Pirma reakcija, išgirdus apie numuštą virš Ukrainos oro erdvės, esančios virš nekontroliuojamos teritorijos, Malaizijos lėktuvą, kuris šįkart mistiškai (kol kas – bet dar ne vakaras) neprapuolė, yra labai natūrali: fuck.me.running

Bet kai natūralus pasipiktinimas atlėgsta, ateina šaltas suvokimas ir kartu nusivylimas: ogi nieko nebus. Numušė. “Jis paskendo“ – kaip mestelėjo CNN eteryje Huilo savo frazę apie “Kurską“.

Lėktuvas?

O vat taip: jis nukrito (angliškose naujienuose visur “crashed“ – oi, varikliukai kažką ne kažką, juk malaiziečių, aha, nu vat taip kažkaip?). Jei ventiliatorius vis tik pasekoje gerai prasuks ekskrementų, tai, net nuobodu lažintis, liks kalti vis tik ukrainiečiai – jų teritorija, ar ne?

Ir kitaip nebus. Nes jei ne tik durnalistai, bet ir JAV ambasada transliuoja žinutes, kuriose Rusijos specialiųjų operacijų pajėgos su prisidėjusiais kolaborantais ir svetimos valstybės prisitrynusiais padugnėmis yra iki šiol vadinami “separatistais“, tai suponuoja tik vieną politkorektišką, my ass, prielaidą: šitie disidentai (sic!) juk turi teisę į kitą nuomonę ir teisę ginti savo įsitikinimus prieš fašistinę maidanišką chuntą, ar ne?

Tad galvokite, ką kalbate – nes įvardiname savo požiūrį į reiškinius.

Aišku, smagu šaipytis dabar iš išgirtojo ruskių specnazo, kurio sinonimas yra ne teroristai-separatistai, o lavonų militaristinis eufemizmas “Gruz-200“ (krovinys 200, rus.) – ir skaičiuojamas jau šimtais, bet, atsiprašau, Rusija yra ne JAV ar kokia NATO, kad savo specopsus siųstų nedidelėmis taktinėmis grupėmis – Ukrainoje kovoja pilnavertės lengvųjų pėstininkų brigados (galop, GOST kokybės ženklas Sovdepijoje reiškė tą patį šlamštą, tik atrinktą geriausią iš blogiausių, bet visai nereiškė to, kas paprastai prasidėdavę žodžiais Made in…, o ne Sdelano v SSSR).

Kas irgi savotiškai ironiška: tiems čiuvams (nors daug jų kaip ministras Šoigu yra tuviai, jei ką) gal pasakė, kad tarnaus specnaze, o tie ir apsišiko iš laimės dėl tokios garbės – bet Raška visada kariavo mėsa, tai šita mėsa net skiriamųjų ženklų dabar negavo (beje, štrafbatuose juos irgi atimdavę), ir žūsta kareivėliai už neaišku ką, kaip samdiniai, bet pastariesiems gal nors pinigus gerus moka, tačiau ruskiai visada samdė visokius padugnes, pašlemėkus, šnipus ir išdavikus iš idėjos (net 30 rublių armija pagal valiutos kursą irgi uždirba ne kažką), o samdai pinigus pavogdavo NKVD/KGB kuratoriai – nes juk gyventi tai kažkaip reikia, negi iš algos?

Norint numušti lėktuvą, reikia turėti ne tik paleidimo įrenginį su raketomis, kurį gali nusipirkti bet kurioje vietinėje vojentorgo (arba Armijai ir Civiliams) parduotuvėje. Pats įrenginys – tai kaip bim-bam loterija, kuomet gal ir pataikysi netyčia. Turi būti dar erdvės sekimo įrenginys (akys). Dar komandinis punktas (galva), kuris viską kartu suveda. Dar gal kažkas, kas ne tiek ir svarbu žinoti civiliokams – žodžiu, visas kompleksas (!) su mažiausiai tuzinu specialistų, žinančių, kurį mygtuką kada ir kaip spausti – lėktuvas skrido 10 km aukštyje, čia ne raketą kalnuose nuo peties paleisti tiesiu taikymu į lėtaeigį sraigtasparnį, ne kupranugarių krušikų tai kompetencijai.

Kitaip tariant, ten jokie ne sukilėliai ir separatistai, o profesionali ir kadrinė Rusijos armija.

Išdeginta “priešo“ žemė – iliustracija iš InformNapalm

Kuri gėdingai slepia savo skiriamuosius ženklus. Nes ir man būtų gėda už tokią kovoti, be abejo (ypač, jei eitume karu prieš estus, o pakeliui tektų nukariauti braliūkus latvius). Ir, beje, prie sienos sukauptos rusų karinės pajėgos turi kelias funkcijas, apie kurias, stebiuosi, niekas nešneka, nes, kai vyksta kariniai veiksmai (čia ne partizaninis ir ne teroristinis, o kvazi-karas, bet vis tiek karas):

a) parūpinti pamainą kovojantiems (pvz., rusų pulką standartiškai sudaro 3 batalionai, tad realiai jis kariauja vienu trečdaliu arba tik batalionu: vieni kariauja, kiti apmokomi arba ilsisi, ruošiasi pamainai, treti yra performuojami po patirtų nuostolių jau kariavus, papildomi ir gydosi sužeidimus, kas likęs gyvas);

b) parūpinti logistiką (įskaitant elektroninę žvalgybą, ne vien tiekimą šaudmenimis ir amunicija bei provizija) ir medicininį aptarnavimą;

c) banaliai užkardymo būriai, kaip rusams įprasta, kad prigraibyti pusiau apmokyti tuviai ir kiti degradai, užpumpuoti propagandos, nebėgtų atgal, kada jau pasidaro karšta – o kitaip rusai kariauti ir nemoka (nes šūkis “trauktis nėra kur, už mūsų Maskva“ reiškė tik “už mūsų NKVD kulkosvaidžiai“, kurių Kutūzovas neturėjo ir Borodino prašikęs atidavė Maskvą, dar ją ir padegęs, nes “čto nie sjiem – to pakusaju“ – “ko nesuvalgysiu, tą bent jau prakąsdinėsiu“).

Tačiau durnalistai ir visokie Vakarų liberalpalaikiai (net mūsų liberalai į šaulius užsirašė – nu ne redneck_ai su Šimašium priešakyje, ne?) kaip maumai ir toliau inkšdami kartoja: separatyyyyyystai. Ir politikai myžčioja aplink tapšnodami: oi, gal pasvarstome sankcijas, oi, gal mūsų blefo išsigąs?

Aha, šitas Huilo jūsų blefo tikrai išsigąs. Tiesa, kaip buvo, taip ir liko menkysta, nes be “kryš-nam“ Ukrainos okupuoti ir pastatyti savo marionetinį, kad ir ne kepurių vagies iš tūliko Januko, režimą taip ir nesugebėjo – eitų iš tėvelio Stalino pasimokyti, ar ką?

Todėl nieko ir nebus. Ukraina pasekoje dar ir nukentės, nes frau Ribbentrop lieps eiti derėtis (atsiprašyk žagintojo, nes pati kalta, kad suknkelė per trumpa!) – ar maža ką, gal dar kokį Lufhansa reisą nukals. Jankių Delta, sako, prieš keletą metų į Kijevą skraidyti nustojo.

O ir ko jūs iš NObamos tikitės? Chaaaaaange! Aha, kur Reagan ir Bush, kai jų dabar reikia? Tai va ir gaunate rusų specnazo numušinėjamus civilius lėktuvus su trimis šimtais keleivių virš nekonvenciškai okupuotos svetimos šalies teritorijos. Gimme some change, yo.

Skraidykite Aerofloto lėktuvais – blogiausiu atveju, vošitės dėl kokio techninio gedimo, sąlygoto rusiškojo avosj. O jei šiaip kas varikliui, tai jų ir girti pilotai dar gali sugebėti nutupdyti – jiems ne pirmiena, apie tai žiniose nerašoma. Nes skrisdami net neutralios šalies lėktuvu galite būti banaliai numušti iš hi-tech raketinio priešlėktuvinės gynybos komplekso – labai apgailėtinai dabar atrodo visa bagažo ir keleivių patikra prieš sodinant į lėktuvą.

Ir tikrai niekas nepradės diskriminuoti kaip arabų dabar jau rusų, lipančių į lėktuvus, kad išleistų savo gazodolerius Pindostane ar Jevropoje – tam jiems gėjų paradai netrukdo, Kryme nesiilsi. Net jei jų šalyje yra jiems tinkantis ir mylimas caras Huilo Pirmasis, kurį, nepaisant ūgio, gal kada nors irgi pavadins Didžiuoju (na, bent jau Vovai to norisi, nes juk Petrą Nr. 1 dėl ūgio, o Kotryną Nr. 2 dėl privalumų apimčių gi Didžiaisiais vadino, ne?).

P.S. išneškite LiOLeką iš KAM ir išformuokite VST – tai padidins gynybos šansus mūsų šaliai ilgoje perspektyvoje, tik neaišku, ar dar turim daug laiko. Graikų salos kaip niekad pasidarė patrauklios savo vilionėmis ir privalumais.