Su tokia pavarde kaip Dick, tai nenuostabu, kad paskyrė Met policijos galva (aukštesnio posto policijoje JK nėra), nors laikraštis nenorėdamas sukūrė kalambūrą: Ms Cressida Dick, a calm head.

Tai pirmoji moteris per 188 metų Škotų Kiemo istoriją. Jai 56-eri, alga £270648 per metus, buvo kontr-teroristinio skyriaus vadovė (netyčia jos pavaldinių nušauto per 2005 metų teroristo paieškas artimieji rašė protesto laišką merui, kad nerekomenduotų paskyrimui, nors teismas pripažino, kad ji nekalta, kada jos pareigūnai tuomet pažeidė saugaus darbo taisykles).

Gal ir į gerą, nes kai dabartinė premjerė Kvanka buvo Namų Ofiso galva, tai ji klounui Borisui uždraudė vandens patrankas, pareiškusi, kad jos pakeistų britų policijos veiklos įvaizdį – o dabar ji lygiuojasi į Geležinę Ledi Margo, kurios laikais, pamenu, kaip tomis patrankomis visa opozija buvo plaunama nuo gatvių.

Foto iš itv.com: labiausiai pasaulyje saugoma senutė sega dekoratyvinę broškę jos saugumu pasirūpinusiai p. Dick

Vis tik Ms Dick paskyrimą vertinu teigiamai, nes ji iš kontr-teroristinio darbo ateina, nuo 2014 metų Užsienio Ofise dirbo slaptoką darbą (galiu nuspėti), o ir konkurentuose buvo dabartinis kontr-terorizmo skyriaus vadovas, tad britai labai rimtai ir atsakingai žiūri į terorizmo grėsmę, kas reiškia, kad man čia darbo bus mažiau (o, pala…).

* * *

Darbo partija mato moteris kaip vargšiukes, kurias reikia gelbėti, todėl nėra pasirengusi moteriai partijos lyderei – pareiškė darbietė parlamentarė Jess Phillips.

Manęs nestebina, kad visi “progresyvūs“ kairiūkščiai būtent visada akcentuoja žmogaus rasę, lytį ir lytinę orientaciją, užuot vertinę kompetencijas. Gal tuo ir skiriasi nuo dešiniųjų cinikų, kuriems svarbu, kiek kojos gali nueiti kelią, kurį nubrėžia burna.

* * *

Kandidatas į Prancūzijos prezidentus Emmanuel Macron Vakarų Katedros rajone kvietė prancūzus iš šeštojo (dar iki Brexit referendumo buvo penktasis) prancūzų miesto Londono grįžti namo, žarstydamas pažadus “mažinti emigraciją į londes“. Sako, tai buvo stilingiausias aprėdais vakarėlis. Manau, vyno ir šampės išlakta irgi kaip Londonui daugokai.

Neįtino, bent kol kas – tegul nors postą laimi pradžiai, matomai.

Šiaip gyvenčiau Paryžiuje, jei kalbą mokėčiau – tas miestas nors į miestą panašus, skirtingai nuo Londono, kuris į miestą panašus tik rajonuose, kur Luftwaffe 1940-aisiais atliko parengiamuosius renovacijos darbus.

Nebent ir Londono meru taptų moteris, tai miestas įgytų jaukaus žavesio.

* * *

Pas jus vėl sninga, o pas mus plius trylika,
Aš kaip įpratęs džiuginu jus fė bė lyrika –
Naujienomis iš Londono, kur amžinas ruduo
Ir humorą čia sukuria vėl angliškas omuo.