Tekstas žemiau neragina keisti jėga ir prievarta konstitucinę Lietuvos Respublikos santvarką ar imtis kitokių nekonstitucinių veiksmų (nes visuomenės nepaklusnumo akcijos ir protesto demonstracijos taip pat yra demokratiški politinės kovos metodai, neapsiribojant tik dalyvavimu rinkimuose nurodytomis sąlygomis), o turi tik pažintinę ir šviečiamąją paskirtį (todėl teiginiai ir paaiškinimai gausiai iliustruoti istoriniais pavyzdžiais).
Minimas ir cituojamas čia V. Leninas, K. Marksas, M. Bakuninas ar kiti revoliucijas kėlę veikėjai taip pat nėra jokia ideologine agitacija.
* * *
Sakyčiau, jau taip čia prisigyvenome, kad man tinklaraščio komentaruose tenka Leniną cituoti...
“Djaugai, jevoliucija laimėjo! Eikite ij išbuožinkite bujžujus!“ – Leninas iš tribūnos Rusijos proletarams (bet lietuvių neįkvėpė – mes užsimanėme patys tapti buržujais)
Bet šią temą išplėtimui ir argumentų apibendrinimui gal ne šiaip dabar pasirinkau (ramiakas, saugumiečiai, niekas čia jokio pučo nerengia!), taip dar ir sutapus tokiam “tarpušvenčio“ (aha: visų šalių proletarai, pagiriokitės!) laikmečiui tarp aptartos jau čia ir komentaruose taip pat prieš tai iškeltos Rusijos Spalio revoliucijos 1917-aisiais temos ir dabar dar iki SSRS sukūrimo datos 1922-aisiais (verta ką nors ta tema gruodį parašyti, ar mat juos šunes, kai vis tiek 1991-aisiais viskas sužlugo?).
O gal išties taip ir gerai, kad dabar viešumoje šios abi temos lietuviams nėra labai aktualios – godi, šykšti ir pavyda tauta nėra linkusi analizuoti priežastinių ryšių, kodėl gyvenimas gerėja tik kokiems nors “seimo vagims ir oligarchams“, o tautiečių šalyje jau po “ruso okupacijos“ dabar ketvirčiu sumažėję tarsi po kokio maro.
Anuometinei Lietuvai šios paminėtos mano abi datos irgi buvo išties mažai svarbios (nors sovietmečio istorijos vadovėliuose kalė naratyvą, kad dar ir kaip svarbios!), taip mūsų Valstybės Tarybai nedideliame kambarėlyje virš “Baltojo Štralio“ restorano Pilies gatvėje paskelbiant Nepriklausomybę 1918 metų vasario 16-tąją – juk tai įvyko ir vokiečių okupacijos sąlygomis (vyko Pirmasis Pasaulinis karas – štai kas čia buvo išties svarbu) jau de facto esant nebe Rusija nuo 1915-ųjų, o ir po to jau esant de jure ir de facto laisva šalimi nebe vokiečių (iš kurių, nepabūgę anuometinės NATO – Antantės kariuomenės, mes jau kitąmet 1923-čiaisiais “atsikrymnašinome“ sau Klaipėdą!) ir nebe rusų (mums truputį irgi pasistengus, taip ir LitBel SSR, kaip kapsukinis “socialistinės LDK“, projektas žlugo lenkų karinių prieš bolševikus veiksmų dėka), ar net nebroliškai su Vilniaus ir Suvalkų kraštais pasielgusių “brolių“ lenkų bendrų valstybių sudėtyje (Rzeczpospolita Polska ale nie Objga Narodow, bez litewskiego, do dupy, prosze pana).
Gal dar ir todėl šie labiau tik rusams svarbūs įvykiai dabar ir mūsų mokyklose istorijos kurse paminėtini tik pirmosios Lietuvos Respublikos sukūrimo tarpukaryje kontekstui suprasti, nes tie 1917-ieji suteikė mums galimybę nebegrįžti atgal pas tuos imperinius rusus jau po imperinių vokiečių pasitraukimo, o jiems tada svarbūs tarsi nepilnu imperiniu atsikūrimu 1922-ieji labiau paaiškina, kurie jau rusai 1939-1940 metais čia mus per keletą etapų taikiai (sic!) aneksavo, ir kaip vos nuo spalio 20-osios iki kitų metų liepos 21-osios į tą jų mažiau nei prieš 18 metų sukurtą SSRS inkorporavo, to mūsų 1940-ųjų “liaudies“ Seimo delegatams rusų kaip sovietų Maskvoje pasiprašius (iš LTSR himno: “tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė“, aha).
Ir gal paaiškintų netgi tai, kodėl ano meto politikos veikėjo, kurį pažinojęs ir mano prosenelis (šis maniškį, gerų kaimynų, godžių, šykščių ir pavydžių, dėka vos nenumarintą Antrojo Pasaulinio karo metu Gestapo Kaune, taip išsodino jau iš traukinio pakeliui į Sibirą…), vienas anūkas dabar tupi cypėje kaip šios valstybės priešas ir “rusų šnipas“, o 1941-aisiais laikinai birželį aną čia prie vėl užėjusio vokiečio pakeitusio kito politikos veikėjo, iki tol laikinojoje sostinėje suprojektavusio ir Paryžiuje gauvusio sidabro medalį už mano fakultetą Alma Mater, proanūkis dabar savo senelio dėka nelabai sėkmingai apsimeta šios valstybės užsienio reikalų ministru.
Istorija ir jos metu vykę revoliuciniai pokyčiai Lietuvoje iš esmės juk yra dar gyvi prisimenamose šeimų istorijose, o ne sausais atrinktais faktais ir ideologiniais naratyvais surašyti mokykliniuose istorijos vadovėliuose.
* * *
Nors anuometinio Lietuvos valstybės iš išorės inspiruoto perversmo, nepaisant po to sekusio iš esmės revoliucinio pertvarkymo į socialistinę bei “sąjunginę“ toje SSRS, mes tikrai nevadiname nei jokia revoliucija, nei kokiu išvadavimu (nuo ko?).
Kaip ir Lietuvos išvadavimu to net patys rusai nevadina, skirtingai jau nuo 1944-ųjų čia (kaip savo SSRS dalies), ir netgi tuomet dar 1939-aisiais jų iš lenkų “atvaduotų“ Vakarų Baltarusijos ir Vakarų Ukrainos tautiečių, kartu taip nuo lenkų mums “atvadavus“ vos prieš metus 1938-aisiais lenkams pagal jų ultimatumą mūsų išsižadėtą dar ir Vilnių (bet iškaulintą 1939-aisiais iš SSRS ne apsimestinio Lietuvos užsienio reikalų ministerio Juozo Urbšio), tačiau nebepaisant pačių bolševikų pasirašytos 1920-ųjų tarpvalstybinės sutarties dėl Vilniaus krašto pripažinimo Lietuvai, ko pasekoje dabar turime tik sostinę pasienio zonoje per mažiau nei 30 km nuo sienos su Baltarusija (tik mūsų elitukui kaip ir smetoniškam labiau rūpi vėl masiniam pabėgimui apsaugotinas Suvalkų koridorius, nei sostinės gynyba nuo Medininkų pusės) ir be jokio “lietuviškojo“ Gardino (tai nors ačiū politiniu veikėju vietoje išsilaksčiusio lietuviško elito pabuvusiam rašytojui Petrui Cvirkai, kuris bent jau mums “čiurlioniškus“ Druskininkus taip pat vėliau papildomai Maskvoje iš Baltarusijos SSR iškaulinęs – nepelnytai pamirštas, ir jo iš Vilniaus nukeltas paminklas visiškai pritiktų net ne Grūto sovietmečio balvonų parkui, bet šiam miestui už va šituos jo nuopelnus valstybei, tą atminimo lentoje atitinkamai ir įrašius bei pastačius taip priešais landsbergiukų šiemet nusavintą Belarus sanatoriją visų smagumo labui).
Taigi dar turime vieną Lietuvos esminį ir sisteminį valstybės santvarkos pakeitimą, paprastai kitaip vadinamą revoliucija, nors, patikslinant čia sąvokas, tai, vis dar primetamu rusišku naratyvu (nors panašiai revoliuciją angliškai apibrėžia ir internetiniai žodynai), tos revoliucijos yra tik masiniai maištai ir sukilimai, kurie pasibaigia valdžios perversmu (angl. revolt, o ne revolution).
Ir kai tik šiaip vienos elito grupės ginkluotas valstybės perversmas prieš kitą (kaip Lietuvoje 1926-aisiais), pavadinama nebent kokiu puču. Bet jau minėjau, kad Rusijoje valstybinį 1917-ųjų metų lapkričio 7-osios perversmą jokia Spalio socialistine revoliucija net patys bolševikai iki 1927-ųjų nevadinę, kol ne tik pasiekė galutinę pergalę pilietiniame kare, bet ir jau įsitvirtino toje šalyje radikalūs (t.y. išties revoliuciniai) socialiai bei ekonominiai pokyčiai, ir jau to dešimtmečio jubiliejaus proga persivadino atitinkamai (t.y. jei angliškai, tai revolt į revolution), dar vėliau pompastiškai pridėję žodį “didžioji“ (Didžioji Spalio revoliucija, Petras Didysis, Didysis Stalinas, Didysis Tėvynės karas, Didžioji Britan… ai, šitas nesiskaito).
Tenka dabar visą šitą čia patikslinti, kaip ir rašyti tekstą žemiau, nes jau seniai mokyklose nebesimokoma to, kas mums buvo privalu dar sovietmečiu bent dalinai per istorijos ir visuomenės pamokas…
…ir iš kurių mane paskutiniais mokslo metais išmetė kaip, cituoju, “buožės anūką“ bei “buržuazinį nacionalistą“.
* * *
Tai vėl ačiū tuometinei Lietuvos kompartijai (sic!), kad 1988-aisiais (nes Sąjūdis susikūrė tik iškart po mano mokyklos baigimo) buvo panaikintas baigiamasis istorijos egzaminas.
Tad aš likusius privalomus abitūros egzaminus (kurių buvo lietuvių kalbos ir literatūros rašinys, su minėtojo Lenino citata, kas verta irgi čia atskiros istorijos, ir lietuviu kalbos egzaminas žodžiu, kur teko prisiminti Justiną Marcinkevičių ir jo poemą apie vokiečių įvykdytą karinį nusikaltimą Pirčiupiuose; rusų kalbos ir literatūros egzaminas žodžiu; fizika, kur su mano šperomis visos pirmūnės irgi puikiai išsilaikė; ir matematika raštu; bet jau tik istorijos “pokalbis“, kuriame manęs paklausė apie… nesijuokite dabar – “revoliucinį judėjimą buržuazinėje Lietuvoje“!), taip išsilaikiau gerai arba puikiai, todėl ir vidurinio išsilavinimo atestatą įgijau, ir šiaip mokyklą baigiau netgi be trejetų, o ketvertais ir penketais (penkiabalėje tuometinėje vertinimo sistemoje).
Istorija man visada patiko, nors aš ją studijavau daugiau savarankiškai (vietoje visokių pasakų skaitymo), kadangi tuometiniai mokykliniai istorijos vadovėliai buvo veikiau sovietų propagandinis ir dažnai tik didžiarusiškasis naratyvas (irgi “pasakos“) – galop, juk ir SSRS himne, kurio muziką su trečios versijos tekstu ir toliau dabartinė Rusija naudoja, buvo giedama, kad tą socialistinę valstybę “amžiams sutelkė Didžioji (sic!) Rusia“.
Ne Rusija, o Rusia, o Didžioji, tai suprask, ta, kuri aplink Maskvą, nes ankstesnėje iki šitos Kijeve ir aplink, žinia, buvo istoriškai tik Mažoji Rusia, nors lietuvių per LDK okupuotos ir ATR lenkams atiduotos valdyti to miesto ir jokia Ukraina dar nevadintos teritorijos reikalus Maskvoje tvarkęs šiaip jau “didžiarusiškasis (!) prikazas“, kas dabar yra ganėtinai ironiška.
Kodėl dabar tą paminėjau?
* * *
Nes ir vėl – mano pasirinktame laisva tema (aš, žinote, labai kreivai žiūrėjau ir toliau taip “nepatriotiškai“ žiūriu, atsiprašau, Elžbieta, į visą lietuvišką literatūrą, kurią derėjo tuose mokykliniuose rašiniuose nagrinėti tik pagal nustatytas sovietinių literatūros kritikų klišes) baigiamąjame rašinyje aš sąmoningai įdėjau Leninui klaidingai (kaip dabar aiškėja, nes nėra tokių evangelijoms būdingų nuorodų į jo raštus, ir ukrainizacijos vertinimo kontekste) priskiriamą pasakymą, neva:
“Rusijoje mažų tautų nacionalizmas – dažnai tėra tik atsakas į didžiarusiškąjį šovinizmą“.
Nesakykite, puiki citata sovietmečiui dar dveji metai iki Kovo 11-osios!
Suprantama, kad direktoriaus pavaduotojas ideologiniams (ar kaip ten jis vadinosi formaliai?) reikalams Niurnberge mirties bausme nuteisto nacių ideologo (sic!) ir reichsleiterio okupuotoms teritorijoms pavarde, mane, atėjusį aiškintis, kodėl iškabintame sąraše nėra mano rašinio įvertinimo, pasičiupo koridoriuje priešais mokytojų kambarį ir griežtai tarsi tikras gestapininkas pasiteiravo, iš kur aš šitą Lenino tokią “nacionalistinę“ citatą ištraukęs?!
Negi sakysiu, kad perskaičiau prieš keletą mėnesių Komsomolkėje (kurioje tada dar ne dr, bet ta pati Margarita Starkevičiūtė, tapusi ir mano dėstytoja VU TVM, smagiai rašiusi roko temomis, o ne finansų), kai aš jokių Lenino raštų nei tada, nei dabar nesu skaitęs (o išmestas iš istorijos ir visuomenės pamokų, kad nenuobodžiaučiau, iš mokyklos bibliotekos pasiėmiau Aleksandro Kazancevo fantastinį daugiatomį romaną “Fajetai“)?
– O tai jūs Lenino raštų neskaitę?! – užteko berniukui drąsos tokiu akiplėšiškai klausimu į tardytojišką klausimą (sic!) atsakyti.
Prisipažinti tų jam privalomo Lenino neskaitęs tas, aišku, man negalėjęs.
Todėl savo domėjimąsi man paaiškino, kad jei parašys jų vertinimo komisija už mano rašinį 5-tą penkiabalėje, ko tas šiaip yra vertas, tai tokius rašto darbus tikrina švietimo skyrius, o ten, suprask, vedėju yra tovariščius Dubinskas (pavardė jam tikrai pritinkanti – bandė nesėkmingai mums matematiką dėstyti, tai trigonometrijos iki šiol nemoku, nors kai mano mama matematikos mokytoja buvusi, tai aš iki tol viską žiniose kokiais mokslo metais pirmyn tik variausi; o ir kartą šitas irgi iš pamokos mane yra išmetęs, ir manau, kad – visiškai nepelnytai!).
O va tada problemų turės ne tik jie, taip mane įvertinę, bet ir aš, taip “nacionalistiškai“ rašinyje parašęs.
Sutikau, kad užteks ir ketverto, nes vis tiek jokios prabos medaliui bei “raudonam diplomui“ netempiu (kaip buvau lūzeriu, taip ir toliau tokiu durneliu gi esu) – ir su palengvėjimu tas pasiuntęs mane kitų egzaminų toliau laikytis (be matematikos ketverto dėl minėto tovariščiaus trigonometrijos nedadėstymo, tai kitų dalykų jau buvo penketai).
Mano ši istorija tarnauja tik paaiškinimui (angl. disclaimer), kodėl mano žinios istorijoje kartais yra truputį gilesnės už mokyklines, ir kodėl aš nei kiek nenustebčiau, jei koks tikras leninistas šią mano žemiau išdėstomą revoliucijų darymų teoriją sudirbtų, remdamasis tuo pačiu savo Leninu ir ta pačia kontekstui istorija, atsiprašant už šitą kalambūrą su istorijomis.
* * *
Raminu glušavotus kriminalinės policijos mentūros (nes nebe policija nuo skvernelinio pinokio prisigenerolinimo ten laikų) ir net galimai per daug durnai inciatyvius saugumiečius čia gal ir veltui.
Ir be manęs tas “revoliucinis“ valdžios perversmas Lietuvoje seniai įvykęs, arba net nuo SSRS žlugimo taip ir neįvykęs – nelygu kaip vertinsite mirusia respublika sorošėkų šaikos dėka paverstą šią klaidingai vadinamą valstybę, kuri seniai yra senosios ir naujosios nomenklatūros, kurių vaikai jau ir susituokę, net ne nuo partškolinės trepsės “tulpių pašto“, o gerokai anksčiau, kada buvo vsio zakonno, kaip ir sovietinis kolaboravimas jiems tereiškęs, kad “ir tada dirbome Lietuvai“.
Šiaip lietuviški “buržuaziniai“ (pagal savo libedryliškus įsitikinimus ir paskesnį nacionalinių aktyvų išgrobstymą, vadinamą prichvatizacija) “komunistai“ net Lietuvos Trispalvę gerokai iki Kovo 11-osios mūsų šalies valstybine vėliava buvo sau pagal einamąją sąjūdinę konjuktūrą atsinaujinę.
Ir jei dabar dėl metų jūs vėl nustebote, tai šitai taip darkart parodo, kaip jūsų įsitikinimuose viskas yra dabar sąmoningai naratyvuose perkeista, perrašinėjant labai neseną mūsų šalies istoriją, kurioje atsiradęs net “atkuriamasis seimas“ vietoje Aukščiausiosios Tarybos, ir kažkoks “valstybės vadovas“ tos AT Pirmininkas vietoje pagal to meto Konstituciją de jure ir de facto tokiu buvusio AT Prezidiumo Pirmininko (ir vėl ne, bet muzikalkės mokslinio komunizmo profesorius, apsimetantis muzikologu, tokių pareigų niekada nėjęs nei iki Kovo 11-osios, nei po Kovo 11-osios – čia kaip iš Bufetavos padaryti “prezidentienę“ našlės rentai gauti, kai ji prie LR Prezidento pareigas ėjusio AMB nei to sutuoktine buvusi, nei, be abejo, tokias “pirmos ponios“ protokolines pareigas ėjusi, nes vietoje šios išties atidirbusi AMB dukra, kuriai, matyt, ir derėtų tuomet teisėtai kažkokios rentos kreiptis).
Aš taip pat rašęs, kodėl jokios revoliucijos ar “maidano“ čia Lietuvoje nebebus – ir kad šitą klaidingai vadinamą valstybę sugriauti gali jau tik išorinė jėga (net jei būtų dirbtinai sukurstomos valdančiųjų šaikos kokios riaušės, kaip pernykštės prie Seimo).
Bet net ir Rusijos kariuomenė, mūsų laimei, šiuo metu gerokai yra pastrigusi Ukrainoje. O karinių veiksmų eigos, kariavimo priežasčių ar kitokių “teisuoliškumo“ įsitikinimų dėl to iki šiol nepaskelbto ir dviejų “rusiškų tautų“ tarptautiniu virtusio pilietinio karo aš ir toliau sąmoningai nenagrinėju, kadangi man abi pusės ten dėl savo neteisėtų kariavimo metodų, per kuriuos tik žūna niekuo dėti civiliai, ir būtent tokiais įvardintų net Amnesty International, yra pakankamai šlykščios, nekalbant jau apie nebeslepiamą ir atvirai demonstruojamą nacizmą (nors aš visada atsakau į visus skaitytojus dominančius klausimus komentaruose).
O ir iš vidaus galinti kažkaip “revoliuciškai“ pakeisti netgi taip vadinama “homofobiška“ maršistų “revoliucija“ dar pernai išsivadėjo, kaip irgi rašiau, dabar jų idėjinei lyderei ir filosofei Nidai Vasiliauskaitei taip tenkinant savo dominavimo instinkto jau ir socialinį to poreikį, šitaip užgožus ir perkeitus (sublimavus, kitaip tariant) tą jos biologinį reprodukcinį instinktą, sau smagiai be jokios “marksistinės-lenininės dialektikos“ (sic!), tad ir tuščiai vien intelektinės pramogos dėlei, taip postringaujant apie “antrąją“ Lietuvą.
Užuot pradžiai prisėdus bent jau to dabar čia mano valkiojamo Lenino pastudijuoti, kaip išties yra daromos tos revoliucijos, ir gal ten suradus netgi atsakymą į neišvengiamą po to kilsiantį klausimą, o tai kaip, jiems paėmus pagaliau tą valdžią “vardan tos, jau kitos Lietuvos“, ten su ta liustracija būtų.
Antraip, ir ta “antroji“ jų – vis dar toji pati Lietuva, ir vis dar vardan tos godžios, šykščios ir pavydžios, pasikeitus avatarams Seime ir ministrų kėdėse.
* * *
(kita dalis – bus apie 4 revoliucines sąlygas ir 3 jų išdavas)
O čia dar ir visiškai su tema nesusiję praeito antradienio Šiaulių radijo RS2 Laimonto Diniaus laidos Sinkopės:
Ir didelis ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas buvo publikuotas 2022-11-26, o taip pat dar dėkoju atskirai pabalsuojantiems savo pinigais per PayPal!
Komentarų: 26
Comments feed for this article
2022-11-28 15:32
Vytautas Danilevičius
Visgi turiu nesutikti su tamsta dėl terminologijos. Pilietinis karas kai dvi grupuotės kariauja ginklu dėl tam tikros valstybės teritorijos kontrolės. Kiek pamenu, Ukraina niekada nekėlė tikslo užimti Maskvą (aišku, gali būt pavieniu entuziastų). Šiaip apskritai Europoje dabar pilietiniai karai nebevyksta. Čenėnijos karas, ar karai Gruzijoje (apie 1992 metus) tai buvo separatistiniai karai, nes kovotojai nesiekė pakeisti valdžios sostinėje.
Jugoslavijos karai irgi ne pilietiniai. Gal Bosnijos, kažkiek, nors ir jis labiau apie teritorijos padalijimą su kainynų pagalba (serbai norėjo tiesiog sienas pakeist).
Be to, man rodosi, kad šiuolaikinė karo teisė išvis nereikalauja karo paskelbimo formaliai- pakanka, kad būtų pradėti karinės agresijos veiksmai. Juk ir Jugoslavijoj, kai kariavo, niekas ten karo neskelbė. Nei serbai- kroatams, nei kroatai serbams, nei bosniai kažkam iš jų. Tai ne kiek netrukdė teisiniam vėlesniam kariaujančių pusių veiksmų įvertinimui.
O iš teisinės pusės kaip tik jokios problemos nėra. Nuo Krymo užgrobimo momento galima konstatuoti agresiją ir aneksiją. Tai kad ginkluoto pasipriešinimo nebuvo, nepaneigia prievartos panaudojimo fakto. O jau toliau Donbase buvo realūs karo veiksmai. Atitinkamai Ukraina 2014 metais jokių Rusijos teritorijų neatakavo ir jos teritorinio vientisumo nepažeidė. Tad šiuo atveju kas ką užpuolė yra pakankamai akivaizdu.
Beje, labai daug paralelių su 1940 metais.
2022-11-28 18:01
Skipper_LTU
Nuo gūglo atjungė? © 🙂
civil war (noun), a war between citizens of the same country.
2014-2022 metais ATO atvykę zapadencai vykdė etninį valymą (paprastai vadinamą genocidu) Donbase nuo vietinių (!) rusų – bendrapiliečių! Pilietybes ten pradėjo RF dalinti tik šiemet po formalių teisinių sprendimų (t.y. referendumai dėl nepriklausomybės, RF atitinkamų institucijų spendimai dėl pripažinimo ir priėmimo, įstatymų bazės pakeitimai, RF pasai jų norintiems).
Ar nuo to, kad įsikiša užsienio valstybės į pilietinį karą palaikydami kurią nors pusę, tas nustoja būti pilietiniu karu? Lyg ir ne – tas pats 1917-1923 metų Rusijos pilietinis karas, kuriame būta užsienio intervencijos 1918-1922 (Japonija šiaurės Sachaline išvis iki 1925).
Kuo primena tau 1940 metus, tai spėlioti man sunku, nes raudonoji armija įvesta į Lietuvą 1939 metų spalio 20 dieną (kiek daugiau 16 tūkst. karių, kurių dauguma jau buvo Vilniaus krašte), kai Lietuva demobilizavo savo kariuomenę (virš 98 tūkstančių) dar spalio 02 dieną. Mums karas išvis prasidėjo jei ne Klaipėdos aneksija, tai 1938 metų pasidavimu Lenkijos ultimatumui, atsisakant Vilniaus krašto, kurį laikėme laikinai okupuotą.
Tai 1940-ieji tuomet – kaip dabar 2022-jie: “oi, ir kaip čia taip nutiko – netikėtai ir neišprovokuotai?“ 😀
2022-11-28 20:29
seniux
Emigraciją galima vertinti kaip “apačios nenori daugiau taip gyventi“, tai savotiškas “garo nuleidimas“. Arba prasigėrimas. Arba savižudybės.
Įtakotukas, neseniai pasakęs:
-Ir mes Lietuvoje privalome išsivalyti nuo vatos, ir man nesvarbu kokie tai bus teisiniai būdai, kaip tai bus suformuluota, ar tai remia terorizmą, teroristinė valstybė, jei mes nesunaikinsime šitą rusišką pasaulį…“
priminė man šią dainą, dėl kurios Vaidotas atsidūrė teisme:
Įtakotukas teisme neatsidurs. Surajevas youtube, “Kaip nugalėti vatnikus 2022?“ ties 16:22
2022-11-28 21:01
Skipper_LTU
Taip, išstūmimas į emigraciją yra vienas iš dirbtinės socialinės atrankos būdų – apie tai jau rašiau. Problema, kad Brexit – buvo toks pats procesas, todėl Skvernelis galėjo užsirašyti nemažai nuopelnų, kada britai išstūminėjo tokius kaip aš (metais anksčiau grižau) atgal į tėvynę, o šitas prezimentas gyrėsi, kad tai jis atgal parsikvietė.
Ir tu teisus: iš pradžių tave išstumia iš socialinio rato, tada gali prasigerti ir nusižudyti lėtai arba iškart nusižudyti – socialinę mirtį visada po to lydi ir fizinė. Jei nustosiu rašyti čia, tai reiškia, kad esu jau socialiai miręs (o gal ir su visam) – aš jau treti metai nebe FB, kas irgi buvo tokia savotiška “mirtis“. Nors komentarų prasme šie metai tinklaraštyje yra rekordiniai… 🙂
O revoliucijų daryti už godžius, šykščius ir pavydžius tautiečius čia nematau prasmės.
2022-11-29 11:44
Vytautas Danilevičius
Prisiminkim, kad legendinis Girkinas-Strelkovas viešai prisipažino, kaip jis “liaudies respublikų sukilimą“ organizavo už Rusijos oligarchų pinigus ir ne tik jų. Kai turim užsienio valstybės įsikišimą, tai jau ne pilietinis konfliktas, o klasikinis hibridinis karas.
Vietname irgi teoriškai buvo kariaujama su Vietkongo “partizanais“, nors visi suprato, kad tai Šiaurės Vietnamo ir sovietų remiamos pajėgos. Tad ten nebuvo joks civilinis karas, o netiesioginis karas.
Na o legendiniai buriatų tankistai ties Ilovaisku ir Debalceve tai jau buvo beveik atviras Rusijos dalyvavimas konflikte.
Beje, kodėl autoriau meluojate apie Rusijos pasus? Jie ten sėkmingai dalinti po 2015 metų. Kaip Padniestrėj ar Abachazijoj. Tam teritorijų prijunginėt nereikia. Juk praktiškai visus “Respublikų“ vyrus sumobilizavo dar pirmom karo dienom.
“Referendumai“ gi pirmi “liaudies respublikose“ įvyko dar 2015 metais, berods. Tik tad Rusija nesutiko jų “prijungti“. O dabartinė teisinė ekvilibristiką “įteisinant“ aneksija kautynių metu išvis neturi jokios reikšmės, tik propagandinę.
O kalbant apie “genocidą“, tai ką tokiais veiksmais kvalifikuosime? Pašaudymą minosvaidžiais ar kulkosvaidžiais per kontaktinę liniją?
Su “genocidu“ yra viena subtili problema. Tarkim, kad ukrainiečiai iš tiesų nori išnaikinti rusus Ukrainos teritorijoje. Tačiau po 2014 jie tai galėjo sėkmingai daryti “separatistų“ nekontroliuojamose teritorijose: Odesoje, Charkove, Dniepre ir pan. Tačiau tokių faktų neturime. Nebent vėl pasakosim istoriją apie vieną sudegusį namą Odesoje.
Ar čia išskyrinėsim kažkokia virtualia “donabaso“ tautą? Tada jų ten kiek dabar okupuotose teritorijose, dvi ar keturios (su Chersono ir Zaporožės sritimis)? Man tai spekuliatyvi teorija atrodo visiškai.
O mano analogija su 1940 metais grynai teisinė. Nesipriešinimas (kaip buvo Krymo atveju), netrukdo veiksmus kvalifikuoti kaip okupaciją ir aneksiją. Net jei yra kokie nors formaliai “legitimuojantys“ veiksmai (pvz. “referendumai“).
2022-11-29 12:11
Skipper_LTU
Tu argumentus į savo teiginius skaitai ar šiaip su savimi šnekiesi, nesupratau? Pilietinio karo sąvoka apibrėžta, čia nėra ko diskutuoti.
Vienintelė priežastis, kodėl to nenorima pripažinti Vakaruose, tai reikštų, kad separatistai turi pilną teisę atsiskirti (ar neturi pagal tave?), ir Ukraina naudoja jėgą neteisėtai, žudydama BENDRAPILIEČIUS (!), užuot su jais derėjusis (juolab, po pažeistų dviejų Minsko susitarimų). Čia nėra ko daugiau išvedžioti – jau visiems atsibodęs tas Ukroreichas (labai žavu, kai JAV Valstybės departamentas pratrynė savo išvadas apie tai – nors dar galima rasti nuorodas kokiuose nors Reuters archyvuose), ir vis daugiau šalių pripažįsta RF teisę įsikišti ginant savo tautiečius, kurie dabar jau ir piliečiai, nuo šitos “ukrainos“, nes antrai būtų iki galo atliktas etninis valymas. Ar ir tu kaip nacistukas už šitą vykdomą ten genocidą, nesupratau?
Ir kas yra Ukrainos teritorija? Po 1991 metų Ukrainai (t.y. naglam sugėruvui Kravčiukui) Rusijos (t.y. girtuoklio jo sugėrovo Jelcino) paliktos buvę rusiškos (nenuostabu, kad paminklą Kotrynai Du verčia Odesoje – kam ji tą Odesą ten įkūrė?…) teritorijos? Tai paliktos todėl, kad buvo sutarta apsieiti be etninio valymo ir užtikrinti vietinių rusakalbių teises (nebūtų grūdę rusų iš Sevastopolio – Krymo irgi nebūtų praradę). Ukroreichu tapusi toji Ukraina po Euromaidano tą užtikrino? Irgi ne. O tai Kosovas kieno dabar, ir kodėl jo taip pat negrąžinti Serbijai, kaip buvo neteisėtai atplėštas nuo jų teritorijos? Jūs jau gal apsispręskite, kur pagal paniatkes (rule based order), o kur vis tik pagal įstatymus ir konvencijas (law based order). Durniukai net karo paskelbti neįgalūs (nes žino, kas tada bus – baigsis visa parama). Ir neturiu už ką gerbti tuomet, jei svetima valstybė jų teritorijoje kažkokias spec.operacijas vykdo – tai nėra, vadinasi, ten jokios valstybės.
Okupacija nuo aneksijos skiriasi – tuomet pagal tą logiką ne 1940, o 1939 metai.
2022-11-29 17:37
Vytautas Danilevičius
Teisėje yra toks paprastas principas: turinio pirmenybės prieš formą. Čia kaip ant dokumento parašyta “paskola“ ir parašai yra, ir pinigai perduoti. O teismas sako, kad tai neteisėtas politinės kampanijos finansavimas.
Jei separatistiniai judėjimai organizuoti Rusijos, tai čia nėra joks pilietinis karas, o užmaskuota invazija.
Primenu, kad dėl karo veiksmų nutraukimo JAV derėjosi ne Vietkongu, o su Šiaurės Vietnamo vyriausybe, kuri ir buvo laikoma realia konflikto šalimi.
O Kosovo precedentas yra kreivas, nes sukūrė antrą albanų valstybę. Šiaip tautų apsisprendimas už jų etninių valstybių ribų nelabai galioja. Nes pagal tokia logiką rusai gali pareikalauti autonomijos Latvijoj, Estijoj, Kazachstane, ar net kokioj Krigizijoj, nes jie gyveno visoje buvusios imperijos teritorijoje.
O jei kažkas Ukrainoje nori gyventi, kaip Rusijoje, tai visada gali persikelti į Rusiją.
Primenu, kad sovietai Ukrainos teritoriją (apart Krymo, kuris yra specifinis atvejis) sudėliojo pagal etnines ribas beveik tiksliai. Tiesa, Kubanėje dar liko nemažai Ukrainiečių. Ir Dono kazokai irgi ukrainiečių kilmės. Tad kalbėt apie kažkokias “rusų žemes“ Ukrainoje yra naivu. Reikia nepamišti, kad miestai visoj Sovietų sąjungoj buvo labai rusifikuoti, dėl sovietų industrinės politikos. Taip ir Lietuvoj gana Rusiška Klaipėda atsirado, ar Visaginas. Na dar Holodomoras “padėjo“ kiek pakeisti teritorijų etninę sudėtį.
Beje, Kotryna II Odesos neįkūrė, o tiesiog pervadino ten jau kelis šimtus metų egzistavusį uostą Hadžibėjų ir davė kažkiek investicijų (per specialų muitinės režimą ir pan.).
O su Krymu yra taip, kad šia teritorija Rusija pati pripažino Ukrainai (kaip ir, beje, visas kitas sienas. Ir net pradėdama Hibridinį karą 2014 sutarties dėl sienos nedenonsavo).
Na o argumentas, kas kažkada “priklausė Rusijai“ čia yra nerimtas. Nes jie ir Korėjos gabalą kažkada kontroliavo, ir Suomiją ir didelę dalį Lenkijos ir t.t. ir pan.
Sienų neliečiamumą Europoje įtvirtino Helsinkio baigiamasis aktas 1976 metais. Tad vienintelis to akto pažeidimas iki šiol išlieka Kosovas. Bet ir tai tą sprendimą priėmė po daugiamečių derybų, neradę būdo, kaip grąžint Kosovą į Serbiją (beje, prie Albanijos neprijungė)
Visos valstybės Europoje byrėjo pagal oficialias valstybinių darinių ribas jų sudėtyje. Todėl ir Bosnijos sienas stengtasi išlaikyti bet kokia kaina.
Visgi man neaišku kur tie mistiniai “etniniai valymai“ vyko? Donecke ar Luhanske, kuris Rusijos kontroliuojamas (kaip tai techniškai įmanoma)? O gal Kramatorske kuris buvo Ukrainos kontroliuojamas. O gal Kijeve (nes pirmomis karo dienomis puolė ir Kijevą). Primenu, kad oficialiai skelbtas planas “denacifikuoti“ visą Ukrainą. Tiesa kiek pamenu pats Putinas teigė, kad “ukrainiečių tauta neegzistuoja“. O tuos, kurie nesutinka su tokiu teiginiu, matyt, planuota likviduoti. Ir atitinkami tekstai skelbti Rusijos naujienų agentūros portaluose. Tiesa, oficialūs pareigūnai buvo “kuklesni“
Šiaip Ukraina turi teisę visą savo tarptautinės bendruomenės pripažintą teritoriją deokupuoti jėga. Beje, tokią teisę ji turėjo ir kokiais 2015 metais, tik nelabai tam turėjo galimybių tuo metu.
Grįžtant prie formalaus karo paskelbimo (matyt parlamento sprendimu) fetišizmo. Nematau, ką tai keistų. Jei visi pripažįsta, kad vyksta Rusijos-Ukrainos karas. Visuose ne Rusijos dokumentuose situacija įvardijama karu, įskaitant JTO Generalinės Asamblėjos rezoliucijas. Beje, tuo pagrindu Turkija Rusijos karo laivų į Juodąją jūrą neįleido. Tai formaliai paskelbus karą nieko nepasikeis. Kas norėjo duot ginklų tas ir duos. O kas nenorėjo, tas neduos ir oficialiai karą paskelbus.
Beje okupacija yra pirmas aneksijos etapas. Aneksijos be okupacijos nebūna. Bet būna okupacija be aneksijos.
2022-11-29 18:05
Skipper_LTU
Tai mus prisianeksavo kaip austrus su čekoslovakais, ar nelabai? 🙂 Nes tada ir sakau – 1939, o ne 1940. Ir dar tuomet – A. Smetona yra tėvynės išdavikas ir sovietų kolaborantas? 😀
2022-11-29 18:08
Skipper_LTU
Fetišizmas dėl karo paskelbimo iškart juridiškai atidėlioja kariaujančias puses – ir baigiasi visa esama parama Ukroreichui iš NATO, nes tai reikštų jau oficialiai, kad NATO kariauja prieš Rusiją. O dabar “nekariauja“ (kam rūpi ten jau žuvusių 1200 lenkų ichtamniemų?). Va ir tamposi šitame quasi ar proxy kare abi pusės. Karą Kijevas pralaimėjo jau antrą invazijos dieną – buvo siūloma susitarti ir spec.operaciją baigti (Medinskio derybų grupė). Niekas neleido nei iš išorės (naglosaksai), nei iš vidaus (ukronacikai). Tūkstančiai žuvusių, dar didesni sugriovimai, prarasta jau 20% šalies – ir bus dar blogiau.
2022-11-30 11:35
Vytautas Danilevičius
Nematau čia jokios problemos. Ir dabar ne visos NATO narės remia ginklu Ukraina. Na rems individualiai. Susirinks N šalių ir perduos ginklus. Net dabar ten kažkas iš ne NATO narių yra, berods.
Beje, remti valstybę, kuri įgyvendina teisę į savigyną leidžia net JTO statutas. O užpuls NATO, tai teks pagal 5 straipsnį gintis.
2022-11-30 13:08
Skipper_LTU
Ne, neteks – ukronacikai sąmoningai atakavo savo raketa Lenkijos teritoriją, nužudydami du vietinius civilius. Ir ką? NATO net paramos tam Ukroreichui nenutraukė. Ir turi lenkai jau 1200 lavonų 1700 vietų karių kapinėms, ir dar panašiai tiek toliau turės. Tik va Patriot raketų perduoti nenori – tikisi taip bent nuo ukronacikų apsiginti? 🙂
O va oficiali karo padėtis pagal teisę iškart NATO palaikymą padarytų viena iš kariaujančių pusių su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Todėl tikrai naglosaksai neleis zelebobikams jokio karo paskelbti, ir grįžtame prie pradinio statuso: svetima valstybė jų teritorijoje vykdo kažkokią policinę spec.operaciją karinėmis priemonėmis, kam priešinasi su tokia savo valstybės politika nesutinkančios karinės grupuotės – tai ne tik apgailėtina, tai ir pasišlykštėtina, ir ypač, kai ir toliau žūna civiliai iš abiejų pusių.
Ir ginkluotės jau prisidalinę – 20 iš 30 NATO šalių savo arsenalus išsėmę (taip lenkai liko be tankų, slovakai be lėktuvų, mes be stingerių ir dar net demechanizavę vieną ar du savo pėstininkų batalionus iš trijų mechanizuotų, ir t.p.). Greitkelio per Suvalkų koridorių neprasiplatinote numatomam bėgimui visa savo šaika? 😉
2022-11-29 19:12
Skipper_LTU
Čia kuo Eligijus dabar dėtas? 😀 Žmogus mane nors pirmas gimtadienio proga pasveikinęs (skirtingai nuo jūsų). 😛
Nes neorganizuoti. Rusai ten nuo sovietmečio vietinių ragulikų neperneša – skirtingai nuo tavęs, esu tarnavęs ir su vienais, ir su kitais.
O mintis kame? Kad mano argumentus palaikai? Jau sakiau – jūs pagaliau apsispręskite savo naratyvuose, nes kai apsimelavę iki ausų, tai po to ir blaškotės su argumentais. 😀
Tai Kosovą grąžiname Serbijai, o Teksasą Meksikai, nesupratau? 🙂
Tie žmonės ten gimę ir užaugę – tai ukrainiečiai atvažiavo pas juos (jūs šitą pagaliau į savo bukas makaules galite įsikalti?), tai gali grįžti ten, iš kur atvažiavę. Toks vietinių argumentas, ir jokio karo net nebūtų. Net praeitą savaitę Putinas pripažino, kad 2014 metais padarė klaidą, kai tikėjosi Donbasą įprūdyti atgal Ukrainai (kuri neėmė etniškai neišsivaliusi). Rašiau apie tai dar iki invazijos.
Koks ATO veiksmų argumentas? “Mes nuvertėme teisėtą valdžią Kijeve, o dabar Donbasą išvalysime nuo rusnios“? Nuostabu, aha. Kaip tada pasakė vienas ukrainietis Sidorenko (šiaip iki karo pabendravę): Galycija užgrobė Kijevą, o dabar bando prisiūti visą Ukrainą prie Galycijos – dabar suprantu, ką jis turėjo omeny, kai pradėjau ta šalimi domėtis. Gal jau ir jums metas, ką? 😉
Tu gal dar pasakyk, kad ukrai iškasė Juodąją jūrą, o Homeras neteisingai juos pavadino! 😀 Tą jie ir toliau kliedi savo pseudoistorijos (išties – ukronacistinės propagandos) vadovėliuose.
Koks tau Donas Ukraina??? Šolochovas prisimelavęs, jokie Dono kazokai su autonomija nebuvo pirmoji Rusijos kazokų rinktinė ar rusai tapo jau “savi“? Generolas Krasnovas vartosi grabe, kuris dar 1940 metais sakė, kad gėda kazokams su banderovcais susidėti.
Kokia dar Ukraina yra ta Ukraina – kurių sričių? 😀 Kada ta Ukraina susikūrė išvis? Kai Skoropadskis ar kai Petliūra cirke su aukštielnyka švedų tautine “mazepiška“ skelbė nezaležną? Ar haidamakai jau buvo Ukraina, ar nelabai? Ar Mazepa gal? Ar Novgorodo variagai Kijeve – jau buvo ukrainiečiais, ar dar irgi nelabai? 😀 O Donbasas (sostinė Guliaj Polia) – taigi išvis buvo machnovščina, visiškai rusiška teritorija, ir Nestoras net nekalbėjo jokiu suržiku, ir skerdė haidamakus nezaliežnykus kartu su bolševikais be palauk! 😀
Kijevo Rusia yra Ukraina, nes… Rusia? O tai kodėl Rusia, o ne Ukrainka? 😀
Ai, pala, durnas argumentas. Ar nedurnas, kai ukronacikai nusipeza? 😀
Galima ir taip sakyti – pasitaisykite Gedimino įrašus, kad įkūrė Vilnių, nors išties įkūrė savo sostinę iš Trakų (dabar Senųjų), kai perkėlė vėl į Vilnių (anksčiau – Vorutą, istoriko Batūros teorija, kuri siutino istoriką Gudavičių, ir gerbiami parpiesoriai taip apsipyko, kad teko vienam į pedagoškę išsikelti). 🙂
Tai Hadžibėjus – kokių “ukrainiečių“ miestas? 😉 Čia gal tie, kurie lazdomis jūrą iškasė, ar truputį kiti, kur stepėsi Rusia vadinosi? 😀
Tie į Odesą iš kaimų atvyko iš esmės tik po Antrojo Pasaulinio (atvažiuodavo “seliukų“ ir anksčiau, bet ten buvo kaip totoriai Vilniuje), kai po rumunų ir vokiečių etninio valymo vietinių žydų, kurių nespėta evakuoti, faktiškai nebeliko. O daugumą ten visada sudarė rusai. Gal zapadencai gali kokią liaudišką dainelę pacituoti, kaip ten “be Odesos-mamos nenurimsim“? Jie gi net tarpukaryje to neprikūrė, skirtingai nuo mūsų tautos apie Vilnių. Žydiškų dainų apie Odesą dviem kalbom – apsčiai. Rusiškų yra. Ukrainietiškų? Nors viena??? 😀
Jei pagal etnines ribas dalinta būtų 1991-aisiais, tai jokio karo dabar nebūtų, kaip ir Ukrainos būtų panašiai kiek dabar Baltarusijos. Lietuvių tautai pasisekė, kad mes tą LDK prapylėme ir po to per šimtmečius apsiraminome etninėse ribose – dabar ir gerai, ir blogai, kai per savo prizmę bandome suprasti ne monoetnines tautas, kaip ukrainiečiai. O ukrainiečiai čia tame yra totaliai išpindėję, rusai juos išties per daug lepino ar prie imperijos, ar prie Sovdepijos – ir gyventi jie daugiatautėje valstybėje nei kada mokėjo, nei norėjo. Jie net tarpusavyje tarp regionų nesugyvena.
Jau sakiau, kas kam ką konkrečiai pripažino ir su kokiomis esminėmis sąlygomis, kurias Ukroreichas pažeidė. Susitarimas nebegalioja, nes viena iš šalių jį pažeidė ir, koks netikėtumas, ne ta, kuri dėl pažeidimo vykdo spec.operaciją.
Ne todėl, kad būčiau už Rusiją (dėl tranzito jūsų šaika irgi provokuoja čia karą, primenu!), nes man į juos nusispjauti. Bet kad esu už sąlygų peržiūrėjimą ir rimtas derybas ir sienų demarkavimą etniniais pagrindais, kas padėtų sustabdyti žudynes (zelebobikų teismas – irgi ne mano reikalas, bet jiems gerai nesibaigs), o ne vėl stengiantis patikėti “ukrainiečių“ gera valia daryti paliaubas, kol tie ir vėl išnaglės ir klyks “maskaliaku na giliaku!“. Na, nepatinka man nacistai, kad ir kokios tautybės būtų, tai ką dabar?
Nėra ten nei viename jų jokios geros valios – atsiprašau, tarnavau su šitais iš įvairių regionų (jų batalione trečdalis buvo), tai tik su Ukrainos rusais iš Donecko (pvz. Saška Ivanovas, Kyokushinkai – turiu ne vieną karatistišką foto su juo) ir galima buvo adekvačiai susišnekėti. O banderovščina su jef. Gusaruku arba chocholu viršila ten – tai faktiškai iki muštynių. Kas juokinga, kad fošystą rusai užstojo (kaip sakė Slavikas iš Kazanės: kto nie prav – tamu v piatak), įskaitant ir ukrainietį Igorį Ferko iš Rygos, pravarde Gogoyama. 😀
Aš ne iš pasakaičių internetuose ir propagandose klausimą pasinagrinėjęs, ir dar nuo SSRS laikų, tai gal nebenusišnekėk – ypač istorijos klausimais. Ir galiu patvirtinti visas patarles apie chocholus.
Sakai, teks grąžinti Vilnių Baltarusijai, o Klaipėdą Kaliningradui? 🙂 Kaip su latviais – ar Palangą į Daugpilį keisim, ar tiek jau to, kaip škotas suderino? 😀
Labas rytas pramiegojusiems – be dirbtinio Kosovo, tai nėra, sienas, matai, pakeistos, ir VDR, Čekoslovakijos, Jugoslavijos bei pačios SSRS. 😀 Sienos gerokai pasikeitė nuo to laiko, atsirado naujų valstybių, kitos likviduotos, dar ir ES susikūrė. Tuoj iš Jungtinės Karalystės liks ir vėl tik kokia Anglija. 🙂
O NATO Bosnijai pabyrėti truputį nuo Jugoslavijos nepadėjo? Kaip ten su Serebrinica ir KFOR įvedimu?
Tu šiaip durnas ar tik tokiu apsimeti? ATO nebuvo? Civilių neapšaudė? Žmonės ir dabar žūsta Donecke bei Luhanske. Mieste. Centre. Apie pakraščius net nekalbu. Kasdien. Visus 8 metus. Alio?!
Gi ukronacikai patys filmuoja ir tuo giriasi, ar ir vėl žlibumas ir glušumas to neleidžia pamatyti? Kaip ten Grosiui su TATENA ir Zaporože: haubicų kieme nerado, bet rusai šaudo į rusus, nes rusai šaudo į rusus, todėl reikia išlaipinti rusų desantą, kad užpultų rusus?
Kaip su Kramatarsku? Kaip su raketa į Lenkiją? Šūdžiai kaip Hujieba vis dar kvykauja, kad ne jų raketa? Tikim, nu. Baidenu – ne. Nes demencinis. O va zelebobikais ir feikų portalu delfiuose – tai tikrai tikim! Kaip mokslu.
Šiaip Putinas minėjo, kad Ukrainos valstybė tokiame būvyje prarado teisę po 8 metų toliau egzistuoti, bet po to pasimiršo, o apie vientisą ukrainiečių tautą, kuri išties tokia neegzistuoja, skirtingai nuo mūsų, tai aš dar čia rašiau gerokai iki Putino (nesu tirkas, kad jis taip sakęs). Ten išties yra daugiatautė valstybė (jau rašiau iki invazijos), ir klausimas, ką vadinsi ukrainiečiu, kai huculai su galyciečiais yra zapadencais, bet nesutaria kaip tautos vieni su kitais? Ir ką?
Ką galėtų reikšti denacifikacija ir demilitarizacija – irgi esu tinklaraštyje rašęs. Niekas taip ir nepasikeitė.
Ukraina kaip valstybė nustojo de facto egzistuoti po 2014 pučo – dabar tai yra visiškai kita valstybė, nei iki tol (ar ta pati?). Nes po to prasidėjo dabartinio Ukroreicho kūrimas – etniškai išvalyta (ne tik nuo rusų) monoetninė ir fašistinio tipo (valdymo forma ir viešosios nuomonės kontrole) valstybė su tikslu būti tik antirusija (nes už tai jankiai babkių duoda – pigiai prasisuko, net Reiganas apie tai pasvajoti negalėjo).
Aš taip suprantu, kad jūs mielai tokią ir Lietuvą padarysite – bėdukė tik tame, kad neaišku kaip su žydšaudžiais toliau dabar elgtis, ką daryti su tuteišiais po W įteisinimo (beje, ji pasuose buvo dar prie AMB, labas rytas, herojai), ir kad vietiniai kacapai čia realiai gali separatistais patapti bei RF sau į pagalbą prisišaukti, ir joks NATO tada jau tikrai neapgins. Jūs gi patys tai kariauti bijote (1991 anapus kitoje Neries pusėje nuo manęs jūsų kolaborantė Dalytė buvo) ir nemokate (visi gi nuo kariuomenės išsisukę!), ir jums ne kokią “mažino liniją“ tarp Medininkų iki Vilniaus kurti, bet užsitikrinti pabėgimui tik Suvalkų koridorių terūpi, tiesa?
Dar bėdukė, kad narkomanijos ir pederastijos indoktrinacija bei ištisus dešimtmečius vykdyta kova su patriotais kaip nacikais jums dabar sunkiai padeda pasirengusių šitą klaidingai vadinamą valstybę pririnkti. Kaip ten su tais brangiais ir “tik važiuojančiais, bet šaudančiais kartais atskirai“ fricų autobusais, dėžutėmis vadinamais, Senamiestyje prasisuksite? Juk reiks Totorių g. ir Daukanto a. evakuoti, ir šiaip prie poliarizuotų stiklų Gedo 11 sunkiai privažiuosi. 😀
2022-11-30 18:38
Vytautas Danilevičius
Eligijus čia buvo, kaip iliustracija, kad tai kas gali formaliai atrodyti, kaip “civilinis karas“ realiai nėra joks civilinis karas, o užmaskuota invazija.
Prie to paties ir Vietkongas, kaip Donbaso “sukilėlių“ analogija.
Kažkaip pamirštame, kad tiek Luhansko, tiek Donecko “liaudies respublikoms“ vadovavo Rusijos piliečiai 2014-2015 metais. Jau nekalbant apie Girkiną-Strelkova, kuris ten buvo “gynybos ministras“ ir pagrindinis karo vadas.
Taigi, chronologija kaip ir aiški: pirma “sukilėliai“ užgrobia milicijos ir SBU būstines, paima ginklus, paskelbia “respublikas“, o jau tada prieš juos pradedama antiteroristinė operacija.
Kas link tautos, tai ta teorija apie 11 ukrainiečių tautų yra visiškai spekuliatyvi. Pagal tokia logiką Lietuvius mažiausiai į žemaičius ir aukštaičius perskirti galima (dar identiteto ir mentaliteto skirtumai). Jau nekalbant į kiek dalių reikėtų kapoti tą pačią Rusiją, kurios rusai (nekalbu apie gausias tautines mažumas) iš kokio Chabarovsko ar Murmansko dažnai Maskvą matė tik televizoriuje.
Analogiškai galima Lenkija dalint (Mozovija, Pamarys, Silezija, jau nekalbant apie Kašubus). O jei paimt kokią Italiją ar Vokietija, tai ten regioniniai skirtumai išvis istoriniai. Daugelis teritorijų turėjo kelių šimtų metų
vienokio ar kitokio valstybingumo istoriją.
Kalbant apie teritorijas, tai miestai XX amžiaus pradžioje nėra kriterijus. Ten ir tradiciškai tautiškai maišyti gyventojai buvo (dėl prekybos ir pan.). Toj pačioj Lietuvoj skelbiant nepriklausomybę lietuviai nesudarė gyventojų daugumos jokiame dideliame mieste. O tuo pačiu miestiečiai nesudarė daugumos gyventojų, nes kraštas dar buvo neurbanizuotas. Kaimai tiek aplink Odesą, tiek Donbase, tiek kitur buvo ukrainietiški. Tai pagal kaimus ir sprendžiam teritorijos etninę priklausomybę. Rusijos imperijos laikų etniniai žemėlapiai šį teiginį puikiai patvirtina.
Juolab dar yra kolonizacijos aspektas, tiek Rusijos imperijos laikais, tiek prie sovietų. Rusai pas mus (Lietuvoje) tokiais kiekiais iš kur atsirado? Analogiški procesai ir Ukrainoje vyko.
Aišku, reikia nepamiršti Holodomoro, kuris sumažino gyventojų būtent rytinėje Ukrainos dalyje keliais milijonais. Tai, aišku, įtakojo vėlesnius tautinės sudėties pasikeitimus.
Bet tenka pripažinti, kad būtent Stalinas surinko visas etnines ukrainiečių žemes į vieną vienetą. Nes būtent etninių žemių grąžinimu jis rėmė savo aneksijas 1940 metais.
Taigi reziumė: ukrainiečiai yra viena tauta, nors ir dėl specifinės istorijos yra regioninių skirtumų (ypač 1920-1940 metų laikotarpio). O kaip ir kiekvienoj valstybėj joje yra tautinių mažumų pradedant nuo tokiu skaitlingų, kaip rusai, baigiant vengrais, totoriais, rumunais ir t.t. ir pan.
Dabar biški apie Putino pozicija. Jo propaguojama teorija, kad ukrainiečiai, rusai ir baltarusiai yra “viena tauta“. Tuo grindžiamos pretenzijos į visą Ukrainos teritoriją.
Mes gi leisime ukrainiečiams galvoti kitaip.
Tiesa, pretenzijos visa laiką keitėsi, nes skelbiamos vis kitokios Ukrainos pilnumo ar nepilnumo teorijos.
Bėda ta, kad jis Ukrainos vyriausybę po Maidano de fakto pripažino. Ir diplomatinius santykius palaikė kažkiek laiko. Ir derėjosi tiek su Porošenka, tiek su Zelenskiu. O po to apsigalvojo ir konstatavo “perversmą“, kai jam derybų rezultatas nepatiko.
Tenka konstatuot, kad pozicija yra nenuosekli. Jeigu jau nepripažįsti, tai reikėjo atitinkamai tai daryt iš pat pradžių. Bet tada jau jau karas iki pergalės nuo 2014 ir joks hibridinis, kaip buvo daroma.
Tiesa, šis faktas agresijos konstatavimui išvis jokios reikšmės neturi. Ukraina niekada (iki dabartinės karo eskalacijos) jokių jokių agresyvių veiksmų Rusijos teritorijos atžvilgiu neatliko.
Beje, pastaba dėl Grosi vizito į Zaporožės AE, tai jam, visų pirma, ne visur leido eiti. O savaeigės gaubicos ir Grad’ai arba Uragan’ai gali į teritoriją tiek atvažiuoti, tiek iš jos išvažiuoti. Na išvežė tam kartui, o po to vėl, atvežė. Labai logiškas sprendimas- šaudai į kitą krantą, ir arba negauni atsako, arba kaltini kitą pusę taikant į atominę elektrinę.
Primenu, kad vakarai reikalauja būtent kariuomenės išvedimo iš elektrinės. O rusai, kol kas to nedaro. Tada išlieka apšaudymų grėsmė.
Patikima informacija galima tik iš ten dirbančio personalo.
Grįžtant prie sienų neliečiamumo klausimo. Visi byrėjimai Europoje vyko pagal valstybinių darinių, buvusių valstybių sudėtyje administracines ribas. O jos nesutapo su etninėmis, dėl ko ir kilo Jugoslavijos karas. Ten visos sienos buvo išsaugotos, išskyrus Kosovo atvejį. Todėl gavosi tokia keista Bosnija sudaryta iš dviejų darinių ir dar vieno Brčko miesto apylinkių, dėl kurio abi pusės nesutarė. Todėl jis yra atskiras federalinis vienetas su savo teisine sistema.
Čekoslovakija byrėjo susitarimu pagal buvusios sąjunginės valstybės ribas. O Vokietija susivienijo taikiu tarpusavio susitarimu.
Vienintelis ginkluotas konfliktas įvedęs sienos neapibrėžtumą buvo tar Azerbaidžano ir Armėnijos dėl Karabacho.
Taigi Europoje sienų neliečiamumo gana griežtai laikomasi.
Kalbant apie Ukrainos valstybės tęstinumą, tai vyriausybės politikos pasikeitimas nereiškia valstybės pasikeitimo. Veikia ta pati Konstitucija (su tam tikrais pakeitimais). Yra vyriausybė, parlamentas, prezidentas.
Beje, visos pasaulio valstybės Ukraina pripažįsta, net jei nepalaiko Vakarų politikos. Taigi, Rusija čia viena. Visi klysta, o Rusija teisi variantas? Kažkaip logiška, jog būtų atvirkščiai.
Valdžios pasikeitimas po Maidano vyko ne visai formaliai pagal procedūras. Bet buvo netipinė ir neaprašyta situacija (kai prezidentas pabėgo iš šalies neatsistatydinęs). Bet ta pati Rada suformavo laikinus valdžios organus. Vėliau, priešlaikinių rinkimų pagalba tie organai buvo suformuoti legitimiai.
Man įdomu koks Rusijos-Ukrainos sutarties dėl sienos demarkavimo ir delimitavimo punktas įteisina garantijas rusų mažumai Ukrainoje. Tokiose sutartyse tokie dalykai paprastai nerašomi.
Kitas reikalas, kad nuo 1928 metų, berods, Briand-Kellog’o paktas draudžia tarptautinius konfliktus spręsti karine jėga (beje, dėl to Klaipėdos operacijai formalių pretenzijų nėra). Tad jei sutarties vykdymas nepatinka- turi ieškot kitų sprendimo būdu. Krymo užgrobimas sutarties nesilaikymo pagrindu tarptautinės teisės nepateisinamas.
Važiuojam toliau. Visoj šitoj istorijoj su nacistais valdžioje turim dar žydą išrinkta Ukrainos prezidentu. O juk teigta, kad “nacionalistai“ persekioja absoliučiai visas Ukrainos tautines mažumas. Aišku yra toks terminas, kai “žydobenderovcai“ tai galima juos ir judoantisemitais pavadint. Bus ne mažesnė nesąmonė.
Tiesa, anot Wikipedia, Baby Yar buvo sušaudyta ir arti 600 OUN narių. Kažkaip sunkiau būtent jiems žydų žudynes pripaišyt. Tai nereiškia, kad kiti ukrainiečiai tame nedalyvavo.
Taigi dar karta problema: kokie etniniai valymai vyko Kijeve, Dniepre, Charkove, Odesoje nuo 2015 iki 2022 metų pradžios? Nes kol kas buvo panaudotas argumentas apie Luhanskop ir Donecko apšaudymus. Charkovas ne Luhanske, tenka pastebėti.
2022-11-30 19:32
Skipper_LTU
Nuo šių metų vasario 24 dienos – nebe pilietinis vietinių karas, o spec.operacija, nu! 😀
Iš kur tokią nesąmonę ištraukei? A. Zacharčenka (DNR vadas) buvo vietinis. Givi (Somali vadas) buvo vietinis. Tik Motorola (Sparta vadas) iš Krymo, bet tai Krymas iki tol buvo Ukraina, ir pagal pasą (reikia tikslintis) tas gal dar irgi buvo “ukrainietis“, nes atvyko iškart.
Strelkovas – taip, FSB atsiųstas provokatorius, kuris sugriovė Putinui visus “rusiško pavasario“ planus, kad nepavyko prijungti kaip Krymo su žaliais žmogeliukais. Putinas išvadas pasidarė – apie FSB dabar nieko negirdime, ir Strelkovą išleido kariauti tik dabar, kai jau nieko prigadinti nebegali (jis tapęs kurių ten savanorių bataliono štabo viršininku, tai neaišku, ar iki fronto nuvažiavęs).
Kuriuos tu ten kitus vadus turi omeny, kurie 2014 metais buvo ne su Ukrainos pasais? 🙂
Ne visai taip (A. Zacharčenko “Oplot“ daro pučą Donecke su šūkiu “visa valdžia Radai!“ ir “mes nepalaikome janukovičiukų!“, ir stumia rusakalbių teisių užtikrinimo įstatymą, kurį prieš tai buvusi Rada atmetė), bet galima interpretuoti ir taip, kaip ir jie sako, kad kraujo buvo galima tada dar išvengti, nes pučas darytas todėl, kad chunta Kijeve į juos neatsižvelgė. Plius, ATO pradėjo ne Porošenka, o dar l.e.p. Rados spykeris. Ar ir vėl su faktais ne kažką? 😉
Ne, aš jau esu citavęs ukrainiečio akademinį darbą apie tai – ir jų tokių tautinių regionų yra 14, o ne 11 (tu nei pusės iš atminties neišvardintum, tiesa?). Ir tautų ten yra dar rusų, žydų, moldovų, rumunų, huculų, vengrų ir t.p. – va šituos visus ukronacikai nori paversti “ukrainiečiais“.
Jei pas mus taip būtų, tai Dobrowolska ne tik paso iš “lietuvės“ į lenkę nepasikeistų, bet dar ir pavardę priverstume pasikeisti į kokią nors Eveliną Geravalytę. 😀
Žemaičių autonomijos temą išties rusų įtakos agentai eskaluoja – čia nieko naujo. Bet mes per šimtmetį išsprendę šią problemą, skirtingai nuo “ukrainiečių“, ir mums žemaičiai yra lietuviais, ir jie savęs jokiais “vokiečiais“ ar “latviais“ nelaiko.
O Rusijoje yra 190 tautų – tokia pačia logika RF buriatas irgi yra “rusas“. Neseniai naglosaksai bandė Dagestane įsiūbuoti šitą nacionalinę segregaciją ir maištus, bet libedryliniam jaunimėliui ir sorošėkams vietiniai aksakalai (ypač, tai vietinės moteriškės…) gerai į skūrą davė, ir baigėsi visa “nacionalinė revoliucija“. Problemų yra, be abejo, bet Rusija turi ne vieno šimtmečio imperinę patirtį, o tai reiškia, kad imperija duoda socialinius liftus nepriklausomai nuo etninio priklausymo. Kad ir tas pats mitas apie “sėslumo ribą“ – žydai pagal tautybę “surusėdavę“ ir ją kirsdavę bei darydavę karjerą, o relihginiai judėjai likdavę savo etninėse teritorijose kaip getuose, jei jau jiems tas tiko ir patiko. Kokie buvo valdžios persekiojimai Kornėjui Čiukovskui ar Markui Šagalui, arba Utiosovui ir pan. (kurie po revoliucijos išvis gavo lygias teises)?
O jie ir dalinasi – labas rytas! 😀 Tiesiog, spėju, tu lenkiškai nemoki ir tau pakankamai ten su vietiniais bendrauti neteko. Bet lenkai ir čia turi imperinę patirtį sulenkinti mozūrus ir pan. – kas reiškia, ir lietuvius (nors Punskas ir Seinai dar laikosi, lankiausi jų mokykloje).
Italija yra Napoleono darinys (suvienijo kaip tautą galutinai tik Musolinis), o Vokietija – Bismarko (suvienijo irgi tik Hitleris į tautą: ein Volk, ein Reich…). Dabar regioniniai skirtumai pranykę, bet ir vėl, matyt, nesi bendravęs su vokiečiais, kas yra prūsokas, ir kas yra švabas, saksas ar “separatistas“ bavaras. 😉
Beveik sutikčiau, išskyrus Odesą ir Donbasą – pirmu atveju, tai seliukai buvo net iš Žitomiro, o antru – ten gyveno kaimuose dauguma rusų (kazokai, šachtininkai ir pan.). Ukrainizacija prasidėjo tik sovietmečiu (ir todėl pirmasis sekretorius Charkove nusišovė dėl persistengimo pačiame pirmame sovietų dangoraižyje, nors visi mano, kad pirmieji buvo tik prie Stalino ir Maskvoje). Donbasas – tai Raudonasis Donas, o jau tarp rusų kazokų nerusų nebuvo, generolas Krasnovas tave kardu už tokius pareiškimus būtų sukapojęs. 🙂
Va čia yra tipinis lietuvio provincialo kvailas įsitikinimas! 😀 Nu gal nenusišnekėk… Mitas tai, ir tik mūsų tautiečių kvailose (nes tiki mokslais, o ne šviečiasi) makaulėse – atvirkščiai, tai ukrainiečiai industrializacijos metais vyko į rusų gyvenamas teritorijas, ypač Donbasą. Maža to, ukrainizacijos procesą palaikė ir patys bolševikai, nurodę privilegijuotas kvotas iš kitur atvykusiems ukrainiečiams darbuotojams ir leidiniams, ir pan.
Nebūtų reikėję sukurti didelės tarybinės Ukrainos – jokių konfliktų Donbase išvis nebūtų, nes ten jokios “ukrainos“ nebūtų, kaip jos nebuvo ir Kryme (tai kur tos zapadencų liaudiškos dainelės “mes be Krymo nenurimsim“ ir “į Odesą, į mylimą miestą“? 😀 ).
Mes jau kalbėjome apie badą SSRS, o ne tik Ukrainoje, ir nebereikia šito propagandinio šūdo užsispyrusiai toliau kartoti. Nes rusų per tuos badmečius išmirė Rusijoje gerokai daugiau ir be visokių bolševikinių sąmokslo teorijų, ir nepadoru dabar spjauti į jų mirtis tarsi niekines, nes vėl matau nacizmą: “nu žydų tai gal ir gaila konclageriuose, bet ne čigonų“ – man visi vienodai svarbūs ten buvo, nes aš ne tik “Dievų mišką“ skaičiau, bet ir Štuthofe mokyklos laikais lankiausi (kur į dujų kameras neleido, nes dar buvo pavojinga). Tai va man išsivysčiusi yra alergija “kaukolių matuotojams“.
Jei turi omeny Vakarų Ukrainą ir Vakarų Baltarusiją, tai taip (net su Vilniaus krašto išlygomis). Jei apie Rytų Ukrainą, kurią prie rusiško Charkovo prijungė kaip Ukrainos SSR (o vėliau ir Kijevą iš lenkų atimtą, kur ir perkėlė sostinę) – tai ne, nes 1922 metais tuo dar rūpinosi Leninas.
Kaip sakiau, jokių ukrainiečių “etninių žemių“ nebuvo jokioje Novorosijoje ar Taurijoje, kaip ir Užkarpatėje bei Bukovinoje. O ir Voluinėje bei Galycijoje “etniškomis“ jas padarė Šuchevičiaus bei Banderos smogikai, atlikę etninius valymus tarp lenkų ir žydų (jau nekalbant apie baltarusių Katynę, kurią ne vokiečiai kaip Pirčiupius, o ukrainiečių šucmanai išžudė ir sudegino).
Taigi reziumė tame, kad tu bukai kartoji mūsų galvose įtvirtintus pagal mūsų mažos ir monoetninės tautos suformuotus stereotipus, kurie visiškai ignoruoja istorinius faktus ir esamą realybę.
Todėl šia tema diskusijos daugiau nebus. Tu esi neteisus, kaip parodžiau aukščiau, o su tikėjimo bažnyčiomis aš tuščiai nediskutuoju – laiko tam neturiu (kaip sakęs a.a. Aurelijus Katkevičius). Todėl aš palieku tave tavo “religijoje“, ir tuo šią temą uždarome (kitaip tariant, ištrinsiu moderatoriaus teisėmis).
Tolimesnių tavo blėnių (piktybinių ar tu pats manipuliacijų auka – nesiaiškinsiu), tai net nebesivargsiu paneiginėti dėl šių priežasčių. Visą informaciją pats galėtum susirasti, jei norėtum.
Perfrazuojant Cato, tai – Ukroreich delenda est.
2022-12-01 16:26
Vytautas Danilevičius
[MODERUOTA: “religinis“ ginčas yra užbaigtas, nes nieko naujo diskusijai neprideda]
ir pabaigai šiek tiek optimizmo. Man pasirodė, kad karas Ukrainoje parodė, jog lietuviuose yra kiek daugiau empatijos. Tiek pabėgėlių priėmimas, tiek visokios pagalbos akcijos ir savanorystės iniciatyvos, tiek kokių maskuojančių tinklų pynimas.
Kai teko šiemet kelis kartus pro Lenkija pravažiuot- tas ten irgi visur matoma (juolab pabėgėlių pas juos- pora milijonų). Tad ne viskas prarasta.
Juokas juokais, bet žinau ne vieną TSPMI studentą, kuris arba vadų kursus baigė, arba savanoriu į kariuomenę tarnaut nuėjo. Tad yra tų entuziastų. Beje, jų gerokai daugiau nei mano kartos laikais 1995-2000. Tada tokių madų neatsimenu. Gal ne viskas taip blogai.
2022-12-01 17:00
Skipper_LTU
Kažkaip rusų atžvilgiu ta lietuviška “empatija“ nepasireiškė niekaip, tai nuoseklumo, sakyčiau, trūksta, kas būtų vis tik Raudonojo Kryžiaus visų paramų principas – nešališkumas. Nuo “Tornado“ bataliono nukentėjusiems nors eurą pervedė? Ne. Apie Donbasą ir ten suluošintus ir sužalotus civilius net kalbos nėra – kaip sakė toks vienas mane blokavęs narkomanas: “taigi ten separai, tai ko jų gailėtis?! Juos tik naikinti reikia!“ Už tai anie “empatiškieji“ atvirus nacistus iš “Azovo“ parėmė, kurie tuo atvirai užsiėmė – nu tikrai “nuostabu“, aha.
Ir dar apie “empatiją“ mokesčių mokėtojų sąskaita taip pat jau rašiau, tai gal nebejuokink, nes realiai turėtų baudžiamosios bylos keliamos. Aišku, visokių nuoširdžių tikrai visur yra – kai kurie rimtai yra glušiai tais savo įsitikinimais (ypač, kai tų indoktrinavimas pavykęs). Blogiau, kad per jų “empatiją“ remiamos ten žudynės ir pateisinami vykdomi karo nusikaltimai – belaisvių šaudymas, gyvas skydas, civilių objektų naudojimas karo tikslams ir pan., ir kartu nacizmas su visomis iš to išplaukiančiomis “etninio valymo“ pasekmėmis (nesvarbu kurios pusės ir kokiomis priemonėmis vykdomas).
Vadų kursai yra gerai karjerai – “dešros karininkija“™, aha. 🙂 Blogai, kad tai nėra sistemiška, ir kad elituko tai absoliučiai niekaip nepalietė (nebent lopatologijos studentai save tikrai per klaidą į elitą užsirašę, kuo juos ten irgi nukvailina 😀 ). Tai mes čia balastas šitoje šalyje, kurią paliks, maudami masiškai Suvalkų koridoriumi iš čia lauk, kur ir taip tarsi po komandiruotės šitoje jų administruojamoje kolonijoje keliskart per metus namo į ten atostogų pargrižta. Svetima jiems Lietuva, svetimi jiems ir lietuviai čia – tuoj nemokės net kalbėti lietuviškai, nes jau dabar kalba su dirbtiniu dipukų akcentu (kaip armoškė ar anūko mama) bei svetimybėmis.
Ukroreich delenda est. ©
2022-12-02 17:43
Vytautas Danilevičius
Iš savo pusės pastebėsiu, kad gerbiamo autoriaus tautos apibrėžimo teorija irgi “religinio pobūdžio“, nes neleidžiama jos falsifikuoti.
Ką gi- likime prie esamų skirtumų.
Dar vienas retorinis pastebėjimas- negražu Hitlerį kaltinti dėl lenkų Katynėje nužudymo arba Reichstago padegimo. Nes jis baisybių padaręs pakankamai, bet ne už savo darbus neatsako. (čia replika yra OUN sąsajas su Chatyne Baltarusijoje).
O dabar toks pamirštas pragmatinis klausimas: apie Ukrainą kaip “antiRusiją“. Ar iš to reik suprast kad Rusija yra gerai ir mums pavyzdys? Ar visgi Rusija yra blogai ir grėsmė? Tokiu atveju koks skirtumas kokia yra “antiRusija“, jei jos pergalė padėtų nuslopinti Rusiją ir sumažinti jos grėsmę.
Nes Rusijos pergalės atveju, grėsmė tiktai didėja.
Va toks
2022-12-02 18:19
seniux
Atsakymas apie antiRusiją yra Anūko interviu, kai jis aiškiai lietuviškai pasako jam pavestą užduotį – Rusijos suvaržymas. Ir dar tai pavadina valstybės interesu. Rimtai, tautiečiai nubalsuoja, kad susilpninti Rusiją. aCtovavimas, kitaip nepavadinsi. Demokratinės vertIbės.
Bus ne “Antroji Lietuva“ pagal N. Vasiliauskaitę, bet antroji antiRusija. Po Ukrainos.
Iki šiol prisifantazavęs buvau, kad politkai yra aukšto IQ, holistinio mąstymo. Na čia mano susikurta iliuzija, kuri subliuško. Nejau iš šio blogo, iš atskirų kitų šaltinių, vis dar nesusideda mozaika? Nejau tesugebat mąstyti “blogas priešas, arba geras draugas“?
ĮSPĖJIMAS gero blogo autoriui: Anūkas jūtūbėje. Apvemtą monitorių valysi pats, sumušimus nuvirtus nuo kėdės skaudės! Žiūrėkite tik su apsaugomis!
https://www.youtube.com/clip/UgkxwRbcI4bGPCMppa4tvZ8O4HMrVDaoySbT
2022-12-02 18:58
Skipper_LTU
Taip labai neįžeidžiant protinių postringavimo astrologės gebėjimų, tai antroji Lietuva yra nuomininkas jos galvelėje, kurį ji pati įsileido ir dabar su juo arbatą dažnai geria bei šnekučiuojasi. 🙂
Na ir apie Antirusijos projekto antrą etapą, kuris yra sarmatai su mūsų baltosios karštligės rainiais, tai kas sėja neapykantą – tas pjauna karą.
Tik, bijau, tas karas čia mums baugu – jie tai kaip elitų elitas šitos godžios, šykčios ir pavydžios tautos mielai irgi nori papylavoti per tą išprovokuotą karą (nepaėjo tranzito blokavimas?) visus dovaninius ir lendlyzinius fantikus, ką smagiai daro zelebobikai Ukroreiche.
2022-12-02 19:00
Skipper_LTU
A propos, kai sakiau, kad stebiu tautiečių fizionomijas reklamose ir prekybcentriuose – pastebiu, kad tauta realiai mutavusi (pažiūrėk į šito anūko ir jo mamulės snukučius, tarkime), todėl man jau akivaizdu, kad įvykusi ne tik socialinė, bet jau ir sorošėkų biologinė atranka (fricų Anuška frekenbok yra tiesiog apsigimusi su protine negalia, ir nors negražu ją taip vadinti, bet yra tiesiog debylka – taip ir nevadinčiau, jei valdžioje jos ten nebūtų).
2022-12-02 18:45
Skipper_LTU
O jūs, šunėkai, nebandėte kitos strategijos, nei straksėjimo prieš Rusiją, tikintis, kad šeimininkas galvelę paglostys, pinigėlių pasivogti numes? O į tautą – tai nusišvilpti jums ant tautos ir kas čia liks po jūsų prisidirbimo.
2022-12-01 22:49
seniux
Empatiją šiame kontekste nesunku pamatuosi skaičiais. Tapino prašė padėti surinkti sergančiai mergaitei vaistams. Patikėjo žmonės gerumu. Niekas nieko niekam neskolingas, išskyrus mokesčių inspekciją, bet net mandagaus atsisakymo nepateikė tėvams. Tuo tarpu perka 3 kažkokius vandens dronus.
Paliekant Tapiną, apie tą ligoniukę turbūt dauguma žino, nes ir įtakotukai parašė. Tai yra tie patys, galintys aukoti, empatiškesni svetimam karui nei savam ligoniui.
Kažkur šitame gerame bloge citavau įtakotuko užgrindininko žodžius apie “vatos“ naikinimą. Nesvarbu, kaip tai bus įforminta. Jam dalis žmonių pritaria. Tai tiek apie lietuvių empatiją.
Be abejo, yra ir tarp lietuvių žmonių (baisiai skamba). Lietuvius bendrai vertinti kaip empatiškus, sorry, bent aš suvokiau dar brangioje Tėvynėje sociapatiją, šykštumą, bukumą.
Juokais juokais, prie šašlyko ir ne tik pasidalino nesena istorija apie aukšto IQ žmogų, kurį traukė kariniai dalykai. Įstojo jis kažkur ten į karo akademiją (nežinau kaip tiksliai vadinasi, ne esmė), ir nepraėjus keliems mėnesiams, suprato, kad ne ten papuolė. Nusivylė žmogus tais “mokslais“, nebus lietuviškoje kariuomenėje. Ple, net potencialo neaišnaudoja sistema. Galvoja kur nors vakaruose bandyti, buvo mintis apie Prancūzijos samdinius. Nežinau, kokį tolimesnį sprendimą priėmė, bet kad Lietuvoje panaudos savo potencialą, abejojam.
Turbūt tas pats, kaip ir kituose univeruose – studentų yra, bet finale “tikėjimas mokslu“. Geresni nerealizuoja savęs LT. Apie ką mokymo programos be kreditų mokslui versliuko?
O pati valstybės politka dėl gynybos, tai pasityčiojimas su ta šauktinių loterija – tai vadinti visuomenės ruošimųsi gynybai liežuvis nesiverčia. Maža to, kažkuri kalbanti galva pasakiusi, kad emigravę turėtų grįžti ginti Tėvynės. Jūs rimtai? Išguijat iš šalies, ir paskui norit, jog sugrįžtų žmonės po jūsų pačių prišauktu tanku gultis? Kai kuriose srityse farmacija bejėgė, tokių vaistų neišrasta.
Na ir apie ukrainiečių empatiją. Kiek teko bendrauti, tai tik vienas durnas tiesiogine prasme buvo, visus užknisdavo, bet čia jau ne tautybė kalta, o smegeninė. O kiti šilti žmonės, draugiški, nežinau iš kokių regionų, niekad ir neklausiau. Labai gerai sutardavom, kvietėsi į Ukrainą. Lašiniai nerealūs! Gal dėl to, jog kontrabandiniai, nes atbogino net iki Švedijos.
Neseniai bėdų turėjau Lenkijoje, tai ukrainiečiai neėmė pinigų už paslaugą. Šitų kelios šeimos grįžinėjo į Ukrainą. Kitas, nesusijęs su pirmaisias, įsikūręs nuo seniau Lenkijoje, norėjo paskolinti savo mašiną. Biškį abejojo tik kad negrąžinsiu, galvojo apie užstato galimybę. Nereikėjo man jo transporto. Lenkai nepasiūlė 😀
Dabar bandau prisiminti, kada per gyvenimą taip būtų nepažįstamas lietuvis padėjęs? Hmmm, turbūt senstu, sklerozė, arba kaip gražiai pavadino Egidijus – baidenėju, nes nieko panašaus neprisimenu. Realiai tai nėra ką prisiminti.
O ir lenkai iš pradžių nepasitikėjo (pinigų neturėjo hotelyje), bet paskui už maistą nepriskaičiavo. Ir dar magaryčių pridavė.
2022-12-02 14:25
Skipper_LTU
Taip, tu teisus: lietuviška “empatija“ – tai pastumti tautietį (“mylėk savo artimą“, mano šikna ©) arba už iš jo atimtus paremti svetimus. Manęs net nestebina, kad maksiminė Meidė po savo reputacinių trali-vali paieškojo naujų gyvenimo iššūkių dekretinius 9 mėnesius ir dabar vadovauja, nesijuok, lietuviškam Raudonam Kryžiui.
Dar mano “empatija“, kurią US DSS visokiais keistais popieriais patvirtinę per tuos kone 14 metų jiems atiduotų vardan tos ir dar jankių imperializmo, sako, kad jokie tapinoidai pinigų tiek per tokį trumpą laiką jokiam bairaktarui tikrai nesunešė – tie fantikai buvo JAV mokesčių mokėtojų, o po to Andriukas nuvažiavo praplauti gautą savo atkatą, atsiprašau, honorarą už tą jo reputacinį rūpestėlį į Las Vegas kazino, ir ten jam labai, kiek suprantu, netgi “pasisekė“ išlošti, kadangi, visi žinome, jis yra “profesionalus pokerio žaidėjas“, ir tos pajamos tikrai tikrai deklaruotos VMI, kuriai irgi vsio zakonno kaip ir su Austėjos sklypuku, o nuo lošimo pajamų faktiškai dar ir mokesčių nemoki (ypač, jei dar ir išvengi dvigubo apmokestinimo pagal JAV ir Lietuvos sutartį).
O su lietuviška kariuomene, tai ko jis tikėjosi, kai kariuomenės vadai išsisukę net nuo karinių misijų, o savo generoliškus antpečius pričiulpę iš politikų? 😀
2022-12-12 07:35
Vyriausybės trys funkcijos (nesiplečiant) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Revoliucijos – revoliucijomis, bet Advento laikotarpiu gal vis tik grįžkime prie ramesnių temų? […]
2023-03-15 08:10
Spalvotų revoliucijų technologija (7 žingsniais) – Seiikan © 誠意館
[…] galite išsamiau patys pasiskaityti dar Punkonomics štai pagal šias nuorodas į dvi dalis: pirma dalis čia ir antra dalis […]
2023-04-17 07:30
Dingę žodžiai | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] irgi ne tai, kad aš čia jums dabar jau ir Staliną (sic!) cituoju, kaip anąkart, antai, Leniną, ar kad dedu kokias nors viltis į marksistines partijas (kompartija pas mus išvis uždrausta, […]