Sakykite, kas jums yra svarbiau: mokėjimų kortelė ar televizorius?

Atsakysite, jei dar esate nors kiek nenuvakcinuotai adekvatus, o ne nuedukuotas “mokslu“ tikintis, kad be televizoriaus puikiausiai gyvenime apsieisite (gal netgi jo ir nebežiūrite net fone taip barškančio), skirtingai nuo turimos banko kortelės, kurios prireikia kone kasdien.

Ir, ko gero, jums aktualiau netgi bankomatas, nei ta zombinimo dėžė – ar žinote, kad vos du (!) “svarbiausio“ žuvėdiško buldozeriu vadinamo banko filialai sostinėje dabar tedirba su grynaisiais pinigais, o mano rajonas yra toks ne vienintelis provincijoje, kur savo grynų pinigų net negalėsite įnešti į savo sąskaitą tame “prezidentiniame“ banke, jei nenuvažiuosite į apskrities centrą arba, kas gerokai parankiau dėl istorinių iki šiol jaučiamų pasekmių, sostinę?

Tai kame tuomet visas tas straksėjimas aplink LRT, kai jus net vėl sau pasivagiliauti iš jūsų pinigų nusprendę “socialdemokratai“ net nesugebėjo įtikinti apie “valstybinio komercinio“ (skamba kaip oksimoronas) banko būtiną steigimą “visuomenės labui“?

* * *

Tačiau kai vos tik kalba užeina apie LRT (Lietuviška “Raša Tudej“ – Lithuanian Russia Today), tai kone visi, net kurie nesinaudoja galimybe spoksoti šio valstybinio (!) propagandinio ruporo programas, pradeda piktintis kažkokių menamų Kremliaus agentų (o Kremlius apie juos bent jau žino?) siekiais atimti šį propagandos ir masinės manipuliacijos įrankį iš šaika save vadinančių kompradorų, kurie mulkina tūlą tautietį ne tik savo aiškiai angažuotomis ir ideologizuotomis melagienomis vienos elito grupės labui, bet net meluoja, kad LRT yra, neva, kažkokie “visuomeniniai transliuotojai“.

Ką ši sąvoka išvis reiškia?

LRT būstinė Konarskynėje (foto iš LRT, aišku)

State sponsored arba state owned – tai ir reiškia valstybinę arba valstybės kontroliuojamą televiziją (iš ko dabar ir šaiposi savo tokiomis realią propagandonų priklausomybę išviešinančiomis etiketėmis tviterį nusipirkęs Elon Musk).

O LRT, nepaisant reklamos pajamų, į kurias nuolat kėsinasi komercinės televizijos, yra išties išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų, ir šioji mūsų klaidingai vadinama valstybė, o ne jokia “visuomenė“ per savo akcininkus valdyboje, bet per politinę valdžią realiai šią televiziją ir radiją kontroliuoja (o tai, kad menamai valdantiesiems kokia apsimestinė opozicija kažkada neleido anksčiau tvarkytis kaip tie nori, tai nieko iš esmės juk nepakeičia – ypač, kai per savo pakalikus sorošėkus valdymas buvęs prichvatizuotas, atsisakant net pateikti būtinas finansines ataskaitas savo formaliems “sponsoriams“ ar “prižiūrėtojams“ politinėje renkamoje valdžioje).

Public – tai viešasis, o tai apima visas valstybines programas, tame tarpe ir socialinės paramos.

Tai ar čia toji LRT yra socialinės paramos valstybinė programa mūsų pensininkams ir pajamų užribyje atsidūrusiems vargšams, kad tie kiurksotų prie šitos TV dėžės ir dėtųsi į savo makaules, kaip įprasta yra autoritarinėse (sic!) valstybėse, kad dar nesame turėję geresnės bobiausybės už šią geriausią visų melagių ir vagilkų šutvę?

Nemačiau kažkaip tokio formalaus reikalavimo ar šio principo praktinio taikymo (net per rinkiminius debatus nuolat dėl to kyla pasipiktinimų to nepaisymu!), kad ne mažiau laiko eteryje yra būtinai paskiriama visada kitai ar netgi opozicinei nuomonei, o ne vien panegerikų ir liaupsių valdžiai giedotojų chorui – jei jau “visuomeninė“, tai turi būti ir kritika, ir raudotojai (kaip antai koks “lygesnis gyvulys“ iš centrobanko ūkio su savo repu “vaje vaje VAE“).

Maža to, bet jei kažkas iš šių už mūsų pinigus apmokamų viauksinčių patampionų tame LRT ekrane leistų pasisakyti kritiškai – gautų iškart sankcijas per kišenę. Ir kas, kaip išviešinta, yra netgi formaliai įtvirtinta darbo sutartyse, tarsi tai būtų komercinė ir privati (sic!) televizija, kur, suprantama, kieno vežėčiose sėdi – to ir giesmelę giedi.

* * *

Ne kitaip ir čia – mūsų vežėčias vadelioja į valdžią prasibrovusi mažumos gauja, aktyviai ir akivaizdžiai veikianti prieš šalį ir tautą, nes išties aptarnauja svetimų valstybių interesus, šiukštu, neprileidžiant “konkuruojančios firmos“ iš proverbinės Maskvos (nors dauguma jų sprendimų kažkodėl naudingi būtent Kremliaus geopolitikai, ir čia rėksmingiausi rusofobai yra tie ar tos, kurios iki ausų visame tame sovietiniame ir imperiškai rusiškame mėšle, neskaitant jų artimųjų verslo Rusijoje).

Šaikai pasistačius sorošėkinę Monikutę iš delfienų vadovauti LRT ir taip atėmus šį transliuotoją iš formaliai visuomenės “nuosavybės“, suprantama, kad šioji kontora tapo dar ir pagrindiniu visų mūsų nusavintų mokesčių perskirstymu įvairiems sorošėkams, įkakotukams ir įvairias komercines, neva, “paslaugas“ atliekantiems savo sėbrams (kaip kitąkart banali viešųjų finansų išvogimo sistema – finansinių ataskaitų nepateikinėjo, audito išvadų nematėme, jokiai visuomenės, kuri, neva, šią televiziją valdo, diskusijai šios neperduotos, ir pan.).

Faktiškai, LRT dabar – tai įteisintos korupcijos irštva, kuri dar ir užsiima priešiška mūsų tautai veikla, nukreipta prieš Lietuvos, kaip šalies ir buvusios valstybės, suverenumą, indokrinuojant paklusti svetimų valstybių interesams. O ir ko jūs kitko galite tikėtis iš kompradoriško elito, kuris užvaldęs ne tik jūsų viešuosius finansus, bet ir propagandos kanalus, kuomet masinės informavimo priemonės tapę dezinformavimo, manipuliavimo ir indoktrinavimo?

Jei propaganda neveiktų, tai ja niekas neužsiimtų – nereikia savęs taip paikai guosti, kaip jūsų negali toji paveikti.

Nes išties negali tik vienu atveju – jei visiškai atsijungsite nuo šių “informacinių“ šaltinių, bet ji kaip radiacija prasismelkia ir per jūsų vartojamus feisbukus bei kitus portalus, kur opoziciniai netgi grubiai uždaromi, kaip tai nutikę su Respublikos, dabar pareigingai giedančios tą pačią šaikos giesmelę.

Jūs net nepastebėjote, kaip buvo faktiškai išvalyta viešoji diskusijų erdvė, palikus tik vienintelę “teisingą“ nuomonę, kurią bruka esamas išdavikiškas ir prieš tautą veikiantis Lietuvos elitas.

* * *

Manęs nestebina, kad, permetus bent keletos mėnesių dienotvarkę, ten nerasite netgi nieko padoraus apie jūsų iš antro karto išsirinkto (pirmą turą laimėjo kalbančios kojinės pareigas Gedimino 11 einanti PIŠ, primenu) ekselencijaus veiklą (nei jei jis politinis nulis, bet jo viena funkcijų pagal Konstituciją vis tik yra reprezentacinė, ir apie tai “visuomeninė“ LRT net nemato reikalo ką nušviesti jį išsirinkusiai visuomenei) – štai todėl buvo taip pasistengta iš konkurso prieš statytinę Monikutę pašalinti per skandalus, šmeižtą ir manipuliacijas šio kandidatus.

Kalbėti apie švietėjiškas ar kultūrines programas, kurių misiją sau monopolizavusi LRT, yra išvis kvailystė – pagal efektyvumą ir šią funkciją pilnai galima viešojo konkurso būdu tai menamai valstybei deleguoti dabar komercinėms televizijoms.

Ach, tiesa, tada toms gali kilti klausimas, dėliojant tas komercines sutartis, o kas tie žmonės, kurie prichvatizavo, tarsi kokią Azoto ar Agropromo komplekso gamyklą tie “mūsų“ (nors šiaip jau – rusų arba Maskvos kolaborantais dirbę) vakarykščiai kompartiniai funkcionieriai ir šiandieniniai viarslinykai, visas tas sovietinių filmų ir telespektaklių autorines teises, kuomet nacionalinė Lietuvos kino studija buvo banaliai pasisavinta, išdraskyta ir išparduota (čia gal tik Leninui kinas ir cirkas buvo svarbiausiu propagandos ruporu, kai pas mus liko tik kasdienis “cirkas“ su kinu ir politika)?

Bet nenukrypkime čia – juk tai kiek sudėtingiau suvokti, kai pavyko sėkmingiau jiems išvogti (atsiprašant už kalambūrą) iš mūsų visus nacionalinius gamybinius bei energetikos aktyvus, žemes, miškus, vandenis ir pan.

LRT – irgi toks ne prastesnis nacionalinis aktyvas, kurį iš mūsų tiesiog pasisavino grupė “draugų“.

* * *

Esu anksčiau dar iki to Monikutės kibaus manikiūro geležiniu gniaužtu LRT sugriebimo nekart sakęs kaip ciniškas liberalas – tiesiog privatizuokite šitą menamą “nacionalinį“ transliuotoją.

Nesakau, kad kažkaip iškart pagerės programų kokybė, kad net aš imsiu jas spoksoti – laisvoje rinkoje pelnas išties yra svarbiausiu tokių investicijų (o ne “dotacijų“ ir “išmetimų“ bei “parėmimų“) kriterijumi, ir jei sąnaudas per žiūrimumą tokių programų prodiuseriai nesugebės su kaupu ir netgi pelnu atidirbti, tai eis kitur ieškoti naujų gyvenimo iššūkių.

Bet bent jau bus kažkokia miglota viltis (kuri yra tokių durnių liberalų ir “anarchistų“ kaip aš motina, aha), kad ir kultūrinės bei švietėjiškos programos bus gaminamos ne pagal sovietinį atsiskaitymo propagandos skyriui šabloną apie nukniauktus ir pasisavintus finansus gaminant šlamštą, bet įtraukios ir išplečiančios ugdomą auditoriją.

Nes provincijoje kultūrkėje už visokius koncertuojančius minedus ir panašius domino “klouno teatro“ klounų šūdspektaklius žmonės pinigus susimoka tik todėl, kad jiems banaliai nėra kito pasirinkimo, o šitie yra dar už porą eurų įperkami, kai jų pačių viešosios lėšos per visokias chaltūros “ministerijas“ yra pasisavinami ir iššvaistomi savam sorošėkiniam elitui, į kurį net dykai (!) televizoriuje žiūrėti nebenorima – ir niekaip nepaguosite savęs ta mintimi, kad elitinė kultūra nėra masinė, nes tame elite aiškiai stokojama talento, išskyrus iščiulpti kokią “valstybinę paramėlę“.

Tad ne, toji apsimestinė “kultūrinė misija“, nugrūsta į šalutinį kanalą, kad neblaškytų lemingų dėmesio ir netrukdytų pagrindiniam propagandiniam politiniam naratyvui, tikrai nėra alibi nepakeisti radikaliai šią dabar esamą LRT vis labiau korupcinę ir akivaizdžiai antinacionalinę “nacionalinio“ transliuotojo situaciją.

Aš nenoriu, kad mano vardu būtų finansuojama tokia monikučių valdoma LRT.

* * *

Jei nedrįstate privatizuoti iškart – pereikite prie abonentinio šios LRT finansavimo būdo, ir tegul jie tuos pinigus iš savo žiūrovų užsidirba, kaip dabar dauguma klaidingai save įtakotojais vadinančių pataikautojų savo sekėjams juos irgi užsidirba per visokius patreonus.

Kaip ciniškasis liberalas sakau – laisvoje rinkoje laisvi vartotojai yra laisvi balsuoti savo pinigais už tuos produktus, kurių jiems reikia!

O kai jau valstybę tautai susigrąžinsime, tada ir pakalbėsime apie tą apie “valstybinę“ televiziją, valstybinį banką ir bendrai valstybinę nacionalinę, o ne kompradorinę politiką – dabar jei to labai reikia naglosaksams, tai tegul jie patys ir susimoka už šį atrakcioną, o ne mūsų pinigais.

Ir gal atsiras konkurencija ne tik naujienų pateikimo rinkoje, ir gal už kitokią arba netgi kritišką valdžios atžvilgiu nuomonę žurnalistai nebus baudžiami bei persekiojami – žiniasklaida anksčiau buvusi ne politikos jorkšyriuku, o visuomenės labui veikiančiu cerberiu, dėl ko pelnytai turėjusi ketvirtosios valdžios titulą.

Dabar ketvirtoji valdžia yra tiesiog tos pačios valdžios propagandiniu filialu – o to šitai bendrinei visuomenei ir konkrečiai mūsų tautai, kol toji dar neišnyko, mažiausiai reikia.

Privatizuojam LRT – blogiau tikrai nebus, o visokios monikutės galės eiti šunims per blakstienas trankyti, jei jau taip patiko tą šunaują už pavadėlio laikyti.

Jei pavyks, kai pavadėlį iš jos atims, aišku, nes, nuleidus iš baseino vandenį, galite pamatyti, kas ten plaukiojo be kelnaičių, ir kaip toji prižiūrinti savo bikinio zoną.

Laikykite, kad tokia mano seksualinė, kaip nedamušto liberalo, fantazija, kuriai, deja, nebus lemta greitu laiku išsipildyti…


Didelis ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas buvo publikuotas 2023-04-23, o taip pat dar dėkoju atskirai pabalsuojantiems savo pinigais per PayPal!

Advertisement