Melagingai save konservatoriais vadinantiems ir klaidinančiai iškabose užsirašiusiems krikdemais, kai nei krikščioniškos atjautos ir vertybių surasta, nei demokratija rūpi, nuolat pažeidinėjant net Konstituciją, tai tikrai ne pirmiena, vos pripuolus prie valdžios kėdučių, iškart nustumti nuo užsienio politikos ir valstybės atstovavimo ekselenciją, kas ten tuomet Daukanto a. bebūtų.

Aną savo A. Kubiliaus II-ojo kadenciją taip LDK tradicijomis KAM didysis etmonas Rasa Juknevičienė atliko užsienio reikalų pareigas, apmaudžiai burokinei tulpei trepsint savo rūmuose – tai dar gerai, jei leido kur į Ukrainą nuvykti ilgakasei dujų kniagyniai Julytei už rankutės kalėjimo lazarete palaikyti, demonstruojant, neva, jų abiejų moterišką bei mūsų visų tarpvalstybinį solidarumą.

Herojkam slava, nu!

Pirmtakas gi iki jos netrukdomas suskraidė ir į Kijevą per oranžinę revoliuciją, ir į Tbilisį per rusų armijos trijų aštuntukų datos invaziją – dabar nenustebčiau, jei paaiškėtų, kad anuomet tie “kridemai“ labai krikščioniškai ir demokratiškai žvakutę kur bernardinuose užkūrę būtų, prašydami dievulio, kad Valdukas didvyriškai iš ten jau ir nebegrįžtų, kad jau papratęs su prezidentiniu Kačinskiu buvo vienu Abiejų Tautų Respublikos lėktuvu skraidyti, o va į Smolenską, kaip apmaudu gi, to nepasiėmė.

Ir vis tas dipukinis žaliasis ne tik sugrįždavęs – va ir mano sūnaus krikštatėviui Vyčio ordino medalį “Už drąsą“ anuomet įteikė (tai mano draugas sako, kad jis tik “ilsėjosi tuomet Turkijoje“, aha – apdovanotųjų viešame sąraše jo nesurasite, o ir įteikta jam per mano dukros gimtadienį buvo atskiroje salėje kartu su grupele neįvardinamų mūsų VSD ir AOTD karininkų).

Na, draugas bent žino, už ką gavęs (kaip ant medalio ir parašyta), o va už ką partškolinės kolega ir mano netikras alma mater grupiokas dukart didvyris sau įsiteikė gerokai aukštesnio laipsnio (nes nei per karą, nei karininkas, nei nežuvo?), neskaitant gal tik už tuos visiškai ne proverbinius gvazdikus, įteiktus žnegtelėjusiam Suvalkijos žemelėje rusiškam pegasui Su-27 (matyt, tuomet drąsiai pagalvojo, kad jau vėl ruskiai atskrido pagaliau išvaduoti nuo liandzberginių fošystų).

* * *

O va dabar, kai taip nekenčiamas garbanotasis tuštukas išrinktas dideliam užingridų pykčiui vietoje pirmtakės protege į Daukanto a., tai pats tėvyniasąjunginių keršto ir pagiežos dievas prisakė ne tik kąsti tam į pentis ar, jei pavyks, tai ir sėdimąją, prisiminus, kad net anuomet bendrą su nomenklatūriniais “socdemais“ taip savo statytinę buvo patraukę – jei ne šunims šėko pjauti, ką toji pagal savo supračių ir tesugeba, tai grybauti po miškus (pakaunėėėėėė!!!) ir klonius (kur dingo mergaitė???) kuo toliau nuo vidaus ir užsienio politikos strategijos formavimo.

Tiesą sakant, net ir atstovauti šiai klaidingai vadinamai valstybei, per kurios prezidentavimo dešimtmetį toji tapo mirusia respublika, kaip tą dar ir prognozavau a.a. Aurelijui Katkevičiui, kurio redaguojamas savaitraštis “Veidas“ anuomet išspausdinęs išvis pirmąjį interviu su anuomet AMB paskirta finmin, tai tulpinė ekselencija dažnai netgi nesugebėdavusi.

Nes arba taip mūsų lakūnais neverta pasitikėti, jei per mėnesį dukart vipinis lėktuvas vis neužsiveda, kad tai pas latvius, tai pas estus suskraidytum, o ir vipiniams limuzinams, ir sutapk tu man taip, tądien vis prisiėjo kaip tik keisti tepalus, ir dar padangos buvo nepripūstos, tai kur jau čia sulakstysi į Rygą, į Rygą, ir į Taliną (o Varšuva išvis yra prakeikta mūsų maskoliškoje kultūroje išaugintai inteligenščinai).

Žodžiu, net ir iškamša kartais netinkama atlikti reprezentacinio politinės kaliausės vaidmens, nors nuo mūsų ne tik Suvalkijos vyšnių visus tuos kaimynų špokus dar anuomet jau pravaikė gerokai iki dabartinio šaltojo karo statuso.

Juk į pasaulyje liūdnai pagarsėjusią tokią toksinę kloaką šiame regione Lietuva pavirto tikrai ne per pastaruosius “liberalkonservatorių“ išsidirbinėjimo metus (ir net popiežiaus Pranciškaus vizitas mažai tame egzorcizme tepagelbėjo), per kurios jau tiesiog niurktelėjo į tą visą šūdą iki ausų, ir dar dugno, deja, nepasiekė, tad nežinau, ką rinksitės 2024-aisiais, jei dar rinktis jums kažką iki tol laiko leis.

* * *

Bet va dabar šaikos markitantė, dirbanti kalbančia kojine Gedimino 11, tam šlapios mazgotės tekštelėjimui per dabartinio Daukanto a., suprask, mazgote vis šunaujos pademonstruojamo, savigarbą, tai dar ir kaip pritiko.

“Ne mergaitė ir ne pagal iškvietimą“ (tai gal berniukas pagal pasiuntimą?) išvyko pasiųsta (sic!) lankytis iš pradžių į Londoną, o po to ir į Kijevą (ir manau, kad tai – dar ne paskutinės jos elementarią konstitucinę subordinaciją taip chamiškai paminančios komandiruotės).

Aš taip suprantu, kad ekonomika Lietuvoje ir toliau kyla be jokių problemų, užsienio prekyba demonstuoja rekordinius eksporto pardavimų skaičius, tranzitiniai krovinių pervežimai prašosi geležinkelių ir uosto infrastruktūros plėtros, darbo vietų sukuriama keturiolika vienam pritinginčiam bedarbiui, algos privačiame sektoriuje auga kasmet kone dvigubai, nes taip jau apie 80% dirbančiųjų gauna didesnę nei vidutinį mėnesio atlyginimą, seniai pralenkusį ES vidurkį netto išraiška, tad grįžta ne tik buvę emigrantai į tėvynę, ir t.t.

Ir todėl, bendrai paėmus, nuo pernai kas mėnesį nebevyksta jokie protestai, ir išvis šios Vyriausybės ministrei pirmininkei net nebeliko ką koordinuoti socialinėje srityje, medicinoje, švietime, finansuose ar teisėsaugoje, kai ir nuo mus taip pat puolančios su tankais ir rusų ichtamnietais Baltarusijos atsitverta jau trimetrine mūro siena, o nuskurėliai lenkai masiškai užplūdę mūsų maksimas, ir jau net Kišeninis Teismas nebesivargina daryti jokių išvadų visuomeniai nereikšmingose, kaip parazitus išnaikinę pišpasiai, konstituciniuose klausimuose.

Tai galima ir pasivojažinti atsipūtus – per karantinus, žinote, išmauti taip nepavyko, kaip tik nuo “vaikų pasaulio“ iki užaukštutinio Antakalnio daržo, ir tai tik su VATinukų palyda (tepalus jau pasikeitė, padangas irgi prisipūtė).

O va teisiamai už korupciją partijos ir žemiausius reitingus turinčio Seimo pirmininkei kaip Vienai Iš Trijų belikę tik nelegalūs prasivažinėjimai nuo Šiaulių į Vilnių per karantiną tortuko pirkti parfumerijos krautuvėlėje… (foto iš Kauno Dienos)

* * *

Čia va kiek nukrypsiu viena iškalbinga detale ne tik iš savo profesinės patirties valstybės vadovų apsaugos ir jų protokolo praeitame gyvenime, bet dar ir iš savo čikenfektoriškos emigranto patirties Londone.

Kur, prie turimų kone 14 metų JAV diplomatinio saugumo žinių ir įgūdžių, dar per trejus metus įgytas supratimas ir apie britų mentalitetą dėl tų visų protokolinių ir mandagumo reikalavimų, kurių jie labai skrupulingai laikosi, skirtingai nuo mūsų chamkų, ir kuriuos jie patys nuo seno tiesiog dresiravimo būdu jaunąjai kartai nuo mažens diegia.

Kaip nutiko, kad mūsų PIŠ taip netyčia praėjo tokias svarbias duris, neišvengdama tokio keblaus jos pažeminimo (angl. embarassment)?

Netikiu, kad pati Ingrida buvo visiškai pasimetusi toje situacijoje ir tiek žiopla, kad, vos dvidešimt metrų tepaėjusi, per savo elegantiškas dioptrijas kone žinomiausių pasaulyje durų nepastebėtų – nu baaaaaikite, jūs karbauskiniai nevidonai, tikrai taip nemanau!

Nes tai juk pats BoJo, laukdamas šio iš anksto suderinto vizito, ėmė ir patraukė (!) nuo savo durų liokajaus vaidmenį atliekančius apsaugos darbuotojus (jo atveju – ten dar nuo karalienės Viktorijos laikų būna nuolat stypsantis policijos konsteblis), o ir pats išėjo gerokai vėliau, net nelaukęs iš anksto kaip šeimininkas garbingo svečio ant laiptų – na, tiesiog palyginkite su POTUS sutikimu, tarkime (ne apie šalių dydžius kalbu, jūs mažos agrarinės šalelės pasišiaušę dainiai!).

Taip jau yra, kad toje karalystėje (!) apsaugininkas su ryškia liemene visų pirma atlieka markiravimo funkciją, iš toli savimi užrodydamas kaip orientyru, kur kviestiniams svečiams link kurių durų eiti (taip, dirbau ir aš tą HiVis darbą).

Ir pasitinka juos tuomet mandagiai (pasisveikindamas ir rodydamas nuoširdų džiugesį svečiu), kol ateis pats šeimininkas, jei to nedaro tam atskirai paskirtas liokajus (angl. butler, pranc. majordome, vok. – hoffmeister, ir pan.) arba protokolo darbuotojas, kaip valstybiniu lygiu privalo būti (nes anksčiau dėl tokių nesusipratimų karai kildavę).

Primenu užsikepusiems, kad tai nėra tik kažkoks britiškas išsigalvojimas – juk taip nebuvo ir pas mus tos susireikšminusios nacionalinės fyfos atveju, kuomet ji padovanojo mamulei savo kvietimą, tikėdamasi įsibrauti kaip Very Important Pussy (!) vien dėl to menamo savo snukučio svarbumo į Prezidentūrą, bet labai greitai puolusi į isteriją, vos tik VAD pareigūnas paprašė jos lukterėti, kol jis susiskambins su susimovusiu Prezidentūros protokolo skyriumi, kad ją ateitų pasitikti (ir primenu, kad britų pavyzdžiu – joks mandagus ir save gerbiantis žmogus neleis sau dėl to isterikuoti ar pastatyti dirbančius žemesnio statuso žmones į nepatogią padėtį savo susireikšminimais).

Čia ne šio tinklaraščio tema, ką tokiu atveju derėjo PIŠ daryti (ir už ką algas gauna mūsų “diplomatai“, nekalbant apie tą tik po kačialkes, matyt, besitąsantį steroidinį mentašė, Lietuvos ambasadoje Londone, įsikūrusioje labai neprastoje vietoje) – nes aš tokias temas aptarinėju tam labiau paskirtame Seiikan: kategorijoje Sauga su žyma įrašuose Asmens Sargybinistai į ten, prašome ir ačiū.

Bet šiuo atveju matote, kad net nėra ko kalbėti apie pataikauti jau įpratusios mūsų PIŠ laikyseną (kūno kalba pasako gerokai daugiau nei tušti žodžiai), kai ją pagaliau pasitiko (ir dar parodė pačiai duris atsidaryti – ne, čia ne švediškas feminizmas, britų džentelmenai vis dar duris damoms atidaro!).

Nes taip BoJo labai subtiliai per visas TV kameras visiems labai aiškiai ir net keliais savo veiksmais pademonstravo, kas čia ne tik tų apartamentų šeimininkas, bet ir kas čia bosas ne svečiui, o tik lankytojui.

Skirtingai nuo mūsų propagandinių šiknalaižių, šitą vis tik britų žurnalistai iškart pastebėjo ir šūktelėjo Borisui, kad gal metas atsiprašyti damos – bet tai kodėl ponas turi susigūžusios prašytojos atsiprašinėti?

* * *

Jei užingridukus dabar paguos, tai vis tik mūsų premjerės Ingridos aš anglų kalbą, kaip buvęs anglų kalbos mokytoju iš jos tėčio gimtinės, dabar tikrai ir objektyviai pagirsiu.

Net nekalbant jau apie Prietaisą, bet ir dvikadencinei partškolos komisarei, ir pirmtakui išverstaskverniui netgi iš jablonskynės, vis tik tame gebėjimų dar trūksta, o Ingrida netgi kai kuriuos žodžius tarė kietai britiškai (gal taip Borisą už jos konfūzą prie židinio patrolino?).

Vis tik reikia nepamiršti, kad PIŠ atvyko į susitikimą su britų premjeru aptarti karinės gynybos galimybių tik todėl, kad taip pati pažemintų mūsų LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, kuriam priklauso pagal Konstituciją krašto apsaugos, kaip vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, ir užsienio politikos, tame tarpe ir atstovaujant valstybę aukščiausiu lygiu, pareigos.

Įsivaizduokite, jei taip būtų pasielgęs premjeras Saulius Skvernelis prie prezidentės Dalios Grybauskaitės, kurią, šiaip jau, dar prie premjero Audriaus Kubiliaus konservuoti piktūnai sau įprastu kaip ir dabar būdu irgi statę į jai priderančią, jų supratimu, pozą, tas užsienio politikos šefo pareigas atliekant KAM ministrei Rasai Juknevičienei (ir po ko reguliariai Daukanto a. formalus URM šefas Audronis Užubalis atsiimdavęs ant kilimėlio atstraponinimo seansą po ekselencinio nokautuojančio suktuko atbulu mavašiu).

Ir Londone, manau, tetulė Rasa, būtų dabar išties sėkmingiau susitarusi su britais, nei šita chamka ar jos taip pastumtas gražolis be odigos.

Ypač, kai po to iš Londono PIŠ nuskrido dar ir į Kijevą, žadėdama kazokams dar padalinti stingerių, apie kuriuos nelabai ką ir tesupranta (jetus, užingridukai – skaičiau gi aš jos technokratiškai prieš rinkimus surašytą TS-LKD rinkiminę programą, kad taip teigčiau!) – ir čia gal KAM net koks liolekas su tokiu dosniu pasiūlymu geriau būtų tikęs už šauniojo kareivio Šveiko nuotykių mėgėją.

Tikiuosi, kad kadrinis pasikeitimas Prezidentūroje ir jos laikinąjį šeimininką kažkaip privers atsitokėti, kas čia išties vyksta ir kas ne tiek su juo, bet su jo atstovaujama valstybine institucija ir bendrai ta mūsų valstybe dabar vyksta.

Pagal interneto Godwin’s Law taisyklę, tai čia dera užbaigti Adolfu Hitleriu (ta proga sveikinu visus Adolfus, švenčiančius savo vardadienius!) – tas juk irgi anuomet tik kažkokiu demokratinės respublikos vyriausybės kancleriu su išlygomis tebuvo, tiesa?


Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas pasirodė dar 2022-02-10, ir balsuojantiems per PayPal