Dar nepraėjus net metams ir prieš rudens sesiją mes de facto turime jau naują Seimą – tiesą sakant, net protesto rugsėjo 10-tąją laukti nebereikėjo, nes Seimo politinis susiskirstymas pasikeitė.

Tiesa, seimūnai nepasikeitė, ir tos netikros frakcijos (norėjosi parašyti šutvės, bet miela teologinė Agnytė ir taip jau šituo išvadino jau buvusius kolegas) turėjo per kadenciją persidėlioti, tik gal ne taip greitai, ir kaskart naiviai tikintis, kad ne taip radikaliai. Tačiau tai tikrai ne pirmas toks Seimas, kuomet vieną išrenki – o finale jau turi kitą prieš rinkimus, ir net ne tą aktyvųjį priešrinkiminį pusmetį, bet gerokai anksčiau.

Todėl jau seniai pribrendo, ir dabar būtų pati geriausia proga, atlikti tas būtinas rinkimų įstatymo pataisas: arba renkame visus 141 seimūnus tik tiesiogiai kaip parašyta Konstitucijoje (kuri jau vis mažesne apimtimi čia galioja), arba partiniai sąrašiniai seimūnai, norintys pakeisti partijos frakciją, deda mandatą ant stalo ir eina lauk iš Seimo, o partija pati deleguoja kitą savo narį pagal rinkimų metu nusistovėjusį per reitingavimą sąrašą.

Tada rinkėjas žinos: nesvarbu, koks jo apygardos seimūnas pagal palankumą ar formalų priklausymai kuriai partijai, bet vis dar už apygardą, kad ir kurioje frakcijoje besitrintų – arba jei jau išsirinkai kažkokią partiją, tai žinai, kad tos partijos frakcijos narių skaičius sąrašiniais mandatininkais liks toks, kokį ir išsirinkai.

Bet pagarba rinkėjui yra seniai šioje mirusioje respublikoje miręs anachronizmas, ir geriausiu atveju tik pakeičiama pataikavimu rinkiminiu metu, kuomet žadama mūsų pinigus pavogti ištaškyti teisingiau, kur pastarąjį žodį kiekvienas rinkėjas suprantama pagal savo sugedimo laipsnį, vadinamą ideologija.

* * *

Kad mes neturėjome opozicijos praeitą kadenciją ir neturime iki šiol šią – tai akivaizdus ir akis badantis faktas (net skauda jau).

Antraip ponas apsišaukėlis “opozicijos lyderis“ nei savo partijos, kuriai net nepriklausė, o dabar jau ir iš frakcijos išsimozino su pažadėtos žemės ieškotojais, šeimininkui vadovui akutes būtų iki tol draskęs, kad reikia palaikyti valdančiuosius kovoje prieš Prezidentą ir už kitus šių antikonstitucinius pakeitimus, nei tiesiog taip atvirai telefonu būtų vadovavęs sau įprastai jėgos struktūroms, sukėlusioms prieš mėnesį riaušes prie Seimo, už ką gavo viešą paikai šitaip pasielgusio titulinio anūkėlio padėką, nes bilobilotaitinė VRM nesusitvarko su pareigomis.

Kad šitas parsiduodantis kailis eis lauk, tai ir pats Naisių markizas atvirai jau nekart iki šiol yra sakęs, todėl šiandienos nuskriaustųjų ir teisiųjų išėjimas iš faraono Ramzės frakcijos jį pralinksmino – kad ir kiek turėtum psichopatinių tendencijų, bet palengvėtų kiekvienam, atsikratant tokių prielipų, kurie jau buvo tik našta (neskaitant pusę milijono iššvaistytų eurų iš partijos kasos nevykusiems prezidentiniams rinkimams, apie kuriuos buvo priminta kaip apie finansinę skolą – buvęs lizinginis premjeras skolingas lizingo įmokas, aha).

Politinis krepšinis – neapip*sęs neįkrausi (iš gif tenor)

Iš viso šito frakcijos policitogeninio pasidalinimo smagiausia dalis, aišku, kaip blogis (rus. скверный – o angl. priklausomai nuo konteksto: bad, nasty, foul, poor, ugly, grisly, infamous, moldy, deplorable, noisome, low, lower, misbegotten, nefarious, mouldy, tin-pot) aiškina dabar būsiąs gėriu, nes jo naujoji frakcija vadinsis (ko čia žvengiate kaip arkliai dabar?) “demokratų frakcija vardan Lietuvos“.

Nors jau dabar prisipažįsta, ko siekia toliau – oi ne, šitas panaudotas sargis tikrai “nesiekia“ jokios asmeninis naudos, kaip “nesiekė“ jos niekada, darydamas karjerą lipimu per kitų galvas, ir kai jau politikoje reikalavo iš partijos pirmininko sau asmeninių garantijų, kad ir ką šios dabar reikštų (net pats Ramūnas to nesuprato arba nenorėjo suprasti).

* * *

Taigi, ko mums laukti jau beprasidėsiančios Seimo sesijos pradžioje, nes ko laukti rugsėjo 10-tąją prie Seimo, tai aš jau parašiau užsirašydamas tuziną pastabų apie anas “riaušes“ čia?

Dar vakar aš gavau visiškai ne spekuliacinę informacija, kad bus pakeisti 4 ministrai PIŠ bobiausybėje, o armonaitytukai pakeisti skverniukais, tik nesurašiau šio teksto rytui, nes jau grįžęs vakarop buvau gerokai per dieną pavargęs (ne tik įrašinėjome radijo laidą nesakysiu kur, bet pridėkite ir nusprogusį, panašu, vairo stiprintuvą, dėl ko, atsiprašant už tautologiją, nuplaukė mano plaukimas per šimtmetinę nacionalinę buriuotojų dieną Kauno mariose, kai dar pakeliui perdegusi ir per kelias minutes mano pasikeista degalinėje posūkio lemputė nebesukėlė jokios papildomos emocijos, tik džiugesį išmintingais švedų aviacinės autopramonės inžinieriais, nes dabar taip automobilių nebekonstruoja, ir ne tik amerikiečių sužlugdytasis švediškas Saab).

Kad dabar taip atvirai ir paikai IVA+ rankinukų nešiotojas nuoširdžiai džiūgauja šios naujos frakcijos atsiradimu, tai jį galima suprasti – Talibų Sąjungos krikdemai jam pačiam spirgina sėdimąją, kuri labiau tinkama galvojimui, nei tie pusrutuliai apšepusioje galvelėje (daugelis ne tik versle, bet ir valdininkų nuoširdžiai mano, kad užimama kėdė automatiškai suteikia jiems kompetencijas ir įžvalgumą priiminėti sprendimus).

Ne tik matulai ir krikščiūnai pavargę nuo tiktokeršos pokyčių be pokyčių durnių su iniciatyva entuziastų – kone reguliariai juk protestuojama jau ir gatvėje. Nesakyčiau, kad tie protestuotojai labai turi svertų ką nors pakeisti valdžioje, bet už tai yra puikus pretekstas revanšistams toje valdžioje išstumti šitą nesusipratimą, vadinamą laisvėnais.

”Vardalietuvių demokratų“ frakcija jau dabar turės 13 narių, kas yra daugiau už abi “liberalias“ prielipas prie anūko pišininkų – ir jei čmiliukus dar galima pakęsti dėl šių nuosaikaus liberalumo (kas paprastai vadinama prisitaikymu prie konjuktūros, kaip ir demonstruoja lankstumą spykerio kėdėje per klaidą atsidūrusi politinė jogė iš Šeule), tai mažiausias skaičiumi, bet aršiausias radikalių progresyviųjų kakarynių, kurios JAV vadinamos karinomis, dūzges išmainyti į šituos “opozicinius“ yra jau net ne galimybių, o tik laiko klausimas.

Kodėl ir ne: santykis juk 13 adekvatesnių gauni vietoje 10 nupušėlių, o ir rimtesnis postas šviečiasi naujam Mozei, kurį dabar jau šachuos likusios ne valdžios frakcijos vietoje to “opozicijos“ lyderio – tiesiog puikus pagrindas naujoms koalicijos deryboms. Juolab, kad TS-LKD su šituo sitz-pirmininku Pirmininko Lan pavarde, juk yra veikiau amerikietiško tipo “demokratai“ (leftistukai), nei respublikonai (magistai), kad ir kaip save melagingai “konservatoriais“ vadintų.

Tiesa, dukart kubiliatorius, dirbantis iš Briuselio šiems vietos talibams mūsų visuomenės pykčio žaibolaidžiu, sau senu įpročiu stums nomenklatūrinius socdemus, nes zombių partijos išpūsto dirbtinai reitingo, kuris pralenkė ir valdančiųjų reitingus apklausose, kitaip nepaaiškinsi – niekas politinių oponentų nepropaguoja, tik politinius partnerius, ir jau mano minėtos senosios bei naujosios nomenklatūrų santuokos seniai turėjo net glušiausią rinkėją išblaivyti nuo to gaslighting, kurie čia už Lietuvą (įskaitant “ir tada dirbusius“), o kurie yra prieš kaip kompradorai, nes seniai su patriotizmu susipykę.

* * *

Kuriuos ministrus keis?

Aišku, kad net nulinio ekselencijaus dideliam džiaugsmui pradulkins tą kasininką iš SAM, nes ir pati propaganda įteiginėja, kad visi protestai tėra sukelti tik antivakserių (neskaitant to, kad tai yra plaukuota Kremliaus ranka).

Man tik dar nesimato horizonte, kuris kamikadzė užimtų tą postą, kol realiai nesutarta dėl tolimesnės strategijos: kiršiname tautą su gyvuliniais pasais ir prievartiniu visuotiniu skiepijimu, ar vis tik skiepus paliekame savanoriška galimybe, o pišpasį atšaukiame, kaip ir ES valstybėse jau tą daro vyriausybės (pvz. danai), arba jas priverčia taip pasielgti teismai (pvz. ispanai)?

Bet ten gi karalystės, tai, sakysite, “demokratijos trūkumėlis“, ne taip, kaip mūsų mirusios demokratijos respublikoje, aha.

Šiaip nenustebintų, jei SAM postą užimtų netgi koks nors socdemas (kur Vytenis Iljičius?!).

* * *

Antrasis, kurį būtina pakeisti, nes reikia nukirstos galvos liaudies futbolui pažaisti – tai VRM, be abejo.

Kad URM, o ne VRM, sukėlė tą invazinių atbėgėlių krizę, beversdami valdžią gretimoje šalyje, tai tėra tik dar viena priežastis ne skelbti matą apšepusiam užsienio reikaluose visiškai pasimetusiam princui, o aukoti jau rikius, pasitenkinus tik šachu (nes po to teks imtis žygių ir piktybinius žygius išmėžti ne tik iš Seimo komiteto, bet ir politikos).

O ir šiaip jau empatiškai gaila į tą sulysusią ir pervargusią nuo streso VRM šefę žiūrėti, nes antidepresantai, kaip PIŠ, šioje situacijoje padėti negali, kaip ir ji negali tiek išlakti, kad žvaliai kitąryt imtųsi veiklos. Poilsio prašosi jau seniai. Negalima kamuoti homo sapiens sutvėrimų toje veikloje, kuriai jų smegenyse nėra reikiamų neuroninių jungčių. Žiauru taip su nekaltais gyvuliukais, net jei jie primatai iš prakutusių žmogbeždžionių (na, nebent darvinizmu netikite) elgtis (arba tikite socialiniu darvinizmu, tada – taip)!

Čia į šį postą pagal logiką ir išskaičiavimą pretenduoja pats prezimentas, tačiau gali būti, kad net ir neis, nes… mato, kiek yra išties bloga situacija, o jis niekada nepersidirbdavęs “vardan tos“, kad ir ką jo naujos frakcijos pavadinimas skelbtų, nes reitingų dar prireiks kitiems rinkimams (kurie yra gerokai arčiau, nei už 3 metų, kaip dviem valdančiųjų aitėms pareiškimuose atrodo).

* * *

Trečioji pakeistina ministrė bus pati šitų minėtų dūzgių tiktokerša, nes ekonomika tikrai nėra toje būklėje, kaip dvigubomis dozėmis koksą šniojantys bankų propagandistai peza.

O ir pinigų šimonytė-2 iš ES, gyrėsi, gavo, kurie bus skirti, suprask, struktūriniams pokyčiams po pokyčių – kai kurios trinkelės regionuose jau prašosi atnaujinamos, jei taip paprasčiau paaiškinus, kokią struktūrą ir į kieno kišenes čia nuo jūsų nusukę pasidalins.

Kas bus naujuoju ekonomikos ministru, tai kol kas sunku nuspėti, nes šaudė tu šaudė satanistas Prietaisas, deja, čia tik vienintele dabar alternatyva iškyla.

Nesakau, kad bus geriau už šitą garbanas išsitiesinusį pudeliuką, nes barškutį pakeitus į sugedusį prietaisą – nusavinamų sumų skaičiai nepasikeičia, o tas iš raudono į žalią virtęs per rinkimus arbūzas, žinia, mažiau visus erzino per visus ketverius metus, nei šitoji per nepilnus, todėl – nebus geriau, bet blogiau, matyt, irgi nebus. Bent jau Jonas, persivadinęs vardan karjeros į Algirdą, supranta, kaip funkcionuoja šita valdininkų ir funkcionierių sistema.

* * *

Ketvirtąja pakeistąja bus, aišku, nevyriausybinės fondososinės kontoros sekretorė – kad ir kiek tyli kiaulė gilią šaknį knisa, bet šita, atsiprašant už kalambūrą, buvo jau de facto nuversta visuomenės akyse teisės profesoriaus Igno Vėgėlės pasisakymu, kaip ir po to kilusiu teisės ir sveikatos tikrų, o ne anoniminių ar apsišaukusių “duomenų mokslininkais“, ekspertų susibūrimu.

Gal mergaitė dar taip tyliai-tyliai ir patupėtų ten, kur protelio išsilavinimo ir kompetencijos trūksta, bet taps tiesiog auka pagal išlaisvinamos nuo valdžios priklausomybę laisvėnams.

Nemanau, kad į šią vietą eis paminėtasis advokatų seimelio maršalka, nes čia arba, kaip į ramesnę vietą, nusitaikęs pats neopozicijos lyderis, arba ištrauks kokį socdemą Julių Sabatauską.

* * *

Visas paminėtas pavardes prašau laikyti tik sąlyginėmis, nes:

a) anksti dar spėlioti dėl konkrečių, kol nesutarta ir net nepakeista valdančios koalicijos sudėtis (nors tai netrukdytų atnaujinti PIŠ bobiausybę jau dabar, propaguojant “dialogą su tauta bei būtinumu nacionalinės vienybės vyriausybei šitų krizių akivaizdoje“ – frazę propagandonams dovanoju);

b) niekas neatkreipė dėmesio, kad mirusi socdemų, zombiais po tuščias apklausas reitinguose klaidžiojančių, šutvė yra dabar prisirinkusi mažiausiai neapykantos balsų, ir stabiliai pirmauja reitingų viršūnėse, nors, atrodytų, nėra ko apie juos išvis kalbėti – va būtent jie net ir be formalios koalicijos gali pasiūlyti ministrų (kadrai lemia viską, kaip sakęs šios partijos idėjinis lyderis Leninas) tam gerokai per striukam “konservatorių“ suoleliui, kad ir kiek tie gyrėsi, kad turi profesionalesnių už profesionalus, bet, kaip pamenate, net dviejų ministrų nerado iki termino galo pristatyti ekselencijui tvirtinti (tai dar gerai, kad tas ilgai tąsėsi su darbo pokalbiais).

Na, o man džiugu, kad ši rugsėjo politinė savaitė jau tokia aktyvi savo nutikimais, net kai šešėlinė vyriausybė likusi visiškame šešėlyje.

Šiose naujienose kiekvienas randame savo pozityvą: kas dėl to, kad valstiečių frakcija skilo, o kas dėl to, kad dar skils valdančiųjų koalicija (nebent armonaičiukai prikąs lūpą ir dirbs kartu su skverneliniais?) – esu ir toliau jūsų smagus pozityvo pardavėjas.

Ačiū, kas skaitote (o kaip mane paremti finansiškai – nelabai dabar žinau, nebent užsipirksite laiką koučingui ar kokiam seminarui?).