(Tęsinys, o pradžia – čia)

* * *

O dabar grįšiu irgi į pernai metus – taip maždaug į balandžio 11-tąją ar keliomis dienomis anksčiau, kai norėjau išsisaugoti šiam dabar jūsų jau skaitomam įrašui tezes, dabar tiek papildytas platesniu kontekstu apie tai, kas ten išties vyko tuomet ir vyksta šių dienų mums aktualiame kontekste.

Ir apie ką privačiai mes tada padiskutavome su “tikroje“ Airijoje gyvenančiu jau čia anksčiau paminėtu Senojo Testamento žinovu Tomu, taip Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje savo pareigą tėvynei atlikusiu ne žodžiais ir šūkiais, kaip dabartiniams mūsų patriotėliams būdinga, o karine tarnyba tuomet dar motodesantiniame Geležiniame Vilke (t.y. “konkurencinėje firmoje“ man, kaip iš SKAT operatyvinio būrio, tapusio vėliau YPT ir pasekoje mūsų SOP Aitvaras).

Citatas žemiau kai kurias paredaguosiu tik pakeisdamas tiesmukus necenzūrinius išsireiškimus labiau literatūriniais (vis tiek jautrios sielos mimozoms siūlau toliau neskaityti):

Na, aš prognozavau, kad IRA prikibs prie britų už Brexit, ir kai patys britai pažeidė 1998 metų Good Friday Agreement, pastatydami sieną, tai IRA gauna teisę juos krušti ir krušti, kol Airija prisikrymnašins sau Ulsterį.

Tik Borisas su anglų elitu, manau, nusprendė lojalistus mesti likimo valiai – ta Airija jiems visada šiknoje agurku styrojo, ir per juos nuo 2016 metų su Briuseliu niekaip susiderinti SAVO sąlygų negalėjo – airių klausimas buvo vienas iš kertinių. Finale ES airiams irgi linksmakotį parodė (nes nusišvilpti tie mažiuliai – anglai yra svarbiau dėl finansų), o dabar IRA gražiai pabaigs darbą, kurio nebaigė prie Margo, nes SAS trukdė.

Pardon my French ©.

Ne Ukraina dabar, o tuometinis britų SAS “taikaus“ Belfasto gatvėse (foto iš The Guardian)

Tomas:

O tai iš kur resursai? Kadafio didžiausio sponsoriaus jau nebėra.

Aš:

IRA? Iš Airijos Respublikos (tave įskaitant) per Sinn Fein. Tradiciškai prisideda emigrantai nacionalistai privačia iniciatyva, o dar, manau, patyliukais per aplink remia rusai ir kinai, nes jiems reikia su Britanija kovoti. Pinigai IRAi yra mažiausia ten problema.

Va, ateitų pas mane koks nacionalistas čia ir sakytų: duok 100 eurų tam, kad Gardiną nukrymnašintume, ir aš žinau, kad ten yra kokia juodvarnių organizacija, kuri tą ne vienus metus jau daro. Manai, kad neduočiau?… Filmui taip apie partizaną Triupą “Nesulaužyti priesaikos“ ir daviau – esu kaip rėmėjas titruose.

Kadafis ten rėmė, bet ne tiek daug, kiek jam pripaišė. Matai, tas Muamaras keršijo britams už Arabų Lorenso planą ir veiklą – toks faktiškai Usama bin Laden vs JAV. Jis britų MI6 trukdė būtent savo Libijoje, o ne Airijoje – todėl ir nudėjo finale.

Airių peckeliai prisimena savo IRA buvusį rėmėją Muammar Gaddafi (iš reddit)

Tomas:

Ką žinai apie šį junginį? Ir kodėl nėra tokio junginio su lietuviais? https://twitter.com/irishpolbatt/status/1207610369121894400?s=21

Ir kaip nekeista misija ne kur kitur o būtent Libane.

Beja dalis tų tankečių yra perkeltos/gryžusios į Airiją. Toks markeris.

Aš:

Nes Artimieji Rytai yra britų ir dar iš dalies prancūzų veiklos laukas – istoriškai, tradiciškai ir geopolitiškai.

O lenkai grįžta į politinę areną žaisti toje valstybės vietoje, kuriuoje buvo anksčiau, o ne kaip kažkoks sovietų, o dabar vokiečių satelitas. Lietuvių elitas gi yra niekam neįdomūs – čia pas mus veikia compradores (svetimų šalių ir organizacijų agentai – sakiau gi, kad Vasiliauskas už nuopelnus rentos į TVF taip išvyko). Kad tą reikia su ATR padaryti – dar Petras I parašęs politiniame testamente po Poltavos mūšio 1709 (po kurio faktiškai švedams karas ir baigėsi – yra Bumbio bestseleryje ar ne 72 psl.).

Britų satelitai iki Antrojo Pasaulinio karo buvo airiai ir lenkai (mes – vokiečių). Tai natūralu, kad lenkai su airiais kovoja už britų interesus.

Ta sala moka kurti ir valdyti imperijas – tą labai iš vidaus mačiau gerai, kai su britais vadovais pabendravau, ir kaip jie su visais imigrantais skirtingai (!) bendrauja ir elgiasi. Imperinė nacija.

Bet sakau – britai jau Ulsterį pardavė, o airiams jį reikia pasiimti patiems. Jei sugebės – britai tuos pagirs ir… įtrauks į kokį savo naują piratų žygį. O airiai iš džiaugsmo sutiks, nes straksės laimingi, kad Ulsteris grįžo “v rodnuju gavanj“, kaip sakė Huilo apie Krymą.

Anglams yra rimčiau škotai – velsiečiams duos ulsteriečių teises, o kornvaliečiams velsiečių. Blogiau su sijonuotais, kad tie JK nesudraskytų. O po rinkimų Škotijoje – tikrai gali.

Anglų elitas, įdomu, ką sustrategavo šiuo klausimu – leisti išeiti, paliekant Sandraugos šalimi Kanagos ir Australijos teisėmis, ar imtis kažkokių priemonių. Tai airiai šiame kontekste – visai trečiarūšio įdomumo.

Tomas:

Bet jei grįš, tai reiks dabotis, JK pusės infrastrūktūra gerokai apleista. Jau nekalbu apie ten gyvenančių nusiteikimus.

Na va iškutinau tave pasirodo nemažai gaudaisi šių salų reikaluose.

Sofos karate.

Nors man pačiai vis tik labiau artima Goju-ryu karate (iš būsimo įrašo iliustracijos Seiikan tinklaraštyje)

Aš:

Tai anglams tik į naudą – airiai turės kokių 20 metų projektą kaip vokiečiai po sienos griuvimo, kol lygį pasikels. Bus ramu anglams.

Tomas:

Taip jau beveik prodkastas apie Airiją yra, nors tau gaunas JK centruotai. Tikiuosi neužilgo pasirodys, nes aktualu gi siena jūroj.

* * *

Suprantu, kad, galbūt, tokie podcast išties būtų įdomesni platesnei auditorijai, nei šitaip susirašinėjant asmeniškai, aišku.

Bet realistas ir cinikas manyje sako, kad jūs viešumoje per oficialius propagandistus ir visokius fondačiulpius influencerius esate šeriami tomis užsakytomis ir iš anksto ideologiškai, tarsi politrukų ir partkomo instruktorių iš kompartijos ideologinių skyrių, suformuluotomis tezėmis, kurias faktiškai esate jau išdresiruoti girdėti, todėl jokios kitos kritiškos nuomonės fiziškai nepriimsite, kol neįdėsite tam sąmoningų ir valingų pastangų, ko labai nemėgsta mūsų galvose esantis parazitiniu organu tas tingus ir labai energijai imlus susiraukšlėjęs neokorteksas, endogeniniais narkotikais apdovanojantis tik tuos, kurie jam galvos, atsiprašant už kalambūrą, išvis nekvaršina, apsieidami tik limbine smegenų sistema.

* * *

(kita dalis – bus čia)


Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas iškart visa apimtimi buvo publikuotas 2022-05-14, ir dėkoju dar atskirai pabalsuojantiems savo pinigais per PayPal!