Apgailėtina.

Toks būtų įvertinimas vos vienu žodžiu, iki ko privedė esama valdžioje IVA+ koalicija šią šalį (arba klaidingai vadinamą valstybę) ir jos tautą (arba visuomenę, nevadinant kaip šaika niekinamai čia gyvenamų žmonių tik kažkokia “populiacija“).

Pirmiausia, buvo apgailėtina, kaip dar prie išverstaskvernio sargio, tam pavadovavus generaliniu (jau aiškinau, kodėl negalima skirti psichiatrų sveikatos apsaugai vadovauti, o kelių policininkų – bendrai policijai!), ir dar vėliau pasitrynus Šventaragio slėnyje priešais girto samurajaus su poniu skulptūrą vidaus reikalų ministeriu, taip vėl mentais tapę dabar iš baimės apsitriedę uniformuoti režimo šunys už ne mažiau peršikusius iš “daugumos rinktos geriausios visų laikų valdžiukės“, gėdingai atsitvėrusios nuo juos taip gi “visuotinai palaikančių“ melaginguose reitinguose rinkėjų, dabar, nesulaukę visą savaitę propagandonų stumto karantino, jau paskubomis ir paniškai rengėsi apsaugoti “teisėtą valdžią“ (?) tarsi nuo gresiančio valstybinio perversmo.

Užkardos sostinės priemiesčiuose, užtvaros prieigose, būriai mobilizuotų mentų (nesistebėčiau, jei dar ir atkomandiruotų iš provincijos) ir jau netgi pasitelktų karo policininkų, vykdomas “antivalstybinių elementų“ filtravimas (tikrino pišpasius ir nezabūtkes atlapuose?), pasitikėjimo nekeliančių asmenų kratos čia pat vietoje, sulaikymas bent laikinai tų, kam neteisėtai apribotos konstitucinės teisės laisvai dalyvauti taikiuose susibūrimuose ir pan.

Žinote, aš betarpiškai dalyvavau ne paskutinėje vietoje čia rengiant POTUS George W Bush Jr vizitą Lietuvoje, tai šios mentūros dabar prieš savo (?) piliečius nukreiptos priemonės tokia proga ne tik netelpa į jų duotas ir pamirštas pareigūnų priesakas, bet yra tiesiog dar ir apgailėtinos, vertinant prieš ką ir kada jos yra nukreiptos, ir dar kurią dieną.

Kita vertus, policijos generalinio komisaro pareigas einančio tokio paties trečiojo brolio šlagbauminio iš tos pačios šutvės išverstaskvernio ir jį pakeitusio instagraminio komisarų, tai kažko kitko tikėtis būtų sunku.

Jei valdžioje išties būtų liberalai, tai seniai tokie mentūros išsidirbinėjimai gautų skaudų auklėjantį kirtį per nagus, kad nebeįsijaustų ir galutiniai nevirstų visi ten orkomis – bet tai čia jums ne kažkokia nedemokratinė Baltarusija, kurioje Batka pagrasino nubausti visus pareigūnus, kurie priekabiaus prie šalies piliečių dėl kokių nors kaukių ir panašių niekų.

Mes juk gyvename laisvoje ir demokratinėje Lietuvoje, todėl mūsų VRM ne prižiūri teisėsaugą, kad toji neišvirstų represine struktūra, bet visokeriopai iš savo apsiaustos tvirtovės baimių stengiasi šiais priedais ir premijomis bei gerokai jau per aukštomis pagal tai, ką daro, mokamais atlyginimais paskatinimui tik atsitverti nuo tautos, kurios akivaizdžiai nekenčia, ir kurios, jau irgi tapo akivaizdu, dar labiau bijo.

Apgailėtina.

* * *

Apgailėtina jau buvo dar ir išvakarėse.

Taip, reikia pripažinti, kad sausio 12-tos vakarą visada būdavę uždegami laužai prie Seimo, ir būdavusi vienokia ar kitokia neoficiali (!) valdžios ir piliečių bendra ceremonija, kartu prisimenat, kas nutikę 1991-aisiais naktį iki išaušo jau minėtinas dabar klaidinančiai “pergalingu“ (gal jau gana ruskių pobiedonoscų mitus brukti, ir vėl perrašinėjant istoriją, kol dar yra atminties nepraradusių, kurie savo tokio proto invalidumo dar nezabūtkėmis neženklina?) vadinamas sausio 13-osios rytas.

Labai panašu, kad šįkart, anot tiktokerinio barškučio™, ši valdžiukė nusprendė pasitikėjimo krizelę išspręsti atskiru renginuku Seimo kiemelyje savame būrelyje.

Kadangi aš vis dar po COVID-19 esu “ant biuleteniaus“, o ir mentūra, primenu, mane užkardžiusiu nuo galinčio kilti paiko noro sudalyvauti kokiame nors masiniame renginyje, kaip ir šiukštu man patekti į Seimą net atvirų durų dieną, nepaisant to, kad 1991-aisiais aš SKAT operatyviniame būryje (kuris dabar metraščiuose ištrintas, o mūsų bordinės tradiciškai parašutininkų beretės pasisavintos viso KASP ir dabar dar tąsomos nepelnytai karo policijos) ginklu saugojau ir gyniau dar nepervadintą Aukščiausiąją Tarybą, visų gi neformaliai vadintą ne jokiu “atkuriamuoju seimu“, o tiesiog parlamentu (dar vienas istorijos alzheimerinių perrašinėjimas kaip su brukamomis nezabūtkėmis!), tai pasiremsiu nykstančios jau ir Lietuvoje profesijos žurnalisto Tomo Čyvo įrašu jo FB paskyroje, kas ten gi nutikę – jį čia pacituosiu ištisai, tikiuosi, jam neprieštaraujant, nes aš pats FB nesinaudoju, todėl dalinuosi taip čia, nei kažkur ten, kaip ir su manimi, nesekančiu FB aktualijų, pasidalinę:

“Prie televizijos ir prie bokšto šiandien kaip visada laužai. Viskas gražu. Tik palei Seimą labai pralinksmino valdiškos beždionėlės. Iškilmingą rikiuotę jos susiorganizavo ne Nepriklausomybės aikštėje, o improvizuotame narve-akvariume. Seimo vidiniame kieme. Į vidų įleidžiami buvo tik pagal sąrašus išrinktieji. Kitiems leista į privilegijuotus ir jų etatinius baudžiauninkus paveizėti pro grotas arba stiklą.

Matyt labai bijo, kad pašaliniai apries juos kokiu virusu arba labai išniekins jų šventą kompaniją.

Patys sau pasakė kalbas, patys sugiedojo himnus ir atidavė pagarbas. Trūko tik kokio vestuvinio maršalo su dideliais lampasais ir dekoratyvine špaga. Tikra demokratijos šventė – kaip tiesiai iš Kafkos romanų.“

Apgailėtina.

Dar pasakykite, kad jie taip vengė prasmirsti laužų dūmais – nors geriau laužų, nei tuo, kuo dabar vis labiau smirdi (ir niekaip neskęsta).

* * *

Apgailėtina, kad per 31-erius metus dar ir šviežios istorijos perrašinėjimas tęsiasi.

Buvau nustebęs, kad didesnis ir už mane “landsbergistas“ Vytenis Petrusevičius buvo pakalbintas “antivalstybinės“ ir “vatnykų“ Respublikos – štai jo pasakojimas Ištrinti iš Sausio 13-osios istorijos metraščių, kaip išties jis su visiškai kitais žmonėmis (Sigita Monkevičiūte ir Žanu Sergejevu, o ne jokiomis Jolanta Šarpnickiene bei Dzintra Varžgaliene) dirbo Sitkūnų radijo stotyje, kol juos pakeitė vėliau už nuopelnus ir didvyriškumą ordinus užsikabinę dabartinio Lithuanian Russia Today oficiozo propagandistai (cituoju ištrauką):

“Tai labai apmaudu. Kaune yra tokia vieta – Ryšių kiemelis. Kartą aš užėjęs pamačiau, kad ten yra Ryšių istorijos muziejus. Pamačiau, kad tame muziejuje ne tai, kad nėra nei manęs, nei Žano, nei Artūro, bet nėra net Sigitos. Neva viską padarė Kauno radijo žmonės, konkrečiau, dvi žurnalistės, kurios buvo mums atsiųstos.

Tai pamatęs net nusikeikiau. Nors metų metus per LRT prieš kiekvieną Sausio 13-ąją rengiamos laidos, rodoma medžiaga iš Sitkūnų ir tuose kadruose aš sėdžiu prie pulto. Aš sėdžiu su languotais marškiniais ir akiniais, o šalia sėdi Sigita. Tuo metu nebuvo jokių žurnalisčių iš Kauno.

Apie tai kažkada esu rašęs ir savo socialinio tinklo anketoje. Netgi buvau įkėlęs nuorodą į vaizdo įrašą, kuriame viskas matyti. Po kurio laiko norėjau įrašą parodyti savo vaikams, o paaiškėjo, kad jis jau užblokuotas.

Žinoma, aš tai dariau ne dėl kažkokios garbės, tiesiog nekenčiu melo. Man apmaudu ne dėl savęs, o dėl Sigitos ir Žano. Taip pat ir dėl Artūro, budėjusio radijuje dvi savaites. Juk tik Sigitai atvykus į radiją transliacija įgavo prasmę.“

Apgailėtina.

Jei norite pasitikrinti, ar Respublika Vytenio neiškraipė, tai jis pats parašęs tą patį ir savo FB paskyroje čia.

Beje, minimas čia jo tėvas tuometiniame Parlamente – Algirdas Petrusevičius, lietuviško pistoletsvaidžio (rus. pistolet-puliemiot) Vytis, kurio niekam (sic!) Lietuvoje nereikėjo (tikrai?) kūrėjas, 2006-aisiai po VSD provokacijos sulaikytas ir 2007-aisiais nuteistas už šitą savo valdžiukę labai erzinantį “hobį“ su ginklų remontais ir tobulinimais. Nors Aukščiausiasis Teismas nuosprendį panaikino, baudžiamoji byla jam vis tiek buvo vėl atnaujinta.

Apgailėtina.

Kažkaip pernai su Vyteniu kalbėjomės (gal mano gimtadienio proga?), ir jis pabandė atsiprašyti manęs, kad va man išrinko šitą priešišką tautai ir Lietuvai valdžią. Aš jam pasakiau, kad nesistengtų, nes ateis rinkimai – ir vėl jam “nebus už ką daugiau balsuoti“, tad ir vėl, sukandęs dantis, balsuos už šituos pačius kompradorus, kurie meluoja atvirai į akis, kokie jie yra patriotai, begėdiškai dergdami bet kokią opoziciją, iškart priskiriant prie tėvynės išdavikų.

Deja, čia visų patriotiškų Lietuvoje dorų ir todėl naivių žmonių ta pati bėda nematyti veiksmų, o klausytis pezalų, nes labai norisi būti apgautiems – kuo šitie manipuliatoriai valdžioje pasinaudoja.

* * *

Šitiems melagiams, ką dar Nepriklausomybės aikštėje bandė daryti mano buvęs kaimynas ir etatinis oficialių renginių skaitovas (oi, kaip painiojosi iš pasimetimo tekste, kur ir eminencijos ekselencijomis tapo, ir skulptūros kopija gavosi paties skulptoriaus, ir pavardės iškraipytos!) Gintaras Mikalauskas, gana jau manipuliuoti, bandant primesti kaltę ir gėdą protestavusiems ir šios valdžios nepalaikantiems!

Nereikia dabar, atsiprašant, Sausio 13-osios žuvusiųjų kūnų po aikštę darkart tampyti, gerai?

Valdžiukė buvo nušvilpta, o ne žuvusieji!

Valdžiai kurtinančiai švilpta. Žuvusiems – gi skanduota ačiū!

Gana meluoti, prostitutės jūs – visi talibinės šaikos politrukai bei šiai valdžiukei pričiulpiantys už iš mūsų pasisavintus pinigus “influenceriukai“!

Štai nuo 18:05 protestuotojų reakcija į tylos minutę – iš oficialios (!) Atviro Seimo transliacijos:

Vyko gi tiesioginė transliacija, ir nors labai Seimo pasamdyti LRT propagandistai bandė toli užribyje mentų nustumtos ir atitvertos nuo pačios aikštės tautos nepastebėti, ir jų plakatų neparodyti, bet akivaizdžiai juk patys matėme, kad jo ekselencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai, gal ir be reikalo, bet leista ne tik kalbėti, tačiau ir paplota.

“Skysti plojimai“ – parašė Delfio melagiai.

Kur jau nebus “skysti“, kai žvarbus oras, tad mūvimos pirštinės, o plojantys yra ne “politbiuro jurtoje“ prie mikrofono, bet užribyje ir toli nuošalyje, tai prastai girdisi.

Tada kurtinančiai nušvilpta ir visiškai būgnų ir vuzuzelų triukšmo užgožta teisiamos už korupciją liberalų sąjungos pirmininkė, apgailėtinai tokioje situacijoje kažkodėl vis dar einanti Seimo pirmininkės pareigas, Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ceremonijoje bandyta tylos minute, kurios metu karo orkestras atliko a.a. Vytauto Kernagio “Baltos paukštės“ dainą, vėliau darkart kažkokios čiombės nevykusiai perdainuotą, sudaryti nusiraminimui pauzę – atrodė, kad PIŠ prapuolė, nes kadre nebesimatė.

Minia, skirtingai nuo gėdinančio vedėjo ir persuktasnukės valdžiukės, skandavo žuvusiems – ačiū!

Pasimokęs iš spykerės fiasko, tolimesnei transliacijai režisierius atsuko garsą tik iš mikrofonų “talibų partijos markitante“ save įsivardinančios (na, pasivadino “kareiviu“ būdama vis dar nepartine ir dabar tik “kalbančia kojine“ Gedimino 11, bet kareivis yra dalinio sąrašuose, žinote, skirtingai nuo gurguolę lydinčių ir prisitrynusių bei kareiviams įvairias komercines paslaugas teikiančių bei “žygio žmonos“ pareigas atlikusių minėtų markitančių), nors išsiginančios toms markitantėms irgi priskiriamo “mergaitės pagal iškvietimą“ titulo, gavusios liaudyje trumpą ir imlią pravardę PIŠ – premjerės Ingridos Šimonytės.

Triukšmo užteko vietoje ir šią nušvilpti bei užgožti – neužteko tik jai pačiai padoraus supratimo nekalbėti ten, kur esi nebepageidaujama!

Apgailėtina, bet ši arogancijos sklidina šaika gi nemoka susilaikyti nuo dominavimo pademonstravimo, net kai jiems kurtinančiai švilpiama.

* * *

Apgailėtina dar, kaip šitą nušvilpimą įvardino buvus tik PIŠ atveju, visiškai nepaminėdamas prieš tai nušvilptos (ir transliacijoje – gerokai garsiau!) Seimo pirmininkės, tarsi toji išvis nekalbėjusi, dar ir kitas propagandinis portalas alfa.lt, (ne)priklausantis (sic!) Dariui Mockui ir jo pervadintam į MG Grupę iš liūdnai išgarsėjusio MG Baltic, vykstant minėtam korupcijos bylos teismui, kur kaltinamaisiais yra ir paminėta LRLS (“tikri liberalai“ su nušvilpta sitz-pirmininke) bei “ne prie ko“, nes pabėgę “progresyvieji laisvėnai“ – visokie armoškiniai šimašoidai.

Nebuvo dar atvirai įvardinta tik valdančioji pagrindinė IVA+ trijulės partija, nes mūsų klaidingai save žurnalistais vadinantys propagandistai net dviejų batraiščių surišti negali (ar vis tik nenori?), kai pagrindiniame korupciniame epizode su MG Baltic teisiamu atstovu, kurio pats savininkas išsižadėjo, buvo įvardinti du vadovaujantys tuomet vienos partijos “liberalai“ ir neįvardintas anonimu paliktas “trečiasis asmuo“ (kuriuo ten buvęs juk titulinis anūkas, jei dabar smalsu).

Štai mano draugas Tomas atsiuntė screenshot iš alfa.lt komentarų srities prie to manipuliuojančio nušvilpimais straipsnio:

Kaip suprantate, LOL komentaras portalo, kuriame labai retai išvis kas komentuoja, nors čia, skirtingai nuo propagandoninės delfienos, komentavimas yra laisvas, administratorių buvo ištrintas nepraėjus ir penketui minučių.

Apgailėtina?

* * *

Gal čia būtų kiek paniekinamai linksma, nei apgailėtina.

O va net apgailėtinu nepavadinsi fakto, kad tiesiogiai su Sausio 13-osios įvykiais susijęs ir Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Patriarchu (arba tiesiog Tata) vadinamas muzikologas ir mokslinio komunizmo prof. Vytautas Landsbergis buvo nušvilptas vos pasirodė toje valdžios tentinėje stoginėje.

Aš nežinau, ar buvo numatytas jo pasisakymas – protokoliškai ir idėjiškai jo trumpa kalbelė Sausio 13-osios proga tikrai prideranti.

Bet gal Tata išties susiprato, kai iš pagarbos vyriausybės vadovei atsistojo (ir iš toli miniai susidarė įspūdis, kad gal jis kalbės), tai buvo antrąkart nušvilptas ne neprataręs nei žodžio.

Tiesa, apgailėtinas yra ne faktas, kad jį nušvilpė, o tai, kaip jis tą visą “kirmėlyną“ ir “šunaują“, kaip anuomet, kai jo į LR Prezidentus neišrinkę, ir vėl paniekinančiai išvadinęs:

“Tai kokie čia žmonės. Čia gi „Jedinstvo“. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis. Fašistai, „Jedinstvo“. Na taip, problema žinoma. Pamišėlių pakankamai daug“.

Veukt, ponuli.

Neduoktudie, jei dievulis man senatvėje marazmėjant taip irgi protelį atims, ir aš imsiu kalbėti, nenorėdamas vienas į kapelį eiti (kas ten jo “pasibėdavota“ apie tą pagiežos persunktą “karstelio mokestį“ ir “žemelė pailsės“?) kaip dabar ir tokia proga savo (?) tautai va šitas senis, matosi, jau gerai pritvinkęs per visą gyvenimėlį šūdo.

Dasigyvenom, nesikeikiant.

* * *

Kad jau čia aš kažkaip dabar užbaigiu įrašą apie dievą ir marazmą, sukeliantį senatvinę demenciją, valdžiukės už jūsų pinigus penimų propagandonų liejamą melu ir į jaunosios kartos ausis.

Šv. Mato Evangelijos 7-to skyriaus 16 skirsnyje parašyta:

“Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?!“

Žinote, jei pernai dar buvo galima šaipytis iš nezabūtkių mylėtojų, tai šiemet darosi akivaizdu, kad šiuo brukamu ir nieko bendro su Sausio 13-tąja neturinčiu žydrų penkialapių ženklu dabar jau dabinasi būtent tie, kuriuos dera įvardinti esant ne patriotais, o kompradorais – svetimos valdžios, kenkiančios Lietuvai ir keršinančios mūsų tautai atstovais.

Jei pernai dar buvo galima, kaip minėjau, sakyti, kad:

“Gal jau užtenka, kad vienos didžiausiais tėvynės mylėtojais save pozicionuojančios piktūnų partijos propagandistai tą Alzheimerio draugijos (nes kai pamiršti, kas tuomet buvo, tai labai pritinka) simbolį primetė Sausio 13-osios atminimui, nors pagal spalvinę gamą šioji veikiau ten siautėjusius sovietų desantininkus tik primena, bet ar pirmiena čia šitiems taip susimauti istoriją perrašinėjant, o po to siusti iš pykčio, kad ir vėl ne pagal juos kiti tautiečiai tas minėtinas valstybines dienas pažymi?

Na, tai dabar bent jau pagal jų užsidedamą simbolį mes matome, kurie čia demenciniai užuomaršos, ir su jais, kaip ne visai įgaliais “su ypatingais poreikiais“, tai ir elkimės švelniau ir atlaidžiau, gerai?“

– tai pagal tokį skatinamą visuomenėje susipriešinimo ir agresijos kurstymo trendą kitais metais šiuos alzheimerinius su nezabūtkėmis jau savo Lietuvą atgauti norintys patriotai, segintys liepsnojančius Gedimino Stulpus, tiesiog muš, o gal ir kojomis spardys, anot rusų bajorų vadovo Kysos.

Apgailėtina, kaip iki apkvaišimo su rusais vis bekariaujančių visokių saldžiūnų tas bruktas nevykęs žydrasis simbolis, siekiant tarsi sovietmečiu Lietuvoje patriotizmą ir valstybingumą pakeisti bokso ir krepšinio varžybomis, kastruota liaudies dainų ir šokių saviveikla, o katalikybę – pagoniškomis romuvomis, taip per šį Sausio 13-osios minėjimą jau tapo takoskyra tarp tautinės ir vėl nutautinamos, nors ir nebe sovietų, tačiau eurokomsomolcų leftistų, mūsų tėvynės Lietuvos.

Bendrai paėmus, Mato Evangelijoje visas tas skyrius pamokantis šiame politiniame Lietuvos kontekste:

“15 Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. 16 Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! 17 Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis ­ blogus. 18 Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs ­ gerų. 19 Kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį. 20 Taigi jūs pažinsite juos iš vaisių.“

Apgailėtini vaisiai subrendo vos per pastaruosius metus, nemanote?

Nors nebūčiau tikras, kad tik per šią nuolatinės neapykantos ir kiršinimo pažymėtą melagių ir vagių kadenciją.

Gal nebelaukiant dar triskart tiek, kaip paniekinančiai PIŠ nepatenkintiems ja “debilams ir bukapročiams“ (citata iš jos FB) prisakiusi, o jau atėjo pagaliau tas metas šiuos nuodingus vaisius vedančius medžius kirsti bei į ugnį mesti, kaip Mato 7-19 užrašyta, nes nebeišeina apsimesti, kad iš jau dabar šių valdančiųjų subrandintų vaisių mes vis dar neskiriame gero medžio nuo parazitinio.

Stribams pastaba: jei čia įžvelgiate “antivalstybinę veiklą“ kaip sovietmečiu, tai gal atvažiuokite pas mane po sausio 31-osios, kai jau nedarbingumą dėl COVID-19 ligos uždarys – kam tais pertekliniais represiniais veiksmais tik patvirtinti apie save tai, kas parašyta aukščiau?

* * *

O kam čia teksto skaitymui, kuris puikiai išliks ateičiai archyvuose, parodantis, kas išties 31-ąją Sausio 13-tąją dėjosi, buvo neįveikiamai per daug, tai, ko gero, hematologas ir medicinos profesorius Eduardas Vaitkus apibūdino trumpiau:

Publikuota Patreon paskyroje 2022-01-13 – ačiū rėmėjams!