Jei pats niekur nevažiuoji, tai pas tave atvažiuos – ar kaip ten toje musulmonų patarlėje apie kalną ir Pranašą?

Perkeliu ir čia savo įrašą praeito sekmadienio iš Facebook, kuris šiam momentui sulaukė 99 komentarų, juo savo paskyrose pasidalino 196 skaitytojai, reagavo savo pritarimais 548 skaitytojai, Seimo narys Laurynas Kaščiūnas kreipėsi laišku į generalinį komisarą su klausimu, o Seimo narys Arvydas Ališauskas ketina iškelti šį klausimą artimiausiame Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje. Jau nekalbant apie gautą žurnalistų ir doros valios žmonių bei teisininkų palaikymą.

Mano nuoširdus ačiū jums!

Nes tik viešumas gali čia padėti – ne tik man ar tiems dar keliolikai opozicionierių, tapusių “nusikalsti linkusiais asmenimis“, bet ir bendrai apsisaugojimui nuo teisėsaugos institucijų virsmo į represines ir išsaugojimo mūsų konstitucinių laisvių (pagal įspėjimą – susirinkimų ir protestų laisvės, pagal vėliau sekusius pareiškimus, nepagrįstus jokiais oficialiais dokumentais, tai – ir žodžio laisvės).

Kaip ir viešumoje išgirstas arba perskaitytas keturias (!) skirtingas (ir, matau, šmeižiančias mane) versijas, pateiktas dėl šito kriminalinės (!) policijos organizuotų nusikaltimų (!) tyrimo skyriaus pareigūnų demaršo Lietuvos policijos departamento atstovo spaudai Ramūno Matonio – kuriam derėtų bent jau išmokti banalią taisyklę meluoti prisilaikant vienos versijos, ir jos nebekaitalioti. Ir dėti faktus, o ne abstrakčius pareiškimus, ant stalo. Nes ne visi skaitytojai, klausytojai ir žiūrovai yra idiotai, kuriais juos laiko.

Kol kas dar iš esmės nieko rimto nesiėmiau – vis tik mokiniai svarbiau, kaip jau savo kūrybiniame ir tolimame nuo politikos tinklaraštyje rašiau, nes artėja jų kalėdinės atostogos, o po jų laukia pusmečio rezultatų suvedimas, ir yra norinčių pasikelti pažymius, kas yra man imlu laike ir darbe (čia tik praimui šviečiasi, kad už “pusę dienos darbo“ pedagogai gauna per daug algos).

Tačiau būsiu priverstas daryti, ir į tai žiūriu kaip į ilgalaikę veiklą, kurią darau ne dėl savo asmeninės naudos (kaip pasakė mano direktorius, esu altruistas, kas iš esmės yra idioto sinonimu, kaip ir visi tėvynės patriotai gi yra idiotai) – nebent įvyktų kalėdinis stebuklas ir aš sulaukčiau atsiprašymo ir šito įspėjimo, skiriamo “recidyvistams“ (taip anksčiau vadinosi) užkardymo tikslais, atšaukimo.

Nes tai – mūsų valstybės ir mūsų Konstitucijos bei demokratijos, kad ir kiek mentams (būtent taip, nes policininkai paprastai laikosi pareigūno priesaikos ir antikonstitucinių įsakymų nevykdo, gindami piliečius, o ne valdžiažmogius, kuriems vaidenasi sąmokslai ir hibridinis karas, apie kurį net neišmano – mano knygą pdf formate galima atsisiųsti iš čia nemokamai) tai nepatikų, ateities strateginis klausimas.

Ar vis tik Lietuva – mirusi respublika™?

* * *

Taip atrodo policinės valstybės™, apie kurios alternatyvą, suprask, kriminalinei (sic!), kalbėjo dabartinis gerb. (?) praimas, vienas iš pradinių “švelnių“ pasireiškimų, įteiktas Alytaus AVPK KP ONTS vyriaus. tyrėjo Tomo Pilvelio ir jį atlydėjusio jo poskyrio viršininko Vito Šakario (žr. foto).

Abudu laaaaaabai išsisukinėjo dėl priežasties (kiek kafkiškai juokinga iki absurdo, kada įspėja dėl to, apie ką nenori pasakyti), bet akivaizdu, kad kalba eina apie mokytojų streiką ir šiandien vykstančią Paskutinio Skambučio protesto akciją (ką apie tai galvoju, aš esu parašęs savo tinklaraštyje – gal tik derėtų pakeisti dabar pavadinimą dėl to “nevažiuoja“).

Kadangi tokius įspėjimus ne paštu, o asmeniškai išvežioja kriminalinės (sic!) policijos pareigūnai sekmadienį, tai reikia suprasti, kad aš jau esu “kandidatas į banditus“. Kartu su Gediminu Žilinsku (kiek nužiūrėjau segtuve) iš Druskininkų ir pluošte tokių įteiktinų asmeninių įspėjimų kitų “banditų“.

Gal skirtumas tik toks, kad Adolfas Ramanauskas-Vanagas irgi buvo mokytojas. Irgi šiame rajone. Irgi vadintas stribų ir jų palikuonių (?) banditų. Tai kaip ir esu geroje kompanijoje. Netgi esu pagerbtas, matomai. Pagaliau (!) ši valstybė mane pripažino, o tai diplomus ir ordinus tik visokie kirkilai nusavina.

Thanks police, you’ve made my day! (present perfect tense – #EnglishTeacher)

#palaikaumokytojus #PaskutinisSkambutis #forwhomthebelltolls

Galite platinti ir dalintis, be abejo. Audrius Matonis, Arkadijus Vinokuras, Romas Sadauskas, Haroldas Mackevičius, Rimvydas Valatka, Rytas Staselis ir kam tai išties nėra normalu. Ačiū!

Elžbieta Banytė: tavo tėvas irgi gaus už tą pasiūlymą dėl varpelio. Agnė Klim: tau dar ir Paryžių pripaišys.

O aš einu paklausysiu mano mėgstamo Bruce Dickinson:

Justice and liberty
You can buy but you don’t get free
In a world of steel and glass
We bury our past

(Born in ’58)

 


Kalėjimo džiūvėsėlių fondui galite pervesti per paypal čia.