Vat kodėl šitoje šalyje viskas nuo kojų ant galvos pastatyta, kur pirštu nebestum?!

Pastato aplinkkelį, kad nebūtų spūsčių per miestą, tai apmokestina, o palieka nemokamą važiavimą per ten, kur jų vengė. Rezultatas gi turėjo būti tokiu atveju net durnam iškart aiškus – laisvas aplinkkelis (puiku, kiek erdvės, greičio ir galimybių policijai pasipinigauti!), o spūstys kaip buvo, taip ir toliau yra: sunkvežimiai, pirdūnkiemių ir papijoniškių gyventojai – visi ir toliau važinėja kaip įpratę, nors lengvieji ir neapmokestinami (rašiau jau apie spūstį prie Gerosios Vilties žiedo).

Straipsnis iš Delfi čia.

Šiaip jei meras būtų ne populistas avantiūristas, o kiek nors turėtų praktinio administracinio darbo ir vadybos patirties, tai greitai miestas būtų suskirstytas zonomis, ir visi automobilių vairuotojai privalėtų įsigyti abonentą (sic!), kaip dabar turi pirkti vinjetes sunkvežimių vairuotojai. Beje, panaši sistema, tik su “ekologiškų leidimų“ idėjos priedanga, yra Vokietijoje – ten dar taip atkrato nuo miesto centro visus senesnius automobilius (pas mus, aišku, madinga ir iš naujo katalizatorių išpjauti).

Būsimas meras Zuokas prie savo namų svajose apie miesto transporto plėtrą (foto iš tv3).

Ir jei važiuoji į darbuką iš savo namuko kokioje nors Nuvytusio Obuolio 153-oji arba Didžiosios Čiurnės į miesto (!) centrą ar Senamiestį, tai va ir susimoki už teisę važinėti savo vežėčiomis po miestą arba keliauji dviračiu ar miesto transportu.

Oi, tau kažkaip čia per brangu mokėti už patogumus?

Tada palieki automobilį tolimesnėje zonoje ir persėdi į miesto transportą, nes nesi tiek turtingas, kiek vaizduojiesi.

Ir tuomet stovėjimo apmokestinimo automatai mažai reikalingi būtų, nes viskas įskaičiuota pagal tarifą (galima palikti susimokėjimui tokiems atvykėliams – negi blok-postus prie miesto ribų statysi?). Bet ne taip juokingai susimoki, kaip dabar UNESCO saugomame viename didesnių Europos senamiesčių valanda ir euro nekainuoja.

Bet, aišku, geriau nieko nedaryti ir tanketėmis per senus trantus vaizdžiai važinėti, nes juk antraip tave išmestų vieningai iš to mero posto greičiau, nei diena dar spėtų pasibaigti.

Tad visi gauname tai, ko norime, besiklausydami tolimesnių pataikaujančių godiems ir šykštiems rinkėjams politikų kliedesių apie viešojo transporto reformas, kurių vienintelis tikslas yra susodinti į lochavozus visus tuos užknisančius eismo dalyvius, užstojančius kelią prieš, po ir gretimoje eismo juostoje.

O Vilnius dabar jau ir Ukmergė, kaip suprantu – Seimo pirmininkei pasitutinti šukuoseną juk ten reikia, Vilniuje grožio salonų nebelikę. Su visu VAD kortedžu pirmyn-atgal, už mūsų ir jūsų pinigus (paklykaujant, kam Landsbergiui apsauga, aha). Daukanto dama irgi darbe juk nenakvoja – prakaukia Senamiesčiu ir Antakalniu į Turniškes ir atgal, nes nu tegul tas negras pas save Baltuosiuose (sic!) dirba ir gyvena, o pas mus gi – poniškai, su dvarais ir rezidencijomis!

Kas pasakė metro?!.