUS kamuoja – beje, ir vėl už šią pastabą galima šį įrašą apskųsti, kas jau nesvarbu).

Todėl sakau, kad gal man jau čia (FB!) gana.

Nuoširdžiai gaila jus palikti čia, bet kai FB “draugų“ turiu 3311, o stebi tik 2839, kurie gal irgi užsimeta nesekti 30 dienų, kad nelyčiau ant jų parado, tai, atsiprašau, bet FB irgi jau važiuoja tuo pačiu keliuku, kuriuo nudardėjo G+ su savo ratais (ko ir linkiu). Šiuo požiūriu nesistebiu, kad Instagram vis labiau populiarėja – ten sekėjai nėra šizofreniški, nes jei turi ką savo tos platformos socialiniame rate, tai ir turi, nepriklausomai nuo to, ką ten tas jų srauto reguliavimo algoritmas irgi perfiltruoja.

Atsiprašau, kad jau nebesveikinsiu visų savo FB draugų gimtadienio proga, ką laikiau savo pareiga daryti, kaip ir kiekvienam padėkoti asmeniškai, kuomet sveikinote mane – nesu kažkokia susireikšminusi “influencerių“ žvaigždė, kad to negalėčiau padaryti, nes gerbiu jūsų laiką (ir ko neišmoksta, matau, vis dar net HR planktonas Lietuvoje niekaip daryti, kai negauni jokio atgalinio pranešimo, nusiuntęs CV, ir būtų stebuklas, jei dar parašytų, kodėl netinki – bet tema ne apie tai, o bendrai tautinį chamizmą net dalykiniuose santykiuose), o jei visokiuose socialiniuose tinkluose tų “draugų“ per daug, tai toks tu jiems ir draugas, kaip pasakytų dr Dunbar.

Darkart ačiū jums už visus gautus sveikinimus, ypač piniginiais ženklais, bet dabar, jei pasigesite, tai, ačiū Dainiui Urbanavičiui, jau galite surasti mane nuo 17-tos dienos bei prenumeruotis abonentiniu mokesčiu ir patreon.com/Burvedys – ten jau sąmoningai nebeįtraukiau FB į savo sklaidos kanalus, nes ceterum autem censeo Carthaginem esse delendam, o va Patreon tier lygius su laiku plėsiu (dabar ten tik standartizuotos sumos rėmėjams, bet gal jų iliustracijos pralinksmins).

Gali būti, kad sugalvosiu vietoje FB suaktyvinti apmirusį instagram.com/skipperltu – tiesa, jis sąmoningai iki šiol buvo vedamas tik anglų kalba.

Manau, kad youtube.com/user/Burvedys irgi nusipelno dabar daugiau mano dėmesio, ir gal atsiras jame video, nes filmavimo kamerai pinigų jau esu gavęs (didžiulis ačiū už tai Vyteniui Karuzai!), tik pirmam karantinui dėl distancinio mokymosi ir darbo kažkaip neadekvačiai rinkoje jos pabrango, netikėtai sukilus didžiulei paklausai (dabar tikiuosi, kad visi, kam jau reikėjo, apsirūpinę). Ir ačiū Vismantui Vidugiriui už ankstesnę dovaną, kuri padeda ir toliau man kurti ne tik turinį visokiems internetams.

Tuo pačiu ačiū ir Mariui Voverei už patarimus audio redagavimui (tik kol kas dar man gavosi juokingai, kai 2011 metų instrukcija Audacity nebetinka 2020 metų programos versijai, nes kai kurie meniu punktai išimti, o kiti padauginti opcijomis, dar labiau suveliant aiškumą).

Mėgstantiems vis dar skaityti, be abejo, ir toliau yra mano tinklaraščiai, primenu, nuorodų į kuriuos FB labai nemėgsta jums parodyti:

http://www.punkonomics.wordpress.com – įžvalgos apie politiką, ekonomiką ir sociumą, kurių jums jokia ir vėl atkutusi meinstryminė politapžvalgininkais save vadinančių jorkšyriukų bei influenceriais save vadinančių pudeliukų šunauja niekada nepateiks (o aš gal išvis katukas).

www.skipperltu.wordpress.com – marinistinis teminis tinklaraštis, skirtas lietuvį “artoją“ pritraukti prie jūrinės kultūros, tad ten, nesibaidykite, apie buriavimą, kol neturiu jachtos (sic!), tikrai daug nerasite, nes tas regatinis sportas pasaulyje yra tokia pati “didžiausia“ buriavimo dalis (kaip Lietuvos valdančiosios trijų ir daugiau partijų “daugumos“ koalicijos, išrenkama bendru mažiau nei 20 procentų rinkėjų balsavimu, aha), ir todėl ta pačia proga linkiu sėkmės Justinui V. Daugmaudžiui ir jo draugui kelyje į jūras, nes… norisi to BBQ ant vandens ir man.

www.seiikan.wordpress.com – nereguliariai vis parašomas tinklaraštis pagal skaitytojų klausimus (štai ir antradienį buvo ten įrašas, apie kurį pranešti net su šia paskyra nesusijusiame FB puslapyje negalėjau, nes blokavo ir aną visiškai nenaudojamą, tad formaliai nieko negalėjusią pažeisti – nekeista nei trupučio?) ne tik kitaip apie karate konkrečiai ar kovos menus bendrai, bet ir apie asmeninę saugą ir savigyną (gali būti, kad pasikėsinimų į svarbius asmenis temą pratęsiu elektroninės knygos formate – vis tik esu sertifikuotas JAV bei JK asmens saugos specialistas, kaip ne kaip; oi, reikia leidimą ginklui ir Lietuvoje pasiimti, nes bobinai užtikrino raštu, kad “riaušininko“ reputacija nėra kliūtimi jį gauti).

www.neskaitau.wordpress.com – daug rašančios Justės Latauskienės paakintas pavadinimas, ir čia yra tai, kas netilpo į anuos tinklaraščius, nes pagal temas neatitiko jų formato.

Visi FB paskyrų pataginimai yra jums rekomendacija šiuos žmones irgi sekti!

Dar turiu atidarytą prieš POTUS rinkimus, bet kol kas nevystomą, paskyrą Parler bei, visko gali būti, atsidarysiu vietoje FB gal Telegram kanalą (iš patirties su Livejournal, kurį perėmė rusai ir aš išsikrausčiau į WordPresss, tai esu skeptiškas, todėl neskubu).

Todėl prenumeruokitės – visuose nurodytuose tinklaraščiuose, nekalbant jau apie Patreon, yra tam skirtas mygtukas.

Ačiū jums, kad čia buvote kartu ir komentavote. Ačiū tiems, kurie ir toliau bus kartu aukščiau išvardintuose mano informaciniuose kanaluose.

Iš savo telefono FB Messenger neištryniau, nes, skirtingai nuo ankstesnės praktikos FB blokuojant, jis vis dar veikia – galite parašyti ir į ten (y pm ©).

Jei į FB užsuksiu, nes kai kurios teminės FB grupės domina, tai pasistengsiu šią paskyrą jau apeiti. Velionis Aurelijus Katkevičius kur tik beateidavęs – ta platforma užsibaigdavo (pats apie tai irgi juokavęs), o aš kažkaip visada išeidavau laiku iki šio galo, tai nepažadu, kad bus ir čia taip man išeinant, kai Aurelijaus jau savo tarpe nebeturime, deja, tačiau tam metas gal vis tik ateina (tikiuosi).

RIP FB.


Papildymas prie vieno iš aukščiau paminėtų tinklaraščių krikštamotės Justės komentarų:

Justė: Hrumph. Greičiau susikurtų koks naujas soc tinklas, kaip G+ ir visi ten sumigruotumėm.

Aš: gali būti, kad tokio masinio jau nebus – gali būti, kad net ir JAV Senatas vis tik priderins antimonopolinius įstatymus tokioms internetinio amžiaus korporacijoms, piktnaudžiaujančioms savo galia (o gal ir per vėlu jau taikyti – kol susisuko dėl Microsoft, tai traukinys jau nuvažiavo).

Gali būti, kad mes vis labiau kelsimės į internetą dirbti – Patreon nėra vienintelė tokios ekonomikos platforma, o patiktukus monetizuosime tiesiogiai, ne vien tik per įtaką (influencinimą), nes kas galėjo įsivaizduoti, kad Netflix taps naujuoju Holivudu, ar Spotify – naująja MTV.

Mano įrašas ir taip ilgas, kad dar ir tokius aspektus sudėčiau. Aš žiūriu pirmyn, o ne atgal, tarsi išeičiau į ikifeisbukinius laikUs. Aš kaip tik išeinu į post-FB erą, manau.
O gal aš ir klystu, ir nesu joks čia vizionierius, nes Lietuvoje tokių būti negali per se dėl tautinio nepilnavertiškumo komplekso – ką aš žinau…