Apie ką adventiniu (t.y. prieškalėdiniu – paaiškinu vietos šiaudiniams katalikams, kap tę mažum juos yr da pavadinęs vienas vyskupas iš Suvalkijos) rašyti, jei ne apie pasaulinę krizę?
Neskubėkite dabar iš siaubo čia man išsilakstyti, net jei pradėjote vartoti tiktokeršos ekonominius stimuliatorius Seimui nespėjus dar jų įteisinti, nes jums mauruliai pripi…ešę blėnių, kad Lietuvos ekonominio vystymosi rodikliai jiems (sic!) rodo tik nuostabybišką pakilimą aukštyn, skirtingai nuo to, kaip akiplėšiškai naglosaksai apiplėšdinėja šitą senutėlę Europą (o mes – nebe ES?), neturinčią jokių išteklių, jokių inovacijų ir paskatų inžinieriniam mokslui (juk vadovais renka gimdymo organo specialistes uršules, o profesinės kompetencijos apibrėžiamos šlapinimosi poza – buriuotojai supras), ir gyvenusią iš kolonialinio paveldo bei rentų, kurias sunešdavę begėdiškai vogę iš savo biudžeto Rusijos oligarchai ir visokie “kūrybiškieji“ libedrylos.
Truputėlį mažiau už mane turintys optimizmo, kuriuo aš čia prekiauju po du už trijų kainą, dabar kirbinami birbinančių abejonių, kad nieko gero nebeatneš jau artimiausiu metu visa šita situacija mūsų sorošėkams ir visam vietiniam pašalpiniam verslui, savo tą profesionalų čiulpimą mūsų pinigų iš ne mūsų iždo klaidingai vadinant kokiu nors tvarumu, žaliu kursu beigi inovatyvios pridėtinės vertės kosmišku padidinimu, kas išties ir reiškia tuos “viršpelnius“ jiems bei dar labiau augančias kainas mums, ciniškai šią infliaciją pavadinus “augančiu gyvenimo lygiu“, nes trečdalio gyventojų skurdo, ar socialinės atskirties su 11 kartų skirtumu tarp 20% “sėkmingų“ ir “varguolių“, bei gal jau 80% dirbančiųjų nebeuždirbačių ir vidutinės algos – šioje šalyje nelikę nuo žodžio “seniai dar prie ruso“, aha.
Suprantu, kad kai ištisus metus tuščiose makaulėse skamba džinglbelsai nuo susitraukusių ir sukalkėjusių smegenėlių, besitrankančių į vidines kaukolės sieneles, papurčius sintetines garbanėles, tai nesigirdi tokių stagfliacijos kranklių nemalonaus prikarksėjimo, ką aš dar grumpy dzūkui™ Romui pažadėjau ateisiant kaip tik va taip 2019 gale arba 2020 pradžioje (prezimentas čia skarbonkę paspyrė iki rinkimų, tačiau Dow Jones indeksas, kaip minėjau, pystelėjo žemyn rekordišką kiekį apskaitinių vienetų jau 2020-02-20, ir MAGA architektui fantikais tą savo blešionkę praspirti nepavyko, nes jį patį miegantis bidonas praspyręs) tame interviu jo terasoje prie kavos aparato ir aplink maklinėjančių vištų bei iš pasalų stebinčių kacinų.
* * *
Ir dar mane galite vadinti nors ir vatnyku, nors aš vietoje bušlato mieliau vilkiu puchovyką cigarečių nepradeginamu audiniu – o ir šiaip aš apie mudviejų su “airišku“ Tomu Už diskusiją tarpuose tarp mano buhalterinių sintetinių sąskaitų ir jo finansinių dokumentų serveriuose, kur apsikeitėme ne tomis faktūrinėmis sąskaitėėėėėlėmis su pėvėemu, bet nuorodomis į rusapezius autorius, nes tamkart angliašnekiŲ (kirčiavimas kaip angliakasiŲ, o ne angliašnEkių kaip geltonkAsių – ir nesiginčykite čia dabar su puse kapso ir visu grammarnazi!) po ranka mudviem, kaip Senojo ir Naujojo Testamentų (gi Adventas, sakiau?) mėgėjams neatsirado.
Tai štai aš jam ir sakau, kad alzheimerinis yra geresnis POTUS už MAGĄ – štai ką apie infliacijos rodiklių gerėjimą JAV dabar teigia savo išvadose finansų analitikas Павел Рябов, kurio įžvalgomis aš retkarčiais pats pasidomiu, nes nesu specialistas finansų rinkose ir makroekonominėje finansų analizėje (šiaip aš išvis nesu joks specialistas, nes man ir lėtas pelnas yra per greitas, bet kai tą sakau, tai man atšauna, kad nėra čia ko kuklintis, ir tada mane apima begalinis liūdesys, jei toks durnius kaip aš sueina už protingą, nes tai reiškia – kad durnesni dabar už protingus viešumoje ekspertais apsimeta).
Tomas gi man pacituoja Maleką Dudakovą, kad vaizdelis JAV išties yra gerokai niūresnis.
Sutinku su jo optimizmo stoka, pastebėdamas, kad mano paminėtas autorius įraše prieš tai irgi teigia, kad pagal tuos rodiklius tokia “gera“ situacija JAV yra tik dabar, tačiau sistemos rezervas baigiamas išnaudoti.
Bendrai paėmus, jis gi dar ir pastebi, kad Fedas savo prognozėse ištisai priešia pro šalį, todėl ir tas “gerumas“ yra, pridėčiau, kaip mūsų bankinių propagandonų analizės – nuo žodžio analizai iš ten, ant ko jie sėdi ir kuo manosi galvoją, o po to tą mums bruka lopetomis suėsti.
* * *
Aš išvis esu ne finansininkas (o ir buhalteris – tik šiaip sau toks su dviem kursais, įskaitan vieną “perspektyvų“, o kitą dvejybinio įrašo vienuolio vardo, ir dar dviem finansų apskaitos moduliais universitetuose, įskaitant Lietuvos audito tėvą), kaip jau aukščiau čia minėjau.
Aš kaip šioks toks ekonomistas (kur iš astrologų porūšio, nu) į visa tai žiūriu, todėl ir matau nebūtinai tai, ką jums bandoma įteikti per visus propagandinius ruporus.
Na, tiesiog yra jums suformuotas naratyvas, ir panika net mūsų žuvėdų kolonizuotoje bankinėje rinkoje šeimininkams anoje pusėje Baltijos čia visiškai nereikalinga, ir kol bus galima ramiai mus plėšti – tol jūs dar ir susimokėsite už visų tų šviestuvinių luminorų, sebų-ujebų ir panašių “nepriklausomų finansų institucijų“ pezėtojus, įskaitant sorošėkus bei viso to gyvulių ūkio lygesnius kotletinius iš lito buhalterijos.
Aš jau pavargau kartoti, bet ši krizė – yra visiškai kitokia.
Ji yra lydima milžiniškos infliacijos ir kartu stagnacijos gamyboje (galima ir toliau paikai lementi apie “sutrūkinėjusias grandines“) bei vartojime (namų ūkių kreditavimo rezervai Vakaruose faktiškai išsemti), nes dar ir yra ne cikliška ir ne sisteminė (t.y. pakilimas-nuosmūkis-restruktūrizacija-atsigavimas-pikas-keberiokšt-vėl…), o struktūrinė.
Nes sukurta pačios esamo finansų kapitalizmo sistemos, atsiprašant už šį kalambūrą, todėl jokiomis monetarinėmis (nepaisant mano mylimo Milton Friedman) centrinių bankų tiesiogiai ar per jiems prasiskolinančias vyriausybes dar ir fiskalininėms (įskaitant malūnspartinius pinigus ir netgi visuotines bazines pajamas, kurios šiuo atveju galėtų išgelbėti valstybes ir tų šalių visuomenes) priemonėmis, kai įmesi fantikų ar juos išimsi, nebeišsprendžiama.
Nes bus tik taip: pagerėjo – pyst, dar blogiau…
Kartojam? Kartojam? O kaip ir ką?
* * *
O bėda tame, pralinksminau, manau, Tomą, kad.. na, nes jie neskaito Senojo Testamento!
Juk padėtų čia tik – jubiliejiniai metai!
Ir jei jūs nežinote, kas tai yra, tai gal todėl, kad aš pasižymėjau temų juodraštyje kada nors papasakosęs, bet patingėjau, arba nemačiau reikalo rašyti per daug imlaus laikui ir smegenų prakaitui įrašo.
Kas juos čia skaito?…
O va už tokius jubiliejinių metų pasiūlymus (Naujame Testamente kai kuriuose vertimuose lietuviškai rašoma “viešpaties metai“ arba “ateina viešpaties karalystė“, kad ne visai taip) gi Jėzų Kristų ir nukryžiavo.
Nes buvo grėsmė ne tik fariziejų (kaip dabar pasakytume, valdantiesiems FIRE sektoriaus parazitams) turtinei ir ekonominei bei finansinei padėčiai (kaip suprantama tūlam mūsų tautiečiui, svajojančiam tapti tikru buože!), bet ir pačios Romos egzistencijai (mažesniu masteliu tai jau ne be pralaimėjusių atėniečių pagalbos atsikartojo Lakonijoje, kitaip tariant, su spartiečiais, kuriuos romėnai irgi nukariavo, ir kadangi šie nebuvo vieninteliai, tai pasimetė šis įvykis tarp kitų).
Kas nutiko toliau be jubiliejinių metų?
Taigi kapiec Romai – ekonomika užsilenkė daugiau nei tūkstančiui metų, kada vėl galėjo Europa generuoti bent panašius valstybinius projektus.
Aišku, po Romos žlugimo taip atsiradusiems feodalams buvo visiškai nusišvilpti, kad dingo kultūra ir infrastruktūra, atsiprašant už kalambūrą (ir vėl…).
Svarbu, kad mokesčių jiems jokiai Romai nereikia mokėti už kokį legioną Galijoje ar Trakijoje, ar kelius ir uostus ir pan.!
Vergų išlaikyti irgi nereikia – baudžiauninkai patys jau save išlaiko ir dar tave su kokiu tuzinu pavaldžių plėšikėlių. Tavo šarvai kaip darbo priemonė – viso kaimo vertės. Ateis toks pats konkurentas – užsidarysi pilyje sau. Nes ir ateis ne legionas, o irgi kokie du tuzinai, nes pasikvies dar kokį nepatenkintą kaimyną. Sąlyginio turto ir laisvės požiūriu – joks feodalas dar niekada taip gerai negyveno?
O valstiečiai – kam rūpi tie varguoliai?
Pastips per marą ar karą – bobos dar prigimdys. Nepajėgs apvaisinti jos vyras, nes aria kaip arklys nuo aušros link sutemos – pats feodalas kokį benkartą užstatys. Visiška beraštystė, nes tegul raštininkai rašinėja, medicina – karvašūdis ant žaizdos, ir jei pastipo nuo sepsio, tai tokia dievo valia, ir pan. Ir taip – ne vienas amžius iki įsibėgėjo renesansas ir kažkokie buržuiniški babuinai nepradėjo naują bananų perskirstymą kitų beždžionėlių sąskaita.
Jei evoliucija juda spirale, tai kas jums garantavo, kad ta spiralė juda tik progreso, o ne regreso kryptimi?
Viskas kartojasi, ir beraštis baudžiauninkas su jį kontroliuojančiu išmaniuoju – naujasis techno-feodalizmas (galimos įvairios detalės, bet ne apie tai dabar kalbam čia).
* * *
O dabar ne link to einama?
Į ką Tomas atsako (pakoregavus veiksmažodžius iš šnekamųjų į literatūrinius):
Piramidė, nu? Kol duodi valgyt laikosi. O jei Žemė apvali, o ne plokščia, ir eit visur jau pabuvom atiminėti bananų, o kai kur ir grąžos gavom. Tai ką toliau?
O toliau…
Toliau jau akivaizdu, kaip minėjau pradžioje, kad JAV ir JK naglosaksai nebeturi ką plėšti – Kinija nebeįkandama, o Europą tuoj jie kartu baigs išplėšti, o čia juk išteklių tai ir nebėra, tik kolonializmo paveldas. Tai apiplėšti plėšiką – visai moralu jiems.
Tomas grįžta prie Senojo Testamento ir istorijos:
O tas piramides tai kas pastatė? Nepameni? Egipto politikieriai teigia, kad jie.
Atsakau: žydai, bet išėjo į dykumą – sako, plague on both of your houses (© Romeo and Juliet by William Shakespear), faraone!
Ir bijau, kad mūsų protėviai iš LDK mūsų paklaustų, kas mes tokie, kad drįstame save lietuviais vadinti…
Tomas apibendrina:
Buvo kirsta į pirmagimius, kas simbolizuoja ateitį. Tai Pascha visai ne apie silkę pataluose. Buvo pakirsta šaknis, o ne pats medis.
Būtent – apie dirbtinę atranką.
Ir kodėl jūs manote, kad dabar nesate šitos dirbtinės atrankos objektais visame šiame kiziniame fone?
Ar turite savo gretimiems feodalams nepaimamą pilį bei duoklę mokančius baudžiauninkus, kad “dar niekada taip gerai negyventumėte“?
Nes ir tada, žinote, žmonės gyveno, ir jei ne antra, tai jau trečia karta po Romos žlugimo absoliučiai nesuprato, kas ta Roma buvusi. Juolab, dar tūkstantmetį save romėnais vadino po to istorikų atgaline data pervadinti bizantiečiai, kol jų nepribaigė buvę “tautiečiai“ iš Venecijos dumblynų eilinio kryžiaus žygio metu – kaip katalikai stačiatikius, nes…
O tikrai – ko ir ne, jei taip?
* * *
Juk net šių metų sausį niekas negalėjome patikėti, kad Europoje gali kilti karas tarp dviejų didžiausių kariuomenių, ir NATO dalyvaus visu savo finansiniu ir techniniu bei karinių technologijų (nuo palydovų iki vadovavimo štabams) potencialu pagal seną reiganiškų karo vanagų svajonę prieš Rusiją, čia mums neramiai stebint, pataikys kurią dieną ukronacikai į ZAES reaktorių ir turėsime dirbtinai sukeltą branduolinę katastrofą, ar vis tik rusai susivynios savo trikolorus ir bus išstumti pagal visas naglosaksiškas britų metodikas iš objekto “vardan geros valios“, ir kad “geriečiai“ kasdien prarasdinės po batalioną, o “blogiečiams“ niekaip nesibaigs artilerijos ir raketų arsenalai – tokio intensyvumo mėsmalės Europoje (iš esmės – ir bendrai pasaulyje) net nebūta nuo Antrojo Pasaulinio karo, o ir to metu būta tik labai epizodiškai, ne visą laiką.
O jūs sako – et, čia tik ekonomika…
Tai jau pridėjau čia dabar jums optimizmo prieš šventes, aha. Ir dar Tomas bijos ką nors rašyti, kad nepacituočiau ir vėl.
* * *
Praeito antradienio Šiaulių radijo RS2 Laimonto Diniaus vedamų Sinkopių šįkart nėra, nes jis turėjo išvykti pietų kryptimi (į Kauną, o ne tai, ką pagalvoje!), o ir aš esu savo darbuose (jei taip galima pavadinti?) pastrigęs, kad tą valandą su juo papliurpčiau – nežinau, ar bus laidą šį jau artėjantį antradienį, bet kai Kalėdos ant nosies, tai gal susiraskime smagesnių veiklų, nei klausyti šito seno bambeklio, pakeitusio tik savo bumbėjimu, o ne įžvalgomis, tą anksčiau pabumbėti mėgusį a.a. redaktorių Aurelijų, žvelgusį giliau ©.
Jei neturėsite ką skaityti, tai štai jums žodynas, kurio pildymu aš mieliau dar praeitą savaitgalį užsiiminėjau, ir gal šita mano beprasmė veikla visame tame aplink intensyvėjančiame chaose turėtų gerokai daugiau prasmės, nei rašinėjimas čia?
Įvertinkite, kad net plačią temą sugebu ten parašyti viena pastraipa!
Ach, taip – ir taip, neatspėjote, kur ir kieno dėka buvau deleguotas į vietinę savivaldybės rinkimų komisiją smagioms naujoms patirtims gyvenime įgyti, nes teko per mūsų įstatymų kvailybes (bet jau nebestebina prie valdančiųjų, tiesa?) pačiam iš jos pirmadienį vis tik atsistatydinti dėl nesuderinamumo tarp mano pasikeitusių veiklų ir galimų iš to pajamų (pajamos – ne man, o atsakomybė – man, tai kaip ir logiška, kaip viskas čia šioje klaidingai vadinamoje valstybėje yra “logiška“).
Kaip bebūtų – smagių jums artėjančių švenčių!
Ir didelis ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas buvo publikuotas 2022-12-16, o taip pat dar dėkoju atskirai pabalsuojantiems savo pinigais per PayPal!
Komentarų: 31
Comments feed for this article
2022-12-29 15:57
Augustas
Perskaičiau šį straipsnį:
https://www.vz.lt/laisvalaikis/automobiliai/2022/12/28/cileje-pradejo-veikti-porsche-sintetiniu-degalu-gamykla?fbclid=IwAR2Lx7rColHyuLC3fhtKks_sl5a8EWm8sOL644VOZQVdfu1nadNgs6_WkmA#ixzz7onQBbWq3
Ir, žinok, jau nebesuprantu vokiečių. Kokio velnio gamykla Čilėje? Kodėl ta gamykla ne Vokietijoje?
2022-12-29 20:42
Skipper_LTU
O kodėl ji turėtų būti Vokietijoje? 🙂
Sintetinio, ne organinio, spirito gamyba yra ganėtinai tarši pagal vokiečių “žalią kursą“ ir kitokį “tvarumą“ – daug kainuos licencijos ir visokie taršos mokesčiai. Antra, energetiniai ir žaliavos ištekliai Čilėje yra keliskart pigesni už Vokietiją (ypač dabar, kai brango dujos, nafta ir elektra, kurios ten technologijose labai reikia, ir dar debylkos Anuškos koalicija kartu su kepeniniu Štolcu kariauja prieš savo ekonomiką, ribodami dujų ir naftos įsigijimą). Trečia, darbo sąnaudų įkainiai Čilėje yra gerokai mažesni už vokiečių visas dar ir socialines garantijas, kurios irgi kainuoja, kai Čilė yra suamerikoninta šalis su nukainuotais darbuotojais, palyginus su vokiečiais (socialinės garantijos artimos JAV ir kitoms trečio pasaulio šalims, t.y. – jokių garantijų). Ketvirta, tame kontekste, kad organinio spirito kainos pastaruoju metu labai kritę, o sintetinio dėl sąnaudų kilimo maržos susitraukę, tai neapsimoka gaminti brangiai ir parduoti pigiai. Penkta, investuotojai iš vyriausybės gauna visą krūvą lengvatų ir dotacijų, todėl investicijos faktiškai atsiperka iškart.
Gali būti, kad yra ir kitų priežasčių, bet net šitų pakanka. O ir pramonė šiais metais dėl sankcijų masiškai bėga iš Europos. Visi į Kiniją nesubėgs, kaip ir diversifikuoti investicijas reikia, todėl BRICS+ yra daugiau šalių, ir netgi Lotynų Amerika šalia to BRICS. O Čilė yra dar ir provokiška šalis (daug SS palikuonių ten įsikūrę – ištisi miesteliai kalba tik vokiškai), nepamiršk – pažiūrėk į jų kariuomenės uniformas (ypač šalmai!) ir paradą, jei dar klausimų kyla… 😀
2022-12-29 21:08
Augustas
Cit.: “O kodėl ji turėtų būti Vokietijoje? 🙂
Sintetinio, ne organinio, spirito gamyba yra ganėtinai tarši pagal vokiečių “žalią kursą“ ir kitokį “tvarumą“ – daug kainuos licencijos ir visokie taršos mokesčiai. “
Citata iš to straipsnio: “Vadinamieji „e-degalai“ – tai sintetinis metanolis, gaminamas sudėtingo proceso metu naudojant vandenį, vandenilį ir anglies dioksidą. Juos deginantys vidaus degimo varikliai CO2 taršos požiūriu tampa beveik neutralūs.“
Tai kaip tik ir atitiktų Vokietijos “žaliąjį kursą“, nes CO2 taršos kaip ir nebelieka. Todėl ir taršos mokesčių beveik neturėtų būti, ir licencijų kaina turėtų būti nulinė, nes CO2 taršos nelieka. Atskiras klausimas yra soc.garantijos darbuotojams. Bet apskritai paėmus, tai tokia gamykla turėtų būti pirmiausia Vokietijoje, nes patys “e-degalai“ visiškai atitinka “žaliąjį kursą“ (aišku, išskyrus tą atvejį, jei taršus būtų pats “e-degalų“ gamybos procesas). O kuo tas “e-degalų“ gamybos procesas taršus? Kas ten tokio naudojama taršaus, kad “e-degalai“ negali būti gaminami Vokietijoje?
2022-12-29 21:12
Skipper_LTU
Spiritas, kaip galutinis produktas, gerai dega beveik be taršos. Bet jo gamybai reikia išteklių, ir gamyba yra tarši – nepainiok. 🙂
2022-12-30 18:18
Vytautas Danilevičius
Gerbiamas autoriau, tai visa esmė, kad jie nori iš atmosferoje esančio CO2 spiritą gamint. Iš organikos jis ir taip sėkmingai yra gaminamas. O iš naftos jį gaminti nėra prasmės.
Čia yra visi tie žaidimai, kur dėt elektrą, kada jos nereikia, bet prigaminam. Vienas iš variantų yra gamint vandenilį iš vandens. Bet su jo saugojimus, transportavimu ir panašiai yra N problemų. Tada yra kitas variantas- metanas iš to paties CO2. Ir kaip dar vienas variantas- metanolis, kuris natūraliai yra skystas. Tai kodėl tą gamyklą Čilėje daro? Gal pagalba besivystančioms šalims?
Ir darbo kaštai ten gali būt nedideli- viską automatizavus.
2022-12-30 18:54
Skipper_LTU
Kapitalizme nėra jokios pagalbos jokiems varguoliams, jei už tą “pagalbą“ kažkas jiems nesumoka.
Sėkmės gaminant iš oro, aha. Lyg ir dar tik eksperimentinė technologija – apie pramoninę nesu girdėjęs. Bet seniai domėjausi. Faktas, kad elektros trūkumas yra Europoje (jūsų šaikos kolegų dėka), tai ieškosi kur jos netrūksta, ką irgi paminėjau.
2023-01-26 21:51
Seniux
PutinaZ kaltas, kad paprasčiausii diubeliai trečią savaitę “keliauja“. Dar savaitė kita ir montuosim toliau. Arba dar menesi palauksim.
Nelabai girdejau, nors ir nesidomiu, priezasciu ivardijimo. Scholcai ir Co ,pvz VW vaLdovas, xemijos pramones atstovas, dar keli fokiški oligarchai, berods septyniese, anksciau vare i Kinija vakareliui uz uzdaru duru.pas XI. Kazka daro. Ir daugiau visokie pasigyrimai, kad Vokietijai duju nepritruks ir t.t. Zaliojo kurso zalia spalva dar sodresne.
2023-01-26 22:35
Skipper_LTU
O va Kepeninė Dešra© lankėsi Argentinoje – nedadarytas nacistų palikuonis gal jau žiūrisi, kur reiks kaip jo seneliams emigruoti? 😀
2023-01-26 22:37
Skipper_LTU
Vokiečių koncernai – taip, tikrai žiūrisi, kaip perkelti gamybą į Kiniją (nors visi peza apie JAV). Nes Kinijoje saugu ir pigu, o ir pelnai didesni. Ateitis – ne ES, o Kinija.
2022-12-29 21:19
Augustas
P.S. Cit.: “…pažiūrėk į jų kariuomenės uniformas (ypač šalmai!) ir paradą, jei dar klausimų kyla… 😀“
Ir Tu dar ukrainiečių kariams priekaištauji, kad jie nešioja nacių simboliką. 😀
2022-12-29 22:07
Skipper_LTU
Nepainiok – naciai perėmė prūsokų stilistiką, prisiūdami prie uniformų savo NSDAP erelius. Ten prūsokiškos uniformos! 😀 O ir stahlhelme yra 1916 metų kūrinys, kai jokių nacių dar nebuvo. 🙂
2023-01-02 07:35
Kaput 2022-iesiems! | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] tos sėkmės per visiškai nesuslikiškai išryškėsiantį ekonominį sunkmetį tikrai labai prireiks, nors toji laimė ir ne piniguose (o jų kiekyje), tačiau būkite sveiki, […]
2023-01-04 15:36
Augustas
Facebook’e pas Aurimą Navį (žiūr. RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2023 01 04 / 11:00) radau tokį pareiškimą:
Cit.: “Į Vokietiją atplaukė laivas iš JAV, kuris pristatė 170 000 kubinių metrų suskystintų dujų, kas atitinka maždaug 97 milijonus kubinių metrų po išdujinimo. Vokietija leido importuoti dujas iš JAV Rusijos invazijos į Ukrainą ir agresorei taikomų sankcijų akivaizdoje. Vokietijos energetikos koncernas “Uniper“ praneša, kad amerikiečių tanklaivis “Maria Energy“ jau atplaukė į naująjį suskystintųjų gamtinių dujų terminalą Vilhelmshafene.
Suskystintų gamtinių dujų terminalas Vilhelmshafene atidarytas 2022 m. gruodžio 17 d. Plaukiojanti saugykla ir pakartotinio dujinimo įrenginys leis Vokietijai importuoti apie 5 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus.“
5 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus Vokietijai (karu su kitomis priemonėmis) užteks, kad pramonė nebėgtų iš jos, ar neužteks? Kaip Tu manai?
2023-01-04 17:16
Skipper_LTU
Net jeigu kiekio nepritrūktų (sudujinti realiai nespėjama – nėra tiek techninių pajėgumų), tai kaina vis tiek 4 kartus (!) aukštesnė už rusišką. Aišku, priklauso nuo įmonės veiklos pobūdžio, kiek jų sąnaudose taip išauga dujų dedamoji, bet bendrame kontekste, kai pirkėjams pinigų mąžta, o kitos sąnaudos auga irgi auga dėl infliacijos (plius vokiečių valdžia verslo sąskaita dar ir kompensuoja energijos sąnaudas gyventojams), tai Vokietijos pramonei iš esmės jau kaput.
2023-01-04 18:44
Vytautas Danilevičius
Šiaip Vokietijos valdžia iki šiol pramonei kompensavo elektros kainas, nes Energiewende rėmuose VIAP’o pramonė nemokėjo (gyventojams elektra buvo labai brangio gerokai iki karo).
2023-01-04 18:54
Skipper_LTU
Reikėtų mūsų neetatinio korespondento Vokietijoje Seniux paklausti, kaip ir kas ten išties dedasi. Bendradarbės sūnus su šeima buvo Naujamečio sutikti nuvykęs į Vokietiją – grįžo labai nusivylęs, nes viskas kavinėse ir restoranuose subrangę, gatvės daug kur neapšviečiamos, fejerverkus tik babajai pleškina, atmosfera, sako, slogi. Gal jam taip pasirodė (nes bendradarbė mėgsta bumbėti). 🙂
2023-01-26 14:56
skazas0b3375c96c
Mano žodyne be tautybės ir pilietybės žodos “lietuvis“ turi ir trečią reikšmę.
Ddidelės infliacijos metu vyksta į užsienį nusipirkti tūsofkės už vakarykščos dienos kainą. Tas vargOlis tikras lietuvis.
Yra del ko verkti, bet tai tikrai ne kainis kavinėse. Na kad stringa gamyba, komplektuojanciu daliu nera, jau norma. Na kad buitiniu orekiu lentynos vos daźniau oraretėję, tai nedkauda – pasiimsi kito gamintojo šampūna. Na kad kai kas jau bedarbiai – zai vis dar veikia socialine sistema Cia skauda teisiogine prasme del vaistų deficito. Atsiuskit paracetamolio!
2023-01-26 17:34
Skipper_LTU
O tai Bayern visą paracetamolį į Rusiją gal išvežė? 🙂 Jie yra viena iš daugelio vakariečių įmonių, kurie niekur iš tos rinkos neišeidinėjo ir neketina, nes pinigai nekvepia.
Dėl mūsų Sanitekso paracetamolio gamybos dabar nežinau, kai energetika drastiškai pabrangusi, bet gal vaistinėse ir netrūksta.
2023-01-26 17:45
Seniux
Ne tik paracetamolio truksta. Pernai sunus apsirgi, po pasveikimo dar buvo problemu, kazkokiu vaiatu israse. Paprastai vaistinese jei is karto jeturi, per pusdieni jau atveza. Arba alternatyva pasiulo. Kai kelios vaiatines pasake, kad reikia grizri pas gydytoja ir altarnatyviu alternatyvai vaistu israsyti, mes vaistu nera, galvojai wtf. Po keliu dieni per radija isgirdau Berlyno valdziazmogiu verkimus apir trukstaamas simtus tukstanciu vaistu poziciju.
Paracetamolis man toks paprastas ne probleminis vaistas. Buvo neprobleminis. Reiktu tiesiog nesusirgti, mes las vakar buvo lengvai iveikiama liga, siandien tik laikas gydo. Arba Dievo keliai nezinomi.
2023-01-26 17:56
Skipper_LTU
Pas anglus paracetamolis banaliai parduodamas parduotuvėse – tik dar prie manęs pradėjo riboti (ne daugiau 6 pakelių vienu metu). 🙂
Bet taip, matau, kad Vokietijoje jau ekonominės problemos pradeda akis badyti, o mūsų durneliai vis dar apsimetinėja, kad viskas gerai.
2023-01-26 18:04
Seniux
Tai ir cia vaistu yra prekybcentriuose. Bet kai nera, tai nera. Nuo zodzio visiškai.
2023-01-26 18:39
Skipper_LTU
Tai anksčiau bent pandemijai ir sutrūkusioms tiekimo grandinėms nurašinėjo, o dabar ką? Kaltas Putinas, kad visus suvartojo, kai vokiečių farmacija aukščiau rusiškos, ar kinai, kurie gi irgi “atsilikę“, o ten kvaili čiabuviai už dubenėlį ryžių rankutėmis pusrūsiuose surinkinėja baltiesiems žmonėms užsakymus? 😀
2023-01-27 13:00
Seniux
Šiandien gavome paketą. Ne, diubelių dar reiks palaukti.
Net jei ir nebūtų energetikos kaštų klausimų pramonei, net jei nebūtų tokių dalykų kaip straipsnyje, planai visi eina Maskvos laivo kryptimi. Užsakymai iš inercijos ar nuo senoau, bet smaukymasis vis dažniau. Jau praeitą vasarą ar kitur net pavasarį kai kas be darbų, kai kas “atostogavo“ mėnesiais. Iki musu irgi jau atejo _izė – kartais anksčiau namo grižtam del medziagu trukumo.
https://www.theregister.com/2022/12/19/intel_german_fab_delay/
2023-01-27 17:16
Skipper_LTU
Be abejo – jau grumpy dzūkui sakiau 2018 metais, kad ta krizė ateina, ir ateina ji taip pat į Lietuvą, ir netgi jam nurodžiau terminus: 2019 galas arba 2020 pradžia, priklausomai nuo prezimento veiksmų prieš rinkimus, kiek ir ką jam pavyks perstumti. Dalį pavyko, bet lietuviai ne pagal ekonominę logiką už vyriausybes balsuoja, tai vis tiek prapylė – juolab, kad su ta panika dėl pandemijos, kurios tuomet dar net nebuvo Lietuvoje (susirgimai prasidėjo gerokai vėliau), tai įvedė nelaiku karantiną, o tas jokiose šalyse niekam nepatiko. 🙂
Tai ir pakeliui net keletą straipsnių čia parašiau apie stagfliaciją – mano logika buvo labai paprasta: neigiamos palūkanos ir totalus vartojimo užkreditavimas ilgai tęstis nebegalės, laukime, kada driokstels. Ir to sulaukiau – 2020-02-20 Dow Jones indeksas tą dieną nukrito rekordiškai per visą savo istoriją (jei pamenu, tai net turėjo biržą uždaryti), ir analitikai tris dienas galvojo, ką pasakyti, kol Doncė vien dėl rinkimų paniškai tiesiog neužliejo finansų sektoriaus dykais fantikais, ir tada visi pamiršo, nes reikėjo pylavoti dykas babkes. Na, nustūmė…
…bet faktas (apie tai esu keliskart užsiminęs), kad Vakarų ekonomikos, skirtingai nuo BRICS, gi laikėsi ant visuminio vartojimo kreditavimo, ir limitai išsemti, vartojimas smunka (Japonija vėl pradėjo dykas jenas spausdinti – valstybės skola virš 200% BVP, privačios skolos sukrautos ant valstybės, kad nebūtų masinių bankrotų, tokia ekonomika visiškas zombis nuo žodžio Zimbabvė). Todėl ir tavo sektoriuje yra smaukymasis ir laukimas užsakymų, kurių nėra kam užsakyti. Reali visuminė paklausa ES ekonomikose yra gerokai mažesnė už iki šiol buvusius gamybinius pajėgumus – o pasaulis fragmentuojasi, globalizacija nyksta, niekam tiek ir pasaulyje per brangių vakariečių prekių nebereikia, nes BRICS pasigamina patys (jie ir taip gamino Vakarams!), o ir sankcijos bei de-dolerizacija atmušinėja norą prašyti už savo prekes dolerių ir jų prijungtų valiutų (kaip euro ar svaro).
Kitaip tariant, vakar dienos pasaulis seniai išnykęs, ir nebegrįš – ką aš jau per pandeminius karantinus rašiau. Kas pamatė save kitame mirties slėnio gale – tie išeis iš slėnio gyvi. O kiti – mirs. Tame tarpe – ir tiesiogine prasme. Gyvensime ne vėl pagal pajamas – gyvensime dar blogiau (žr. apie naujuosius varguolius). Galop, ne aš vienas taip provincijoje jau dabar gyvenu.
Šiuo požiūriu visiškai nesvarbu, ar rusas okupuos Lietuvą ar ne – nes Lietuva kaip šalis seniai yra de facto mirusi (ne tik valstybė kaip mirusi respublika©, bet ir šalis bei tauta – pažiūrėk, kokie genetiniai defektai, ne tik iškrypimais, bet ir fizionomijų bruožais jau, ir ne tik tavo šalies URM dabar).
Aš dar pasakysiu tokią radikalią mintį, kad jei ne sovietai 1939 metais, tai Lietuva būtų ir be karo natūraliai pagal tą trendą žlugusi iki 1960-ųjų (komendanto valanda, karo padėtis neatšaukta nuo 1926 metų, o masinės riaušės vyko jau nuo 1935, ir išsiliejo sukilimais Užnemunėje, Suvalkijoje bei Dzūkijoje 1936-1937, kai 1937 jau ir Kaune polinis visuotinis streikas, ir pan.), kaip ir Airija taip nukrito į šikną be jokių jos okupacijų ir jokio karo, net turėdama pašonėje juos rėmusią britų ekonomiką. O SSRS investicijos ir socialiniai liftai (Širvys, Banionis, istorikai Bumbis su Gudavičiumi, ir t.t.), vien iš demografijos sprendžiant, buvo po Stalino mirties labai teigiami tautai ir mūsų ekonomikai (kai iš agrarinės tapome industrine, ir net atominės energetikos su pertekline elektra).
Žodžiu, pagal ekonomikos ir socialinius rodiklius gaunasi, kad iki Gorbio – “prie ruso buvo geriau“? 😀
2023-01-26 18:13
Vytautas Danilevičius
Šiaip vaistams sankcijos netaikomos Rusijai. Nors, aišku, yra tiekimo sutrikimų. Nes lėktuvai į Rusija skraido toli gražu ne iš visur. ir grandinės tiekimo komplikuojasi.
2023-01-26 18:41
Skipper_LTU
Tai jau sakai, kad Europa yra šiknoje, ir visas pasipūtimas net vokiečiams dingsta, nes paaiškėjo, kad visas visas vokiečių pramonės stebuklas laikėsi tik ant rusiškų pigių energetinių išteklių ir žaliavų? 😀
2023-01-27 16:59
Vytautas Danilevičius
Kaip bus su Vokiečiais matysime. Jie dabar pinigus į ekonomiką pumpuoja. O aš rašiau tik apie tai, kad vaistams sankcijos netaikomos, bet atvežti jas į Rusija sudėtinga, nes lėktuvai neskraido iš Europos (išskyrus Baltarusiją).
2023-01-27 17:18
Skipper_LTU
Tau koks debilas pasakė, kad paracetamolio trūkumas (kaip ir totalus deficitas kitų prekių) dabar Rusijoje (dėl sankcijų, aha)? 😀 Gal ir doleriais prekiauji po 200 rublių už baksą? 😀
2023-01-27 20:20
Seniux
Tavo aCtovas pats išmąstė.
2023-01-27 20:36
Skipper_LTU
Fui koks tu tiesmukas kaip fricų tankas – duok žmogui šansą savo nusimąstymus kažkam kitam perkelti ir sakyti, kad čia citata be pamirštų kabučių! 😀
2023-01-09 07:35
Prognozės 2023-iesiems (1/3) – ir kas išsipildė 2022-aisiais Lietuvoje | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] kuriuos sėkmingai dar pernai pasisavinę sau tik pašalpiniu tapęs lietuviškas “verslas“, mes pamatysime daugėjant bankrotų dėl nemokumo ir nepakeliamai išaugusių bei toliau augančių kvaišų valdžioje per […]