Pernai dar ano Seimo sudarytas klaidingai vadinamos valstybės šių metų biudžetas, aišku, yra ne šios kvankų bobiausybės reikalas.

Ir taip turint omeny šių “profesionalesnių už profesionalus“ nykią kompetenciją bei strategininės vizijos neturėjimą bei jau metai demonstruojamą (ne, tai ne “prasta komunikacija“ – tai yra taip prastai, kad net komunikuoti ką nors teigiamo nesigauna visai papirktai propagandinei šunaujai) protinį neįgalumą ką nors tuose ministerijų postuose išvis suprasti, o juolab – ir sutvarkyti, kas reikalinga tvarkymo, tai netgi ir džiugino, kad buvo padaryta iki jų ir už jas.

Reikia turėti omeny, kad ir pats biudžeto plano svarstymas Lietuvoje Seime vyksta keletu etapų (kaip nurodyta Seimo tinklaraštyje):

Po pirmojo biudžeto plano išviešinimo Seime aš dar pagalvojau, kad jau galiu kažką pagaliau įvertinti – gi šimonytė PIŠ savo šimonytei finmin turėjo pirštuku pavedžioti tas “valstybės finansų balanso“ buhalterines eilutes, kad bent kažką susižiūrėtų vargšiukė toji riomerynės “ekonomikos“ mokslų daktarytė su pusantro “mokslinio straipsnio“ savo “akademinėje karjeroje“ (ar dar ir čia mano, kaip mokesčių mokėtojo, pinigai jos švietimui buvo išmesti į balą?).

Primenu, kad po jos “disertacijos“ per ketverius metus pagal tą įgytą profesiją anoje šėpoje (kaip pavadinęs buvęs Vilniaus Universiteto rektorius prof. Jonas Kubilius), tai to vieno jų yra bendro kolektyvo bendraautorė, kurio neradau publikuoto viešai (bet tokio egzistavimu nedrįstu abejoti, kai kiti žmonės kažką juk rašė, aha), o antrasis, matomai, tai tėra tik rinkimams išstenėtas šios blogerės rašinėlis jos tinklaraštyje gegužę (aš nors ir kasdien galiu – kaip praeitą savaitę parodžiau), kurio pradžioje šioji nuoširdžiai piktinasi, kaip tas išverstaakis išverstaskvernis švaistys vokiečio duotus fantikus mums pandemijos įtakai kompensuoti (iš mūsų per iždą nuvogtus “biudžetininkai“, melagingai save vadinantys “verslu“, taip gale sumarinavo į nekilnojamąjį turtą bei indėlius), o pačiame gale siūlo kongenialią mintį, kad reikia švaistyti dar labiau, nes nu taigi ekonomika, ar kaip ten, aha.

Nenuostabu, kad ją net broliukas savo firmelėje neprileido prie buhalterinių dokumentų, įdarbinęs tik apskaitininke – vis tik pinigai turi eiti į šeimą, o ne iš jo biznio kitiems. Tačiau kur tas broliukas buvo, kad mus apsaugotų nuo tokios iždo tvarkytojos???

Bet net aš, kad su savo buhaltere susišnekėčiau net ne sklypukų sostinėje nusavinimo už euriuką klausimais, tai bent dr Gedimino Kalčinsko ir jo Pačiolio organizuotus buhalterių kursus baigiau (neskaitant magistro studijų pas dr Joną Mackevičių, Lietuvos audito “tėvą“), tai ką aš tame išmanau, aišku (manęs su tokia “kvalifikacija“, žinia, net jokiu kuodipeza biudžetinių kotletukų pačiaumoti į menamu banku vadinamą Lito Buhalteriją nepaimtų – akurat, priešais bobiausybės kanceliariją).

Ramu, kai patyrusi krizinė nusnorintoja dabar eina šitų abiejų lyčių bobų ministeriavimo vyr. koordinatorės pareigas Gedimino 11, tai, sakau, tikrai ji, jei ne finmin broliukas, dabar prižiūrės, kad labai perrašinėdama jos bendrapavardė pagal pirmtakių šabloną daug nepripeckiotų, nes prieš žmones gatvėje seniai jau šitai melagių šaikai gėdos nebėra, tačiau pačiame Seime gali taip netyčia net ir pataikūnų tarpe koks nesusipratėlis leptelėti, kaip pirštu į akį pataikydamas.

O jei ne pirštu, ir ne į akį, o žemiau?…

Suprantu, kad kokiai tiktokeršai iš ekonomikos ministerijos šita poza ir procesas pokyŠių po pakišų atidirbtas dar klūpant minetininke anapus metrikacijos biuro palei JAV ambasados užpakalinio (sic!) kiemo tvorą parkelyje, tačiau jei ne tik pagal pavardę skaistybės įžadus davei, tai geriau eilutes kredite ir debite susižiūrėk.

Gal todėl ir yra tie du svarstymų etapai Seimo posėdžių salėje bei balsavimas tik kitą savaitę po to – dovanėlės Kalėdoms mums.

* * *

Tiesa, pirmiausia kyla klausimas, kam tą ateinančių metų klaidingai vadinamos valstybės išlaidų ir pajamų biudžeto planą išvis viešai svarstyti?

Suprantu, kad demokratijoje yra toks formalus valdžios atskaitomybės rinkėjams žaidimas, kuomet prieš piliečius, kurie juos renka, ir mokesčių mokėtojus, kurių pinigais toji valdžia disponuos, atsiskaitoma, kam ketinama išleisti bei iš ko ketinama atimti, kad būtų vykdomi prieš rinkimus gausiai dalinti pažadai, o po to ir vykdoma atitinkama vyriausybės programa, tinkamai finansuojant tiek šią, tiek ir nuolatines tos valstybės funkcijas.

Nesuprantu, kam tą daro mūsiškė femokratija™?

Juk laimingose (kalbant apie kotletinių ekonomistų susvaigtą “laimės ekonomiką“ sau) ir darniose (kaip tas keiksmažodis tvarumas verčiamas?) pakulninių (gerovės valstybė?) šeimose, tai vyras atsiskaito žmonai, kiek atnešė jai pinigų, o toji retai (faktiškai – niekada) jam po to jau atsiskaito, kaip tuos “savo“ išleidžia, nekalbant išvis jau apie auginamus (nors auga tai jie patys, tik mamulė nepamiršta paauklėti, jei tuo žodžiu vadinsime jos disciplinarinius metodus) judviejų nepilnamečius čiurnagraužius.

Labai didelio skirtumo tarp šitos disfunkcinės šeimos ir mūsų klaidingai vadinamos valstybės bei jos mokesčių mokėtojų ir piliečių, tai aš irgi nematau, tad ir šitiek vardan valdžios apsimelavus, galima, žinote, ir po to jau nebesivarginti tų savo biudžeto planų mums viešinti – ar čia būtina informuoti menamą opoziciją, kaip su jais bus dalinamasi iš mūsų nusavintais viešaisiais finansais?

Tai tą galima padaryti ir uždaruose komitetų posėdžiuose – o numatomą atsibašliavimą savo sponsoriams juk ir taip išsiunčia be tuščio kvarksėjimo iš Seimo tribūnos.

Jokia tauta jokiuose biudžeto svarstymuose nedalyvauja net netiesiogiai, kaip respublikoje įprasta per savo atstovus (bet čia – mirusi respublika).

Nes kai tuos savo biudžeto planus paviešini, tai labai rizikuoji, kad net baudžiauninkų tarpe gali rastis kritinė masė piliečių, kuriems dar susišvies, kad čia apie juos Konstitucijoje parašyta kaip apie tautą, kuri čia turi suverenitetą ir dar kažką išvis sprendžia savo labui – tai JAV Konstituciją rašė tauta, sudaranti socialinį kontraktą su savo valdžia, todėl toji ir prasideda žodžiais We the People, o kainos parduotuvėse nurodomos be mokesčių, kad verslo su namų ūkiais valstybė nekiršytų, ir kad būtų aišku, kas tą kasoje papildomą antkainį po to pasiims.

O Lietuvos Respublikos Konstituciją rašė tik sau mūsų elitai, kurie finalizavo 1992-aisiais metais kompromisinę tarpusavio sutartį, kaip dalinsis ta atitekusia po SSRS išformavimo jau valdžia ir mūsų visų nacionaliniais aktyvais, ir kaip jų tarpusavio arbitru bei garantu nuo tautos tarnaus toks pats nomenklatūrinis Konstitucinis Teismas (vietoje išplėstinės Aukščiausiojo Teismo kolegijos, renkamos slaptu burtų keliu, tai jokie politikai negali įtakoti sprendimo, iš anksto parinkdami sprendimų sprendėjus).

* * *

Juolab, kuris jūsų pamena dar vos pernykščią šios “vyriausybės“ programą?

Aš tai užsirašau – todėl dabar galite atšviežinti ir savo atmintį, net jei nesiskundžiate demensija kaip einamasis JAV Prezidentas Miegalius Džo.

Nes jei toji “ekselciuminio švietimo įtraukties koncepcijos paradigmos“ programa būtų vykdoma, tai apie ją ir taip girdėtume kone kasdien viešumoje, ir juolab, kai PIŠ yra technokratė, prirašiusi ir į šaikos rinkimines, ir į savo kabinetuko porinkimines programėles begalę visokių technokratinių išsireiškimų bei KPI rodiklių, kurių jie, suprask, sieks, ir savo pasiekimus pagal juos vertins.

Tai, ko vos per metus šitos nevėkšlos ir nemokšos, liaudyje paprastai vadinamos durnėmis su iniciatyva, prisidirbo, tai prašytųsi atskiro įvertinimo ne tik mano tinklaraštyje, bet ir iš prokuratūros pusės, jei tik tokią instituciją, ginančią menamą viešąjį interesą, išties čia mes turėtume šioje ne mažiau menamoje valstybėje.

Tad ir aš už prokurorą nedirbsiu, juolab, kad neapsikentę, ar peršikę pelnytos tautos rūstybės, mūsų valdžiažmogiai paprastai tik savo mentus su orkomis užsiundo ant pilietinės visuomenės rudimentus bandančius atkurti vietinės populiacijos “nesusipratėlių“.

* * *

Teisybės dėlei, tai visos mūsų valdžios ir iki tol į biudžeto sudarymą žiūri kitaip, nei jūs žiūrite į savo šeimos biudžeto susidėliojimo principus.

Jūs, naivuoliai, gi manote, kad pirmiausia būti susiskaičiuoti galimas pajamas.

Po to, skaičiuojate, kad reiks iš jų atimti būtinas išlaidas (susimokėti už būstą, paskolas ar lizingus ir pan.), ir jau tik tada galima susiplanuoti kitas reikmes bei pramogas arba investicijas, kurios dera pasitaupyti (nuopezos sėdmaišininkai, svaigstantys apie startapus bei bitkoinus, aišku, kad gali šias ir į prioritetą susidėti, kai sąskaitėles ir aifončikus tėtukas su mamuku apmoka, aha – ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, manau, tvarkytųsi irgi ne prasčiau, tik būtų prasčiau, jei vis tik tvarkytųsi finansų ministerijoje, bet įtariu, kad skirtumo dabar didesnio irgi nematome).

Ir jei skolinsitės (arba jau pasiskolinę būstui bei automobiliui, tarkime), tai skaičiuojatės pirmiausia, kaip ir iš ko reiks susimokėti įmoką kreditoriams, o po to – kaip pragyventi iš likusiųjų, dėl ko toks gyvenimo būdas ir vadinamas “biudžetiniu“.

Bet argi tai gyvenimas, Joške?!…

Valdžia planuoja visų pirma išlaidas, ir nebūtinai pirmiausia būtinąsias – tos eilutės krašto apsaugai, teisėsaugai, sveikatos apsaugai arba socialinei sričiai bei, kaip nuobodu, švietimui bei kultūrai, yra pačios neįdomiausios.

Todėl jos paliekamos svarstymo galui – kam ir kiek reiks ten sumažinti, nes negi savo apetitus ir fantazijas ribosi?

* * *

Pirmiausia, tai visi seimūnai draskosi, kiek galima išsilupti iš iždo savo rėmėjų ir savo regionų naudai.

Ir dėl pastarojo motyvo, tai dažnai labai paikai jastramskuojama, kad todėl, suprask, būtina visiškai panaikinti Konstitucijos 55 straipsnį, kuris nurodo, kad visi tie 141 seimūnas’ai yra renkami tiesiogiai, o ne pusė taip arba kitaip.

Nes juk tiems jų rėmėjams patogiau nusipirkti iškart “partijas“ (kaip tą padarė LLRI šeimininkai su visa 19% rinkėjų balsų einama valdančia koalicija), ir jų pačių veikėjų jau įvardintas tik kaip šaikos, nei papirkinėti masiškai rinkėjus regionuose, kad tie “sau“ išsirinktų korumpuotą seimūną taip tik po vieną per apygardą – ir jei ne 141, tai bent pusę, t.y. 71 kaip dabar.

Koks milžiniškas pinigų ir laiko švaistymas gaunasi, perkant individualiai, o ne urmu per partijas ir jų sąrašus, kuris dar ir norimo rezultato negarantuos.

Ir juolab, kai toks “save išsikėlęs“ seimūnas visiškai nuoširdžiai bando išlupti dar daugiau visų mūsų pinigų tik savo rinkimų apygardos naudai – čia netgi apie turinčią “ekonomiška būti ekonomiką“ tas stagnacinio Lavonido tezes pefrazuojantis kotletinis “kaštų ir panaudos“ parpiesorius darosi teisus (nors sustojęs laikrodis per parą vis tiek dukart dažniau teisingai pataiko laiką parodyti).

O jau pačiame gale, kai prie visų šitų apibendrintų godžių vizijų pridedamos būtinos išlaidos klaidingai vadinamos valstybės reikmėms, tai paaiškėja, kad pastarosioms dera ką nors kuo greičiau apkarpyti – antraip teks skolintis dar daugiau ir kelti mokesčius dar labiau, prisigalvojant papildomų.

* * *

Ne, mes tikrai negirdėjome, kaip prieš rinkimus šitos melagės žadėjo mokesčių nekelti ir naujų neįvedinėti, bei peržiūrėti valstybės išlaidų prioritetus bei finansavimo principus, suprask, mūsų, kaip mokesčių mokėtojų, labui.

Koks jums skirtumas, kad ir šitos per mažiau nei metus jau iki antakių taip apsimelavo, kaip ir pirmtakai iki jų ne mažiau jums melavo?

Žadėjo pavogti jūsų pinigus teisingiau?

Pavogė – jei paguos, gal taip ir ne sau asmeniškai. Kaip ir pataškė “teisingiau“, nors šiemet pagal ankstesnių sudarytą planą, o kitąmet taškys pagal nelabai tesiskiriantį jau savo planą, bet tikrai tikrai teisingiau.

Galėsite ir vėl per kitus rinkimus išsirinkti tuos pačius – gi “daugiau nėra už ką balsuoti“, ar kaip ten?

Užuot uždavę sau klausimą, o kaip čia taip nutinka, kad vis jums pakišami mažiau blogi iš blogesnių, tačiau nebūna bent kažkiek geresnių ar padoresnių?

* * *

Bet pažiūrėkime, ką antrame svarstyme papostringavo finmin Gintarė Šimonytė-Skaistė:

“Esminės biudžeto kryptys išlieka, jos pastiprinamos. Tai – saugumas, galimybės, žmonių pajamos ir skurdo rizikos mažinimas“.

O, sakykite, čia ir vėl tas atvejis, kai alibi nuo akiplėšiško melavimo į akis taip menamai yra sukuriamas tuo, kad įjungi durnių?

* * *

Pirma, ne apie pišpasines “galimybes“, o apie tas “žmonių pajamas“ – t.y. pajamų atėmimą iš žmonių, tik taip reikia suprasti.

Nes skirtumas tarp papildomų pajamų per iš jūsų atimamus mokesčius mento vyriausybėje 2019 metais, kai dar ekonomika išties kilo (taip, biudžetas prie valstiečių vyriausybė buvo 2016-2019 metais jau surenkamas perteklinis 0.3-0.5% kasmet, o ne deficitinis!), lyginant su prieš tai buvusiais metais, sudarė vos 2 milijardus eurofantikų: 2018 metais €7.851 mlrd versus 2019 metais €9.821 mlrd.

Gi dabar, kai dėl pritaikytų valdžios sankcijų prieš ekonomiką (uždarant smulkų verslą, bet dosniai remiant stambųjį mokesčių mokėtojų pinigais) dėl jau antri metai “siaučiančios“ pandemijos (kuri ypač pasireiškia tik valdžiažmogių siautėjimais), tai tas susiplanuotas pasitaškymui skirtumas sudaro nuo ekonomikoje prarastų pernykščių jau kone 3 milijardus eurų: 2020 metais €9.802 mlr, šiemet tam “teisingesniam išvaistymui“ surinkta bus jau €11.034 mlrd, o kitų metų planas – €12.805 mlrd.!

Aš taip atkreipsiu dėmesį, kad Lietuvos BVP kasmet augo po 2%, kaip 2015, ar net 4.6% 2019-aisiais, kai pernai buvo juk ne BVP augimas, tačiau 0.1% realaus BVP sumažėjimas – ar čia tik jums ir paaugo kažkas šiemet?

Nebent išties neužsidirbtų “biudžetinių“ algų, mokamų iš mokesčių mokėtojų, pavidale, ir kurias jau kitąmet valdininkams ketinate VRM “amžinos svajonių nuotakos su dviem vaikais“ siūlymu dar pakelti po 50%, nors daugiau nei dešimtmetį vidutinė gaunama alga viešame sektoriuje jau viršija privačiame sektoriuje uždirbamus atlyginimus, ir dar papildomai €5 milijonus algoms taip mestelės skaisčioji finmin šimonytė.

Tai ką jūs ką ten tokio, taip esamą realybę iškreipiančio ir į kosTmosą iššaunančio, dabar jau vartojate, kad ekonomikos šuolį tokiam kone 50% pajamų iš mokesčių padidėjimui kitąmet susiplanavę, ką?

Nes jau pernai gi biudžeto deficitas sudarė -7.2%.

Ir dar šiemet toji skylė tik labiau veriasi, ir nepanašu, kad toji pandemija (kalbu apie koronavirusą, o ne koaliciją) mūsų ekonomikoje būtų nusibaigusi.

Ir net nuosekliai braukomas nuo 11-12% registruotų bedarbių santykis nuo darbo jėgos vis dar Užimtumo Tarnybos apskaitoje viršija dešimtadalį, o naujų darbo vietų, kurioms tenka daugiau nei 4 registruotus bedarbius, kūrimas yra nuosekliai tik neigiamame trende, kartu per mūsų stambaus kapitalo vergvaldžius ir jų lobistus taip damušinėjant visą mūsų darbo rinką importiniais vergais.

* * *

Antra, aišku, biudžete tą deficito skylę jau dabar nori-nenori palopys, nes, kaip meluoja išsijuosusi (ar ji išties to nesupranta, glušiukė?) finmin, tai jos gi – “mažins skurdą“.

Ir ne tik per tuos perpus daugiau atimtinus iš jūsų pajamų per mokesčius – taip, juk GPM sudaro riebiausią biudžeto pajamų eilutę: net €4.520 milijardų, beveik dvigubai pranokdamas ir antrąją eilutę, kurią sudaro iš ES gaunama pašalpa – €2.765 mlrd.

Tai juk ir socialiai pažeidžiamiems žmonėms šioje “gerovės valstybėje“ teks dar €2.178 mlrd mažiau nei pernai.

Juk ir taip jau 21% gyventojų esant oficialioje statistikoje už skurdo rizikos ribos į dugną, kai ir 73% dirbančiųjų net neužsidirbant vidutinės mėnesio algos €842 į rankas, tai va tikrai didelis ir nuoširdus ačiū šiai “partijai ir vyriausybei“ už tą jų nuolatinį rūpestį mumis, kaip sakydavę “prie ruso“, kad bent jau nenušauna kaip brisių už tvartuko, anot lietuvių depresinės literatūros klasiko Jono Biliūno, bergždžiai mokiusio šią godžią, šykščią ir pavydžią tautą nors kiek empatijos.

Paplojote katučių, kad “pašalpiniams“ bus vykdoma negatyvi biologinė selekcija?

Na ir kas, kad iš jūsų perpus daugiau atims, bet juk ir tiems neduos!

“Duok, dievuliau, dvigubai mano kaimynui, ir kad mano karvukė tada pastiptų!…“

Dar mažiau bus jums prieinamos dykai ir bendros infrastruktūros (viešųjų gėrybių – vadinamų čia biudžetine “ekonomika“) €84.644 milijonais, ir valstybės paslaugų jums dar €21.290 milijonais mažiau, nei būta pernai (net jei dalis nueis seimūnų privačių automobilių nuomai).

Mat juos šunes visus tuos “liberalus“ su “progresyviomis“, bet čia tikrai tame jaučiasi krikščioniškai demokratiškas Talibų Sąjungos rūpestis “savo“ tauta, aha.

* * *

Tauta, kurios čia šitam visam “elitui“ (o jie tik save taip arogantiškai tokiais ir telaiko) dar pusantro milijardo gyventojų šalyje per daug.

Tad ir nuo pradėjusių daugėti anos kadencijos gale mūsų šalyje iki 2’798’498, tai vos šitoms atėjus į valdžią, jau turime nuoseklų gyventojų sumažėjimą vidutiniška lietuviška savivaldybe 22’688 gyventojais (taip vidutiniškai po 1.745 tūkst. kiekvieną mielą mėnesį) iki š.m. gruodžio pradžiai tik 2’775’810 – taip va jau kasdien, net su mirusiomis dūšelėmis, čia mūsų lieka 58 mokesčių mokėtojais į tą biudžetą (arba pašalpiniais iš jo – nelygu jūsų pačių požiūris) vis mažiau ir mažiau.

Ir kurie, suprantama, galėjo būti vartotojais ir pirkėjais rinkoje, kaip ir produkto kūrėjais, taip keldami mūsų šalies ekonomiką, o ne visi tik tie niekinami “antivakseriai“, išstimpantys be galimybes tik išsipišinėti suteikiančių pišpasių, nes, suprask, juk taip ir koronavirusas juos be QR kodo išžudo (beje, pagal PSO duomenis, tai ne daugiau nei vėžys, kuris pasaulyje yra dažniausia mirties priežastimi, o pas mus – vos trečiuoju, ir koronavirusas taip pat šio nelenkia), ir dar stimpa iš bado, nes nebegauna darbo bei sveikatos apsaugos.

Taip vis stimpa ir stimpa po nedidelį provincijos seniūnijos centrą kiekvieną mielą savaitę – jau nebespėja komunalininkai stipenų gatvėse surinkti utlizavimui, todėl nuo sausio jums viskas dar pabrangsta: ir elektra, ir dujos, ir šiukšlių išvežimas – krematoriumai su savo “elektrinių ir dujinių viryklių orkaitėmis“ gi nepadirbs su papildomais tik €16 milijonų savivaldybių šilumos kompensacijomis, tad teks ir jums solidariai prisidėti.

Tai, sprendžiant iš šio jų pačių pagaliau susidaryto savo veiklos biudžeto, tai gal išties šioji vyriausybė yra ne apie tą niekinę ekselinio ekselciumo™ programą, kuria prisigyrė pernai, nes kažką reikėjo formaliai pristatyti, kaip čia tas ilgas, bet tuščias, profesionalesnių profesionalių suolelis toliau valdys.

* * *

Gal vis tik teisus vienas ryškiausių bent tokios menkos opozicijos Seime neformalus lyderis Remigijus Žemaitaitis, pasakęs, kad tai – tiesiog “genocido ir maro dirbantiems ir kuriantiems žmonėms biudžetas“.

Ir kuris, pritariu, visiškai atitinka šitą talibų šaikos kiršinančią ir neapykanta persunktą piktybišką politiką taip jų nekenčiamų “runkelių“, “varguolių“, “kirmėlyno“ ir panašiai niekinamai pravardžiojamos tautos atžvilgiu, vykdomą dabar šitos kalbančios kojinės PIŠ “vyriausybės“.

Kalbanti kojinė™ – tai tik dar vienas menkas alibi jai pateisinti, jei ten dar kažkiek joje likę padorumo, taip beviltiškai norisi tikėti.

Bet tikėti šia klaidingai vadinama valstybe ir kažko tikėtis iš šitos godžios, šykščios ir pavydžios tautos, deja, negaliu – ir ne todėl, kad esu menamas “anarchistas“.

* * *

Remigijaus Žemaitaičio kalba svarstymo metu (didesnę laiko dalį jį subtitruose įvardinę Vytautu Mitalu, kai pastarasis pataikavo savo šaikai, koks tai nuostabus biudžetuko planiukas – laikiuks ir širdukė, aha) – nuo 41:38:


Kadangi, deja, nei Kremlius, nei Batkos KGB, nei “socdemai“ su “valstiečiais“ neremia, tai autorių jūs galite paremti per Patreon, kur šis įrašas buvo publikuotas iškart 2021-12-09 – iš anksto didelis jums ačiū!