Krepšinis Lietuvoje turi religijos statusą. Ir jei, kaip juokaujama, religija – opiumas liaudžiai (Lenin), tai nenuostabu, kiek čia krepšinis = kvaišalai (liet. narkotikas).

Užsimeskite dar dozę – bus smagiau gyventi. Linkiu, kad nepralaimėtų, nes prasidės “lomkės“.

Šiaip jau, Lietuva yra labai turtinga šalis, galinti sau leisti Eurobasketą ir kitokius novavasiukiškus projektus, bet čia retas susikrims, kad Lietuva neteko PUSĖS savo KOP, nukritus vienam (!) lėktuvui, kurį geranoriškai priėmė treniruotis ateities oro policijos (erdvės apsaugos taikiomis priemonėmis – išverčiu) misijoms, kurių tikisi NATO nuo 2018m. Ar po to lenkų prašysime pagalbos, kurie masto ne pasturgaliu, nes, ačiūdiev, įkalbino JAV atidaryti pas save F-16 naikintuvų aviacijos bazę?

Beje, nukritimas dėl labai paprastos techninės klaidos: pabandykite dviračiu važiuoti šalia automobilio, imituodami to prispaudimą prie šaligatvio… Tai gal nupirkime bent motociklą, o ne dviratį – gi SAU perkame? Ne?…

Ir niekam čia neberūpi, kad kaip nebetenkame KOP, taip nebeturime jau ir KJP (laivyno), supjausčius paskutines fregatas. Gi taupyti reikia! Pigiausia, žinokite, šią valstybę kam nors parduoti, o jei nepirks, tai padovanoti. Juk ir taip tik kvailiai ir pensininkai bei vaikai čia liko, o protingi emigravo – kažkaip taip, ar ne?…

Man va įdomu, po Eurobasketo tuščias ir šildymo daug reikalaujančias (bei išlaikymui lėšas), kurias savivaldybės veikiau darželiams ir mokykloms skirtų, didžiules arenas tuose tuštėjančiuose provincijos miesteliuose nugriaus irgi, ar paliks kaip paminklą tuštybei?

Labai tiks prie sostinės Valdovų rūmų ansamblio. Nes Lietuva nėra tiek turtinga, kad galėtų savo saugumu pasirūpinti, bet va yra tiek turtinga, kad vaizduotų šlėktelę ant mėšlyno su familijos šoble, kuri seniai jau prarūdijo visa, bet makštyse, kirvarpų paėstose, to gi nesimato. Juk szlachta na ogrodie rowien wojewodzie, ir kol kardų iš makštų trauktis nereikia, tai ir mes – NATO…

Ir pučiamės kaip plikbajoriai… o po to dėl Lietuvos laisvės kaip visada kaimo bernai ir visokie gimnazistai kovoja dalgius betiesindami ir savo galvas, prikimštas patriotinio mėšlo, pamiškėse guldydami.

Tie KJP laivai, kurie dabar yra – gali labai tikti VRMui, o ne KAMui, ką pastarasis gali ir padaryti iš viso juos atiduodamas, nes iš ES pinigai dar kol kas ateina ne kariniams projektams, tai vis kažkiek lėšų “pasipylavos“. Tais laivais – pats tas juk VSATui vaizduoti kontrabandininkų gaudynes (visus juos pasieniečiai ir taip susiranda Klaipėdos Pilies uostelyje bures džiovinant, nes Smiltynę uždarė remontui, o iki Mingės toli pypinti). Laisvalaikiu, aišku, tinka ir uosto tarnybai – gal kokią miną patraluos, ar pan.

Karo laivai tai – kur?… Ir kam KAMui KJP? Neinovatyvu. Galėjo lėšų nemėtyti, sukurdami ne laivyną, o užnugario tarnybą. Bet kai nėra fronto, tai kam ir užfrontė, ar ne? Taip ant pirštų civiliokiškai ir krantažmogių žargonu aiškinant.

Prieš ketverius metus rašiau “Lietuvos kariuomenė, kurios nebus“ iš esmės apie sausumos pajėgas, o dabar aukščiau tiesiog baksteliu pirštu, kad ir oro bei jūros (turime paplūdimius ar vis tik uostą?) gynyba yra nulinė. Esmė ta pati.

Ne, gerbiamieji patriotai, vilkintys kamufliažines kelnes laisvalaikiu ir pažaidžiantys karą miškuose, partizanauti neišeis – reikia konvencinės ginkluotės nori to, ar nenori.

Ir jei to nesupratote, tai ir ši vyriausioji kariuomenės vadė Jos Puikybė nepaaiškins. Ne todėl, kad “bobos protas“ (jums iki jo dar itin toli), bet todėl, kad būtent JI to ir neaiškins (jei supranta ir daro priešingai, tai čia ne mano, o VSD problema, bet tų maules pirmas bene ir nukapojo, ne?).

Kas nors pasikeitė į gerą per tą laiką, kai parašiau? Ne. Dar gražiau: “inovatyvios ir menkos“ kariaunos architektas Linas grįžta patarinėti Plikiui. Priminkite man, kur ir ką daro Jonas Kronkaitis, Česlovas Jezerskas, Jonas Gečas, Raimundas Baltuška – be to, kad pensininkai?…

Lietuva ir toliau elgiasi kaip tas budulis, kurį iš bendrabučio savivaldybė įkėlė į socialinį būstą gerame daugiabutyje (ES). Spynų durims jam, matai, įsirengti nereikia (gi jis budulis – ką iš jo vogs? = “su kuo kariausim?“). Bet jis atsibogins plazminį televizorių (ES babkių pametėjo?) – kašį pažiūrėti!

O kaimynai čia juk geri, į namus nesibraus (ačiū jiems už gerą širdį ir malonias manieras!), rajonėlis geras, nes, antai, name gyvena kažkoks ten komisaras, kitas – vėl iš prokuratūros… “NATO mus apgins, o kariauti mes su niekuo nesiruošiam“.

Turtingai gyvenam – taip žiūrint pagal prioritetus. A.Maslow su visa savo poreikių piramide gali užsitvoti į jos smaigalį – šioje šizofrenikų šalyje prioritetai sudėlioti visiškai kitaip. Bet tai ką tie teoretikai-akademikai žino ir supranta?… KAŠIS VALDO! Duonos ir žaidimų! SPQR čia kaip niekad tiksliai, nors skausmingai ironiškai…

Įsijunkite Eurobasketą – neduoktudiev dozės negausite. Pasaulis sugrius.

* * *

P.S. Kašio ligoniams, kuriems akys krauju pasruvo, manant mane kėsinantis į jų “šventenybių šventenybę“: man irgi patiks, kai Lietuvos krepšinio vyrų rinktinė laimės – tekstas ne apie tai.