Dėl prasirgto COVID-19 truputį vėluoju, nes smegenys vis dar įsijungia darbui nepakankamai ilgai ir tvariai (sic!), tad šį išplėstinį įrašą, kuris 2022-01-11 publikuotas iš anksto ir visa apimtimi iškart mano paskyroje Patreon, aš čia irgi taip komponavau po gabaliuką, retkarčiais pasidalindamas viena ar kita savo įžvalga privačiose žinutėse su draugais.

Vis tik, kaip bežiūrėsim, o jau tradiciškai čia man dabar metas apžvelgti savo politekonominius horoskopus pernykštes prognozes, ko buvo galima tikėtis pasaulyje, visų pirma – JAV, nepamirštant ir mylimos JK, kuri jau metai kaip išsibreksitino velniop iš Europos Sąjungos, kaip ir, be abejo, kas gi taip nutiko ir kas tikėtina šioje brangioje aukštomis kainomis bei žemomis pajamomis tėvynėje Lietuvoje.

Taigi, žiūrim, kaip sekėsi nuspėti prieš metus tuos mano įžiūrėtus trendus, ir ką jų tęstinumas žada mums 2022-aisiais:

* * *

“Dėl kitų [su JAV susijusių] punktų, tai džiugaus nedaug – pasaulis ir mums tampa dabar jau gerokai mažiau saugesnis.“

Nekalbant apie įvykusį dar vieną, tik šįkart, turkų remiamiems azerams pergalingą prieš armėnus karą Kalnų Karabache, ir nesiliaujančius karinius veiksmus Vakarų seniai pamirštoje Sirijoje, kurioje įsitvirtinę “taikdariai“ rusai, tai jau ir apie Taivanio klausimą (apie kurį ir mūsų kvaišas užsienio politikoje derėtų atskirai pakalbėti, praleidžiant visą necenzūrinę leksiką), ir dar atsiradusį karinį antikinišką AUKUS aljansą, tai tą išties pasaulyje juntamą mažesnį saugumą, po vyravusios pax trumpania, juk jūs akivaizdžiai patys turime matyti.

O ir mums aktualiausias karinio konflikto eskalavimas Ukrainos rytuose bei dar ir mūsų sostinės pašonėje vos per 30 km, kur ne be mūsų kompradorų paskatinimo dabar Baltarusijos suintensyvėjęs karinis bendradarbiavimas su Rusija, nekalbat ir jau apie tuos saugumo nepridėjusius čia “hibridinius“ sienos pažeidėjus, didesnio saugumo čia jau ir mūsų šaliai taip pat šiame regione nesukūrė – išties labai blogai šaliai ir visuomenei, kad elituko mažorai kariuomenėje netarnauja, o kariuomenės vadai, išsisukę nuo karinių misijų, tuos savo generoliškus antpečius pričiulpia tik valdžios koridoriuose.

A propos, ar jau visi pristatyti iki pernai metų galo tie 91 mūsų užsisakyti pėstininkams fokiškos kokibes™ šarvuoti bokseriai, už kuriuos dar anoje kadencijoje susimokėjome milijonus, bet be kelių pavyzdinių egzempliorių tik mūsų “karibos influenceriams“ pasifotkinti, taip vis laukėme nesulaukiame, ką?

Tai didžiulis ačiū dar ir už tai mūsų šaikos kompradorams, kurie ir be šių reikalingų šarvuočių išsireikalavimo iš savo “mafijos“ plikomis subinėmis sulindo į dilgėles!

Nes jau savo agresyviais ir kvailais veiksmais dabar privertė Batką peržiūrėti jo šalies karinę strategiją, pakoreguojant ir Baltarusijos Respublikos Konstituciją:

  • jei iki tol nebuvo galimybių rusų karinėms bazėms – tai dabar jau bus;
  • jei iki tol šalis buvo atsisakiusi branduolinio ginklo – tai dabar mielai priimtų, jei tik sąjungininkai (čia ne apie NATO!) paprašytų;
  • ir dar skraidyti virš Baltarusijos teritorijos įvairiems “tėvynės išdavikams“ tapo visiškai nebesaugu (nes per saugu šiems tapo pas mus, juos išlaikančius iš nieko nenutuokiančių mokesčių mokėtojų taip švaistomų pinigų, aha).

Turėjome dešimtmečius pašonėje vieną mums draugiškiausių Šanchajaus Bendradarbiavimo Organizacijos šalių kaimynystėje – o va dabar turime visiškai pelnytai mūsų valstybei (taip, jūs irgi atsakingi už tai, kad išsirinkote tokius agresyvius nemokšas į valdžią!) keršinantį autokratą, kuris, įtariu, greitu laiku nuo grandinės ant mūsų jau ir naciukus litvinistus užsiundys – ir galėsite tada labai nemaloniai nustebusiais snukučiais su jais, mieli sėdmaišiniai “patriotai“, tuomet aiškintis, kieno tas mūsų-nemūsų išties Vilnius: okupantų žmudzinų, kaimynų litvinų ar “sovietų nuskriaustų“ lenkų, su kuriais gi dabar ir vėl priklauso mūsų politiniam elitui susirieti, kaip tas buvo prie partškolinės tulpinės idiotkos Daukanto aikštės rūmuose.

Aš taip vis tik norėčiau dabar žinoti, o tai kas mums iš to ekonomine prasme?

Nes apie moralinę pusę išvis neklausiu, kadangi šaikoje, nepaisant pezalų iš neturėjimo ką pasakyti, moralė yra ne jų mąstymo dimensija, o visoje jų melagingoje “vertibineja™“ politikoje raktinis žodis yra tik vertė finansine prasme – t.y. kiek babkių pasivogs jie sau iš mūsų.

* * *

Ar JAV čia irgi kuo nors dėta, ar tai tik mūsų durnių su iniciatyva čia tokia netyčiukinė (nors tyčinis veikimas labiau akivaizdus) durna iniciatyva, atsiprašant už tautologiją?

Taip, JAV abiejų partijų politinis elitas mūsų tulpinei Trepsei ne tik dviejų pasiųstų šunims per blakstienas trankyti jų POTUS iš skirtingų (sic!) partijų neatleido (mat juos šunes, nesikartojant) – bet JAV politinis establišmentas ypač neatleidęs yra už tą “surastą“ čia net neegzistavusį jų CIA kalėjimą.

Todėl dabar ir pakišo durnelius titulinius snarglius su idiotais žygiais po šiuo kinų tanku – su visa mūsų glušių šalele, aišku.

Nors amerikiečiams, turintiems trumpą ir kadencijomis tematuojamą politinę, tačiau visada labai ilgą institucinę atmintį (pažiūrėkite, kiek užtruko Usama bin Laden žuvims sušerti, tačiau JAV tarnybos tą padarė, ir toliau tęsia pagal prieš keletą dešimtmečių sudarytą Al Queda vadovų likvidavimo sąrašą!), tai čia labai stengtis net ir nereikėjo – nes užteko tik šitų nebrendylų idiotų, tarp kurių minėtasis titulinis snarglius iš gobšios pedagogės pakulnės dar teikėsi ir pamoksliškai patvyrsčioti per JAV rinkimus, dabar patekimo į valdžią, ir kuriems yra išties nusispjauti į savo šalies ir ypač jų taip nuoširdžiai nekenčiamos tautos interesus.

Tik gal aš apie tai norėsiu atskirai irgi vėliau pakalbėti, kad nuo temos čia nenukryptume – tiesiog nereikia JAV veidrodį kaltinti, kad lietuvių elituko snukučiai tokie kreivi (ne vien apie energetikos nusavinimus kalbant).

* * *

Bet tuo pačiu grįžtant prie JAV – tas stebėtas jų išties tik apgailėtinas karinių pajėgų pabėgimas iš Afganistano, metant visą šiuolaikinę karinę modernią techniką priešui, baigėsi tik visiška ir totalia Talibano pergale ir juk iš esmės be jokių aukų nugalėtojams.

Buvo galima prognozuoti sklandų amerikiečių pasitraukimą ir nuosaikų valdžios perėmimą prie Donald Trump (kaip jis su Talibanu, klykaujant isterijoje demokratams dėl “JAV interesų pardavimo“, ir buvo susitaręs), tačiau va prie šito Miegaliaus Džo toks gėdingas sprukimas ir marionetinio režimo staigus žlugimas buvo net didžiausiems “demokratų“ gerbėjams netikėtas (net mūsų saldžiūnai paspringo sūriomis ašarėlėmis ir karčiosios užgėrė – atsiprašant už trigubą kalambūrą).

Bet toks JAV pasitraukimas ypač privertė suklusti visus “progresyviuosius“ padlaižūnus kompradorus ir kitose šalyse, nes staigai tiems nemaloniai paaiškėjo, kad gi vietos išskrendančiuose lėktuvėliuose gali jiems ir nebeatsirasti. Kuomet aš dar dirbau jankiams “vardan tos“, žinojau, kad esu paskutinis nigeris, kuris išjungia šviesą JAV ambasadoje išeinant, ir kad mane ir mano šeimą tame proverbiniame sraigtasparnyje jei ir paimtų, tai tik iki Lenkijos – todėl tam reikalui aš turėjau visureigį Toyota 4Runner ir neturėjau jokių paikų iliuzijų:

Mano Plano B nuosavas “sraigtasparnis“ prie ofiso durų – taip, vos prieš keletą metų čia už šitos sienos jo gale dabartinė ekonomikos ministrė klūpodama priešais Lietuvos policininkus labai gedėjo juodo narkomano linksmakočio

Guodžia šitoje A-stano situacijoje gal tik tai, kad čia yra talibai jau 2.0 versijos, tad šitaip fanatiškai nebesidarko, kaip pirmtakai, per daug neerzindami ir JAV, kurios vis dar valdo jų šalies užsienio rezervus, o ir kažkaip teks su puštūnais dar patiems susitvarkyti, tai keliems metams bus užimti.

* * *

Juolab, yra ne be Maskvos strategų pastangų atgaivintas kelių šimtmečių (neskaitant SSRS laikų su Josifu Stalinu) senumo imperinis Didysis Žaidimas prieš britus – taip vadinama Durando Linija, dalinanti pusiau puštūnų gentis tarp Afganistano ir Pakistano, gali būti ištrinta vardan būsimos Puštūnijos (o va nereikėjo, baudžiant serbus ir “statant į vietą“ juos rėmusius rusus, taip sukvailioti su Kosovo “nepriklausomybe“!), kas faktiškai tuomet reikštų išvis Pakistano valstybės žlugimą, šią islamišką valstybę išsitampius sau persams, indams, kinams ir patiems puštūnams (ne visai afganams talibams, kurių gal tik trečdalį sudaro puštūnai).

Pastebėsiu, kad JAV didelio intereso dabar išsaugoti Pakistano nepriklausomybę jau nebėra (o ir pamenate apie institucinę atmintį – JAV dar neatleido, kad šie slėpė Usamą bin Ladeną). Na, nebent su pakiais lengviau amerikiečiams tradiciškai susišnekėti, nei su durnavotais indais, ką aš pats dar Londone pastebėjau.

Kita vertus, JAV viceprezidentė gi yra iš pastarųjų tautos – kaip ir ne mažiau durnavota taipogi. O bendrai talibanui dar ir atsikratyti karingu ir visiškai nelojaliu savo gentinės daugiatautės šalies pietiniu gabalu gali ir apsimokėti politiškai.

Indai, savo ruožtu, išspręstų ne tik tą menamą ir nuolatiniame karo stovyje tame regione palaikomą “šalies vientisumo“ problemą (dar pora milijonų musulmonų prie jau turimų milijardui indų, žinia, didelės grėsmės nesudaro), bet taip dar ir nukreiptų dėmesį nuo savo susikaupusių ekonominių ir socialinių problemų – juk niekas taip gerai nenuteikia tautos, kaip nedidelis pergalingas karas, tiesa?

Ir dar Maskva šiuo atveju tampa vėl geriausiu draugu (nes Huilo draugauja su premjeru Modi taip prieš britus kaip sovietiniais Gandžių laikais), faktiškai tuo pasiekdama savo kelių šimtmečių imperinį planą nusiplauti kerzavus Indijos vandenyne.

Gi “mūsų“ provincialiesiems Berlynui su Paryžiumi šitas visas Azijos regionas yra visiškai nesvarbus (nebent toji agresyvi durnė Uršulė, kur vaizduoja ES premjerę, pareikštų eilinį “susirūpinimą“, net ir nesuprasdama, kas ten išvis darosi), o ir britai, man panašu, jau nebeturi didesnės ambicijos išlaikyti tris besipešančias tarpusavyje valstybes, siūlydami visiems savo paramą (ištekliai po Brexit pasidarė labai riboti) mainais už tradicinį imperinį pasipiratavimą tų šalių nacionalinių aktyvų sąskaita – nes vos spėję įšokti į nulekiantį AUKUS traukinuką, britai tuo pačiu iškrito iš šio akmenuoto regiono kartu su pasitraukusiais amerikiečiais, o žaisti savarankiškai MI-6 ten bus tik koks trečiaeilis prioritetas, kai jau matote, kad Artimuosiuose Rytuose rusams įtakos teritorijas užleido.

Ir juolab, kad dabar Borisui Labradurniui būtina įsiprašyti jau daugiau nei metai negaunamos audiencijos Kremliuje pas Vladimirą Putiną, nei dar rūpintis tų puslaukinių interesais puštūnų apsuptyje. Netgi buvo išbandytas labai juokingas būdas perduoti Anglijos karalienės rekomendacinį laišką Huilo – Royal Navy laivas pažeidžia teritorinius vandenis prie Krymo, Rusijos URM išsikviečia britų ambasadorių protesto notai, o tas kartu perduoda ir žinutę nuo Bekingemo ofiso bobulės.

Tačiau nuo pernai antro pusmečio vėl ant balto žirgo užsėdęs Volodia šiuos britus ir toliau stoiškai ignoruoja, demonstruodamas, kad dabar jis derėsis tik tiesiogiai su Demenciniu kaip vėl didi valstybė (čia ne tarakonai jo galvoje, bet taip įvardinti anot JAV jungtinių štabų komiteto vadovo pareiškimo, kad JAV kariuomenė su “didžiomis valstybėmis“, kinais ir rusais, kariauti neketina, nes tokios valstybės savo reikalus sprendžia tik derybų būdu), nes Londonstanas ne tik rusams geopolitikoje yra praradęs reikšmę (tai kas Skripalius nunuodijo – FSB ar MI-5, Boria?).

Tad jei pagaliau atsitokėjote, kad mūsų politikams jau kaupiasi būsimi iššūkiai dėl Lietuvos nepriklausomybės išsaugojimo, tai va pakistaniečiams, deja, spręsti tokią problemą reikėjo jau kone vakar, ir dabar jau gali būti ir per vėlu kristi ant kelių smagiai pačiulpti iš pasaulio nuosekliai besitraukiančioms JAV. Ką dabar jie gali pasiūlyti mainais – karą JAV pusėje prieš kinus, kurie mielai gerą gabalą Pakistano irgi priglaustų?

Bet kinai dar net į šią teritoriją formaliai nesigviešia, nors, aišku, tikrai pasiims savo dalį, kai jau prasidės minėtų maitvanagių tąsymasis – kaip savo laiku Austrija, besidalinant Abiejų Tautų Respubliką Rusijai ir Prūsijai: imk, jei duoda, nes neliks!

* * *

O ir paminėtieji talibai (kalbant apie Afganistaną, o ne mūsų šaiką iš TSKP) nebesidarko ir bando užsienio politikai, skirtingai nuo mūsų glušių, pateikti adekvačius savo pareigūnus, tvarkingai perimdami postus JT ir panašiose tarptautinėse organizacijose.

Jų šalies maždaug trečdalį biudžeto, tarkime, ir taip sudaro legalios pajamos iš IATA už oro erdvės naudojimą, o konkuruoti su JAV ir kitomis Vakarų žvalgybomis heroino apyvartose talibai, bent jau kol kas, dar net nėra nusiteikę – kaip minėjau, atėjo kita, Vakaruose išsilavinusi, jų lyderių karta (pamirškite tuos driskius su chalatais ir tabletės formos tiubeteikomis!), kuri mato galimybę naudotis legaliais nacionaliniais aktyvais, kaip šacho laikais, ir labai tikėtina, kad kinai taikiu būdu dabar perims ten kalnakasybai ne vieną tarptautinį ilgalaikį kontraktą, nes juk ne talibai valdo technologijas, tiesa?

Dabar Talibane jau niekas nebenori jokio akivaizdaus baudžiamojo Venesuelos varianto, kurią JAV, kaip dabar kol kas ir talibus, savo laiku irgi taip paliko be užsienio valiutos rezervų (15 kartų didesnių, nei visas Maršalo planas Europai, perskaičiavus šių dienų dolerio kainomis!), o JK dar ir nusavino visą Venesuelos auksą – tad va, matote, kokie tie “komunistai“ nevykėliai, kurie tokią turtingą naftos šalį prašiko, aha. Lietuva su savo “liberalais“ ekonomikoje taip be ES pašalpų ir paskolų iki birželio ar tik balandžio taip pratemptų?

Nuo šitos Lotynų Amerikos finansinės ir humanitarinės krizės tame regione, sakyčiau, saugiau ten irgi nepasidarė, o dabar dar ir Čilėje į valdžią atėjo kairieji revizionistai. Kaip ir Meksika atsiima savo naftos pramonę, faktiškai taip jau varydama į bankrotą Kalifornijos naftos perdirbėjus – dabar meksikiečiai nacionalistai jau nebenori pusvelčiui pardavinėti amerikiečiams tik žaliavą, nes gali tiekti iškart brangiau parduodamą pagamintą benziną.

Ir toks įsibėgėjantis “kairėjimo“ bei “nacionalizmo“ trendas Lotynų Amerikoje – tikrai nepalankus JAV įprastinei neo-imperinei geopolitikai, kurioje JAV, stokodami prieš gerą dešimtmetį dar turėtos pasaulyje ekonominės galios, dabar renkasi veikiau pasyvumą, taip, deja, užleisdami iniciatyvą kinams bei rusams.

O jei dar 2022 metais Iranas pagaliau išbandys savo kuriamą atominę bombą, tai klausimas dėl valstybės likimo pakibs ir žydams, kurie prarado juos rėmusį buvusį JAV Prezidentą ir patys pašalino iš savo valstybės vadovų gebėjusį kariauti premjerą Bibį (atsiprašant už tokią jo pravardę pačiame Izraelyje).

Tuo pačiu ir mūsų berazumių “aktyvistų“ taip beatodairiškai paremtas Taivanis, kurio Kuomingtang partijos pirminką Eric Chu pernai, antrąkart išsirinkus, pasveikino Kinijos Prezidentas Xi Jinping, gali jau per šiuos 2022-uosius tapti dar vienu autonominiu Kinijos Liaudies Respublikos regionu, kaip savo laiku tokiais tapo Honkongas ir Makao.

Aišku, tik vadovaujantis pusės amžiaus senumo stereotipais tokia galimybė neatrodo reali, kai abi kinų pusės dirba jau keletą dešimtmečių būtent šia susijungimo linkme.

Iš esmės, kinų kompartija todėl ir paliko trečiai kadencijai prezidentą Xi, kad tas užbaigtų savo tezėse (jų ten visi kompartijos lyderiai tokias monografijas išdėsto) iškeltus strateginius tikslus, kur 12-tas iš 14-kos postulatų aiškiai įvardina vieningos Kinijos politiką, prijungiant ir Taivaną 1992-ųjų metų konsensuso pagrindu pagal Honkongo ir Makao vienos šalies ir dviejų sistemų principą – juk didesnei daliai taivaniečių elito pasiūlytas adekvatus integracijos į kinų visuomenę “socialinis kontraktas“, legalizuojant netgi dalį dar prie generolo Chiang Kai-shek Kuomingtang pasivogtų kinų nacionalinių aktyvų.

Bet mūsų “strategai“, matyt, to ne tik nežino, tačiau ir tas Xi tezes jei kuris bent angliškai ir skaitė, tai ties 8-ta mintį jau ir pametė – ta dalimi, kur “žmonių gyvenimo sąlygų ir gerovės gerinimas yra esminis visuomenės (ir ekonomikos) vystymosi tikslas“.

Prakeikti kinų komunistai – išties vykdo savo pažadus savo liaudžiai!

Visiškai ne kaip mūsiškiai sovietiniai dešros komsomolcai, sau pasivogę Agropromą, Stumbą, Alitą, Achemą, Utenos Trikotažą ir pan., o partškoliniai kadrai – dar ir postus bei ordinus valdžioje.

Be abejo, vienintelis būdas atkeršyti kinų komunistams dabar – tai va mūsų šiuos komsomolcus-oligarchus palikti be pajamų iš eksporto, aha. Faktiškai, tai belieka tik pritarti tokiai giliamintiškai mūsų dabartinės valdžios politikai – kaip čia liaudis to dar nesuprato?

Juk bent dvi paskesnės kadencijos po šitos “geriausios, kas galėjo Lietuvai nutikti“ – tikrai kituose rinkimuose būtų garantuotos!

* * *

Tuo pačiu norėčiau žinoti, o tai kurie “ekspertai“ mūsų URM konsultavo dėl strategijos Kinijos bei Taivanio klausimu?

Ar mes toms įžvalgoms turime išvis tik pagal asmeninius “švogerinius“ ryšius paskirtą ambasadorių, kurių iš šalies dar ir išvijo, o visa mūsų užsienio politika yra arba aklos ir dar be galvos vištos lakstymas po kiemą arba “kaip dėdė Semas su mamule Angele pasakys“?

Kitaip tariant, pirma darom, po to galvojam, jei dar ir šiuos besmegenius galvoti kažkas priverčia?

Nes krizenančiai ekonomikos ministrei čia – tik “krizelė“, kuri pavers Lietuvą ne bankrotų dykyne, bet “konkurencingiausia“ Europoje.

Ir netgi nepaisant to, kad šios viceministrė iš tulpės protege “partijos“ (kuriai priklauso ir PIŠ, primenu) su dvigubu prasilavinimu abiejuose mūsų elito “oksforduose bei kembridžuose“ (t.y. dešrų kimšėjų ir lopatologų), kuomet dar ir per kažkokį sutapimą besitrynusi Lietuvos ambasadoje Baltarusijoje, kai  nužudytas VSD pulkininkas Vytautas Pociūnas, po ko iškart buvo paaukštinta postu ES, taip jau santūriai prisipažįsta nesitikėjusi tokio asimetrinio atsako jų valdžiukės politiniam “nedideliam chuliganizmui“ dėl Taivanio ambasados atidarymo.

Tai anądien man “patiko“ propagandonų iš LRT pateisinimas (nedėsiu nuorodos į propagandos šatinį): sako, URM tą padarė nepagalvojusi – iš aš taip pradžiai dar pagalvojau, kad propagandai tokiu kvailu būdu buvo nuspręsta išsiprašyti dar papildomo finansavimo mūsų sąskaita (o LRT pastatų renovacija kainuos jums daugiau, nei AMB užgaida atstatyti Valdovų rūmus).

Bet paskui supratau, kad priežastis gerokai banalesnė ir mano kartai išties neįtikėtina savo “logika“ (mes pasakytume – tiksliau, logikos nebuvimu): tai šitie sėdmaišininkai iš Monikutės Lithuanian Russia Today propagandos kanalo taip išties rimtai mano, kad negalvojimas prieš veikiant atleidžia nuo atsakomybės?!

Beje, tokius glušius, kurių karta užsėdo jau ir dabartinių ministerijų kėdes, išties išugdo mūsų švietimo sistema. Pamenu, kaip 2018-2020 aš tris semestrus dirbau pavaduojančiu anglų kalbos (ir trumpai dar – ekonomikos) mokytoju – nekart girdėjau paiką kokio mokinio “pasiteisinimą“, kad negalima rašyti jam neigiamo pažymio, kadangi tas namų darbų neparuošė, nes nėra, suprask, ko taip išvis įvertinti.

Tai ne, įkaldavau po “kuolą“ (nes vienetas yra mažiausias leidžiamas e-dienyno nustatymuose pažymys) su pastaba, kad pakeisiu į kitą, kai namų darbai (ar kitos užduotys) jau bus pristatyti iki semestro galo. Po kurio laiko kolegės, pastebėjau, šią praktiką iš manęs irgi perėmė. O pavaduotoja ugdymui išvis pagrasino perestukinams įvesti apribojimą, kad jei po dviejų savaičių tas 1 neištaisomas, tai jis ir lieka užšaldytas, nes neleis sistema jo mokytojui jau vėliau pakeisti.

Panašu, kad šitos kartos bukalaurėms ir jų šiknalaižiams “influenceriams“ nebuvo tokie netikri, bet tikrai griežti (nors vaikai mane mylėjo) pedagogai pakliuvę – štai ir turime dabar nuolat nedareformuoto “tautinio švietimo“ išpaikintos susireikšminusių mimozų “35% kartos“ (nes tik tiek žinių dabar pakanka “teigiamam“ pažymiui, todėl jie viską ir išmano tik tuo trečaliu, ir dirba taip tik 34.5 procentais supratimėlio!) problemą.

* * *

Bet grįžkime nuo Lietuvos prie JAV ekonomikos ir šios pasekmių – kitoje dalyje.