(Tęsinys, o pradžia – čia)

* * *

Labiausiai dabar mes šitą poveikį matome, aišku, per rusiškų dujų importą.

Visišku netikša marazmatiku atrodęs demencinis JAV Prezidentas Miegalius Džo dabar net švyti, kad jam sėkmingai pavyko primesti milžinišką ir ES tik nuostolingą verslo sandėrį, įbrukant mums “amerikietiškas“ suskystintas dujas vietoje importuotų pigesnių ir sąnaudas bendroje ES eksporto konkurencinėje kainodaroje sudariusių rusiškų.

Na, tiesiog banalus pavyzdys: ar pirks kinas kokį sau kalifornietišką vyną, jei jam posh esantis prancūziškas bordeaux yra ne brangiau – o jei dabar prancūzui vyndariui dar teks į to butelio kainą įskaičiuoti ir “amerikietiškų“ suskystintų dujų antkainį?

Ir dar kodėl dabar čia užrašiau amerikietiškas dujas kabutėse?

Nes kaip ir mūsų plūdriame suskystintų dujų terminale prie Kiaulės Nugaros salos sudujinamos atgal, taip ir Antverpene tos pačios dujos yra tiek pat “amerikietiškos“ iš… rusiško Yamal Gas bedrovės terminalo prie Piterio.

Mat per visą vandenyną tūkstančius jūrmylių plaukiantis dujovežis praranda natūraliame “nugaravime“ nuo ketvirtadalio (25%) iki kone trečdalio (30%) pradinio kiekio (pastaba: šiuos skaičius dera patikslinti – ačiū skaitytojui Tadui už komentarą!), o tai yra didžiuliai nuostoliai, neskaitant dar ir brangesnių skalūninių technologijų, susidariusiai tokių dujų savikainai nebeleidžiant palįsti po tuomet Europoje esama rinkos kaina, kurią dėl gerokai žemesnių sąnaudų gali laisvai sau rinką norintys išlaikyti nudempinguoti rusai (taigi laisva konkurencija rinkoje, ponai liberalai!).

Ir tą rusai daro dargi savo nenutrūkstamu dujų tiekimu, kad ir ką aršioji psichinę negalią, vadinamą karingu feminizmu, turinti ES “premjerė“ nuo turkiškos sofkutės čia pezėtų apie rusų tiekimo nepatikimumą – tai tik europiečių atsiskaitymai už dujas valiuta, kurios dabar Rusija nebegali pasiimti, yra nepatikimi, taip Huilo dabar mus patrolinus, kad jam mokėkite vietoje savo fantikų jo paties nupieštais fantikais.

Kitu atveju, sakyčiau, dar kvailesnio pardavėjo ir tokio jo kvailo noro turguje net nesugalvotum, kuris pats parduoda už savo paties nusipieštus pinigus, kuriuos dar prieš tai reikia pirkėjams iš jo įsigyti, kad įsigytų to pardavėjo prekę, tuos pinigus jam grąžindami, o kitų pinigų už jo “pinigus“ jis irgi neima.

Pala pala… kaip kaip čia???

Tai gal nori vėl Bušo Vyresniojo šaldytomis vištų šlaunelėmis vietoje pinigų pasiimti?

* * *

Bet labai gudrų šį sąnaudų sumažinimo kainodaroje sprendimą amerikiečiai vis tik surado dar 2017-aisiais metais, jau galiojant jų įvestam pirminiam ekonominių sankcijų paketui dėl nukrymnašinimo, ką išviešinę kitąmet International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ – čia tie patys, kurie per išviešintus Panama Papers ne tik ofšorines britų karališkos šeimos aferas atskleidė).

Tiesiog amerikiečių daromas fizinis dujų “apkeitimas“ finansuose, taip realiai sutrumpinant jų gabenimo atstumus, ir kartu apeinant savo pačių įsivestas (tik ne sau, o europiečiams!) sankcijas prieš Rusiją.

Kaip tai vyksta?

JAV perka dujas iš Malaizijos per šių valstybinę naftos ir dujų bendrovę Petronas. Šie gi toms operacijoms kitai gaublio pusei (gi ne iš Malaizijos gabensi!) išties nuperka tas dujas iš Novatek bendrovės, kuri kaip dukterinė tas dujas perka iš Yamal SPG dujotekio per Ust-Luga terminalą Leningrado srityje.

Taip popieriuose jau “malaizietiškas“ dujas, plukdomas į JK, jau perperka prancūzų Engie, kuri, neva, išsiunčia šias “angliškas“ dujas amerikiečiams į Bostoną per Atlantą, ir kurie jau, suprask, čia atplukdo savo (sic!) suskystintas “amerikietiškas“ į Antverpeną, jokiam jų dujovežiui jokiais vandenynais nesimalus.

Aš dar nenustebčiau, jei ir mūsų-nemūsų (nes valdytojai ofšore!) kiaulianugaris terminalas čia tarnauja kaip tarpinis šių dujų sukaupėjas ir perpumpuotojas, dar patrumpinus atstumą per pusę Baltijos (o nugaravimo ir “nugaravimo“ nuostolius apmokate jūs, kas jau yra įskaičiuota į jūsų dujų tarifą).

Bet to net nepatikrinsi, nes kreivas aferas (ar jas dera dabar vadinti Opus Dei?) susukusi šaika ne tik jokios dvaro “žiniasklaidos“, bet ir seimūnų ir prokurorų prie dokumentų neprileidžia – dar ir pastariesiems reikia susimokėti paskolas už jų būstus iš tų algų, kurių tikrai šiuo atveju neužsidirba, nes jokio viešojo intereso neatstovauja (o kam prokuratūra išties taip atstovauja – tas mūsų pinigais jiems algą ir moka).

* * *

Manęs nei kiek nestebina, kad tas marazmatikas senolis Džo dabar leptelėjo apie šį naują įteisintą 50 bcm per metus dujų sandėrį iki 2030-ųjų tai, kaip yra šauniesiems amerikiečiams čia su kvailiais europiečiais išties, kuomet tą atvirai ir pasakė:

“I know eliminating Russian gas will have costs for Europe, but it’s the right thing to do, and it will put us on a stronger strategic footing.“

Aha, tikrai kainuos šita JAV politika europiečiams, bet juk taip mums dera elgtis, kad iš to uždirbtų JAV, įsitvirtindamos tokiu agresyviu ir beceremoniu būdu Europos skystų dujų rinkoje, jiems perparduodant mums “malaizietiškas“ (kai iš malaiziečių perperkančiųjų sąrašas nėra dar baigtinis, todėl nenuostabu, kad šią žiemą durni fricai mokėjo gerokai daugiau net už mus, ir vis tiek jie šalo!) dujas iš rusiško Jamalo dujotekio.

Hipsteriniai sėdmaišininkai, europiniai kairiūkščiai ir visi progresyvūs glušiai gi jokio realaus gyvenimo ir verslo nematę (fi, kaip tai žema!…), ir niekada nebandė pasiaiškinti (nes tam reikia smegenų pastangų!), kaip išties funkcionuoja vieni ar kiti dalykai bei veikia sistemos (oi, darbas – sunku, šlykštu, geriau pafondososinti su prOjektais!), nes jiems svarbu tik aklai tikėti “mokslu“ (kuriuo jie vadina propagandą) ir laiku pasikeisti tą trendinį rėmelį savo soc.tinklų avatarkėse.

Kažkaip esu skeptiškas, kad dašustų, jei pagal sankcijas taip atjungtum jiems išvis dujas ir užsuktum jomis šildomą karštą vandenį, o elektra būtų tik vos porą valandų per dieną (su sąlyga, kad žalias vėjas pūstų arba tvarios saulės šviesos užtektų!), ir todėl nebeveiktų joks internetas.

Juk jie gi koreliacinio ryšio tarp ekonominio karo prieš savo ekonomikas bei ekonominių “nesklandumų“ nemato tarsi laukiniai aborigenai tarp sekso (gal todėl dabar politikoje yra taip populiarinamas analinis – juk jiems būtų pati geriausia kontraceptika!) ir vaikų atsiradimo (nes visi vaikai nuo dievo, kaip sako ir mūsų kaime, aha).

Kaip mūsų kvankos, taip ir europiniai jų bendraamžiai absoliučiai iki šiol taip ir nepamatė jokio ryšio tarp parduodamo darbo vertės ir rinkoje (sic!) gaunamų už jį fantikų dar iki pandemijos metu įvedamų karantinų (“krizeeeeeeeelė“, chi-chi-chi).

* * *

Neturėkite iliuzijų, bet kaip Rusija buvo sukurta išsunkti savo vergus (kuo Lietuva savo ekonomine sandara dabar skiriasi, kai rusų politikoje ekspertiškai mirkstanti mūsų šaika po to tik kopijuoja net putinistinius įstatymus, paversdama šalį Raša Lite?) ir agresyviai kapoti per kitų tautų žudymus ir deportacijas pakeliui visokius sau langus į Europą (karas yra natūrali tos jobnutos nacijos mentalinė būsena), taip ir britų avantiūristai kolonijose, atsisakę už savo aferas ir schemutes anuomet susimokėti mokesčius savo vokiškam karaliui, kuris perdavė valstybę piliečiams (na, tuomet piliečiais buvo tik lordai aristokratai ir visokie bendruomenių bourgeoisie), sukūrė per revoliuciją savo nepriklausomas JAV, kurios visada buvo ir yra tik apie verslą ir naudą tik savo šaliai.

Tame nieko blogo aš tikrai nematau – gi nesu pavydus ruskis, besimatuojantis su užatlantiniais konkurentais savo linksmakotuku toje tautinės didybės manijoje.

Bet va todėl sakau, kad ir mums stoti reikėjo 2004-aisiais ne į tą leftistinę ES, norint būti “europiečiais“, bet kaip godžiai, šykščiai ir pavydžiai tautai prašytis jau “amerikiečiais“ jų 51-ąja valstija į JAV (bent jau NATO iš dalies kompensuoja tą mūsų norą), netgi jei pradžioje ir gautume tik kokios Puerto Rico arba Guamo teritorijos statusą, tačiau juk vis toji svajonių Amerika ir į tikrą pinigą panašūs doleriai, kai ir per mūsų dipukus bei prie dolerio pririštą litą tą de facto jau čia auksiniais Lietuvos laikais beveik turėjome (aš nešnioju kokaino kaip tas pezalas iš žuvėdų šviestuvų salono, tad dar atskiriu, kuomet Lietuva išties taip gerai negyveno).

Bet po to jums senoji kompartinė ir naujoji “patriotinė“ nomenklatūra čia įbruko partškolą, pavertusią valstybę tik mirusia respublika™ – o jūs taip patys tą savo rožinę svajonę dar nuo sovietmečio deficito ir iliuzinio pertekliaus reigonomikos laikų nužudėte.

Tik manęs nestebina ir tai, kad obuolys nuo obels netoli nurieda – ar kalbant apie “išsivadavusią“ nuo Rusijos šalį prie gintarinės Baltijos, ar apie Miegaliaus Džo jo narkūšą sūnelį su visomis šio korupcinėmis aferomis (dėl ko ir reikėjo patraukti “rusų agentą“ Doncę, kuris antraip būtų, kaip pažadėjo, susodinęs visą demokratinį elitą į federalinį kalėjimą iki gyvos galvos) bei nelegaliomis biologinių tyrimų laboratorijomis Ukrainoje (dėl ko A. Blinkeno pastangos atkeršyti už žydų pogromus ir Babij Jar sutapo su šio amerikietiško “demokratinio“ establišmento siekiu taip užkasti po karo suirute visus styrančius galus).

* * *

(kita dalis – bus čia)


Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas visa apimtimi iškart buvo publikuotas 2022-03-27, ir dėkoju dar balsuojantiems savo pinigais per PayPal!