Kai žiūri darbo skelbimus, tai visiškai privačiais duomenimis ir paieškų bei užklausų rezultatais “nedisponuojančios“ Big G su FB be I įmeta į srautą reklamą, kurioje būna atitinkamas skelbimas.

Kartais patingiu tokius iš srauto padefautu šalinti, bet va nepatingiu nueiti ir pakomentuoti. Tarkime, kad kokia nauda iš tokių pareiškimų skelbime, kur kreipkitės visais kanalais, jei net į laiškus neatsakinėjate (per savo tinklapį – irgi), ar išvis esate gavę, ne tik kad jau ten apie tai, kad netinki ir pan.

Negali būti! – sako mano anonominiu botu apsimetanti mergaitė aname appso gale.

Sakau, galiu ir screenshot prisegti, bet kad čia prie skelbimo neleidžia prisegtukų, nors leidžia emo pagrandukus. Tai ji (ar jis – jei jau botas) atsako, kad galiu asmenine žinute. Įmetu (jei jau pats pradėjau, tai reikia atsakyti už savo žodžius, tiesa?).

Oi, man atsako botas-mergaitė, mūsų personalo vadovė taaaaaaaaip užimta darbu, kad savo darbo nenudirba, tai, suprask, eik tu, nevykėli, šunims per blakstienas trankyti.

Tai kad ne į apsauginius pretendavau (kas nereiškia, kad jiems padėkoti už sugaištą laiką nereikia, net jei nepakviesi pokalbio!), ir tuomet atleiskite tokią savo HR (h*j reikalingą) vadovę.

Ir ką sau manote?

Pyst! – šiandien žiū, o jau yra tos kontoros skelbimas cvonline, kad ieško Personalo Grupės Vadovės…

Nu tai LOL, kaip sakė Konfucijus, pridūręs: jei ilgai kiurksosi prie upės net ir be meškerės, tai srovė vieną dieną praneš tavo nedraugo lavoną (tiesa, dėl koronaviruso tokios patarlės dabar Kinijoje draudžiamos).

Iliustracija iš gfycat

* * *

Bet jei taip atmetus šitą piktdžiugą aukščiau (ir ne faktas, kad atleido šitą vadovę), tai iš kur Lietuvoje ta chamiška arogancija nesiteikti atsakyti į laiškus?

Ir nesakykite, kad labai daug užtruksite copy/paste būdu padėkoti ir atsiprašyti, kad pakviesite kažką kitą pokalbiui. Galop, įskaičiuokite tą laiką į savo HR darbą kaip būtiną ir neišvengiamą, o ne taip atsainiai ir susireikšminusiai “informuosime tik atrinktus kandidatus“ (čia kaip prekybcentryje iškart avansu paimti depozitą vos užėjus, ir jei žmogus jo neišnaudos ar nieko nepirks, nes neras, o tai prekybcentriui jau nebesvarbu, kad kažko nerado, tai – tik lauk tokį prašalaitį?).

Net po vieną atsakinėjant, tai vienas atsakymo laiškas netrunka ilgiau minutės, o retai matau skelbimų statistikoje virš pusšimčio, tai net valandos netruks. Galop, galima pasidaryti masinį atsakymo būdą, kaip anksčiau spam siuntėjai darydavę (nes nėra Lietuvoje tą nesunkiai gebančių padaryti IT specialistų?).

Juolab, kad toks atsakymas, užsirašykite dabar, gerbiamieji marketingistai-rinkodarinkinkai-influenceriai, yra puikus ir legalus (!) būdas kartu persiųsti informacinę žinutę tiek apie įmonės produktus, tiek stiprinant įmonės ar jos produktų prekinio ženklo žinomumą! Nepagalvojote? O tai nesigalvoja sėdimąja, nes užspausta, bet galva galvoti neišmokė mokykloje, ar kaip?

Kaip įpareigojo dabar nurodyti darbo skelbimuose atlyginimą, taip gerai būtų, kad Darbo Kodeksas pamokytų truputį ir mandagumo – kad ir tokios prievartinės dresūros būdu, jei patiems nedašunta.

Juolab, kad visada galima ir tuose darbo skelbimų portaluose suformuoti skelbimą, o kai kuriuose darbo skelbimų tinklapiuose ir nustatyti pradinę anketą, kurie iškart atrūšiuoja tuos “netinkamus“. Bet jei jau skelbiatės, ir žmonės gaišta laiką “motyvaciniams“ laiškams (kurių dabar niekas, pasirodo, jau ir nebeskaito – šito jau HR specialistai nebeslepia) ir savo CV siuntimui, tai nepadėkoti, kai jau išsirūšiuoji ir atmeti, yra išties banaliai chamiška.

Klientų aptarnavime gyvai jau kažkaip Lietuvoje progresas įvykęs: ir pasisveikinama, ir atsisveikinama, ir dažnai padėkojama ne vien ant pirkimo čekio. Bet HR kaip buvo fermų lygio – taip ir liko kažkur dar post-sovietyne, nepriklausomai nuo dabar turimų psichologijos mokslinių laipsnių ir dėvimų ofisinių kostiumėlių.

* * *

O aš jums dėkoju už paramą per PayPal čia!