Šiandien yra Vasario 16-ta, Lietuvos Nepriklausomybės diena, ir jei jūs skaitote būtent šią dieną, tai aš jus sveikinu, o jei vėliau – tai sveikinu vis tiek. Įrašas padarytas išvakarėse, nes šią dieną – mano močiutės 88-tasis gimtadienis, tad nėra nei kada čia pliurpti, nei trenktis prie Signatarų namų paklausyti Landsbergio pamokslo (jis toks visada daugiasluoksnis būna, bet pagal aktualijas – galėtų tinklaraštį profesiorius rašyti).

Garbės sargybos kuopa salves atpleškins iš viršutiniojo balkono, pro pravirą langą paleis violančelės įrašą su Tautiška giesme, atiduodami duoklę dr. Kudirkai, patriotiniai pensininkai apačioje pagiedos ir “Lietuva brangi“. Viskas kaip įprastai. Gal po kelių valandų tik jau nužingsniuos karingesni prie KAM, kad ten paminėtų kitą Vasario 16-tąją – 1949-ųjų. Jų nutarimai likę neįgyvendinti, nors tai yra visiškai galiojantis teisinis aktas (galite pasižiūrėti Seimo įstatymų duomenų bazėje). Už tai turime paveldą – balvonus.

Apie juos rašiau jau, gal parašysiu ir apie balvonus, kuriems jie mieli ir aršiai puolė ginti. Kaip bebūtų, tai yra savotiškas testas, parodantis, kad balvonai iš tiesų yra ne ant Žaliojo tilto, o galvose.

Bet gana apie balvonus tokią šventinę dieną.

Ir labai nepykite, kad čia vėl ėmiau mažiau rašyti. Kaip bevartysi, o šitas tinklaraštis man yra tik trečiaeilis. Daug svarbiau yra skipper.lt, o ten tekstų pastaruoju metu nepritrūko. Idėjų yra dar daugiau, o va laiko joms išguldyti – vis mažiau. Todėl yra, kaip yra, ir nieko čia ne… nors kodėl? Smagu būtų. Bet aš nuklystu.

Patriotiška lietuvaitė iš http://theessenceoflithuania.com

Sveikinu visus dar kartą ir primenu, kad 1918-ųjų vasario 16-toji palaidojo ne tik tūlo romantizuoto istorijos mėgėjo Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Ji panaikino ir luomus. Gal mano protėvis ir buvo koks plikbajoris šlėktelė (ironiška: mano tėvas lankė mokyklą, įkurtą dvare, kurio ekonomu ar kažkokiu ten prievaizdu, sako, buvęs mano protėvis), bet tai kam tas herbas ir šoblė – juk Tėvynę mylime ne pagal rangus visuomenėje. Tiesa, kai kas vis dar mano, kad pasigerinta socialinė ir turtinė padėtis meilės pridėtų. Klysta, šelmiai.

Persiskaitykite verčiau susiradę Vasario 16-tosios signatarų pavardes ir pasiskaitykite biografijas. Įdomių dalykų atrastumėt, ir tai įdomiau, nei šitas tinklaraštis, todėl daugiau ir negaišinu.

Tegyvuoja nepriklausoma demokratiniais pagrindais surėdyta Lietuvos Respublika!