Apie jau trečiąjį metinį LR Prezidento pranešimą kalbėti nelabai yra ką.

Nebent tai, kad dar du tokie skaitalai jam telikę atvargti, ir jau galės prisijungti prie prezidentinių rentininkų būrelio, dirbdamas lygiai tą patį, ką ir dabar, t.y. ir toliau nieko, bet nors streso bus jam mažiau, o garbės, įskaitant ir priklausantį aukštam ir gražiam statusui VATinuką, liks lygiai tiek pat.

Nes ką tam politiniam nuliui pasamdyti rašeivos tezių kratiniu raiškiam perskaitymui iš Seimo tribūnos surašė – tą jis ten ir perskaitė kaip savo (gi ne Batka ir Huilo, kad patys improvizuotų, taip formuodami savo valstybių strateginį trendą).

Ant kalėdinės eglutės…“ – šiaip prisiminiau antikarinę ”Kardiofono“ dainelę Antano A. Jonyno eilėmis (foto iš alkas.lt)

Galėjo tą niekinį ir mirusių minčių tekstuką lygiai taip pat perskaityti ir pirmtakė iš partškolos su jos bukai boulingo kamuolio januškiniams kėgliams ištrankyti tinkamai makaulei tesugeneruojamomis komsomolciškomis intonacijomis, ir netgi jos pareigingoji zadanijas vykdyti temokančioji protege PIŠ kaip dar vieną (ne)savo Vyriausybės veiklos ataskaitą – tai irgi būtų gi lygiai toks pats nulis, pavapsėjus apie viską ir nieką vienu metu.

Taip ir nesupratau – ar ekonomika jau turi būti ekonomiška, ar reikia kukurūzus sėti bei akėti, ar vis dar vietomis yra trūkumų bei laikinų negerovių mūsų eurointegraciniame kelyje į šviesų kapitalistinį rytojų.

Gerai bičiulis Tomas iš Airijos pastebėjo – verčiau Gitanas Nausėda būtų apie savo 1993 metų VU apsigintą disertaciją pakalbėjęs: “Pajamų politikos kryptys infliacijos ir stagfliacijos sąlygomis (Lietuvos pavyzdžiu)“ – būtų ir į einamųjų aktualijų temą, ir bent kažkiek naudos vardan viešosios diskusijos, kurios seniai čia nebėra.

Ir, matome, kad jau ir nebebus, išvalius šios klaidingai vadinamos valstybės politinį lauką nuo idėjinių (gi “ideologija“ seniai mirusi, kaip sako sorošėkai), bei užsodinus tarsi piktžolėmis vien konjuktūriniais pimpačkiukais.

* * *

Na, o kad ant anūko ministrų tradiciškai prezidentiniuose pranešimuose dar ir iki jo buvo kažkokios pretenzijos statinaitės užridentos, tai neatlaikė (oi, atleiskite už šį kalambūrą dėl jo “karstelio mokesčio“ ir “žemelė pailsės“ čia) tik piktavališkoji šio senelio širdutė, kuris tą kvailą rudnosiuko vaikį užstojo, suprask, šmaikščiu sąmoju, kaip visada persmelktu tik tulžingos pagiežos, kad gi pats ekselencijus tuos ministrus pasitvirtino, tai šiukštu dabar kritikuoti.

“Protingelis“ be proverbinių durelių, bet su seneliu (besiskundžiama foto iš delfi)

Bet aš suprantu, kad ne tik Konstitucijos nepaisymas, kuri neleido jam per visą gyvenimėlį realizuoti valstybės vadovo taip niekaip nenumirusių (sic!) ambicijų, o ir senatvinis marazmas neleidžia prisiminti – tuos, atsiprašant, “ministrus“, kurie be jokios kvalifikacijos ar kompetencijos, tad ir darbo niekur išvis negautų, juk tvirtinimui prakišo pagal tą mūsų Konstituciją tvirtinti tos šaikos “partinė markitantė“, dirbanti Gedimino 11 dabar kalbančia kojine, ir tuomet jau šis einamasis ekselencijus labai ilgai vargo pokalbiuose su tais varganais kandidatais, taip beprasmiškai vildamasis, kad čia gal ne jokia patyčia iš jo asmeniškai bei jo institucijos bendrai, kol suprato, kad kitų nėra ir nebus, ir net patvirtino šitos pasekoje pramintos bobiausybe ne pilna sudėtimi, pritrūkus dviejų ministrų.

Pseudokonservatorių ministrinis suolelis ilgas, bet tuščias.

Dar priminsiu, kad tuos kvaišas ir prakišo pirmiau išpyarinti į propagandonų “žiniasklaidą“, priešpastatydami jį prieš faktą, o po to labai aktyviai šantažuodami, kad nedrįstų sukelti konstitucinės krizės ir tvirtintų, kas pakišta, nes bus blogiau jam, šaliai ir šiaip visiems, o ne šiai piktų ir bukų trolių šaikai.

Ir, deja, pritrūko berniukui (sic!) politinio ryžto iškart užkardyti šiuos pasiryžusius paversti mirusią respubliką jau dabar paversta tik toksine kloaka, nes pats tik vos prieš metelius šiaip ne taip išrinktas į tą Daukanto a. postą – ką irgi JAV Prezidento būdo savybę, siejamą su ilgu amžiumi bei trumpa atmintimi, taip primenu, kad vis tik pirmą turą laimėjo Ingrida Šimonytė, kol taip per dvi savaites iki esminio turo jungtinis solistų V. Landsbergio, A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės trio su visa pakalikų filharmonija tos šansus užtikrintai numušė net pirminio rezultato, kad net taip neapkenčiamu paversto R. Karbauskio palaikymas prieš dabar esamą PIŠ teliko nereikšmingu papypsėjimu paraštėse.

Tėvynės Sąjunga juk visada buvo absoliutūs šaudymo sau į kojas ir savo kolegoms į nugaras Lietuvos čempionais.

Bet, kaip sakoma patarlėje, tačiau ir mažiausias kiemterjeras, nuolat kimbantis į pentį, nes dėl savo striuko ūgio nepasiekiantis pasturgalio, tarsi persivertėlis socdemas į krikdemus Matas Maldeikis, ypač su visa kiemo mušeikų ir patyčininkų palaikymo komanda, vieną dieną, kai dėl politinės valios stokos ar “inteligencijos“ net ir ekselencijus priverčia kažkaip ieškoti su šiais piktūnais santarvės.

Amsius pagal “ukazkę“ daro ammm! (gif iš gifer)

* * *

Mūsiškio užlodytojo atveju, deja, menamas konstitucinė krizės išvengimas ir politinio stabilumo siekis niekur toli nenuvedė, nes lyderiu manąs, kol namo pas savo sklypininkę nepareinąs, titulinis anūkas sugebėjo pasiekti minėto senelio šachmatinę poziciją parlamente, vadinamą “uždulkinote jūs mane per visur ir visaip šiame svingerių vakarėlyje, tad išeinu aš į kabiną su šlovinga skylute sienelėje žemiau bambos, pasiekiamą oratoriniu organu“.

Tik va šįkart iš Vėlinių raganų dūzgių išsiposėdžiavo į senąją salę visa opozicija, kuomet neapsikentę žemės ūkio pašalpų skirstytojo nesusipratimo, kam ir kiek perdalinti, darbiečiai įvasarėjant jau kibo į savo opozicijai privalomą darbą, atsiprašant už kalambūrą, taip susigalvoję, kad tą derėtų pagaliau atstatydinti, kai ir į ministrus tvirtinimui šio vardo bei pavardės anąkart nesulaukę.

Ir ką jūs sau galvojate?

Ogi tokios paikos iniciatyvos prieš vasaros žolynų pjovimą bei gėlynų laistymą buvo atmestos kaip nelaiku ir nevietoje, netgi menamai daugumai visai nesusirinkus, kuomet vėl į komandiruotę etiketo ir protokolų žinovų šiurpinti JAV neišvykusi PIŠ ne sezono metu sugebėjo pasigauti popandeminį koronavirusą, nuo kurio į abu pečius paskiepyta skirtingais neskiepais, ir dar gavusi į kažkur trečiąjį pastiprintuką.

Nepaisant mielų tautiečių linkėjų jai anaiptol ne pasveikti, mes čia su jumis pabūsime užingridais – galop, ir jos prieglaudinis jorkšyriukas, net jei jo vardas ne koks ričardukas (prezidentinio šunėko tai Grikis, o šitas, nepamenu, kartais ne vardu Šveikas?), bet savo namuose formalia šeimininke pasidžiaugs, o tai kiek gali VAT apsauginis tuo šuneliu rūpintis?

Du beglobiai L[andsberginės] R[ussia] T[oday] mikimauziniai franko-buldogėliai (foto iš lrt, nes iliustracijai ano šimonytinio terjeriuko neradau)

* * *

Ir jei man kas dar rūpi, tai vis tik Kaliningrado tranzito klausimas visame šių kompradorinių šorošėkų šaikos pastangų dėka.

Nes jau iš Kinijos muitų registrų mūsų šalį kaip išvis egzistuojančią išbraukė, o dabar stengiamasi, kad jau ir Rusija šitą agresyvų ir kaimyninėje jų sąjunginėje šalyje valdžią grubiai riaušėmis pakeisti bandžiusį limitrofinį buferį tarp Kaliningrado ir Leningrado sričių lygiai taip pat kokia nors spec.operacija ištrintų.

Antraip, aš nesuprantu, kodėl suteikiama tam priežastis casus belli – juk civilinių krovinių tranzito bet koks apribojimas yra ne kas kito, kaip tik de facto Rusijos teritorijos atskyrimas nuo “kontinentinės“ Rusijos.

Kalinigrado tranzitas (iliustracija iš vikės)

Nors NATO rėmuose gal Kremlių erzinantis, o mūsų ir vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado vis dar nepakankamu laikytinas, bendras mūsų šalies militarizavimo lygis ir pakilo (apie ką RF URM Sergejus “liūdnasis arkliukas“ Lavrovas bandė derėtis su JAV dar sausį Ženevoje, pateikęs jiems galimo karinių jėgų balanso susitarimą su NATO), bet vis tik kylančiu nacizmo pavojumi, kaip Ukrainoje, ar tradiciškai “projabaltams“ pažeidžiamomis vietinių rusakalbių teisėmis juk iki šiol buvo sunku mus apkaltinti, kai dar prie AMB piliečių pasai buvo išdalinti visiems norintiems Lietuvos gyventojams.

O ir dabar į pasą jau galima įsirašyti savo prigimtinę pavardę nebūtinai lietuviška rašyba (pvz. pan Nasiewicz, apie ką piktai man atšovęs Švenčionėlių kapinėse tėvas, kad “nepažįsta jis tų giminių!“ – faktiškai, perfrazavus memu tapusį Juozuką, kai dar juk, ironiška, ir maniškis Juozas, po Joninių atšvęsiantis 80-metį).

Ir kuo pasinaudojo anaiptol ne Lietuvos piliete besijaučianti teisingumo ministrė, kuri tučtuojau tą savo pavardę sudvibubavėvindama, kuo aiškiai politiškai pademonstravusi, kad ji nėra kokia nors juodavidlūpė “litvynka“, o tikra lenkė, ką ir suponavo jos tatuiruotė naglosaksišku gotikiniu šriftu virš papų anaipt ne kokio Brisių užmušusio lietuvių klasiko Jono Biliūno ar Kapsuky palaidotos feministės Žemaitės garbei.

Gerbėjų apskritojo stalo diskusija apie nuosavą “ministerską čiuvychą“ (iš arthouse tattoo)

Beje, darant JAV ambasados renovaciją po to, kai jie nusipirko sau Akmenų gatvėje komsomolco J. Jagmino namą, paverstą kazachų jų ambasada su baiseinu rūsyje ir paauksuotais čiaupais (dabar ten yra JAV kultūros centras, kuriame, kaip vėl į darbą LitSSR URM vaikščiojusio savo politapžvalginėms TV laidoms vaikščiojusio informacijos, aš paprašiau buvusio KGB majoro A. Čekuolio autografo ant jo romano “Vyriški žaidimai“, jam datą įrašius Vasario 23, nors kalendorius rodė kovo 23-čiają), tai per mano rankas saugumo patikrai perėjo visas statybininkų personalas iš įmonės Regina & Co. – ir jau tada lietuviškuose pasuose daugumo tų tuteišių pavardės be jokių kliaučių buvo užrašytos lenkiška maniera su visomis priklausančiomis W, ir niekas tuomet jokio pavojaus lietuvybei bei valstybingumui nematė.

* * *

Bet jei jau apie lenkus ir tranzitinius koridorius, tai juk tikrai nuo šito Antrojo Krymo karo atviros rusų invazijos, Kremliaus pavadinto “spec.operacija“, iš pradžių atrodė, kad iki tarpukarinės lenkiško Dancingo koridoriaus eskalacijos mūsų nekaringi ir dar Vilniaus debošyriaus Adomo Mickevičiaus eiliuotai prakeikti mėmiukai neprieis.

Ir tokio klausimo mūsų aršiausi tapinoidai, mano rėmens piktdžiugai išvijusių gruzinišką mineralinį vandenį, net nekėlė, ir netgi PIŠ dievagojosi, kad tranzitas yra ES sudėtinė dalis, tai jie ir labai norėdami, bet uždrausti ar ko nors riboti neįgalūs.

Tai, matau, kad ilgai netruko.

Taip lenkams sušvito “nuo jūros iki jūros“ pilsudskiniam projektui vėl Halyčo (Lvovo sritis) bei Voluinės (Ivanofrankovsko sritis) Rusios kunigaikštystės, kurias reikia kuo greičiau petliūriškai nuo ukrainiečių atvaduoti, kol jų dar taip neteisėtai neužgrobė rusai.

Ir kadangi vienų lenkų tam demokratų sustrateguotam Mein Kampf yra tikrai per mažai, ypač kai tie visus savo tankus atidavė zelebobikams vėl prapilti Dono raudonųjų kazokų srityje, o fricpalaikiai savų neatiduoda ir naujų negalima, nes dujos ir metalas nusenusiems leopardukams ėjo iš Rusijos, tai to buferio tarp Kaliningrado ir Leningrado sričių karingus Baltijos tigrus galima pridėti į kompaniją, kad užsitvotų visi urmu ir vienu ypu.

Nacių propagandinis plakatas, kaip jie, neva, lenkų ulonus 1939-aisiais tankais traiškę (iš reddit)

* * *

Kažkaip toji nekart išsipildžiusi nuojauta man šnabžda, kad tuoj Baltarusija rusų dėka atsiims ūsuotojo Stalino neteisėtai nuo jų (sic!) LDK atplėštą Vilnijos krašto vakarinę dalį su esama mūsų sostine Vilniumi, o Rytprūsiams visada priklausiusi Klaipėda “sugrįš į gimtąją įlanką“ tarsi Krymas su Sevastapoliu į tėvynę Rusiją.

Nesu tikras dėl Kauno likimo, per kurį minėtasis tranzitas eina, bet imperinė logika sako, kad Kauno miestas buvo rusų tvirtovė (kurio viename iš fortų pas gestapininkus kalėjęs ir mano prosenelis, įskųstas geranoriškų kaimynų, kurie po to nepasivargino ir NKVD įskųsti, kad link Sibiro jau su šeima vyktų), ir toji tvirtovė dar per Pirmąjį Pasaulinį karą gynė Rusijos pakraščius – ir štai tėvynė Rusija-motušėlė gi vėl puolama prakeiktų “kolektyvinių Vakarų“, ir jei jau Ribentropo-Molotovo pakto esama Lietuvos “valstybė“ nepripažįsta, tai Rusijos Dūma gali sau leisti nepripažinti ir pačios esamos Lietuvos (apie tai plačiau – mano Patreon).

O tą nelemtą mūsų nepripažįstamą paktą su LitSSR perėmėjais galima juk ir geranoriškai taip nutraukti, anuomet irgi geranoriškai atidavus mūsų Lietuvos pakraščio didmiesčius su apylinkėmis (Petro Cvirkos pamiklą iš Vilniaus vis tik derėjo į Druskininkus perkelti, kuriuos jis mums ir išprašė po to, kai Vilniaus kraštą atgavome dar be jų), taip rusams atgal pasiėmus: Vilnių – baltarusiams, o Klaipėdą – kaliningradiečiams.

Dėl Kauno – čia jau nuo mūsų “geopolitikos strategų“, kurie į galvą tik valgo, tolimesnio elgesio ne tik vidaus politikoje vėliau priklausys, nes juk AMB vardo HES tikrai ne prie dukart nuo rusų pabėgusio A. Smetonos statė, ir kompensacijos SSRS teisių ir turto perėmėja kažkaip dar negavusi.

Nereikia būti Romos popiežiumi Pranciškumi, kad suprastum – jei gali gauti į snukį nuo stipresnio chuligano, tai nemosuoji savo trumpalu prieš jį, kaip tu jam duosi ir pačiulpti, ir po to dar pasodomizuosi. Tikrai tuomet renkiesi ne tokią strategiją, net jei kaip kvailiukas iš URM dievagojosi interviu Financial Times, kad “mes nieko nelegalaus nepadarėme!“

Pagalbinis snukdelnis (gif iš tenor)

Bet ką aš išmanau?

* * *

Matyt, seniai tokie pyzdiukėliai į snukį gavę, nes nemato, kad esama mūsų regioninė geopolitikos ir nacionalinio saugumo strategija, jų dėka vos per metus šalį pavertusi į toksišką kloaką, veda ir į tokį nemalonų išsikeltiną klausimą, neišvengiamai artėjant paminėtoms aukščiau Kalėdoms (sic!): o ar tikrai dar tuos įrašo pradžioje minėtus du pranešimus esamasis ekselencijus suspės mūsų glušų lemingų godžiai, šykščiai ir pavydžiai tautai atskaityti?

Man tai ką – aš nuošalyj nuo geopolitinių magistralių gyvenu, ir jei ką atkalibruos, tai tik Varėnos seniūniją, kurioje yra ir karo komendantūra.

Na, nebent mane į kokius seniūno pavaduotojus ten priimtų, tai jau krisčiau kovoje už laisvę ir nepriklausomybę kaip durnas civiliokas.

O tokių ir be manęs apsčiai.

* * *

Tai jūsų optimizmui britų stiliumi pakelti dabar bonus:


Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas buvo publikuotas 2022-06-19, ir dėkoju dar atskirai pabalsuojantiems savo pinigais per PayPal.