Dabar lįsti bent “verslo“ (tik kodėl tuomet ne “namų ūkių ir kitų rinkos subjektų“ arba tiesiog “turgaus“, jei jau durneliukai susigalvojo taip ekonomiką persivadinti?) naujienų pažiūrėti jau į bet kurį lietuvišką melagienų portalą nebeįmanoma per vis stiprėjančią iki šiol nepaskelbto karo Ukrainoje masinę psichozę, kuriai dirvą puikiai išpureno už nusavintus mūsų pinigus apmokama propaganda dar jau primirštos pandemijos metais.
Tačiau kartais vis tiek to man prisireikia – gi aš neturiu kokios nors VBS agentūros teletaipo prenumeratos.
Štai ir šitas švedų užvaldytas, sprendžiant iš Abiejų Tautų Respublikai priešiškos Vasa dinastijos spalvų (ir už ką mūsų diedai anuomet prie Salaspilio bei Salacgryvos kovojo???), pirdalienų generavimo delfis šių metų balandžio 7 dieną tokiu vaizdeliu pradžiugino (čia niekaip neklijuota, o mano taip perkopijuota, kaip ir buvo ten pateikiama):
Tad aš išsisaugojau šį užuolaidinį maktelėjimą (angl. screenshot) tinklaraštyje ateičiai.
Nes pagalvojau, kad gal rudeniop tikrai bus iliustracija šitos patauškų vyriausybės (ša, husarai – ten antraštėje nuo žodžio kaliausė, o ne kalė!) eilinei, kadangi kitaip jos ir nemoka, iškrėstai kvailystei – ir, juolab, konkrečiau apie infliaciją, su kurios gaisru dabar kovojama “skysčiu sprogstančiu babynkšt!“, gi jau būsiu rašęs čia.
Na, tai labai ilgai laukti, kaip jau matote, neteko – tas vištienų derliaus paskaičiavimo “ruduo“ jau atėjo net šiam pavasariui dar ir neįpusėjus, kad net ir padangų iš žieminių keisti nėra būtinybės.
* * *
Pirmiausia, ką tę, mažum, peza toji daktariško protelio iš dešros kimšėjų akademijos girtuoklytė Šimonytė II-oji apie “svarbesnius prioritetus“?
O gi visišką tą patį, žiūriu, jau balandžio 15-tąją paaiškina taip pat ir jos viršininkė iš Gedimino 11-os “tikroji“ Šimonytė I-oji, atsakydama į zombių govėdos kalbančios šaltienos galvos iš Briuselio priekaištą, kad PIŠ, matote, dabar per mažai rūpi paprastas žmOgus (tarsi šios pretenzijos autorei ir pretenzijos adresatei tas “paprastas žmOgus“ išties kada rūpėjęs):
Suprantate, va nėra šitai nutėkštai, kaip sako radiotelegrafistas grandinis Raimondas iš Londės, išversdamas tą žodį, kurio google translate nesugeba į lietuvių kalbą iš rusų kalbos išversti (o angliškai to žodžio šaknis tikrai nereiškia darbo), ir taip tik špokus, kai nužydi vyšnios Suvalkijoje, baidančiomis kaliausėmis (t.y. iškamšomis – politinių marionečių ir protokolo nenuovokumo net valstybės reprezentaciniuose tarptautiniuose renginiuose vien išvaizdoje prasmėmis) Vyriausybės postuose per klaidą arba sąmoningą kenkimą paskirtomis dirbti, kada gi taip pagaliau joms išties rūpintis ekonomika (sic!) šios jų taip nekenčiamos šalies su visa tik paniekos verta čiabuvių populiacija.
Ir kurioje būtų ne šiaip buhalteriškas (sic!) iždo pajamų ir išlaidų balanso suvedimas (pamirškite šį žodį bjŪdžėtas, siejamą su mokesčių mokėtojų pinigais – šita šaika ir jos pakalikai bei mūsų iždo čiulpikai seniai ne pagal jį gyvena, ir seniai jiems į mus, kaip mokesčių mokėtojus, paniekinamai nusispjauti!), bet ir kažkas (jei ekonomikoje yra trys agentai, ar ne?) ten apie jų taip nekenčiamą, nors nuolat jo dėka babkes pylavojantį viarslą, ir dar kažkoks apsimestinis (panyžtantis tik prieš rinkimus) rūpestis taip vadinamais namų ūkiais, kurių pavienius subjektus urmu tiek nekenti, kad kerštauji kaip už tėvynę (turint omeny sąjungą pavadinime, nes tėvynė yra ne “sėkmingų žmonių“, bet tik prasčiokų ir idiotų patriotinis naratyvas).
Uostas tuštėja, geležinkeliai stoja, didelės eksportuojančios įmonės uždaromos (kai smulkus ir vidutinis verslas nerūpi dar nuo prezimentinių “profesionalų“ laikmečio), darbo rinka vien pagal Užimtumo Tarnybos skaičius tuščia kone 16 “tinginių“ į vieną vietą, o dar socialinė ir medicinos apsauga byra jau ir nuo dovanų mūsų sąskaita atbėgėlių labui, ir krašto apsauga netikėtai visai smagiai pradžiugino valdančiuosius naujomis atkatų galimybėmis, taip dosniai (gi ne jų!) išdalinus turėtus mūsų kariuomenės arsenalus, ir t.t.
Žodžiu, kam čia dar terūpi toji krizeeeeeeelė™, kaip mekena sintetinių garbanų lėlė nuo vestuvinio merso kapoto, tiktokinanti paikius pranešimus iš rūsio tame dar anos Nepriklausomybės vardo skersgatvyje tarp buvusios nacių komendantūros ir Gestapo.
* * *
Bet yra juk ir gerų naujienų – dvi už trijų kainą™!
Na, bent jau taip šita kalbanti kojinė iš Gedimino 11 mums vapsi:
Jei tą visiems CNN žada net (Kri)Stalina Georgijeva iš TVF, ir jei taip pat su tokiu pačiu išmanumu (tik atkartoti zadanijos iš viršaus instrukcijas?) kažkaip pareigingai atsiskaičiusi gavai “ekonomikos magistro“ diplomą VU (čia tuomet maniškėje KTU praskridę iš bakalauro gaudavę VU magistrą, tai aš jau nekalbu apie riomerynės ne tik va tokias šimonytines “ekonomikos“ daktares finmin, bet ir kokią nors išvis akademinę kokibe™!), tai aš labai abejočiau, kad ten nors vienoje jų galvelėje kokia nors loginė mintelė ta tema išvis kada nors pasirodo – matyt, kaip ir tūlas kupranugaris dykumoje be oazių, pustomoje negailestingų rinkos vėjų.
Nes antraip tokių “vėjų“ apie artimiausią perspektyvą ekonomikoje tikrai negirdėtume.
Bet gal infliacija joms todėl natūraliai (sic!) dings, kad Lietuvos Bankas tiesiog tą “pinigų perteklių“, monetaristų taip ir vadinamą infliacija, iki rudens jau iš ekonomikos išims (ir į biudžetą joms atiduos, kad dar geriau galima būtų savai šaikai mūsų fantikų pašvaistyti)?
Tai priminsiu, kad Lietuvos Bankas yra centrinis bankas tik savo dabar klaidinančiu pavadinimu, nes seniai jokios monetarinės politikos nevykdo (o gal ir gerai – nes antraip pagal kuodipezų priesakus taip ir nukotletins pagal kaštų ir naudos analizus vardan savo laimės ekonomikos ne tokių lygių kaip jie gyvulių sąskaita).
* * *
Tai ką gi čia ne prieš miegą taip paminėtoji nelaboji kontora kone priešais Gedimino 11 taip anapus Brodo to Brodo vardo šimkaus mums išmąstė per savo perteklinius (nes nei vienas centrinis bankas neturi tiek rentas sau pasiskyrusių valdininkų savo etatuose pagal gyventojų skaičių, kiek mūsiškis!) pabreinstorminimus, atsakydama į pusę mėnesio vėlavusius finmin pasiūlymus seimūnams ir PIŠ kuruojamiems ministerių mytams tą vis didėjantį gaisrą gesinti tuo skysčiu sprogstančiu babynkšt (to karo taip sąsajoje neminint, kad kur jis nelemtas čia bebūtų!)?
Vyriausiapyariniu “ekonomistu“ tos kontoros išsimyktame jo kūrybinių galių pastiprinimui “akustiniame foteliuke“ tik besitrinantis ir akademiškai ten dar ir iki parpiesoriaus priparazitavęs Raimondukas (nepainioti su aukščiau minėtu mano draugu, įvedusiu į kalbovartą tokį imlų žodį “nutėkštos“!) nelabai, žinia, pats draugauja su kažkokiais pauverpojntais, todėl paliko tą abejotiną garbę šį jų darbovietės vardu pristatymą padizaininti Aurelijui Dabušinskui, kuris laisvalaikiu ten dar ir vadovauja tam Lito Buhalterijos taip vadinamam ekonomikos (kodėl ne verslo kaip portaluose?) departamentui.
Kairiame viršutiniame kampe minėtos Vasa dinastijos dabartinių švediškų tautinių spalvų vėliavėlė tarsi koncerviška nezabūtkė jūsų neturėtų klaidinti – čia vis dar apie tą ir Trispalve reprezentuojamą mirusią respubliką™, t.y. mūsų klaidingai vadinamą valstybę Lietuvą:
Jei šio blėnimis ir tuščiais šūkiais perpildyto pristatymo 7-tos skaidrės 6-tą punktą pažiūrėsite dabar – tai va ir gausite atsakymą, o iš kur taip dygsta trumpos (sic!) kojos tam ankstesniam straipsneliui delfienose greta padvigubintų (kaip ir užsipiltose akutėse jai bevairuojant prieš įpučiant promiles, matyt, netrukdė) mūsų finmin.
Pasirodo, kad “kainų didėjimas didina paskatas taupyti“ (citata!).
Aha.
Элементарно, Ватсон! ©, arba išvertus –
No shit, Sherlock! ©
Naujas proveržis, besiprašantis Nobelio premijos tautinėje ekonomikos mintyje (na, jei jau Paul Krugman tą šio vardo premiją gavęs, tai kodėl gi ir ne?).
Šiaip niekam ne paslaptis, kad vokiečiai laikomi durniausia nacija Europoje, tad dabar taip iškart ir tapo aišku, kodėl jie per savo tarpukarinę hiperinfliaciją tą anaiptol ne krizelę jau iki Didžiosios Depresijos apturėjo – nei kiek taupyti gi nenorėjo, pasirodo!
Net ir prūsokai su savo įgimtu tautiniu šykštumu, kuriuo net mūsų suvalkiečius užkrėtę.
Ir mes Linksmaisiais 90-aisiais iki lito įvedimo per vagnorišką indeksavimą kažkodėl taupyti tų “laikinų piniginių ženklų“, vadinamų talonais arba tiesiog vagnorkėmis, nenorėjome, vis natūraliai (sic!) kažkodėl iškeisdami tik į užsienio valiutą (net vokiškas, nepaisant šių “durnumo“, doičmarkes!) iki atkeitimo mėnesio galui, arba įsigydami iškart prekes, kuriuos tik nuolat brango taip kone kasdien akyse.
* * *
Tai dabar tapo aišku šio minėtų “genijų triumvirato“ logika, taip tarsi atsitiktinai sukritusi į vieną pradžioje paminėtą antraščių visumą:
- kadangi bus infliacija, tai visi taupys, ir taip antroje metų pusėje infliacija išnyks natūraliai.
Aha, в натуре за базар отвечаю! ©
Mane taip išties džiugina, kokie nutėkšti “kadrai“ dabar yra pakeitę aną pusdurnių profesionalų vyriausybę – ar premjerės vietoje, ar finansų ministrės, ar melagingai centriniu banku save vadinančioje tokioje pačioje valstybinėje “autonominėje“ kontoroje.
Pristabdykite šitą girtų bepročių vairuojamą mikrūškę, prašau – aš jau išlipsiu.
Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas visa apimtimi iškart buvo publikuotas antravelykiniam rytui 2022-04-18, ir dėkoju dar balsuojantiems čia savo pinigais per PayPal!
Komentarų: 14
Comments feed for this article
2022-04-25 13:40
Augustas
Cit.: “Pristabdykite šitą girtų bepročių vairuojamą mikrūškę, prašau – aš jau išlipsiu.“
Kur nori išlipti? 😦
P.S. O gal dar nelipk? Gal dar pasilik?
2022-04-25 13:58
Skipper_LTU
Jei nebūčiau per pandemiją jachtos pravalgęs – jau būčiau kitoje gaublio pusėje. Bet dabar neturėčiau mamos, nes būdamas čia – spėjau laiku į operaciją suvežioti. Tai čia viskas yra reliatyvu.
Kita vertus, net emigruoti nebėra kur – JAV ir taip nepriima, o ES dienos yra suskaičiuotos, tai yra miręs darinys, kurį galutinai baigia išsiurbti JAV. Marytės išrinkimas Prancūzijoje būtų procesą pristabdęs, bet euroleftistai pasirinko kaip šakalai ištąsyti savo tėvynes, kurių tokiomis ir nelaiko, kaip ir mūsų šaika. Žodžiu, gyvename Didžios Griūties laikmečiu, stebėdami tą realiu laiku ir iš vidaus.
2022-04-25 14:09
seniux
Valdžia tėra tautos atspindys. Specialiai neieškodamas žinau dešimtis žmonių, kurie tik facebukuose ir už akių “maikes plėšo“, bet kai reikia realiai priimti sau palankų pinigais sprendimą, tai sutinka “rakim stotis“.
Kai žmonės pradės patys savimi rūpintis panko-anarchiskai, tai ir valdžia atitinkamai atsispindės. Bet Lietuvai tai negresia.
Popcorn time. Arba skysčio iš ąžuolo bačkų.
2022-04-25 14:53
Skipper_LTU
Visiškai sutinku! Ir ne tik dėl užlaikyto distiliato apdegusiose ąžuolo statinaitėse. 🙂
Šalis vardu Lietuva yra gera – tai čiabuviai čia pagedę (
rusai per mažai išvežė, vokiečiai per mažai sunaikino): godūs, šykštūs ir pavydūs, todėl gali sau išsirinkti tik dar godesnius, dar šykštesnius ir dar pavydesnius į valdžią.Tad Lietuvai, kalbant apie tą anstatą, klaidingai vadinamą valstybe, joks pokytis iš apačios tikrai negresia – nebent ateis vėl ruskis ir viską čia toje mirusioje respublikoje™ ištaškys velniop. Bet aš netgi esu skeptiškas, ar sugebės ruskiai tą Ukrainą “denacifikuoti“ – kai mus čia tai tik šiaip utilizuotų, banalią biologinę atranką atlikę, nes socialinę atlikinėti, kažkokius adekvatus iš populiacijos atrenkant, yra jau seniai beprasmiška, kaip ir jie neturi tam pas save tinkamų kadrų, nes Rusijoje irgi pilna vakarietiško kompradorinio elito tarp činovnykų, silovykų ir inteligenščinos, todėl tokie tik mūsiškę šaiką vėl atgal atsirinktų, nepatenkintuosius ta šaika (kaip mudu, pvz.) tam dideliam landsbergiukų ir tapnykų džiaugsmui sunaikinę.
Todėl tikrai – jokio skirtumo ar taip, ar kitaip. Monopenisialu © – kaip sakęs a.a. Grumlinas.
2022-04-26 14:59
Vytautas Danilevičius
Kalbant apie emigracijos variantus, juk yra Kanada, Australija ir Naujoji Zelandija. Jos visos taiko gana liberalias migracijos tvarkas. Tad ne viskas taip blogai.
Kitas dalykas: panašu, kad Ukrainos fronte rusams sekasi nekaip.
Na ir bendrai paėmus autorius yra kažkoks didelis Europesimistas.
Kalbant apie kompradorus Rusijoje, tai tūlas Kasparovas jau visą mokymų programą “ateities administracijai“ surengė. Tad darbas vyksta.
2022-04-26 15:13
Skipper_LTU
Va tas “liberalias tvarkas“ jūs pagaliau Lietuvos darbo rinkoje įdiekite – ir baigsis visas trečių šalių įvežtinių išnaudojimas jau kitą dieną. Ypač, kai reiks dar ir susimokėti už tų kasmetines abonentines darbo vizas, ir paaiškės, kad vietinius samdyti tampa pigiau. Tai tos britų kolonijos savo rinkas saugo, o ne imigraciją skatina, kai jūs veikiate prieš savo tautą ir prieš savo šalį (valstybės seniai čia nebėra nacionaline prasme – yra tik kolonialinė administracija). Kasdien.
Kitas dalykas, mažiau gal tu antirusiškos propagandos vartok – aš nebegaliu nei vieno lietuviško portalo įsijungti, nes Vasaros 5 tiek tiems rašeivoms palatų nebėra (tai niekas ten ir neišveža psichiką detoksikuoti). Tai dar gerai, kad bent Pentagone ne durneliai sėdi, kiek matau kitur jų pranešimus ar vertinimus, tai tokių blėnių bent neskleidžia. O apie jau TKO pralaimėtą rusams karą Ukrainoje čia kalbėti nėra ko, nes jau ir Pentagono sekretorius Kijeve jau atvirai skelbia, kad jų tikslas užmušti Ukrainą į Rusiją (o aš apie tai rašiau dar iki invazijos). Jei ten jūsų šlapioms fantazijoms RF kariuomenė savo pasiekimais Ukrainoje kažkaip neatitinka, tai nereiškia, kad ukrainiečiai dėl to kažkaip laimi, nes nelaimi niekur – net nuo propagandos nušalino profesionalų melagį Liusę Karamelkę.
Dabar jau ES yra žlugęs projektas, o Marine Le Pen pralaimėjimas savaitgalį taip pat reiškia, kad jankiai per savo statytinius baigs iščiulpti (ką jau irgi rašiau) ir po to Europą numes rusų, kinų ir arabų sudraskymui bei vietomis fašistinių vietinių elitų išsitąsymui (metodai jau atidirbti tiek per pandemiją, tiek Ukrainoje – ir britai mielai tuos išteklius pasiimtų).
Tik niekas istorijos nesimoko, tai mano kalbėjimas todėl ir atrodo nesuprantamu. Įtariu, didesnė dalis šio komentaro – irgi.
2022-04-26 23:22
Jonas
Perfrazuojant gan populiarią išraišką, ačiū tau Egidijau, gulėjau beveik 18 metų paralyžuotas komoje, ir pagaliau radau savyje drąsos pakilti iš lovos ir šokti per langą, tikiuosi kad palata buvo pakankamai aukštai kad pagaliau ir nusibaigsiu.
Jeigu rimčiau, nėra prasmės su tamstos įvardinta šaika ir jos palaikytojais net diskutuoti, ką matau sėkmingai ir pritaikote.
Atmetus visus aplinkui globaliai vykstančius dalykus, šiandien Lrt išplatino minimum mee-too lygio informaciją apie priekabiavimus Expo 2020, kur mažiausiai vienas iš herojų bendrapartinis tiems kaip tik anoje linksmai pirmoje instancijoje pasibaigusioje byloje – nulis reakcijos.
Kažkas pasikvietė neva tai bėgančią iš Baltarusijos hi-tech įmonę, kuri tiesiogiai dirbo su Rusija ir dabar persivedinėjo jau sankcijomis apribotus pinigus – nulis reakcijos.
Kažkas pasikvietė WW2 karinių (sic) žaidimų kūrėjus įsikurti Vilniuje, tie tuo tarpu ramiai ir tyliai tik dabar neva tai traukiasi iš Rusijos ir Baltarusijos pardavinėdami verslą neva tai vietinėms kompanijoms – nulis reakcijos.
Savo verslus darančius iš esmės tą patį tuo tarpu galima lupti viešoje erdvėje kas dieną, kad tik kuo greičiau pribaigti. Nes kažkas Kauno dvi kadencijas savo matomai neegzistuojančiu asmeniniu žavesiu ir pavarde laimėti nesugeba.
Tiek, netgi realaus karo ir potencialios intervencijos fone čia rūpesčio savo tauta ir savo šalimi ir tėra.
2022-04-26 23:33
Skipper_LTU
Faktiškai, tai tas rūpestis tauta ir šalimi pasireiškia tuo, kad labai susirūpinę, kaip greičiau čia tuos abu pribaigti.
Tai gal apsaugok mane, Viešpatie, nuo tokių rūpintojėlių ir jų tokių rūpestėlių manimi. Amen.
2022-06-02 07:31
Verslo sąnaudų struktūra – ant pirštų (4/4): ir kam taip pasiskaičiuoti? | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Tad ant pirštų galima susidėlioti juk dar ir šalies masteliu tas struktūrines sąnaudas, be kurių ekonomika jokio BVP nesukuria – kaip ir pagaliau imti gal suprasti, kodėl toji infliacija Lietuvoje dabar didesnė nei ES, kuomet prie struktūrinės dar paikai imi ir pridedi dar monetarinę, taip gesindamas ugnį “skysčiu sprogstančiu babynkšt!“ […]
2022-06-06 08:01
Vėl kyla ne tik maisto kainos – ir kas daroma bei padaroma? (1/2) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] dar ir monetarinę infliaciją, pildamos į gaisrą “skystį sprogstantį babynkšt!“ (taip, jūs ir jūsų vaikai turės susimokėti pasekoje ir už šitas iššvaistytas iždo […]
2022-07-11 07:31
Raudonasis pusmetis fondų biržose | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] veikiau pamatysime visiškai priešingų veiksmų, kurie tą krizę tik gilins – ar pas mus, ar bendrai Vakaruose, nuo kurių ekonomikų priklausomi esame ir […]
2022-08-29 07:32
Elektroliberalizmas: išlaisvintos elektros nelaisvėje | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] prie to dar ir prisidėjo per kišenę skaudžiai jau dabar kertantis dar ir mūsų ne laiku ir kreivai (sic!) atliekamas vietinis elektros rinkos liberalizavimas, kuris […]
2022-09-19 07:31
Blėnys ir kiti “linkai į linkus“ © | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] jaučiu pajamų fiskalinį deficitą asmeniniame biudžete (o jūs dar šitos dviženklės ir vis didėjančios infliacijos realaus poveikio nepajutote savo kišenėms?), tai gal man vis tik geriau duokite pavalgyti ir […]
2022-12-12 07:36
Vyriausybės trys funkcijos (nesiplečiant) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] išvadinti pensininkai, žinote, yra vartotojais rinkoje!), o per daug tokių pinigų – infliaciją (kuri gali būti ne tik monetarinė, sukelta centrinio banko vykdomos pinigų emisinės politikos, […]